Кораловий колір у домашньому інтер’єрі

Незвичайна форма і дивовижний кораловий колір у домашньому інтер’єрі завжди манили людей. У давнину ці організми вважалися великою цінністю, тому ті, хто займався їхньою здобиччю, були добре забезпечені.
Вже на той час із цих дарів моря навчилися виготовляти приголомшливі ювелірні вироби.

Корали можуть мати білий, синій, сріблястий, чорний, блакитний кольори, але найпривабливішими є так звані червоні види. Вони мають неймовірну різноманітність відтінків: у них проглядається щось середнє між червонувато-вишневим, рожевим та помаранчевим.

Неможливість точно уявити цю палітру і породила назву “кораловий”.

Сьогодні цей колір популярний в одязі та аксесуарах, але найцікавіше, що зростає попит на кораловий колір у домашньому інтер’єрі.

Якщо на Заході такі декори вже стали законодавцями моди, то у нас коралові відтінки в оформленні просторів лише освоюються. Це означає, що ми маємо дуже приємне знайомство.

кораловий колір в інтер'єрі width=

Кораловий колір у домашньому інтер’єрі вітальні

Ну що ж, дозвольте уявити його величність кораловий колір! Так чим же він такий привабливий? Із чим його поєднувати? Як взагалі використати цього «іноземця» у наших інтер’єрах?

Коралова суть

Як уже згадувалося, кораловий складається з:

 1. Розового.
 2. Темно червоного.
 3. Помаранчевого.

Вихідні кольори можуть бути змішані в непередбачуваних пропорціях, тому і інтенсивність коралового спектру буде дуже різноманітною.

кораловий колір в інтер'єрі width=

коралова стеля створить чарівну атмосферу в інтер’єрі спальні

Світлий кораловий чимось схожий на персиковий. Яскравий його відтінок аналогічний лососевому, а ось темний нагадує іржу. Але, незважаючи на таку схожість з іншими природними квітами, переважна більшість його відтінків дуже індивідуальна. Напевно, це пояснює таку широку популярність коралового кольору в декорах інтер’єрів.

Що стосується характеристик сприйняття коралового, його бачать як яскравий, солодкий, повний життя, теплий, літній, близький колір.

Природно, що оформлені в цих відтінках приміщення наповнюються теплотою, але при перевантаженні кольорів атмосфера стає спекотною і навіть задушливою. Однак навіть при цьому ефекті, кораловий набагато прохолодніший і легший за червоного та його послідовника – помаранчевого.

кораловий колір в інтер'єрі width=

кораловий колір у поєднанні з бірюзовим допоможуть створити інтер’єр у морському стилі

Враховуючи, що кораловий яскравий і енергійний, його розмаїття може стомлювати. А ще він суттєво впливає на сприйняття простору, наближаючи стіни та зменшуючи його обсяги. Кімната реально видається набагато меншою, ніж є.

Чому кораловий колір такий затребуваний в інтер’єрі? Цілком можливо тому, що він є «хамелеоном». Тобто цьому кольору нічого не варто змінити відтінок, підлаштуватись під освітлення або компаньйонів. В одному ракурсі він сприймається як істинно червоний, але варто лише трохи змінити антураж, як кораловий вже здається солодко-рожуватим, а то й оранжево-персиковим.

кораловий колір в інтер'єрі width=

Кораловий колір у домашньому інтер’єрі вітальні створює святковий настрій

Отже, підіб’ємо підсумок. Доведено, що кораловий:

 1. Випромінює тепло. Отже, використовувати його потрібно обережно. Його яскраві відтінки можуть «задати спеку» всій атмосфері. Комбінуйте коралову красу з холодними квітами.
 2. Наближає об’єкти. Стіни, що мають таке тло, здаватимуться зближеними; як наслідок, приміщення сприйматиметься як трохи менше. Це говорить про те, що кораловий колір не підходить для основного тону інтер’єру маленьких кімнат.
 3. Любить дрібниці. Стіна, повністю забарвлена кораловим, буде нав’язлива. Цей тон виграшний у декорах у дрібних аксесуарах. Він гарний у візерунках чи фасадах меблів.
 4. Змінюється. Кораловий своєрідно реагує на зміну освітлення та присутність додаткових тонів. Він змінює свою насиченість, підлаштовуючись під навколишнє оточення.

кораловий колір в інтер'єрі width=

акцентна стіна Кораловий колір у домашньому інтер’єрі спальні

Як додавати кораловий колір?

«Кораловий колір у спальному інтер’єрі може з’явитися на узголів’ях ліжка, у вигляді оттоманок, туалетних столиків»

Оскільки кораловому вдається суттєво зігрівати приміщення і зменшувати його габарити, то його в жодному разі не порекомендуєш в інтер’єрні домінанти. Фарбування ним світових поверхонь і оформлення панорамних вікон – це нонсенс, до того ж на гладких стінках він виглядає не так вже й ефектно. Інтер’єр стає відверто нудним.

Кращою іпостасью та коронною роллю коралового кольору в будь-якому інтер’єрі залишається контрастний акцент. Його невеликі вкраплення виглядають воістину феєрично! Вводьте колір у деталях, на різних фактурних поверхнях. Акценти цілком можуть бути і великими, на зразок коралового дивана.

У світло-сірому декорі він виглядатиме вражаюче. Той самий ефект справить кораловий комод у бірюзовій спальні та штори у кремовій їдальні.

кораловий колір в інтер'єрі width=

аксесуари коралового кольору згладжують контрастність темно-синіх меблів і світлих стін

Кораловий колір у спальному інтер’єрі може з’явитися на узголів’ях ліжка, у вигляді оттоманок, туалетних столиків. У вітальні його можна зустріти на пуфах та подушках, розкішних вазах. На кухні у його веденні серветки та посуд, світильники та фасади гарнітурів. Тут його активна присутність буде тільки на користь, адже кораловий робить інтер’єр апетитним, бо сам сприймається як відтінок ласощів.

Кораловий може пожвавити і стіни. Його акценти потрібні у створенні яскравих панелей або абстрактних фрагментів.

Якщо ж ваше бажання зробити кораловий основним тлом непереборне, то підберіть що-небудь з його пастельної гами, ближче до персикового, а вже яскраві відтінки вводите акцентно.

кораловий колір в інтер'єрі width=

тріо: кораловий, ніжно-блакитний та білий задають романтичну атмосферу в інтер’єрі спальні

Кораловий колір у домашньому інтер’єрі: комбінаційні варіанти

«Будучи зухвало сміливим, але залишаючись теплим і благородним, кораловий колір затребуваний в інтер’єрах віталень та спалень, дитячих та кухонь»

Завдяки тому, що у складі коралового є відразу кілька кольорів з яскравого спектру, він здатний стати партнером будь-якого відтінку. Так, якщо рожевий чудово поєднується із зеленим, то й кораловий стане йому чудовим напарником у декорі.

Однак серед безлічі існуючих комбінацій є ряд таких, у яких кораловий колір представлений у найбільш вигідній та барвистій позиції. Ці поєднання безпрограшні та ефектні в будь-якому інтер’єрі.

Однією з найкращих пар можна назвати коралову з бірюзою. Їх дует просто приголомшливий! І цьому не доводиться дивуватися, бо обидва кольори, як кажуть, вийшли з однієї стихії – морської. Бірюзовий точно передає відтінок морської хвилі, а кораловий – тло морського дна. Та й у психологічному сприйнятті обидва ці відтінки схожі за тональністю та настроєм.

Вони розповідають про літо, дарують радість, ось тільки один несе з собою прохолоду, а інший – тепло, але загалом компаньйони ідеально врівноважують і підтримують один одного.

кораловий колір в інтер'єрі width=

сполучення коралового та салатового в інтер’єрі

Оскільки кораловий колір не рекомендують робити ведучим в інтер’єрі, то основний простір заповнює бірюзовий, а коралове пишнота виявляється лише в акцентах. Однак є варіанти, за яких обидва кольори можуть бути введені в декор на рівних правах. Так як вони чудово стримують емоційність один одного, декор виходить дуже приємним та врівноваженим.

Бірюзовий з успіхом можуть замінити ніжно-синім чи блакитним. У такій комбінації працюватимуть ті ж сполучні асоціації.

Чудове сяйво кораловий придбає на ахроматичному тлі сірого та в компанії із чорно-білими партнерами. Нейтральність цих тонів сприяє розкриттю коралового у всій красі, дозволяючи йому грати фарбами та демонструвати свій найбагатший внутрішній спектр. При цьому дійстві перетворюватиметься і загальне тло – воно стає чітким і ідеально чистим.

кораловий колір в інтер'єрі width=

коралові стіни в інтер’єрі дитячої кімнати

Хорошими «друзями» коралового кольору в інтер’єрі є всілякі відтінки бежевого. Причому якщо в сіро-чорно-білих тандемах яскравим сприймається навіть найприглушеніший тон коралового, то у випадку з бежевим потрібно використовувати насичені його відтінки. В іншому випадку, соковитість кольору коралів буде просто поглинена бежевим компаньйоном.

Добре сприймаються «шарувані» інтер’єри, в яких використовувалися різні тонкі варіації коралового кольору: від ледь помітного та максимально світлого до насиченого фарбами темного. Їх можна міксувати з відтінками-компаньйонами з рожевого, помаранчевого та, звичайно ж, червоного спектру.

Які варіанти найбільш затребувані у традиційних декорах? Гармонії в них досягають, поєднуючи коралові, молочно-кремові та вершкові відтінки. Тільки потрібно враховувати, що в таких комбінаціях кораловий не може проявити всієї своєї життєрадісності, тому ситуація виходить надто спокійною і деяким може навіть здатися нудною.

Такі комбінації коралового кольору хороші в інтер’єрах спалень, у яких колірна активність абсолютно зайва.

кораловий колір в інтер'єрі width=

коралові штори в інтер’єрі їдальні

Бажаєте привнести до декору східних ноток? Кораловий колір у цій справі просто незамінний. Додайте в обстановку вітальні або спальні розкішних подушок, хитромудрих килимів або фактурні штори, розбавте все це меблями в кольорі венге і отримайте шикарну атмосферу, що дихає східним колоритом.

Для домашніх інтер’єрів гарна комбінація коралового із м’ятним. Ніжну зелень слід вводити у предметах декору, тому що лідером у цій парі, як не дивно, є кораловий. В крайньому випадку, їхня присутність в обробці може бути в пропорції 2:1.

Для дитячих дуже вигідний жовтуватий відтінок коралового кольору в інтер’єрі. Обстановка вийде бешкетною і в міру динамічною.

Не чужа кораловому і романтика. Скомбінуйте його з блиском золота або срібла, обставте кімнату шоколадними або взагалі чорними меблями, доповніть картину свічками і насолоджуйтесь строгою, але чарівною, з нотками вишуканого шарму, обстановкою.

кораловий колір в інтер'єрі width=

ванна кімната в коралових тонах

Кораловий колір часті гості в чисто чоловічих кімнатах. У поєднанні з темними тонами він робить кімнати одночасно строгими та аристократичними. Яскравий і барвистий, він найпересічнішу обстановку перетворить на свято життя. Прийшовши в нейтральні декори на шторах, скатертинах, покривалах, він змусить їх грати новими фарбами та наповнюватися новим змістом.

Будучи зухвало сміливим, але залишаючись теплим і благородним, кораловий колір затребуваний в інтер’єрах віталень та спалень, дитячих та кухонь. Однак при його використанні не дбайте, дозвольте йому залишитися декоративною родзинкою.

кораловий колір в інтер'єрі width=

кораловий у поєднанні із золотим дозволяють створити елегантний аристократичний інтер’єр

Контрасти в коралових декорах

Не робіть із коралових відтінків кашу. Коралові елементи губляться на аналогічному тлі. Намагайтеся чергувати кольори, а не накладати їх бутербродом. Як би теоретично були корисні і приємні коралові відтінки в інтер’єрах, все-таки використовувати їх потрібно дуже розумно.

Включайте в коралові декори сині кольори, що «охолоджують», і розбавляйте їх світлими фарбами. У цьому випадку просто відмінно підійде лід білого та жорсткий холод металевого блиску сірої палітри.

Якщо кораловий планується використовувати в оформленні кухні, то не доповнюйте його цитрусовими та фруктовими фарбами. Не варто додатково «підігрівати» і так теплий інтер’єр приміщення, що відрізняється непростим режимом температур. Не перетворюйте свою кухню на мартенівський цех!

кораловий колір в інтер'єрі width=

м’які меблі коралового кольору роблять атмосферу вітальні більш теплою та затишною

Запобіжні заходи при використанні кораловий колір

Вишуканість легко перетворити на нудну буденність, варто лише перезаповнити нею інтер’єр. Дозвольте кораловому тішити око, а не набивати оскому. Якщо вирішили оформити кораловий колір стіни, то зупиніться на одній поверхні. Якщо фарбуватимете все – то частково. Зробіть просто коралові панелі.

Потужною та достатньою інтер’єрною домінантою стане підлога в такому відтінку.

“Гарячих” аксесуарів у декорі може бути багато, але вони неодмінно повинні відрізнятися за розміром. В ідеалі один великий елемент доповнюється кількома дрібними деталями.

кораловий колір в інтер'єрі width=

предмети декору коралового кольору у вітальні

У гостьовій зоні місце лише розбавленим кораловим кольорам, адже увага присутніх має бути зосереджена не на насиченості кольору декору, а на спілкуванні з господарями.

Висновок

Кораловий колір у домашньому інтер’єрі сприймається благородно, м’яко, без зайвої агресії, але і не нудотно жіночно, що робить його універсальним і дозволяє використовувати в декорах найрізноманітніших стилів. Він приємний у всіх відносинах, так що придивіться до нього уважніше – цілком можливо, що він стане ідеальним рішенням для обробки вашого будинку!

Відео

4/5 - (9 голосів)

16 думок про “Кораловий колір у домашньому інтер’єрі

 1. Avatar of Пананебэй
  Пананебэй :

  Статья з кораловим кольором у домашньому інтер’єрі прекрасно передає його теплоту, життєрадісність та здатність створювати затишок у будь-якому приміщенні.

 2. Avatar of Юхим
  Юхим :

  “Кораловий колір – ключ до гармонії в домашньому інтер’єрі, який розкриває ніжність і елегантність.”

 3. Avatar of Тамерлан
  Тамерлан :

  “О, ну конечно, еще один тренд в дизайне интерьера – коралловый цвет. Как будто это что-то новое и оригинальное. Все эти модные цветовые схемы приходят и уходят, а дома остаются одинаковыми. Неужели люди думают, что выбор цвета стен или мебели сделает их дом лучше? Я сомневаюсь, что коралловый цвет в интерьере может что-то изменить.”

 4. Avatar of Sheaud
  Sheaud :

  Какие ассоциации и эмоции вызывает у вас коралловый цвет в домашнем интерьере?

 5. Avatar of Сост
  Сост :

  “О, велике відкриття – кораловий колір у домашньому інтер’єрі! Якби тільки це було новою ідеєю. Це ж просто ще один тренд, який зникне з моди через кілька місяців. Чому не можемо просто залишитися при стандартних нейтральних кольорах, які завжди виглядають елегантно і класично? Треба бути обережними з цими модними химерами, вони можуть швидко стати просто датованими і незручними.”

 6. Avatar of Penarhef
  Penarhef :

  Какие ассоциации вызывает у вас использование кораллового цвета в домашнем интерьере?

 7. Avatar of Shaazhd
  Shaazhd :

  Кораловий колір у домашньому інтер’єрі – просто неймовірно чудово! Він додає такий свіжий та елегантний акцент, створюючи неперевершену атмосферу в кожному куточку кімнати. Цей відтінок просто захоплює своєю красою і надає особливого шарму інтер’єру. Обожнюю його!

 8. Avatar of Taan
  Taan :

  Статья про кораловий колір у домашньому інтер’єрі детально розкриває його потужний вплив на атмосферу приміщення і надихає на створення яскравого та стильного дизайну.

 9. Avatar of Ламесдюас
  Ламесдюас :

  “О, так, звичайно, колір, який ідеально пасуватиме до всіх меблів і декору у всіх домах. Але, можливо, хтось міг би пояснити, як саме цей кораловий колір змінить моє життя і зробить мій інтер’єр кращим? Чи це просто ще одна модна вигадка, яка незабаром вийде з моди?”

 10. Avatar of Суавль
  Суавль :

  О, які ж ви всезнаючі! Звичайно, кораловий колір у домашньому інтер’єрі – це просто найкращий вибір для всіх, хто думає, що знає все про стиль і дизайн. Чудово підійде до всіх кімнат, незалежно від їх розміру та функціональності. А особливо красиво виглядатиме на фоні білого килима та золотих штор. Так, так, це точно не буде виглядати як морський акваріум або рожевий палац, але хто ж це помітить? Ви ж все знаєте, правда?

 11. Avatar of Джеймс
  Джеймс :

  Кораловий колір у домашньому інтер’єрі? Якщо хтось дійсно вважає, що це стильний вибір, то, можливо, він живе у світі казок. Цей яскравий та непередбачуваний відтінок може швидко стати надокучливим і навіть неприємним на довгий термін. Колір може вплинути на наш настрій, і я не впевнений, що хочу, щоб моє настроєве колесо крутилося навколо яскравого коралового. Здається, що це модний тренд, але чи варто піддаватися йому, якщо він може швидко вийти з моди? Я би оберігався використовувати кораловий колір у своєму домі, оскільки він може виявитися лише мимовільним експериментом, який швидко перейде в історію.

 12. Avatar of Деня
  Деня :

  О, які гарні фотографії! Цікаво, чому вони називаються “Кораловий колір у домашньому інтер’єрі”? Я нічого не розумію в цьому, але виглядає дуже стильно та модно. Мені сподобалося, як цей колір додає свіжості та яскравості до приміщення. Можливо, це добрий варіант для оновлення моєї власної оселі.

 13. Avatar of Teko
  Teko :

  Автор, дякую за цікаву статтю про використання коралового кольору у домашньому інтер’єрі.

 14. Avatar of Маювомшми
  Маювомшми :

  Текст “Кораловий колір у домашньому інтер’єрі” має деякі моменти, які можна покращити. Ось моя конструктивна критика:

  1. Заголовок: Замість “Кораловий колір у домашньому інтер’єрі” можна використовувати більш привабливий заголовок, який приверне увагу читача і відразу передасть основну ідею тексту.

  2. Введення: Введення можна розширити, щоб зацікавити читача і пояснити, чому кораловий колір є важливим для домашнього інтер’єру. Можна додати деякі статистичні дані або цитати експертів, щоб підкріпити свої твердження.

  3. Організація тексту: Текст можна організувати у вигляді параграфів або списку, щоб зробити його більш легким для читання і зрозумілішим. Кожен пункт можна підкріпити прикладами або фотографіями, щоб ілюструвати свої ідеї.

  4. Граматика і стиль: Текст має деякі граматичні та стилістичні помилки, які можна виправити. Наприклад, у реченні “Кораловий колір може додати свіжості

 15. Avatar of Гасалапна
  Гасалапна :

  “Колір – це відображення нашої особистості.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *