Лаконічний мінімалізм на просторах вітальні

Використання стилістичного підходу у дизайні інтер’єру спочатку передбачає цілісність оформлення обстановки всього будинку. У цьому специфіка призначення кожної кімнати визначається її індивідуальністю. Вітальня в стилі мінімалізм стане найпредставнішою з усіх приміщень і при цьому в ній не з’явиться жодної зайвої деталі.

Вітальня в стилі мінімалізм

мінімалізм в інтер’єрі вітальні, оформленої в білих тонах

У декорі сучасних віталень прогресують тенденції, що тісно пов’язані зі змінами загальних поглядів на початкове призначення цих кімнат. Сьогодні вітальня все рідше використовується як приміщення для організації великих і галасливих прийомів. Багатолюдні урочистості зараз прийнято проводити поза домом.

Ювілеї, весілля, хрестини та інші події частіше організовують у кафе та ресторанах, вітальня ж стала розглядатися як затишний притулок, де можна непогано розслабитися після метушні. Природно, що й оформлена кімната має бути відповідно, тобто її атмосфера має заспокоювати, а обстановка – створювати ідеальні умови для релаксу. Як цього досягти? Вам допоможуть такі прийоми:

  1. Створіть атмосферу простору та наповніть її повітрям.
  2. Дотримуйтесь пропорційності в декорі.
  3. Зонуйте простір.
  4. Звільніться від непотрібних предметів в інтер’єрі.
  5. Не допускайте дратівливих очей колірних комбінацій в обробці.
  6. Грайте світлом та регулюйте його потоки.
  7. Тримайте кімнату в строгому порядку та гармонії.

asdasd12345

незвичайний дизайн меблів у мінімалістичному інтер’єрі вітальні

Вітальні в стилі мінімалізм: основні риси

Чим характеризується мінімалізм? Насамперед надзвичайною простотою форм, строгістю ліній, нейтральністю тонів, наявністю безмежного простору, в якому панують врівноваженість і гармонія. Такі інтер’єри найкраще виходять у великогабаритних, з високими стелями приміщеннях, де завжди достатньо відкритого простору. В інших випадках, для того щоб створити мінімалістичну вітальню, потрібно буде позбутися міжкімнатних перегородок.

Відмінним підходом стане рішення поєднати скромну площу цієї кімнати з кухнею. Дещо рідше зустрічаються дизайнерські рішення, в яких вітальня з’єднується зі спальнею, холом або навіть передпокою. У кожному з цих варіантів буде досягнуто основна мета – збільшення простору, а заразом і корисної пощади.

вітальня в стилі мінімалізм

чорно-білий колір вітальні у стилі мінімалізм

Додати простору свободи можна, вдавшись до скління стін і панорамного вигляду, що відкривається за ними, правильною добіркою фонової обробки і розкішними меблями з чіткими формами.

Особливості оформлення

Простір мінімалістичної вітальні має бути оформлений з використанням мізерної кількості вихідних елементів, які, проте, мають становити справжню композиційну єдність. Такий інтер’єр не повинен бути напханим декоративними вишукуваннями. Перевага залишається за низькими та чистими лініями, абсолютно монохромним колірним рішенням обробки підлоги, стін та стелі, а також високофункціональними меблями.

Тепер розглянемо цю концепцію докладніше.

вітальня в стилі мінімалізм

Панорамне вікно у вітальні у стилі мінімалізм

Про стелю

Оздоблювальні роботи ведуться зверху вниз, тому поверхня стелі буде першою ластівкою у створенні мінімалістичного інтер’єру. Оскільки стиль шикарний і лаконічний, то і стеля в ньому має бути оформлене відповідно. Тут прийнятні натяжні та підвісні конструкції. Стильно сприйматиметься багаторівневий варіант із вбудованим підсвічуванням або з прикрасами по поверхні у вигляді монохромного друку.

Про стіни

Ці поверхні у вітальні, що оформляється у стилі справжнього мінімалізму, завжди однотонні. Шпалери для їхнього декору використовуються вкрай рідко. У разі, коли без них не обійтися, набувають не паперових варіантів з принтами, а рідких шпалер або видів шпалер, призначених для фарбування. Допустимо обробляти стіни рельєфною штукатуркою.

вітальня в стилі мінімалізм

цегляна фальш-стіна у вітальні, виконаній у стилі мінімалізм

Привнести колорит у вітальню можна стіновими панелями:

  1. З пробки.
  2. Пластика.
  3. Дерева.

Неймовірно модний інтер’єр вийде, якщо дверне полотно, перегородки, стіни та стелі прикрасити розкладкою із темного дерева.

Про підлоги

Для підлог у мінімалістичному декорі найбільше підходять ламіновані покриття. Іноді може бути використана паркетна дошка, проте художньому паркету в такому інтер’єрі робити нічого. Непогано сприймається керамограніт. В окремих випадках покриттям підлоги може виступити лінолеум.

З просуванням технологій у мінімалістичні інтер’єри прийшла наливна підлога. Вони також виконуються в нейтральних тонах і лише зрідка, коли в обстановці повинні прозвучати якісь особливі нотки, дизайнери дозволяють собі використовувати в обробці вітальні підлогу в силі мінімалізм 3D зображення.

вітальня в стилі мінімалізм

наливна підлога в дизайні інтер’єру в стилі мінімалізм

Колірні перипетії

Вибір кольорів для мінімалістичного декору дуже обмежений. Оскільки тут категорично не можна переборщувати із фарбами, основними відтінками для цього стилю є:

  1. Білий.
  2. Кремовий.
  3. Бежовий.
  4. Попелястий.
  5. Чорний.

Дуже рідко, але можна зустріти в обробці цегляний та коричневий кольори. Фонова палітра завжди приглушена та обмежена парою базових кольорів. Для створення акценту може з’явитись додатковий контрастний колір. В оформленні кімнати в основному використовують натуральні матеріали, хоча склу та дзеркалам у ньому теж знаходиться місце. Щодо металу, то він може бути введений в обстановку в мінімальних кількостях. А ось пластику дизайнери запалили червоне світло.

вітальня в стилі мінімалізм

вітальня у стилі мінімалізм у бежевому кольорі

Найбільш кращий у дизайні вітальні, що проектується в стилі мінімалізм, все ж таки білий колір. Сліпучий фон доповнюється акцентами чорного чи зеленого спектра. Відчуття затишку у такому інтер’єрі породжує декорування стін деревом. Непогано розбавити стерильний фон штрихами червоного, синього, інколи ж помаранчевого відтінку. Колірні ігри – це, звичайно, добре, але справжньою родзинкою вітальні стане камін, викладений необробленою цеглою.

Каміни в мінімалізмі

Про каміни в мінімалістичних інтер’єрах взагалі варто поговорити окремо. Присутність цього елемента обстановки дозволить практично аскетичній вітальні виглядати неймовірно привабливо та буквально обволікати присутніх затишком. У таких інтер’єрах використовують сучасні моделі камінів з відповідним мінімалістичним декором. Окрасою вітальні в стилі мінімалізм стане не тільки сам портал вогнища, а й картина, що висить над ним, і спеціальне сховище, обладнане для дров, і шезлонг, що застиг у химерній формі космічної ломки, присунутий до джерела тепла.

вітальня в стилі мінімалізм

камін у мінімалістичному дизайні вітальні

При виборі моделі каміна особливий наголос робіть на лаконічність його обробки. У ній має бути мінімум декору. Основна ставка має бути зроблена на незвичайний матеріал чи оригінальну форму виробу. Наприклад, ідеально впишеться у просту вітальню конструкція в металевому каркасі з жаростійким склом.

Якщо в приватних будинках є можливість використовувати каміни з відкритими топками, то в міських квартирах з цим не пошарить, тому перевага повинна бути віддана моделям з газовим або електричним обігрівом. До речі, у вітальні можна взагалі не морочитися практичністю каміна, а використовувати його імітацію виключно з метою прикраси обстановки. Такий підхід позбавить вас певних незручностей, які завжди є при експлуатації діючого приладу. Портал фальш-каміна оформляють у мінімалістичному дусі, яке внутрішню частину заповнюють вазами, свічками, полінами, які можуть бути як декоративними, і натуральними.

вітальня в стилі мінімалізм

електрокамін у дизайн інтер’єру вітальні в стилі мінімалізм

Зонування вітальні

Якщо ви володієте вітальнею студійного типу, вам не обійтися без зонування простору. Робити це потрібно легкими пересувками розсувними, зі скляними або тканинними стулками, ширмами або жалюзі. Мобільні перегородки цінні тим, що будь-якої миті можуть бути прибрані з поля зору.

Є інші варіанти розділити вітальню у стилі мінімалізм на частини. Ви можете зробити це, комбінуючи в колірному рішенні покриття для підлоги і фарбування стін, проявляючи таланти в дизайні стелі або створенні стельових конструкцій, граючи світлом. Підсвічування в мінімалістичній вітальні може бути розміщене скрізь:

  1. На стелі.
  2. У стінах.
  3. У підлозі.

вітальня в стилі мінімалізм

зональний поділ простору в мінімалістичному інтер’єрі вітальні

Якщо вітальня-студія стала результатом злиття з кухнею, то гарною межею стане барна стійка. Ви можете окреслити периметр кімнати вертикальною настінною дерев’яною панеллю, яка знайде своє продовження в об’ємній конструкції на стелі.

Матеріали

Матеріали також є ключовим моментом у створенні мінімалістичного інтер’єру. Про дерево вже сказано чимало. Воно є тут і в меблів, і на стінках і в обробці підлог, а ось що ще може з’явитися в декорі вітальні, що інтерпретується в стилі мінімалізму? Безперечно, це:

  1. Гладкий цемент.
  2. Сталевий дріт.
  3. Скло.
  4. Дзеркала.
  5. Камінь.
  6. Великі обсяги полірованих поверхонь.

вітальня в стилі мінімалізм

дзеркало у формі сонця у стилі мінімалізм

У мінімалізмі ніколи не заощаджують на матеріалах. Упор тут робиться тільки на якісні і, як наслідок, дорогі компоненти.

Меблі

Скляні полиці, оригінальна підставка для телевізора, стіл, незвичайне крісло, невеликий диван – ось, мабуть, і все, що має бути у вітальні, що обставляється у стилі мінімалізму

Відмінною тенденцією мінімалістичного спрямування стало застосування консольних меблів. Вона ніби виростає зі стін, тому не обтяжує простір. Скляні полиці, оригінальна підставка для телевізора, стіл, незвичайне крісло, невеликий диван – ось, мабуть, і все, що має бути у вітальні, що обставляється в мінімалізмі стилі. На стіні може з’явитися декоративне панно, яке строгістю геометрії малюнка повинно гармоніювати з килимом.

вітальня в стилі мінімалізм

креативні меблі у вітальні у стилі мінімалізм

Ахроматична гамма відтінків повинна доповнюватися контрастним елементом, наприклад, диваном з червоною оббивкою.

Присутня побутова техніка, на кшталт комп’ютера, кондиціонера та домашнього кінотеатру, має бути прихована за меблевими фасадами.

Оскільки аналізований стиль характеризується мінімумом предметів обстановки і практичною відсутністю декору, різких і контрастних фарб у ньому слід уникати. Зазвичай погляд, що біжить простором кімнати, не повинен ні за що зачепитися. Колір вівсяних пластівців, сірий, білий, чорний – характерна палітра обстановки мінімалістичної вітальні.

А ще мінімалістичній обстановці властиві величезні шафи-купе, що тягнуться по всій довжині стіни, з напівпрозорими або дзеркальними дверцятами. Вони замінили традиційну в інших інтер’єрах стіну. Органічно вписуються в подібні стильні декори модульні системи, в яких глухі фасади замінені склом та дзеркалами. На фасадах мінімалістичних меблів не допускається наявність різьблення, розпису та інших прикрас. Вони мають бути абсолютно гладкими.

вітальня в стилі мінімалізм

дизайн корпусних меблів у стилі мінімалізм

Що ще потрібно зробити, так це продумати, де і як ви приховаєте дроти, що тягнуться від техніки. Цих деталей побутових приладів у вітальні видно не повинно.

Мінімалістичне освітлення

У денний час вітальня, оформлена в стилі мінімалізму, повинна бути буквально залита природним світлом

Висвітлення можна назвати головним інструментом у створенні інтер’єрів у мінімалістичному дусі. Тут створюється найскладніша система з бокового, підлогового, карнизного світла, яка доповнюється трубчастими світильниками, поворотними моделями, що дозволяють регулювати світлові потоки. Для акцентування певних елементів інтер’єру використовують тепле світло галогенових ламп. А ось світлодіодним стрічкам відведено лише декоративну роль.

У денний час вітальня, оформлена в стилі мінімалізму, повинна бути буквально залита природним світлом. Це можливо за наявності засклених зон покрівлі та широких вікон, декорованих напівпрозорими жалюзі.

вітальня в стилі мінімалізм
Але повернемось до штучного світла. Світильники в мінімалізмі паралельно є елементами декору. Оскільки основний принцип стилю – багато світла і простору, то дуже доречними будуть кулясті лампи, які послужать основним освітленням. У тандемі з ними виступатимуть вбудовані світильники точкового світла.

Лаконічним буде і таке рішення, де основним джерелом стане світильник накладного типу, розташований у спеціальній рамці, що відбиває, що приховує всередині точкові лампи. Рамку можна зробити в принципі будь-який, але часто їй надають прямокутну форму, тому що в цьому випадку за її допомогою коригується просторове сприйняття кімнати, що подовжується.

вітальня в стилі мінімалізм

торшер як додатковий освітлювальний прилад у вітальні у стилі мінімалізм

Інтер’єрні варіанти

Вітальню у стилі мінімалізм можна оформити по-різному. Досить ефектно виглядають на тлі підлоги з темного дерева білі меблі та білі стіни. Надати композиції повної гармонії покликаний чорний абажур торшера.

Дуже теплим вийде дизайн кімнати, якщо в її оздобленні удосталь буде представлено дерево. Наповнити таку вітальню потрібно меблями у різноманітних сірих тонах. Виразність цієї композиції надаватимуть чорні вази.

Стильно виглядають кубічні крісла, що стоять біля журнального столика на квадратному килимі. Тут можна зіграти на контрасті темно-коричневого та білого кольорів, а завершальним штрихом зробити червоні аксесуари. Локальне підсвічування вдало виділить телевізор, а підкреслити строгу гармонію прямолінійного декору допоможе ледве помітне зображення гілки, розташованої над тим самим телевізором.

вітальня в стилі мінімалізм

жовтий пуф розбавляє стерильний мінімалістичний інтер’єр вітальні

Висновок

Вітальня в стилі мінімалізм – це лаконічність, геометричність і повна відсутність будь-якої помпезності. Тут царство утилітарних та функціональних предметів. Але при цьому інтер’єр не виглядає неживим і дешевим, він завжди шикарний і сучасний.

Оцініть цю публікацію

5 думок про “Лаконічний мінімалізм на просторах вітальні

  1. Avatar of Туеэлл
    Туеэлл :

    Автору вдалося передати естетику лаконічного мінімалізму на просторах вітальні з вражаючою точністю і стильністю.

  2. Avatar of Pyubokra
    Pyubokra :

    “О, цей дизайн виглядає дуже сучасно! Я люблю, як вітальня виглядає так просто і чисто. Цікаво, як вони досягли такого ефекту? Можливо, вони використали мало меблів і яскравих кольорів? Хоча я не розумію всіх цих дизайнерських термінів, але мені подобається, як це виглядає!”

  3. Avatar of Нестор
    Нестор :

    Менше речей, більше спокою – вітальня оживає в мінімалізмі.

  4. Avatar of Кира
    Кира :

    Ваша стаття про лаконічний мінімалізм на просторах вітальні дуже змістовна і цікава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *