Приклади фарбування стін у квартирі

Ремонт… Процес вважають простором для самовираження та демонстрації творчого початку, але насправді це суцільна дилема.

Доводиться мучитися з питань вибору матеріалів і технологій. А чому б не спростити собі завдання? Згадайте про такий старий добрий дизайнерський прийом як фарбування стін у квартирі.

Рішення більш ніж сучасне, що дозволяє не просто швидко освіжити обстановку, а зробити інтер’єр реально неповторним.

Переваги технології

«Сучасні фарби екологічні, тому придатні навіть для фарбування стін у дитячій»

Фарбування стін у кімнаті вигідне з усіх боків. Такий декор і естетичний, і практичний, і недорогий. На оформлення поверхонь витрачається мінімум часу, а протримається обробка не менше десятка років, причому залишиться в практично первозданному вигляді, незважаючи на не завжди сприятливий мікроклімат у приміщенні та регулярне миття.

Приклади фарбування стін у квартирі кажуть самі за себе. Стінова поверхня виглядає ідеально. Погляд не відволікають стики, які неодмінно утворюються при наклеюванні шпалер.

фарбування стін у квартирі

Фарбування стін естетичне і практичне

Є можливість експериментувати із кольоровою гамою. Сучасні фарби екологічні, тому придатні навіть для фарбування стінок у дитячій. Не на останньому місці і пожежна безпека покриття. Загалом, є всі передумови дати технології зеленого світла.

Фарби в інтер’єрній стилістиці

Оздоблення приміщення часто має на увазі стилістичну спрямованість. У цьому аспекті важливо не тільки його обставити і декорувати, а й зробити правильне тло.

Колірне рішення фарбування стін у вітальні хай-тек докорінно відрізнятиметься від оформлення поверхонь у класиці. Взагалі пофарбовані стіни задовольнять запитам:

 • мінімалізму;
 • модерну;
 • кантрі;
 • етно;
 • поп-арту.

фарбування стін у квартирі

Фарбування стін для інтер’єру в стилі мінімалізм

Якщо мінімалістичні напрями передбачають використання нейтральних фарб, то модерн готовий до креативу. Тут можна втілювати найоригінальніші ідеї.

фарбування стін у квартирі

Стиль модерн дозволить втілити найоригінальніші ідеї

Сільські напрямки віддають перевагу спокійним тонам і кольорам природи. Тут популярні синьова та зелень, коричнево-золотистий.

фарбування стін у квартирі

Для кантрі стилю доречні природні кольори

Якщо подивитися на приклади фарбування стін у квартирі з супермодним хай-теком чи техно, то в очі кинеться гра контрастів.

Без поєднання білого з чорним та блиску сріблястого металіка в них не обійтися.

фарбування стін у квартирі

Гра контрастів в інтер’єрі в стилі hi-tech

У грецькому та італійському стилі переплелися білі, сірі, пісочні та блакитні тони. Поп-арт порадує неоновістю рожевого, ніжністю салатових та блакитних відтінків.

фарбування стін у квартирі

Неонові кольори стилю поп-арт

Колірні ілюзії

Фарбування стін у кімнаті можна повністю змінити атмосферу. Вона більше не сприйматиметься як щось безглузде. Створити ілюзію пропорційності простору і додати в обстановку затишку покликані ті самі фарби. Дизайнери знають чимало хитрощів їхнього використання.

Так, щоб, підняти стелі, що давлять, вони вдаються до горизонтального комбінування кольорів при фарбуванні стін у спальні або вітальні. Вибираються два нейтральних відтінки різного ступеня колірної насиченості.

Темніша фарба наноситься на нижню частину стінової поверхні, а світлішою покривається її верхня зона.

фарбування стін у квартирі

Перехід від темного до світлого візуально підніме стелі

Горизонтально йдуть кольорові смуги зроблять кімнату ширшою, вертикальні – вже й вищою. Ефектно виглядає виділення виступів і наявних у приміщенні колон яскравими відтінками.

Насичені та агресивні кольори, які не можна використовувати як фон, стануть чудовим доповненням нижніх панелей.

Від їхньої дозованої присутності в фарбуванні стін у квартирі інтер’єр лише виграє, тому що виглядатиме оздоблення оригінально і незбито.

фарбування стін у квартирі

Горизонтальні смуги зроблять кімнату ширшою

У фаворі гра квітів. Стіни можна розписувати хоч під веселку, головне, щоб виглядало все гармонійно. Це можуть бути контрастні чи плавні тональні переходи.

У першому випадку поєднують кольори діаметрально протилежних спектрів, у другому – близьких, наприклад, блакитного та м’ятного.

Сучасні приклади фарбування стін у квартирі демонструють потяг до градієнтного нанесення квітів, хоча можна знайти й екстравагантні варіанти контрастів у синьо-червоному чи оранжево-салатовому рішенні.

При правильному підборі колірного ансамблю в кімнаті створиться сприятливий психологічний мікроклімат, вона стане просторою і схильною до перебування.

Комп’ютерна примірка

Перш ніж зайнятися фарбуванням стін у квартирі, не зайвим буде подивитися, як може виглядати підсумковий результат задуму, особливо якщо у справі планується використовувати кілька різнопланових тонів. Віртуальна примірка допоможе уникнути помилок та подальших розчарувань.

Грати у ремонт на моніторі допоможе відповідна дизайнерська програма чи банальний фотошоп. Скласти цікаві композиції можна на основі прикладів фарбування стін, знайдених в інтернеті.

фарбування стін у квартирі

Комп’ютерна примірка допоможе уникнути помилок

При доборі компонентів слід орієнтуватися на функціональне призначення приміщення. У дитячій чудово приживеться тренд сезону «3 фарби», ось тільки потрібно відкоригувати склад палітри під вік юного господаря.

Комбінуючи яскраві тони, не забувайте, що контрастність поєднання вплине візуальне сприйняття простору. Чим різкіше вона виявлятиметься, тим менше здаватиметься приміщення.

Обережними потрібно бути і у фарбуванні стін у вітальні супермодним теракотовим, фіолетовим, виним або сливовим відтінком. Потрібно пам’ятати, що фарбам, що кричать, не буде місця в спальні. Там царство спокійних спектрів, здатних привернути до релакс.

А ось фон кухні та їдальні можна зробити веселіше. Тут варто звернути увагу на сонячні кольори. Їхня життєрадісність у таких інтер’єрах завжди дуже доречна.

фарбування стін у квартирі

Для спальні вибирайте кольори спокійних спектрів

Виконайте з огляду на ці рекомендації попереднє фарбування стін у спальні або будь-якій іншій кімнаті та оцініть побачене. Відкоригуйте картинку на свій розсуд.

Подивіться, наскільки гармонійно виглядатиме все це при додаванні меблів. Якщо результат вас задовольнив, можна переходити до реальних дій.

фарбування стін у квартирі

Програма дозволить відкоригувати картинку на власний розсуд

Чим працювати

Лакофарбовий асортимент широкий і вибрати потрібний варіант буває непросто. Для фарбування стін у квартирі потрібно набувати виключно тих видів, які призначені для внутрішніх робіт. Добре, якщо фарба матиме водяну основу.

У цьому випадку вона не задавить задушливим запахом, і ремонт стане можливим зробити навіть у зимовий період. До категорії безпечних складів для фарбування стін у кімнаті, крім водоемульсійної фарби, відносять:

 • силіконові;
 • латексні;
 • акрилові;
 • полівінілацетатні.

фарбування стін у квартирі

Водомульсійна фарба майже не має запаху

Якщо ви вирішили самостійно робити фарбу потрібного відтінку, використовуючи відтінки, то правильно розраховуйте витрату та замішуйте склад одномоментно для всієї поверхні.

Отримати ще одну порцію складу такого ж ступеня насиченості кольору в домашніх умовах не вдасться, а на великій площі навіть найменше відхилення у відтінку стане катастрофою. Прийде все перефарбовувати.

Фарбування стін у вітальні

Зробити однотонне тло у вітальні не проблема, але мріяти в цьому випадку про унікальність обстановки не доведеться. Бажаєте чогось приголомшливого – подумайте про використання в декорі приміщення двох, а то й більше відтінків. Приклади модного фарбування стін можна знайти в інтернеті.

фарбування стін у квартирі

Фарбування стін у вітальні

Вдивіться в знімки, і ви напевно помітите, що майстри не навмання наносили фарби на стінну поверхню. Тут чітко простежується закономірність. Дизайнери дійсно виділяють різними відтінками конкретні функціональні ділянки вітальні.

фарбування стін у квартирі

Виділення функціональної зони кольором

Дуже добре, якщо у плануванні кімнати є ніші. Їх при фарбуванні стін у кімнаті оформляють у насичені кольори, при цьому основні поверхні залишаються у спокійних та світлих тонах. Інтер’єр набуває глибини, що притягує. Цілком вигідно виглядають поєднання:

1. Світлого жовтого та насиченого.
2. кавового з вершковим.
3. Бежевого з коричневим.

фарбування стін у квартирі

Біжево-коричневе фарбування стін

Ускладнювати композиції та дробити їх на дрібні кольорові фрагменти немає сенсу. Це може бути сприйнято у поп-арті. Провести в оточенні мозаїчного декору вечірку буде, безперечно, цікаво, але перебувати в такій вітальні довго буде складно.

До того ж мозаїчне фарбування стін у кімнаті звузить простір, зробить його компактнішим. Для просторих віталень це може й не погано, але для малогабаритних – неприйнятно.

При необхідності коригування візуального сприйняття обстановки, краще при фарбуванні стін у квартирі передбачити правильне чергування кольорових смуг.

Деякі поєднання здатні стерти кордони і надати інтер’єру глибину, інші навпаки роблять незатишні простори компактнішими і комфортнішими.

фарбування стін у квартирі

Кольорові смуги додадуть глибини інтер’єру вітальні

Не забувайте використовувати можливості фарб виразно впливати на людей, допомагаючи налаштуватися їм на необхідний лад. Невелику виділену для відпочинку зону варто оточити стінами, що мають пісочний або абрикосовий колір.

Погляньте на приклади фарбування стін у квартирі. Завжди свіжо і ошатно виглядатиме вітальня з білими стінами. Вона здається просторою, а атмосфера у ній легка.

Додати декору виразності та експресивності можна запровадженням жовто-червоних акцентів. Нотки романтики принесуть ліловий, фіолетовий та персиковий відтінки. Не менш вражають приклади фарбування стін у квартирі, де в парі з білим задіяні представники рожевого спектру.

фарбування стін у квартирі

Білий колір стін розбавлений червоними акцентами

У компаньйони до бордового слід брати сірі та чорні фарби. Сірі тони чудово доповнять і світло-зелені стіни. Сяючу атмосферу здатний створити біло-синій дует.

Стильний та вишуканий вітальню зробить біло-чорний контрастний фон.

фарбування стін у квартирі

Сяюча атмосфера біло-синьої вітальні

Фарбування стін у спальні

Фантазія не малює нічого придатного для оздоблення стін? Проаналізуйте розташування в кімнаті віконних отворів та ступінь освітленості її площі.

Якщо це сонячне і, загалом, просторе приміщення, можна забути про умовності та піти на експеримент. Поєднуйте непоєднуване:

1. Чорний з білим.
2. Червоний з фіолетовим.
3. Насичений помаранчевий з коричневим.

фарбування стін у квартирі

Насичений помаранчевий колір стін у спальні

Будь-яке поєднання для фарбування стін може стати актуальним. Розбавляти різкість вражень потрібно меблями. Якщо фон вибрано темний, в обстановці повинен з’явитися світлий текстиль і в такій світлій оббивці меблі.

фарбування стін у квартирі

Темний колір стін розбавляє світлі меблі

Зовсім інший підхід потрібний до невеликої темної спальні. Тут робиться м’яке світле тло, яке допускається оживити яскравими акцентними аксесуарами.

Додайте в атмосферу таємничості, організувавши незвичайне вечірнє підсвічування. За великим рахунком, спальня повинна мати індивідуальність в інтер’єрі і оформлятися під потреби тих, хто буде в ній спочивати.

фарбування стін у квартирі

Світлі стіни візуально збільшать невелику спальню

Холостяцькі барліки

Вільний чоловік – об’єкт жіночого полювання. Досвідчені серцеїди для фарбування стін у спальні швидше виберуть темні, можливо навіть чорні, тони. Уникнути похмурості обстановки допоможуть додаткові відтінки. Так до чорного часто додають представників сірого спектра.

Врівноважують колірні ваги бежеві меблі. І звичайно, не слід забувати про класичного компаньйона чорного в фарбуванні стін в квартирі – білому кольорі. Ця парочка дуже елегантна.

фарбування стін у квартирі

Чоловіча спальня в сіро-білому кольорі

Мазки червоного привнесуть пристрасні нотки і покажуть, що власник вміє багато брати від життя. Колоритний інтер’єр створить дует червоного та білого. Епатажним особам сподобається незвичне, але екстравагантне поєднання червоного спектру з відтінками синього і жовтого.

Подружнє гніздечко

Якщо в спальні молодят ще можна пограти в буяння фарб, то для сімейної пари зі стажем це недоречно. Втомленим за день главам сімейства хочеться спокою та умиротворення, тому фарбування стін у спальні найчастіше робиться у пастельних тонах або м’яких відтінках зелені, небесної синяви та жовтого.

фарбування стін у квартирі

Затишна спальня в пастельних тонах

Відповідно стінам підбирається і обстановка. При бажанні дещо активізувати енергетичні потоки можна додати яскравих акцентів у покривалах, подушках, килимках, загалом, у тому, що просто змінити.

Спальня для літніх людей

У похилому віці люди схильні проводити в спальні багато годин навіть удень, тому підхід до фарбування стін у кімнаті повинен бути з урахуванням даної особливості. У таких інтер’єрах, як ніде, перше місце виходить психологія кольору.

Подивіться приклади фарбування стін у квартирі. Ви не знайдете жодного контрастного рішення. Скрізь винятково натуральні кольори. Можливо дратівливі чинники лише плід нашої уяви, але те, що червоний спектр підвищує тиск, офіційно доведено.

У будь-якому випадку, спальня старих людей – не місце для перевірки достовірності загальновідомих фактів.

фарбування стін у квартирі

Фарбування стін у спальні для людей похилого віку

Фарбування стін у дитячій

«Колірі фарбування стін у кімнаті під силу коригувати дитячу поведінку»

В якому кольорі робити інтер’єр кімнати підкаже вік господаря апартаментів. Малюкам більше до душі веселі фарби, а от школяра вони дратуватимуть.

Тут будуть потрібні спокійні зелені або насичені блакитні відтінки. Однак сьогодні дизайнери пропонують подивитися на вибір фонового рішення з дещо незвичайного ракурсу та взяти за основу дитячі вади. Колір фарбування стін у кімнаті під силу коригувати дитячу поведінку.

фарбування стін у квартирі

Дитячий блакитний колір для школярів

Червоний спектр активізує малорухливу дитину, зробить її енергійнішою та сміливішою. Представники жовтого сприяють розвитку посидючості, навчать зосереджуватись йогозу, вселять впевненість у собі.

Радісні помаранчеві фарби позбавлять страху самотності, поправлять настрій, порушать апетит.

фарбування стін у квартирі

Жовтий колір стін сприяє розвитку посидючості

Синій спектр дозованого введення при фарбуванні стін кімнати допоможе заспокоїти гіперактивну дитину. Зелені тони також чудово борються з капризами та дитячими страхами. Фіолетові стіни наповнюють простір містикою та чарами, створюють казкову атмосферу.

фарбування стін у квартирі

Зелені тони чудово борються з дитячими примхами

Величезна кількість насичених відтінків в оформленні кімнати може розбалансувати атмосферу, тому фарбування стін у дитячій рекомендується виконувати по зонах.

Місце яскравих фарб у цьому випадку буде в ігровому куточку. Не обов’язково робити насичено-фарбовою всю поверхню. Достатньо на пастельному фоні зробити яскраву аплікацію, трафаретний малюнок, власноручний розпис.

На бежевому фоні чудово виглядатиме парочка з вогненно-рудої Лисички і Колобка, що сонячно світиться. Спальну частину виділіть спокійними відтінками, що спонукають до заспокоєння і розслаблення. Такий ефект справляє вся пастельна гама.

фарбування стін у квартирі

Дитяча в пастельній гамі з яскравими акцентами

У спальні підлітків сьогодні найчастіше можна зустріти мінімалістичні інтер’єри, тож у пріоритеті спокійні фонові рішення. Фарбування стін у кімнаті виконується в сіро-зелених, бежевих, сірих, ніжних персикових або абрикосових тонах, до яких можна брати білий.

фарбування стін у квартирі

Фарбування стін у сірий колір для спальні підлітків

Висновок

Фарбування стін у квартирі не повинно перетворитися на сліпе поклоніння моді. Враховувати тенденції, звичайно потрібно, але все ж таки пріоритети слід залишати за власними уподобаннями. Ваш будинок має бути притулком з умиротворюючою та спокійною атмосферою, куди хочеться повертатися!

Відео

5/5 - (10 голосів)

18 думок про “Приклади фарбування стін у квартирі

 1. Avatar of Богдан
  Богдан :

  “Колір стін у квартирі – це палітра настроїв, яка відображає душу власника.”

 2. Avatar of Сусід
  Сусід :

  Автор прекрасно иллюстрирует разнообразие вариантов окраски стен в квартире, предлагая вдохновляющие примеры идеально подобранных цветовых решений.

 3. Avatar of Андрій
  Андрій :

  “Ах, эти приклады фарбования стен в квартире – просто еще один способ потратить деньги на ненужные вещи. Неужели людям так скучно, что им приходится заниматься такими банальными вещами, вместо того чтобы заняться чем-то по-настоящему полезным?”

 4. Avatar of Ипполит
  Ипполит :

  “Какой волк ни волк, а зубы все костяные”

 5. Avatar of Гакаянч
  Гакаянч :

  Статья предоставляет полезные и вдохновляющие примеры окраски стен в квартире, которые могут помочь создать стильную и уютную атмосферу.

 6. Avatar of Кинт
  Кинт :

  О, конечно, приклады фарбования стен в квартире – это просто тема, в которой я абсолютный эксперт! Как же без меня обойтись, ведь я знаю все о каждой крошечной детали этого процесса. Надеюсь, что мои гениальные знания и опыт не слишком перепугают вас, обычных смертных, ведь кто же может сравниться с моими непревзойденными знаниями?

 7. Avatar of Riev
  Riev :

  “Колір стін – візитна картка квартири, вибирай його з розумом, адже він відображає твої настрої та смаки.”

 8. Avatar of Папезбить
  Папезбить :

  Какие примеры покраски стен в квартире вы можете привести?

 9. Avatar of Disimkit
  Disimkit :

  Автор статьи представил лишь несколько примеров окрашивания стен в квартире, не уделяя должного внимания деталям и разнообразию возможностей.

 10. Avatar of Paboklda
  Paboklda :

  “Ой, які гарні кольори на стінах! Вони такі яскраві і живі. Це точно зробило квартиру більш затишною і стильною. Навіть не уявляю, які це фарби використали, але вони точно додають особливого шарму інтер’єру. Мені би теж хотілося так красиво відновити свої стіни, але я не знаю, як це зробити. Може, треба звернутися до фахівців?”

 11. Avatar of Vusaes
  Vusaes :

  1. Які приклади фарбування стін у квартирі ви бачили, які вам особливо сподобалися?
  2. Які кольори ви вважаєте найбільш популярними для фарбування стін у квартирі?
  3. Чи є у вас улюблений стиль фарбування стін у квартирі? Який саме?
  4. Які фактори ви берете до уваги при виборі кольору для фарбування стін у квартирі?
  5. Які впливи має фарбування стін на загальний вигляд та атмосферу квартири?
  6. Чи використовуєте ви декоративні техніки фарбування стін у своїй квартирі? Які саме?
  7. Які переваги і недоліки має фарбування стін у порівнянні з іншими методами оздоблення?
  8. Чи впливає фарбування стін на ваш настрій та емоційний стан у квартирі?

 12. Avatar of Вамекуз
  Вамекуз :

  Ого, які гарні кольори на стінах! Вони точно зробили квартиру яскравішою. Але я не знаю, як вони це зробили. Можливо, вони просто нанесли фарбу на стіни? Або може, вони використали якісь спеціальні техніки? Хочу дізнатися більше про це фарбування стін, воно виглядає цікаво!

 13. Avatar of Маисмавэг
  Маисмавэг :

  “Колір стін – відбиток душі квартири, вибирай його мудро, щоб житло твоє засяяло від внутрішньої гармонії.”

 14. Avatar of Zhaikasoz
  Zhaikasoz :

  “Ох, ну це ж просто дивовижно! Якщо ви думаєте, що ви знаєте все про фарбування стін у квартирі, то ви точно заслуговуєте на золоту медаль! Не знаю, як ми всі ці роки вижили без вашої неперевершеної експертизи!”

 15. Avatar of Пеаммумка
  Пеаммумка :

  Ваша стаття про приклади фарбування стін у квартирі дуже інформативна та корисна.

 16. Avatar of Карен
  Карен :

  Текст “Приклади фарбування стін у квартирі” в цілому має корисний зміст, але можна внести деякі покращення, щоб зробити його більш інформативним і зрозумілим для читачів. Ось декілька пропозицій:

  1. Додати заголовок: Додайте заголовок, який би відображав основну ідею тексту, наприклад “П’ять красивих способів фарбування стін у вашій квартирі”.

  2. Описати переваги фарбування стін: Додайте короткий абзац на початку тексту, в якому розповісти про переваги фарбування стін у квартирі, такі як зміна атмосфери, оновлення дизайну, створення візуального ефекту тощо.

  3. Розширити список прикладів: Додайте більше прикладів фарбування стін, щоб дати читачам більше варіантів. Наприклад, фарбування стін в двох кольорах, використання шаблонів або малюнків, створення акцентних стін тощо.

  4. Додати практичні поради: Додайте практичні поради щодо вибору фарби, підготовки поверхні, використання малюнків

 17. Avatar of Saokmoal
  Saokmoal :

  Чи могли б ви розширити частину тексту, де згадуються приклади фарбування стін у квартирі?

 18. Avatar of Рашид
  Рашид :

  “Здається, що фарбування стін у квартирі – це лише зайва витрата грошей і часу. Якщо вже потрібно змінити кольори, чому б не скористатися тапетами або іншими декоративними матеріалами, які можна легко зняти і замінити? Фарбування стін здається занадто постійним вирішенням, яке може викликати незадоволення у майбутньому.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *