Новий стиль життя у дизайні маленьких квартир

Маленькі квартири – тренд 21 століття. Квартири завжди були більшими, ніж просто житлом. У 20 столітті на них дивилися, як на інструмент підтримки амбіцій. Маленька квартира принижувала соціальний статус, навіть якщо її дизайн був виконаний зі смаком. Величезна – підвищувала значущість господарів в очах оточуючих.

Згадайте типовий побут кінця 20 століття – було престижно мати багато речей: багато меблів, посуду, продуктових запасів, і все це потрібно було розмістити в квартирі – далеко не маленькою, але не блискучою особливим дизайном.

Інтер'єр маленької квартири

Інтер’єр маленької квартири

Міленіум став приводом для перегляду цінностей. Люди все більше замислюються над змістом життя, над тим, що є для них джерелом натхнення. І як наслідок – вибудовують нові пріоритети. У новій структурі елементів благополуччя маленькі квартири стали для багатьох оптимальним варіантом житла на певному етапі життя і це позначилося на їхньому дизайні.

Ціла індустрія працює над тим, щоб зробити їх зручними та ефектними. З’являються нові будівельні планування, меблі, елементи дизайну, оздоблювальні матеріали – все для того, щоб кожна з маленьких квартир стала особливою та комфортною.

Сучасний стиль оформлення квартири студії

Сучасний стиль оформлення квартири студії

Хто вони, власники маленьких квартир?

Хто купує маленькі квартири?

 1. Люди похилого віку, які змінюють житло на малогабаритне, щоб не обтяжувати себе комунальними платежами. Втративши в площі, вони виграють у комфорті, чистоті (нові матеріали, зручне планування, простота прибирання). Тут є свої нюанси, на яких ми обов’язково зупинимося.
 2. Молоді люди, які купують перше житло.
 3. Молоді сім’ї з дітьми, які любовно оформляють своє гніздо.
 4. Любителі мандрівок, для яких маленькі квартири – лише затишний притулок, що зберігає сліди подорожей.
 5. Успішні менеджери, які обирають квартиру хай і маленьку, але в престижному районі.

Дизайн маленьких квартир

Дизайн маленьких квартир

Як життєві пріоритети впливають на стиль інтер’єру?

Звичайно, дизайн маленьких квартир для різних соціальних груп не може не відрізнятися. Перш ніж говорити про загальні тенденції, зупинимося на особливостях.

Дизайн маленьких квартир для старшого покоління

Отже, часто новоселом невеликої квартири стає людина у віці. Що зробити, щоб не порушувати сформований спосіб життя і в той же час зробити його комфортнішим, вдихнути свіжий струмінь новизни?

Варіант компактного розташування меблів у маленькому просторі

Варіант компактного розташування меблів у маленькому просторі

Меблі, речі та мрії.

Переїжджаючи в нову квартиру, необхідно вирішити: що взяти зі старої обстановки, а з чим без жалю розлучитися? Залишається лише те, про що не можна сказати: «ця річ сьогодні робить мене ще щасливішою». Решта має бути залишено в минулому. Візьміть у новий будинок кілька предметів обстановки та аксесуарів з розряду «найулюбленіше, зручніше і малогабаритне». Можливий інший варіант – почати життя з нуля, без тягаря минулого.

Планування спальні вітальні

Планування спальні вітальні

Дизайн квартири гранд-персони

З віком люди не схильні рішуче змінювати звичний спосіб життя. Одні залишаються дуже консервативними, інші не зраджують зухвалого стилю, що полюбився в молодості. Треті відкриті новаціям і готові реалізувати останні пропозиції дизайнерів.

Який дизайн можна запропонувати власникам квартир трохи старших за середній вік? Його можна вибирати у великому діапазоні:

 • для найконсервативніших – класичний, німецький чи італійський, з невеликими репліками в історичних стилях;
 • для фанатів епохи Одрі Хепберн – легкий міський французький антураж;
 • для романтиків епохи хіпі – сонячнийельський стиль з елементами східної езотерики;
 • для тих, хто пам’ятає суперечки фізиків та ліриків – скандинавський мінімалізм;
 • для артистичних натур – ар-деко.

Оформлення маленької кухні

Оформлення маленької кухні

Ризикнемо припустити, що серед солідних власників невеликих апартаментів можуть виявитися і прихильники поп-арту, лофта або хай-теку. Але, швидше за все, у своїй віковій категорії вони опиняться у меншості – через відому тягу людей похилого віку до спокійного теплого затишку.

Дизайн маленької квартири дівчини чи юнака

Перше власне житло. У ньому втілюються мрії, нереалізовані у межах батьківського будинку. Але ці мрії зазвичай мають свої обмеження – фінансові.

Молодіжний інтер'єр маленької квартири

Молодіжний інтер’єр маленької квартири

Сміливо та недорого

Сучасні напрямки дизайну враховують цю особливість і пропонують бюджетні рішення щодо оформлення маленької квартири. Зробити мрію реальністю допоможуть меблі від ІКЕА для інтер’єрів у стилі модерн, скандінді та прованс. Власні шедеври рукоділля прикрасять будинок на кшталт кантрі, бохо, східної екзотики. Сувеніри-аксесуари, привезені з мандрівок, відомо означать етнічні стилі – сафарі, індійський, арабський.

Лофт, начебто, може обійтися зовсім недорого. Однак треба пам’ятати про обов’язкові – і суттєві витрати: мальовничі металеві конструкції (труби, вентиляція, старомодні радіатори опалення), присутність кількох богемних речей (диван або крісло, картини поп-арт, антикварний елемент інтер’єру).

Сучасний варіант оформлення маленької кімнати

Сучасний варіант оформлення маленької кімнати

Вибір молодих – студія

Планування неодруженої квартири. Молодь вважає за краще максимально розширити простір за рахунок студійного планування. Багато годин біля плити у цьому віці не проводять навіть дівчата, а зустрічати у студії друзів – ідеально.

Маленька студія в білих тонах

Маленька студія у білих тонах

Молода родина: перша квартира

У списку перших потреб молодої сім’ї – маленька, але власна жила. Причому нерідко воно купується з розрахунком на першу дитину. Для дизайну такої квартири характерне виділення дитячої місця, де маленька дитина може спокійно відпочивати, поки дорослі зайняті своїми справами або прийомом гостей. Найчастіше це маленька спальня для малюка та простора студія для дорослих.

У такій квартирі велику роль відіграють планувальні рішення та колір, а як аксесуари намагаються використовувати «антивандальні» елементи оформлення, що є частиною оздоблення, що мають надійне кріплення до підлоги та стін або підвішені досить високо.

Поєднання білого кольору з натуральним деревом

Поєднання білого кольору з натуральним деревом

Стиль цілком залежить від смаку батьків, але навряд чи розсудливий дизайнер порадить використовувати у дитячій лофт чи поп-арт. Перше – не відповідає санітарно-гігієнічним нормам (непридатне для частого і ретельного вологого прибирання). Друге – мабуть, надто агресивне за кольором.

Справа в тому, що в маленькій квартирі дизайн всіх приміщень бажано витримувати в єдиному стилі, інакше візуально приміщення роздробиться на зовсім маленькі кімнатки – це справить невтішне враження тісноти, відсутності стилю і несмаку.

Маленька кімната в спокійних тонах

Маленька кімната у спокійних тонах

Маленька квартира для заможних новоселів

Наявність маленької квартири в «хорошому районі» – це аж ніяк не показник обмежених фінансових можливостей, скоріше – розважливої респектабельності, що своєрідно відображається в дизайні.

Своєрідно – тому що вкладення у нове житло складаються не так з дорогих придбань, як із витрат на якісні матеріали, інноваційні технологічні рішення та, головне, оригінальний проект від професійного архітектора. Це особливий шик – зробити з маленької однокімнатної квартири, дизайн якої надихає і викликає захоплення.

Сучасні меблі в оформленні маленької квартири

Сучасні меблі для оформлення маленької квартири

Вічні закони дизайну маленьких просторів

Кому б не належала невелика житлова площа, в її оформленні доведеться дотримуватись певних правил.

Світло

Чим менше в будинку темних кутів, тим просторішим він здається. Зробіть знизу підсвічування консольного умивальника – і негайно переконайтеся, наскільки вона ширшою стала ванна кімната.

Великі вікна в маленькому просторі

Великі вікна в маленькому просторі

Лайт-шнури та світлодіодні стрічки – друзі власників малогабаритних кухонь. Підсвітіть ними полиці, антресолі, стільницю – і стіни кухні немов розсунуться.

Продумайте розташування торшера, настінних та стельових світильників так, щоб погано освітлених кутів та ніш не існувало.

Приклад освітлення невеликої квартири

Приклад освітлення невеликої квартири

Колір та простір

Загальне правило – переважання білого кольору та будь-яких пастельних відтінків. Однак тут є свої тонкощі. Те, що добре для великих приміщень, парадоксально переломлюється у маленьких. У кімнаті тотально білого кольору втрачається відчуття реальності та перспективи.

Поєднання білого та блакитного кольору в маленькій квартирі

Поєднання білого та блакитного кольорів у маленькій квартирі

Потрібні маяки для створення глибини приміщення. Предмети та оздоблення, які є контрастними або тональними, але відрізняються від переважаючого фону. Фрагмент стіни, акцентований художні шпалери, картина або особливий, ручної роботи, ковані світильники. Малюнок на шпалерах контрастними «кропинами» теж здатний створити відчуття глибини, як і гра відтінками при фарбуванні стін.

На підлозі чудовий ефект створює діагонально укладений паркет чи плитка. На стелі – двоярусна стеля з підсвічуванням.

Діагонально укладена плитка як варіант візуального розширення маленької квартири

Діагонально укладена плитка як варіант візуального розширення маленької квартири

Дуже важливо, щоб різноманітні прийоми не породили картину хаосу, кітчу – відчуття міри не повинно змінити оформлювача.

Колір та стиль

Є такі напрями дизайну, в яких колір відіграє досить агресивну роль, позначаючи жорстко стиль. У лофті, поп-арті, техно присутній чорний, червоний та насичені відтінки палітри, характерні для андеграунду. Як бути, відмовитися від зухвалого, «чоловічого» антуражу?

Яскраві акценти в маленькій квартирі як візуальне розширення приміщення

Яскраві акценти у маленькій квартирі як візуальне розширення приміщення

Дизайн маленьких квартир знає чимало прикладів вдалого поєднання білого та сірого кольору з не громіздкими аксесуарами чорного, червоного, металіка. Важливо, щоб світлі відтінки рішуче переважали.

Навіть у мінімалізмі, прихильному до чистих кольорів, у невеликих приміщеннях краще віддати перевагу неяскравим вишуканим відтінкам бірюз, м’яти, какао в текстилі та аксесуарах.

Дизайн маленьких квартир

Дизайн маленьких квартир

Меблі

Якщо є вибір – купувати стіл на ніжках або консольний, етажерку або консольнісупервузькі полички – вибирайте консольні. Ніщо не створює ілюзію простору так, як вільний простір статі. З цієї ж причини меблі на ніжках краще, ніж шафи-тумби та ліжка з висувними підліжковими ящиками.

Використання меблі на тонких ніжках як ілюзія простору

Використання меблів на тонких ніжках як ілюзія простору

Ще раз про стиль

Незалежно від художніх уподобань господарів, корисно знати, який дизайн для маленьких квартир є практично безпрограшним. Якщо скласти своєрідний рейтинг стилів, він виглядатиме так.

 1. Сканді. Лаконічно, просторо, просто в прибиранні та недорого. Незважаючи на те, що скандинавський стиль створювався для просторих приміщень, у маленьких квартирах стають особливо помітними його переваги. Прості форми, тяжіння до консольних конструкцій, меблі на ніжках, скупо використання натуральної гами кольорів. Багато білого і на цьому тлі – контрастні дерев’яні елементи – це саме те, що не захаращує, а створює перспективу.
  Маленька спальня в скандинавському стилі

  Маленька спальня у скандинавському стилі

 2. Ар-деко. Декоративно, елегантно, легко. Витонченість, коріння якого сягає античності і бароко, плюс стримана біло-сіро-бежева гамма. Стилізація артистичної атмосфери у межах мінімалізму – це романтично, світло і привабливо.
  Стильна спальня в темних тонах

  Стильна спальня у темних тонах

Етніка. Індійський стиль, бохо, сафарі – багато в чому їхня популярність обумовлена інтересом молоді до подорожей. Яскрава декоративність такого дизайну надає маленькій квартирі камерності, яка органічна для цих стилів.

4/5 - (11 голосів)

12 думок про “Новий стиль життя у дизайні маленьких квартир

 1. Avatar of Умар
  Умар :

  Статья о новом стиле жизни в дизайне маленьких квартир полна банальных и очевидных советов, не предлагая ничего нового или оригинального.

