Малогабаритна спальня та тонкощі її дизайну

Рідко чия спальня вражає своїми габаритами і не тому, що немає можливості зробити її просторою, а тому, що в невеликій кімнаті нічний відпочинок набагато якісніший, та й дизайн малогабаритної спальні завжди виходить чудово затишним.

Тому маленьку площу цієї кімнати слід вважати не недоліком, а виключно перевагою і максимально використати цей факт у створенні приватної обстановки в ній.

Дизайн малогабаритної спальні

класичний дизайн малогабаритної спальні

Кольоровий калейдоскоп

Пам’ятаючи, що спальня – невелике приміщення, кольори для декору цієї кімнати потрібно підбирати акуратно.

Швидше за все, вам доведеться відмовитися від темних тонів, які нещадно крадуть дорогоцінні метри. І це ще не остання «жертва». Вам доведеться відмовитися і від малюнка на шпалерах. Нехай у спальні буде чисте оформлення.

Ось що не завадить у декорі в цьому випадку, то це горизонтальні смуги. Ними цілком можна розбавити стіни. Останні, наче розсунуться, наповнюючи кімнату простором.

Колірну гаму беріть в одному спектрі. Спробуйте зупинитись на бежевому. У цього теплого кольору величезна палітра, складові якої просто чудово поєднуються.

Можна використати класику. Соковито виглядає комбінація зеленого з білим та деревним. Вона подарує спальні свіжість справжнього лісу.

Для дитячої спальні гарна комбінація білого з рожевим чи блакитним. Кімната вийде радісною, яскравою та просторою.

У згоді мають бути не тільки кольори оздоблення, а й текстиль. Покривала, штори та інші аксесуари теж повинні гармоніювати із загальним рішенням.

Дизайн малогабаритної спальні

дитяча спальня в монохромному бежевому розведена яскравими кольорами меблів

Дизайн малогабаритної спальні

«Широке вікно у комплекті з рол-шторами саме зможе стати декоративним елементом у дизайні малогабаритної спальні»

Підлога та стіни

Розширенню простору сприятиме оформлення глобальних поверхонь кімнати у світлі або білі тони. Проте робити все однотонним не варто. Потрібно грати відтінками.

Подивіться. Якщо стіни зробити темнішою, ніж стеля, то останній додасть у висоті. «Підняти» стелю можна, зробивши його дзеркальним.

А ось у кімнаті з достатньою висотою, раціональніше використовувати натяжні стелі та підвісні конструкції.

Дизайн малогабаритної спальні

натяжна стеля в інтер’єрі малогабаритної спальні

Дзеркала можна залучати скрізь: у декор стін, стелі і навіть, як не дивно, підлоги. Ось тільки не варто розташовувати їх у зоні ліжка, та ще й на одному з нею рівні.

Такий хід принесе в атмосферу дискомфорт. Добре працює декоративне оздоблення із застосуванням розділових молдингів або вертикальним малюнком.

При необхідності зробити кімнату ширшою на стінах повинен з’явитися горизонтальний принт.

Мрієте про візерунчасті стіни? Не відмовляйте собі в цьому бажанні, але не нехтуйте правилами дизайну малогабаритної спальні, що свідчать, що великі візерунки звузять простір.

У вузькій спальні добре сприймуть такі інтерпретації, при яких довгі стіни оформляють у світлі тони, а короткі затемнюють.

Нестачу денного світла також компенсують світлим тлом спальні.

Дизайн малогабаритної спальні

шпалери з великим візерунком в інтер’єрі малогабаритної спальні

Декор вікон

Декоруючи малогабаритну спальню, не приховуйте вікна за важкими та темними портьєрами та завісами.

Краще використовуйте прозорий тюль або, якщо дозволяє стиль, білі жалюзі. І нехай штори обрамляють не тільки вікно, а й частину стін навколо нього, тоді спальня теж здаватиметься ширшою.

Якщо дозволяє стилістика оформлення кімнати та ваш менталітет, то взагалі відмовтеся від штор. Залишіть вікна вільними, дозвольте пейзажу за ними стати доповненням до внутрішнього оздоблення. Цей хід також додасть кімнаті об’ємності. Добре прикрашати вікна декоративними віконницями.

А ось широке вікно в комплекті з рол-шторами зможе стати декоративним елементом в дизайні малогабаритної спальні.

Проглядається цікава закономірність: що більше у спальній кімнаті віконний отвір, то просторіше виглядає приміщення.

Дизайн малогабаритної спальні

оформлення широкого вікна малогабаритної спальні

За допомогою правильного малюнка на шторах також можна додати кімнаті висоти. У цьому випадку вікно прикрашають легкими шторами, без будь-яких ламбрекенів та з вертикальним малюнком.

Освітлення маленької спальні

Висвітлення в малогабаритній спальні можна і потрібно коригувати з метою розширення простору. Не варто облаштовувати спальню торшерами та лампами з широкими абажурами.

Вони поглинають корисний простір. Оптимально використовувати нижнє світло та лампи, з плоскими плафонами.

Спальня без темних кутів породжує почуття безпеки та просторової свободи. При необхідності додати інтер’єру оригінальності та підкреслити його стильність, облаштовують багаторівневе освітлення.

Дизайн малогабаритної спальні

приклад використання освітлення маленької спальні

При тому, що спальня повинна добре освітлюватися, світло, що є в ній, повинно бути м’яким і максимально розсіяним, тому люстри в дизайні спальної кімнати відсутні.

Прийоми розширення простору

Дизайн малогабаритної спальні може мати дві мети: збільшення простору в ширину або висоту. Можна це робити технічно. Наприклад, зробити кімнату вищою допоможе опускання рівня підлоги.

Для цього зривають дерев’яне покриття та роблять стяжку. Розглядаючи варіанти розширення, можна спробувати об’єднати спальню і лоджією або балконом, якщо такі в ній є.

Дизайн малогабаритної спальні

збільшення простору спальні за рахунок високого схилу даху

Решта інших методів здатна збільшувати простір лише візуально. Давайте розглянемо, які хитрощі створюють ілюзію найбільшого простору.

Ілюзія 1. Світле оформлення стін дуже добре підтримує враження про просторість кімнати. У дизайні сонячної малогабаритної спальні краще використовувати оздоблення холодних тонів.

Вони ще більше «відсунуть» один від одного стіни.

Дизайн малогабаритної спальні

використання холодних тонів обробки стін вузької спальні

Ілюзія2. Ефект розширення зробить рідкісний малюнок розкиданий на поверхні стін. Добре витягнуть їх поверхні горизонтально спрямовані розписи.

Оптимально оформляти спальню однотонними фактурними шпалерами з матовим тисненим малюнком, бажано:

 • у світло-молочному тоні;
 • бежевому кольорі;
 • золотистих фарб;
 • пісочних відтінках;
 • оливковий спектр;
 • зелена палітра.

Ілюзія3. Не використовуйте в обробці спальні колірний коктейль. Якщо хочете різноманітності – змішайте кілька спокійних тонів.

А ось у декорі яскраві кольори з’явитися цілком можуть.

Дизайн малогабаритної спальні

застосування яскравих кольорів у декорі інтер’єру малогабаритної спальні

Ілюзія 4. Старий добрий і безвідмовний прийом розширити простір – повісити в кімнаті дзеркала. Але в дизайні малогабаритної спальні використовувати ці предмети вирішуються не всі.

Когось лякає їхня крихкість, а хтось відчуває психологічний дискомфорт. Довірте справу професіоналу, і у вас з’явиться, ні, можливо, не дзеркальна, але глянцева точно, стеля.

Така поверхня теж матиме чудову відбивну здатність і реально збільшить висоту кімнати. Дзеркала ж прикрасять дверцята шафи-купе або з’являться на ширмах чи перегородках.

Чого не варто робити в малогабаритній спальні

 1. Обставляти кімнату громіздкими меблевими гарнітурами. Стандартний набір, що включає комод, шафа, тумбочки, трюмо, пуф, просто поглине простір. У зв’язку з цим дизайнери рекомендують у таких кімнатах зовсім відмовитися від важких меблів і обставляти їх більш ааскетично.
 2. Неодмінно зіграє злий жарт велика люстра, яка наблизить стелю до підлоги. У скромному дизайні в об’ємах малогабаритної спальні світло повинне литися знизу вгору, тому люстри краще замінити вбудованим підсвічуванням.
 3. Малі елементи декору відволікають увагу і розбивають простір кімнати на ділянки, чим зменшують її глибину.
 4. Уникайте звуження горизонталів, які можуть з’явитися не меблевій оббивці, шторах, стінах.
 5. Не захаращуйте і без того маленький простір малогабаритної спальні купою аксесуарів. Цілком достатньо використовувати одну, але стильну картину або пару горщиків із цікавими квітами на підвіконні.

Дизайн малогабаритної спальні

Дизайн малогабаритної спальні

Нюанси декору малогабаритної спальні

«У дизайні будь-якої, не тільки малогабаритної, спальні фокальним центром буде голова ліжка»

Фокальний центр

У декорі кожної кімнати, незалежно від її функціоналу, має бути місце, яке стане системоутворюючим центром, що визначає загальноінтер’єрний стиль.

Саме навколо цієї точки і збиратиметься вся інтер’єрна композиція. У дизайні будь-якої, не тільки малогабаритної, спальні фокальним центром буде голова ліжка.

Його можна посилювати, маючи поблизу контрастує яскраві подушки. Важливий у маленькій спальні та вид вікна.

Ви можете об’єднати його з узголів’ям у єдиний фокальний центр і цим посилити композиційний ефект, а можна нейтралізувати зону, щоб вона не відволікала від основного інтер’єрного акценту, а навпаки, підкреслювала його верховенство.

Дизайн малогабаритної спальні

контрастна композиція біля ліжка, що задає основу загально інтер’єрному стилю

Повітряний дизайн

При виборі меблів у маленьку спальню, позбутися спокуси придбати сюди величезне ліжко дуже непросто.

Варто згадати, що в умовах обмеженого простору громіздкі предмети завжди породжують тісноту і просто катастрофічно зменшують простір. Що ж, доведеться вирішувати цю проблему.

Спробуйте пошукати бажане серед ліжок із залізним каркасом та кованим узголів’ям або моделей із прозорими спинками.

Дуже добре, якщо в дизайні вашої спальні з’явиться велика тахта, в конструкції якої передбачено місце для зберігання білизни та інших постільних речей.

Тож ви розвантажите простір і повернете відчуття простору.

Дизайн малогабаритної спальні

ліжко із залізним каркасом та кованим узголів’ям в інтер’єрі маленької спальні

Скажіть експериментам «так»

Оформляти невелику спальню можна у двох іпостасях. У першому випадку її роблять темною та затишною, для чого використовують в оздобленні шоколадно-коричневу або насичено-вишневу кольорову гаму. У другому випадку йдуть напівпрозорі штори в декорі вікна, що сприяє збільшенню природного освітлення.

Їх поєднують зі світлим фоном стін, пофарбованих у відтінки білого чи жовтого. Обидва варіанти відмінно спрацюють у малогабаритній спальні.

Не варто відмовлятися від експериментів у дизайні спальні. Змінюйте інтер’єр, адже це допоможе вдосконалити існуючу обстановку, причому зробити це швидко і недорого.

До речі, метод буде реально ефективним і допоможе відтворенню в кімнаті комфорту і комфорту.

Дизайн малогабаритної спальні

колір штор поєднується з кольором фокального центру та предметами декору

Вбудована шафа в малогабаритній спальні

Оскільки ми говоримо про дизайн малогабаритної спальні, слід розглянути варіанти використання в цій кімнаті вбудованих меблів, в першу чергу це стосується систем зберігання.

Сховища потрібно намагатися завуалювати. Їх часто облаштовують у просторі під ліжком або спочатку набувають ліжка з уже вбудованим ящиком для складування подушок та білизни.

Хорошим рішенням для спальні стане пуф-тумба. Під його сидінням можна зберігати багато потрібних дрібниць.

Можна зробити функціональним узголів’я ліжка. Для цього достатньо вбудувати в нього поличку.

Дизайн малогабаритної спальні

ширма в інтер’єрі маленької спальні

Правильним рішенням буде оптимізація простору гардеробу. У цьому випадку з’явиться можливість використовувати його весь обсяг.

У цьому допоможуть такі сучасні пристрої як сепаратори і навісні системи. Якщо площа дозволяє, облаштовуйте шафи вбудованої конструкції та оснащуйте їх потайними дверцятами.

Книжкові полиці, якщо їм судилося з’явитися на стінах, повинні розташовуватися так, щоб простір не виглядав завантаженим.

Спальня з унікальною атмосферою

Працюючи над дизайном малогабаритної спальні, постарайтеся зробити її інтер’єр особливим та унікальним. Це буде нескладно реалізувати, якщо використовувати в декорі тканини, що запам’ятовуються виразним малюнком, або ексклюзивні настільні лампи, абажур яких підтримують скульптурні ніжки.

Фокальним центром можна зробити узголів’я ліжка, якщо обшити його яскравою тканиною, що текстурує.

Не нехтуйте у декорі картинами. Їхній сюжет повинен або наголошувати на індивідуальності господарів, або нагадувати про щасливі сімейні події.

Зовсім необов’язково, щоб предмети мистецтва, що прикрашають стіни спальні, були дорогими. Їх цілком можна замінити фотографіями у суворих рамках. Простір цієї кімнати дуже особистий.

Сюди не будуть входять сторонні, тому постарайтеся зробити атмосферу повною затишку, комфорту та щастя.

Дизайн малогабаритної спальні

шафа-купе із дзеркальними дверима візуально збільшить простір малогабаритної спальні

Техніка в дизайні спальні

Технологічні досягнення цивілізації теж можуть бути присутніми в дизайні малогабаритної спальні і цим вносити до її сприйняття свої корективи. Що можна бачити у її обстановці?

 1. РК-картини.
 2. Електронні фото.
 3. Телевізор.
 4. Ноутбук.

Для малогабаритного простору краще використовувати плазмові моделі телевізорів, які просто кріпляться на стіни та не займають дорогоцінні метри площі.

До того ж вони чудово вписуються в будь-які стилістичні вишукування.

Дизайн малогабаритної спальні

підвісні світильники біля ліжка, як предмети декору невеликої спальні

Оскільки комп’ютери міцно увійшли до нашого побуту, то і для цих систем у спальні потрібно передбачити місце.

Для стаціонарного ПК краще створити вертикальну меблеву конструкцію, а ось ноутбук чудово виглядатиме на напівпрозорому або скляному столику. Подібні меблі і виглядають сучасно, і працювати за нею комфортно.

Висновок

Дотримуйтесь наших порад, і дизайн малогабаритної спальні гарантовано вийде стильним і затишним.

Подані прийоми не витратні в усіх відношеннях і можуть легко бути втілені вами самостійно.

За бажанням провести більш глобальні реконструкції, консультуйтеся зі спеціалістами.

Відео – дизайн малогабаритної спальні

4/5 - (17 голосів)

25 думок про “Малогабаритна спальня та тонкощі її дизайну

 1. Avatar of Богдан
  Богдан :

  “У маленькій спальні кожна деталь має своє значення – тонкий дизайн робить її великою в душі.”

 2. Avatar of Саолпеопл
  Саолпеопл :

  “У малогабаритній спальні тонкощі дизайну – ключ до гармонії і затишку.”

 3. Avatar of Амадеус
  Амадеус :

  “Ого, эта спальня выглядит так маленькой и уютной! Я не очень разбираюсь в дизайне, но мне нравятся эти тонкие детали. Они добавляют ей какую-то особенную атмосферу. Я бы точно почувствовал себя комфортно в такой комнате!”

 4. Avatar of Китолаинь
  Китолаинь :

  Ця малогабаритна спальня просто захоплює дух! Її тонкий дизайн просто неймовірний – він додає простору та легкості, створюючи ідеальну атмосферу для відпочинку. Я в захваті від кожної деталі цього інтер’єру!

 5. Avatar of Аристарх
  Аристарх :

  “Ого, это что-то новенькое! Я никогда не видел такой маленькой спальни. И эти тонкости дизайна, наверное, тоже что-то особенное. Но, честно говоря, я не очень понимаю, что здесь такого особенного. Все выглядит просто и незамысловато. Может быть, это и хорошо, ведь в такой комнате наверняка уютно и удобно спать.”

 6. Avatar of Хакемфа
  Хакемфа :

  У маленькій спальні дизайн – ключ до гармонії та затишку.

 7. Avatar of Куприян
  Куприян :

  Статья о малогабаритной спальне и ее дизайне – полная пустота и банальность, не содержащая ничего нового или интересного.

 8. Avatar of Панкрат
  Панкрат :

  Можете попросить автора расширить описание малогабаритной спальни и более подробно рассказать о тонкостях ее дизайна. Например, можно попросить автора описать использование определенных цветовых схем, материалов и мебели в спальне, а также описать, какие элементы дизайна помогают создать ощущение простора в ограниченном пространстве.

 9. Avatar of Татагаянд
  Татагаянд :

  – Я купив малогабаритну спальню, але її дизайн настільки тонкий, що коли я лягаю спати, вона зникає!

 10. Avatar of Рюмл
  Рюмл :

  Ця малогабаритна спальня просто вражає своєю затишністю та витонченим дизайном! Неймовірно, як вдало всі деталі поєднуються між собою, створюючи такий гармонійний простір. Я в захваті від кожного елементу і не можу втримати своєї радості!

 11. Avatar of Раапсжа
  Раапсжа :

  Статья о малогабаритной спальне и ее дизайне оставляет желать лучшего, не предлагая никаких новых идей или оригинальных решений.

 12. Avatar of Воепасоть
  Воепасоть :

  “О, да, конечно, малогабаритная спальня – это то, о чем я всегда мечтал! Кто вообще нуждается в просторе и комфорте, когда можно сжаться в уголке и наслаждаться тонкощами дизайна, которые, безусловно, делают нашу жизнь намного лучше! Наверное, в следующий раз они выпустят даже малогабаритные клоны людей, чтобы мы могли наслаждаться этой прекрасной идеей в полной мере!”

 13. Avatar of Мстислав
  Мстислав :

  – У нас така малогабаритна спальня, що я навіть мрію лягти на диван – але його вже використали для зберігання одягу!

 14. Avatar of Kobebaomk
  Kobebaomk :

  О, так, як цікаво слухати про “тонкощі дизайну” малогабаритної спальні від великого експерта у всьому! Хочете, щоб я записався на ваші лекції “Як змістити всю Всесвітню історію в одну кімнату”?

 15. Avatar of Nuzhohaon
  Nuzhohaon :

  “Ох, ця малогабаритна спальня – просто шедевр! Хочеш відпочити від комфорту та простору, але при цьому зануритися в море незручностей? Цей дизайн точно для тебе! Що може бути краще, ніж скупченість меблів та відсутність простору для руху? Це ж просто мрія будь-якого любителя стиску!”

 16. Avatar of Sazhepage
  Sazhepage :

  “Ох, ці ‘малогабаритні’ спальні – це щось! Чи ми дійсно повинні віддавати гроші за кімнату, в якій навіть не можна нормально розвернутися? А ще й тонкощі дизайну – це якісь надумані прикраси, які виглядають гарно лише на фото. Нехай краще замість цього розумно використовувати простір і ставити на зручність і функціональність!”

 17. Avatar of Ионас
  Ионас :

  У маленькій спальні великі мрії знаходять свій простір.

 18. Avatar of Raumogsh
  Raumogsh :

  “О, ця малогабаритна спальня точно покликана вразити своїм неповторним дизайном та унікальними тонкощами! Хоча, звичайно, якщо все знаєш, то вже точно знаєш, що це просто космос у світі дизайну!”

 19. Avatar of Маевкаэнх
  Маевкаэнх :

  “Як можна відчувати комфорт у такій малогабаритній спальні? Цей тонкий дизайн, здається, більше зосереджений на зовнішньому вигляді, ніж на функціональності. Чи не краще було б використати простір більш ефективно, замість того, щоб займати його непотрібними аксесуарами?”

 20. Avatar of Нэвв
  Нэвв :

  Малогабаритна спальня – це чудовий варіант для тих, хто має обмежений простір, але все ж бажає мати комфортне місце для сну і відпочинку. Такі спальні можуть бути невеликими за площею, але з дотепним плануванням та правильним дизайном, вони можуть виглядати стильно й функціонально.

  Тонкощі дизайну малогабаритної спальні полягають у вмінні максимально використовувати кожен куток простору. Наприклад, варто вибрати ліжко зі зберігальним простором під ним, щоб зберегти місце для зберігання речей. Також можна використовувати стіни для поличок або вбудованих шаф, щоб зекономити місце на підлозі.

  Колірна гамма також грає важливу роль у дизайні маленької спальні. Світлі тони, такі як білий, блідий сірий або пастельні відтінки, можуть створити візуальний ефект збільшення простору. Крім того, варто уникати перенасичених кольорів або великих малюнків на стінах, оскільки вони можуть зробити спальню виглядати

 21. Avatar of Киажаюдц
  Киажаюдц :

  “Ого, ця спальня виглядає так маленькою, але такою стильною! Я не знаю, як вони зуміли вмістити все необхідне у такому маленькому просторі. Як вони зробили таку красиву кровать? І ці кольори виглядають так гармонійно разом. Це точно мистецтво, я не знаю, як вони це зробили!”

 22. Avatar of Buevaftat
  Buevaftat :

  Ваша стаття про малогабаритну спальню та тонкощі її дизайну була дуже корисною і цікавою.

 23. Avatar of Gaazluyuk
  Gaazluyuk :

  – Я купив таку малогабаритну спальню, що в ній важко навіть прокинутися! Але дизайнер казав, що це “ліжко-сюрприз” – кожного ранку ти не знаєш, де саме будеш вистрибувати!

 24. Avatar of Данил
  Данил :

  Шановний авторе, можна більше розгорнути опис малогабаритної спальні та її дизайну, щоб читачам було зрозуміліше, як саме вона виглядає і які особливості має. Опишіть, наприклад, розміри кімнати, меблі, які в ній розташовані, колірну гаму, використані матеріали та деталі декору. Також можна додати інформацію про розміщення вікон, освітлення та розташування спального місця. Більш детальний опис допоможе читачам уявити собі цю спальню і зрозуміти, як саме вона вписується в загальний стиль інтер’єру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *