Дитяча кімната для двох хлопчиків

Стильна та функціональна дитяча кімната для двох хлопчиків – це особливий світ, який живе за законами хлоп’ячого братства.

Тут стильно не те, що мило-красиво, а те, що «круто» з погляду ваших пацанів. І функціонально не те, що затишно-зручно, а те, що може трансформуватися, дистанційно керуватися і не ламатися (по можливості).

В ідеалі кімната повинна бути обладнана так, щоб повністю відповідати інтересам ваших хлопців.

Дитяча кімната для двох хлопчиків з картинами над ліжками

Дитяча кімната для двох хлопчиків із картинами над ліжками

Вирішальне значення для вибору дизайну дитячої кімнати для двох хлопчиків має вік ваших синів.

Якщо для малюків ви обладнаєте її відповідно до свого смаку і міркувань зручності та безпеки, то старші хлопці всі принципові рішення захочуть взяти на себе – і цьому в жодному разі не можна противитися. Тим не менш, ви не повинні вимкнути себе з процесу.

Ваша думка про доцільність, стиль та фінансову доступність буде почута, осмислена, і навіть у спірній ситуації компромісний варіант буде знайдено.

Розглянемо дизайн дитячої кімнати для двох хлопчиків, виходячи з їх віку.

Постери коміксів на стіні дитячої кімнати

Постери коміксів на стіні дитячої кімнати

Двоє малюків в одній кімнаті

Зонування

Перша проблема, яку необхідно вирішити під час проектування дитячої кімнати, призначеної для двох хлопчиків, – розділити її на індивідуальні зони для кожної дитини або на загальні зони різного призначення.

Поки діти маленькі, саме батьки вирішують, як виглядатиме майбутня дитяча. Швидше за все, вони виділять дві зони:

 • спальну,
 • ігрову.

При мінімальній різниці у віці до 1-3 років розумно робити зони загальними. Спальна зона, відгороджена стелажем або ширмою, дасть можливість одному з малюків поспати довше. А гратимуть вони все одно разом.

Нестандартне двоярусне ліжко в дитячій кімнаті

Нестандартне двоярусне ліжко в дитячій кімнаті

У спальній зоні достатньо мати ліжка та індивідуальні комоди для речей. У ящиках комодів легше сортувати речі та знаходити їх. Бажано на скриньки наклеїти спеціальні стікери із забавними зображенням шкарпеток, штанців, майок – так дитина швидше навчиться стежити за своїми речами.

У дитячій кімнаті для двох хлопчиків не рекомендуються двоярусні ліжка, якщо обидві дитини віком до 6 років. При нестачі місця можна використовувати ліжка, коли одне висувається з-під іншого.

Під ігрову зону виділіть площу більше, ближче до вікна, до світла. Найважливіше у дитячій кімнаті – вільний простір для рухливих ігор двох хлопчиків. Килим буде дуже доречним, на ньому можна і перекидатися, і поборотися.

Окрім загального стелажу, передбачте індивідуальні полички чи ящики – у кожного знайдуться улюблені, особисті іграшки чи книжки, якими він неохоче ділиться. Це теж треба шанувати.

Світла дитяча кімната для хлопчиків

Світла дитяча кімната для хлопчиків

І не забудьте про спортивні снаряди, у дитячій кімнаті для двох хлопчиків їх не буває надто багато – спортивні стінки, тарзанка, турнік, канат мають бути у синів чи не з народження.

Стиль

Кімната виграє, якщо буде оформлена в певному стилі. Для хлопчиків молодшого віку можна використовувати теми:

 1. Морський стиль
 2. Пірати
 3. Мультяшки (Роботи, Тачки)
 4. Джунглі
 5. Космос
 6. Підводний світ.

Стилістично оформлена дитяча кімната

Стилістично оформлена дитяча кімната

Кімната сильно виграє, якщо буде оформлена у певному стилі.

Замість тематичного оформлення можна використовувати монохромне або поліхромне забарвлення, бажано вибрати кілька кольорів.

Рекомендується пастельна гама (крім рожевого та бузкового) або чисті кольори у поєднанні з нейтральним та темним.

Зазначимо: рожевий дизайн кімнати для дівчинки став настільки традиційним, що хлопчаки з образою сприймуть навіть згадку про цей, загалом, позитивний колір, втім, як і чимало дівчат, яких дратують нудотні шаблони.

Колірний поділ простору для двох дітей

Колірний поділ простору для двох дітей

Нейтральні кольори:

 • Білий
 • Світло-сірий
 • Молочний
 • Бежовий.

Чисті кольори:

 • Зелений
 • Жовтий
 • Синій
 • Червоний.

Неяскраві кольори:
будь-який чистий колір у суміші із сірим стає неяскравим.

Підвісне ліжко на ланцюгах, мрія кожного дитини

Підвісне ліжко на ланцюгах, мрія кожної дитини

Природно, для спальної зони вибираємо неяскраві та нейтральні кольори – бежевий, оливковий, сіро-синій. Як пофарбувати ігрову зону залежить від темпераменту дітей.

Якщо вони легко збуджуються, треба відмовитися (або мінімізувати) червоний і помаранчевий колір. Якщо вважаєте, що їх корисно розгальмувати – сміливо використовуйте яскраві плями кольорів.

Особливості оформлення стін, підлоги, вікон

Багато батьків вважають за краще не журитися над будь-якою подряпиною або олівцевими каракулями на стінах. Як поєднати це із привчанням до порядку?

книжкові стелажі як сходи в ліжко

книжкові стелажі як сходи в ліжко

З’явилося чимало способів компромісно вирішити цю проблему.

 1. Оклейте стіну дитячої кімнати для двох хлопчиків в ігровій зоні шпалерами, призначеними для малювання. Можна оформити це як панелей потрібної висоти. Нехай малюють, можна періодично підклеювати нові шпалери. А коли підростуть – знадобиться перепланування, новий ремонт, ось тоді й оформіть стіни у більш серйозному стилі. Єдине, про що потрібно буде домовитися з дітьми – що малювати можна саме на цих стінах, а не біля ліжок і не на кухні. Втім, можливі варіанти.
 2. Для вгамування спраги самовираження та розвитку творчих здібностей ваших синів використовуйте сучасні дошки для малювання крейдою. Це теж відверне дітей від настінного розпису. Можна встановити і дошки для фломастерів, але випрати речі буде важче.

Двоярусне ліжко у вигляді ніш, що закриваються

Двоярусне ліжко у вигляді ніш, що закриваються

Для підлоги підходять матеріали, що легко миються – якісний лінолеум, ламінат, дерево. Якщо ви вирішите використати килимове покриття, зверніть увагу на клейову підкладку – вона не повинна випромінювати неприємний запах, а також подбайте про миючий пилосос.

Намагайтеся обійтися без громіздких штор у дитячій кімнаті, для хлопчиків підійдуть жалюзі або легкі завіси у відповідному стилі.

Питання безпеки

Усі матеріали повинні мати сертифікат безпеки. Ідеальні меблі з натурального дерева, дерев’яний паркет, Для стін рекомендуються паперові або склошпалери (під водоемульсійне фарбування), пробкові панелі.

"Г" образне розташування ліжок у кімнаті для дітей

Г-образне розташування ліжок у кімнаті для дітей

Облаштовуючи дитячу кімнату для двох рухливих хлопчиків (а іншими вони не бувають), слід особливо уважно підійти до вибору та кріплення меблів.

Гострі кути, фурнітура, що виступає, провокують травми, яких могло б і не бути. Стелажі та полиці мають бути закріплені дуже надійно: завжди є ймовірність, що їх використовують не за призначенням – як спортивні снаряди.

Не упустіть з уваги м’яке покриття у спортивному куточку.

Кімната для маленьких бруталів

Кімната для маленьких бруталів

 Дитяча кімната для двох хлопчиків – школярів

 Зонування

Принципова особливість кімнати школярів – необхідність виділення робочої зони для виконання уроків та творчих завдань.

Крім того, настав час виділити індивідуальні зони для кожного. Частину дозвілля хлопці проводитимуть спільно, але уроки та якісь захоплення вимагатимуть усамітнення.

Спальну зону, при нестачі площі, можна залишити і загальною, але комфортніше і правильніше все ж таки зробити роздільні.

Розглянемо два варіанти зонування дитячої кімнати для двох хлопчиків-школярів – оптимальний та компромісний.

Кімнатки всередині кімнати для маленьких дітей

Кімнатки всередині кімнати для маленьких дітей

Оптимальне зонування:

 1. Дві спальні зони
 2. Дві робочі зони
 3. Спільна зона відпочинку.

Зонування при дефіциті площі:

 1. Спальна зона
 2. Дві робочі зони
 3. Спільна зона відпочинку.

За будь-якого планування не забуваємо про спортивні снаряди, зазвичай для них знаходять місце в загальній зоні.

Класична дитяча для двох дітей

Класична дитяча для двох дітей

Оформлення спальної зони і, в першу чергу, вибір типу ліжок, визначається дефіцитом місця, оскільки саме на спальній зоні найпростіше заощадити квадратні метри.

По-мінімуму, в ній розташовуються дві шафи та ліжко. Хоча іноді вибір ліжка диктується оригінальним стилем оформлення і чудово, якщо при цьому звільняється додатковий простір.

Урбанізм у виконанні дитячої кімнати для хлопчиків

Урбанізм у виконанні дитячої кімнати для хлопчиків

Розглянемо варіанти планування дитячої кімнати, відштовхуючись від типу ліжок, які підходять для двох хлопчиків шкільного віку:

 1. При найбільшому дефіциті площі можна влаштувати антресольні ліжка – обидві під стелею. Вони можуть бути навіть з ширмами, що забезпечує ізольованість території. Антресольні ліжка чудово вписуються в морський стиль, стиль джунглі (імітуючи «будиночок на деревах»), космічний (можна зробити замість бар’єрчика ліжка великі прорізи-ілюмінатори). Оформлені оригінальним чином, вони перетворюють хлопчачу кімнату на ексклюзивну, роблячи її предметом захоплення та заздрощів усіх друзів.
  У цьому випадку не важко виділити відокремлені робочі зони біля вікна і залишиться достатньо місця для загальної зони відпочинку.
 2. Двоярусне ліжко, з ширмами або без, дозволяє створити індивідуальні зони для сну на малій площі. Шафи для речей у цьому випадку, по можливості, розташовуються по обидва боки ліжка. Для двох робочих зон виділяється достатня територія біля вікна, решта – загальна зона відпочинку.
 3. Інший варіант із двоярусним ліжком. Вона встановлюється торцем до стіни дитячої кімнати, поділяючи її на зони двох хлопчиків. При цьому у першого ярусу роблять глуху праву стінку, а у верхнього – ліву (або навпаки, не важливо). З таким розміщенням двоярусного ліжка хлопці отримують відразу дві досить ізольовані індивідуальні зони – і спальне, і робоче. Решта простору буде використана під загальну зону відпочинку.
 4. Ліжка-трансформери, що забираються в шафу. Якщо шафи-ліжка розташовані біля стіни, планувальне рішення відповідає варіанту 1. Можна розмістити такі шафи «стінка до стінки», розділивши кімнату навпіл аналогічно варіанту 3. Зонування таке саме.
 5. У дитячій кімнаті для двох хлопчиків шкільного віку можна використовувати і такий рідкісний тип ліжок, як викочування з-під подіуму. Вдень вони взагалі невидимі. Подіум можна влаштувати біля вікна – на ньому розмістяться дві робочі зони. Або біля протилежної стіни, тоді на подіумі знаходиться зона для відпочинку – теж цікавий варіант, що дає простір для фантазії. Висота подіуму 35-50см.
 6. Нарешті, банальні, але, безумовно, дуже зручні – два звичайні ліжка. Простору дитячу кімнату для двох хлопчиків можна просто розділити навпіл, і кожен із них сам вирішить, де поставить ліжко, а де робочий стіл. Якщо площа дозволяє, для зони відпочинку залишиться достатньо місця. Для позначення меж зон підійдуть невеликі стелажі, спортивні снаряди. Іноді між ними вільно розміщується спільна зона відпочинку.

Мінімалізм дитячої кімнати для хлопчиків

Мінімалізм дитячої кімнати для хлопчиків

Стиль

При облаштуванні кімнати школярі беруть найактивнішу участь у виборі стилю оформлення. Більше того, ми рекомендували б вважати їх вибір вирішальним.

Але запропонувати для обговорення кілька варіантів просто потрібно. Мультяшне оформлення дитячої кімнати для двох хлопчиків, що підросли, відкидаємо відразу – навіть якщо це молодші школярі, через пару років воно їм набридне.

Здається, вони легко з цим погодяться (хоча, як знати, можливо, ваш старший син – майбутній великий мультиплікатор?).

Рекомендовані стилі оформлення:

 1. Морський стиль
 2. Пірати
 3. Джунглі
 4. Космос
 5. Підводний світ
 6. Трансформери, роботи
 7. Спорт
 8. Подорожі.

Живописна дитяча кімната

Живописна дитяча кімната

У порівнянні з кімнатою малюків, у дитячій кімнаті для двох хлопчиків-школярів майже не залишається місця для ніжних пастельних кольорів.

Можна поряд з іншими кольорами сміливо використовувати сірий, коричневий, чорний, якщо це не суперечить вибраному стилю.

Оформлення стін, підлоги

Геть розмальовані шпалери, а від дошки для крейди чи фломастерів не відмовляйтесь.

Стіни дитячої кімнати для двох хлопчиків-школярів оформляються вже без розрахунку на вандалізм. А ось особливі вимоги до підлоги не скасовуються.

Він повинен бути неслизьким, міцним і легко чиститися (митися) – адже забиратися у своїй кімнаті хлопці будуть самі.

Ліжка над шафою для економії простору

Ліжка над шафою для економії простору

Питання безпеки

До меблів дитячої кімнати для двох хлопчиків головна вимога – міцність. На міцність меблі будуть випробувані неодноразово і в самому жорсткому режимі.

Тому, якщо вони зроблені на основі ДСП, то повинні бути укріплені дерев’яними брусками. Найнадійніші меблі – дерев’яні або металеві.

Округлені кути, фурнітура, що не чіпляється за одяг, вбережуть від зайвих садна під час рухливих ігор. Усі матеріали та обладнання повинні мати сертифікати безпеки.

Стелажі та полиці мають бути закріплені дуже надійно: завжди є ймовірність, що їх використовують не за призначенням – як спортивні снаряди.

Дитяча кімната для двох хлопчиків

Дитяча кімната для двох хлопчиків

Особливості дитячої для двох хлопчиків з великою різницею у віці

Якщо в дітей віком велика різниця у віці, особливо, якщо молодший – дошкільник, а старший – підліток, має сенс розділити кімнату на дві зони.

Щоб молодший брат не зазіхав на територію старшого, відокремте зони невисокою шафою, стелажем. Оскільки активність малюка повністю контролювати не вдасться, необхідно використовувати високі підвісні полиці, закриті шафи для зберігання найбільш цінних, тендітних чи небезпечних предметів.

Зона старшого брата має бути більшою за площею.

… можна використовувати і такий рідкісний тип ліжок, як викочування з-під подіуму. Вдень вони взагалі невидимі

Якщо обидва брати школярі, то значна різниця у віці ніяк не вплине на принципи зонування. Колірне та стильове рішення дитячої кімнати для двох хлопчиків з великою різницею у віці може бути різним для їх індивідуальних зон.

Відео

5/5 - (14 голосів)

16 думок про “Дитяча кімната для двох хлопчиків

 1. Avatar of Тарас
  Тарас :

  Два хлопчики в кімнаті грають,
  Сміх і радість в серцях звучать.
  Тут мрії справжні збуваються,
  Дитинство веселе народжується.

 2. Avatar of Памфил
  Памфил :

  Це просто неймовірно чудово! Дитяча кімната для двох хлопчиків – це справжня мрія кожного батька. Я в захваті від того, як креативно і затишно вона оформлена. Тут є все, що потрібно для комфортного життя і гри: яскраві кольори, зручні ліжка, креативні полиці для іграшок і навіть особисті місця для навчання. Це справжній рай для дітей, де вони зможуть розвиватися, весело проводити час і мріяти. Я бажаю цим хлопчикам безмежної радості і щасливого дитинства у цій чудовій кімнаті!

 3. Avatar of Мавлюда
  Мавлюда :

  “О, так, конечно, детская комната для двух мальчиков – это точно то, чего нам всем не хватало! Потому что, как известно, дети всегда соглашаются на все и никогда не борются за внимание и игрушки. А еще, конечно, они всегда идеально убирают за собой и никогда не оставляют за собой хаос. Просто идеальное решение для любой семьи!”

 4. Avatar of Lono
  Lono :

  “О, конечно, детская комната для двух мальчиков, какая роскошь! Я, конечно, знаю все о том, как правильно оформить детскую комнату, ведь я эксперт во всех сферах жизни. Неужели они не знают, что дети могут делить комнату? Что за неосведомленность! Ну ладно, я уверен, что у меня было бы миллион лучших идей для этой комнаты, но, конечно, я не хочу никого оскорблять своими гениальными предложениями.”

 5. Avatar of Рудольф
  Рудольф :

  “О, да, конечно, детская комната для двух мальчиков – это просто высшая математика! Ведь все знают, что у каждого ребенка должна быть своя отдельная комната, чтобы они могли разделить свои игрушки и свои боевые зоны. Конечно, почему бы не сделать две отдельных комнаты, чтобы они могли постоянно соревноваться, кто получит больше игрушек и кто будет править в своей территории. Ведь все мы знаем, что дети – это настоящие тираны, которым нужно давать все, что они хотят, чтобы они были счастливы. Так что, да, детская комната для двоих мальчиков – это просто идеальное решение, а где же еще можно показать всем, какой ты заботливый и понимающий родитель!”

 6. Avatar of Наюл
  Наюл :

  Стаття про дитячу кімнату для двох хлопчиків вражає своєю творчістю та практичністю, створюючи ідеальне середовище для розвитку та гри.

 7. Avatar of Baalesyur
  Baalesyur :

  Статья про дитячу кімнату для двох хлопчиків демонструє креативність та естетичний смак автора, який створив прекрасне просторове рішення для дітей.

 8. Avatar of Тонютмозз
  Тонютмозз :

  “О, які гарні кольори у цій кімнаті для хлопчиків! Я бачу багато яскравих іграшок і веселих малюнків на стінах. Вони, напевно, будуть так раді з такого чудового місця для гри і відпочинку! А які цікаві ліжка! Я навіть не знаю, які з них вони оберуть. Але одне точно – ця кімната наповнена радістю і веселощами!”

 9. Avatar of Владлен
  Владлен :

  1. Які основні речі потрібно врахувати при облаштуванні дитячої кімнати для двох хлопчиків?
  2. Які можуть бути варіанти розміщення меблів та спальних місць у такій кімнаті?
  3. Які іграшки та розвиваючі матеріали можна розмістити у дитячій кімнаті для двох хлопчиків, щоб вони були цікавими та сприяли їх розвитку?
  4. Як забезпечити приватність та індивідуальний простір для кожного хлопчика в спільній кімнаті?
  5. Які можуть бути варіанти декору та кольорових схем для дитячої кімнати, щоб вона відповідала інтересам та віковим потребам обох хлопчиків?
  6. Яким чином можна організувати зони для гри, навчання та відпочинку у такій кімнаті?
  7. Як врахувати індивідуальні потреби та пристрасті кожного хлопчика при облаштуванні дитячої кімнати?
  8. Які можуть бути варіанти меблів з великою функціональністю та мінімальним зайнятим простором для дитя

 10. Avatar of Nyulusaot
  Nyulusaot :

  Дитяча кімната для двох хлопчиків – місце, де зростають не тільки друзі, але й справжні командири.

 11. Avatar of Доелмха
  Доелмха :

  “Ого, ця дитяча кімната для двох хлопчиків виглядає дуже цікаво! Які гарні кольори на стінах, аж радісно на них дивитись. І цікаво, що там є так багато різних іграшок. Але я не зовсім розумію, для чого стільки маленьких ліжечок? Може, це для гостей? Але загалом, виглядає дуже весело і затишно, я думаю, хлопчики тут точно не нудьгуватимуть!”

 12. Avatar of Наабфа
  Наабфа :

  1. Які можуть бути варіанти організації дитячої кімнати для двох хлопчиків?
  2. Які основні речі потрібно врахувати при створенні дитячої кімнати для двох хлопчиків?
  3. Які можуть бути виклики або проблеми при спільному використанні дитячої кімнати двома хлопчиками?
  4. Які можливості для ігрової та навчальної діяльності можна створити в дитячій кімнаті для двох хлопчиків?
  5. Які ідеї для дизайну дитячої кімнати для двох хлопчиків можна запропонувати?
  6. Які можливості для організації простору можна використати, щоб дитяча кімната для двох хлопчиків була функціональною та комфортною?
  7. Які можуть бути переваги та недоліки спільного проживання двох хлопчиків в одній дитячій кімнаті?

 13. Avatar of Сеерюлнэ
  Сеерюлнэ :

  О, так, звичайно, дитяча кімната для двох хлопчиків – це просто диво архітектури і дизайну! Я впевнений, що ти знаєш кожну деталь цього проекту, включно з кольором ниток у в’язаному ковдрі. Всі інші люди просто не можуть зрозуміти, наскільки великі твої знання в цій сфері.

 14. Avatar of Nuasveolv
  Nuasveolv :

  Ця дитяча кімната для двох хлопчиків просто захоплює! Яскраві кольори, веселі малюнки на стінах, зручні ліжка та багато місця для гри – все, що потрібно для незабутнього дитинства. Тут точно не буде нудно! Ця кімната створена для того, щоб хлопчики відчували себе справжніми пригодниками і відкривали нові світи. Вона вражає своєю творчістю та дизайном. Це місце, де фантазія стає реальністю, а дитячі мрії здійснюються.

 15. Avatar of Пюрюшемхи
  Пюрюшемхи :

  Шановний авторе, дякую за цікаву статтю про дитячу кімнату для двох хлопчиків. Я хотів би попросити вас розширити конкретний момент, згадуваний у тексті – організацію робочого простору для дітей.

  У вашій статті ви згадуєте, що дитяча кімната має включати робочий стіл для кожного хлопчика. Я б хотів дізнатися більше про те, як саме цей робочий простір можна організувати. Наприклад, які матеріали та меблі краще використовувати для створення комфортного та продуктивного робочого середовища для дітей.

  Також, можливо, ви можете поділитися деякими порадами щодо організації робочого простору для дітей різного віку. Чи є які-небудь особливості, які варто враховувати при організації робочого простору для молодших та старших дітей?

  Буду вдячний, якщо ви зможете розширити цей момент у вашій статті. Додаткові поради та інформація про організацію робочого простору для дітей будуть корисні для читачів, які ці

 16. Avatar of Benakshun
  Benakshun :

  – Чому двох хлопчиків в дитячій кімнаті завжди два рази більше бруду?
  – Тому що один з них розбирає, а другий збирає!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.