 2. Avatar of Яромир
  Яромир :

  Статья ясно и убедительно показывает, как новый стиль жизни в дизайне маленьких квартир может преобразить пространство и сделать его функциональным и стильным.

 3. Avatar of Заимэнш
  Заимэнш :

  Цей текст про новий стиль життя у дизайні маленьких квартир просто захоплює! Як чудово, що люди знаходять способи максимально ефективно використовувати простір і створювати затишні та функціональні місця для життя. Це дійсно надихає мене спробувати щось нове в своєму власному житлі. Велика вдячність автору за такий захоплюючий матеріал!

 4. Avatar of Секесвить
  Секесвить :

  “О, як цікаво, що хтось знову відкрив стиль життя у дизайні маленьких квартир! Хоча, звичайно, я вже знаю все про це, адже я живу в ідеальній квартирі, де навіть повітря має свій власний дизайнерський акцент.”

 5. Avatar of Zhobevbay
  Zhobevbay :

  “Маленькі квартири – великі можливості”

 6. Avatar of Виовабдфь
  Виовабдфь :

  Цей текст розкриває захоплюючий новий стиль життя у дизайні маленьких квартир. Він описує, які інноваційні рішення та креативні підходи можна використовувати, щоб максимально ефективно використовувати простір у невеликих житлових приміщеннях. Цей стиль життя дозволяє створити затишну та функціональну обстановку, де кожен куток квартири використовується максимально ефективно. Завдяки цьому, навіть невелика квартира може стати комфортним та стильним простором для життя. Цей текст надихає досліджувати нові ідеї та експериментувати з дизайном, щоб створити унікальне житло, яке відповідає потребам і смакам кожного.

 7. Avatar of Kinesnas
  Kinesnas :

  – Я решил попробовать новый стиль жизни в дизайне маленьких квартир – называется “тетрис”. Теперь каждый раз, когда я хочу выйти из комнаты, мне нужно сложить все мебельные предметы в определенном порядке, чтобы влезть в дверь!

 8. Avatar of Никанор
  Никанор :

  Маленька квартира – безмежні можливості для творчого дизайну.

 9. Avatar of Daabnna
  Daabnna :

  – Я решил попробовать новый стиль жизни в дизайне маленьких квартир – “матрешка”. Теперь у меня есть квартира в квартире в квартире… Но я все еще ищу выход!

 10. Avatar of Lesavinh
  Lesavinh :

  О, ще один “новий стиль життя” у дизайні маленьких квартир. Чи це ще одна модна тенденція, яка зникне через кілька років? А може, це просто спроба продати нам більше меблів і аксесуарів, які ми насправді не потребуємо? Чи дійсно цей “новий стиль” полегшить наше життя, чи просто змусить нас поступово заповнити наші квартири непотрібними речами? Я сумніваюся, що це щось більше, ніж лише маркетинговий трюк.

 11. Avatar of Калесий
  Калесий :

  Новий стиль життя у дизайні маленьких квартир відкриває безліч можливостей для максимізації простору і створення комфортного середовища. Замість традиційного підходу, коли кожен куток квартири заповнений меблями і предметами, новий стиль спрямований на мінімалізм і функціональність.

  Одним з ключових аспектів нового стилю є використання мультимедійних технологій для оптимізації простору. Наприклад, встановлення телевізора на стіну або вбудованого проектора дозволяє звільнити площу, яка зазвичай займається великим телевізором. Також популярним стає використання смарт-технологій, які дозволяють керувати освітленням, опаленням та іншими системами зручним способом.

  Крім того, новий стиль життя у дизайні маленьких квартир підкреслює значення мінімалістичного меблювання. Замість великої кількості меблів, використовуються компактні та функціональні предмети, які можуть бути зручно зберігатися або перетворятися в інші предмет

 12. Avatar of Lesunomc
  Lesunomc :

  Цей текст про новий стиль життя у дизайні маленьких квартир захоплює своєю ідеєю творчого підходу до максимізації простору. Він розкриває, як дизайнери використовують інноваційні рішення, щоб зробити навіть найменші квартири комфортними та стильними. Цей текст надихає на те, щоб думати за межами звичайного і експериментувати з дизайном, навіть у найскромніших приміщеннях. Він показує, що навіть невеликі простори можуть стати затишними оазами, де зручно і приємно жити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *