Планувальні нюанси вітальні

Про своєрідність вітальні можна говорити багато. Можна називати цю кімнату візитною карткою будинку загалом, можна міркувати про її призначення зокрема, проте треба розуміти, що за всіма цими параметрами та затишною атмосферою стоїть виключно вдале планування вітальні.

Ось із цим аспектом ми й спробуємо досконально розібратися.

Вибір приміщення

планування вітальні

інтер’єр вітальні з дизайнерською дворівневою стелею

Для кімнати такого функціоналу намагаються віддати найбільше приміщення у будинку. Як його оформити залежатиме від:

 1. Габаритів даного простору.
 2. Кількості вікон у ньому.
 3. Особливостей їх розташування.
 4. Наявність балкона.
 5. Наявність суміжних дверей.

планування вітальні

організація зони відпочинку з великим П-подібним м’яким куточком, плазмовою панеллю та барною стійкою

Не менш важливо й те, які функції будуть покладатися на це приміщення. У кімнаті можуть:

 1. Збиратися на відпочинок домочадці.
 2. Проводиться вечірки та сімейні обіди.
 3. Працювати за умови, що в будинку немає кабінету.
 4. Розташувати гостей на нічліг.

Ось тепер, коли всі питання освітлені, можна зайнятися зонуванням. Щоб вам комфортніше працювалося, накидайте план кімнати на паперовому листі та спробуйте розподілити, що і де має бути.

Ідей градації вітальні може бути багато і всі їх варто зафіксувати у такому вигляді. Це дозволить вам, потім, переглянути всі варіанти, і вибрати з них, найбільш оптимальний, на вашу думку.

Погодьтеся, зробити вітальню затишною хочеться незалежно від її розмірів, тому не бійтеся неординарних рішень.

Експериментуйте, радьтеся з друзями, приміряйте дизайнерські знахідки, загалом, робіть все, щоб вітальня стала справді «обличчям» вашого будинку.

планування вітальні

планування вітальні поєднаної з кухнею

Планування вітальні

Правильно розпланувати простір вітальні – мало, потрібно вміло поєднувати виділені зони, щоб у кімнаті вийшла гармонійна атмосфера. Вона має легко трансформуватися відповідно до ситуації.

Якщо у вітальні зібралися домочадці на вечірні посиденьки, то їм комфортніше перебуватиме у заспокоєній обстановці, а ось до приходу гостей кімната має наповнитися урочистістю.

Досягти цього можна кількома способами.

Симбіоз приміщень

планування вітальні

просторова прямокутна вітальня з суміщенням кухнею та їдальнею

«Найчастіше прагнуть розширити просторове планування вітальні за рахунок її злиття з кухнею»

У малогабаритних квартирах усі приміщення мають скромні розміри. І тут є сенс об’єднати площі деяких із них.

Такий хід може стати панацеєю від тісноти, проте, перш ніж руйнувати стіни, що заважають, потрібно узгодити свої дії з БТІ та іншими дозвільними організаціями. Перепланування будь-якого масштабу допустиме лише з їхнього дозволу.

Найчастіше прагнуть розширити просторове планування вітальні за рахунок її злиття з кухнею. Робити це, звичайно, можна, але врахуйте, що вам доведеться обзавестися потужною витяжкою і організувати якісну вентиляцію простору, що вийшов.

Обов’язково відокремте зону приготування їжі від місця відпочинку, щоб у гостей не виникало почуття, що їх приймають на банальній кухні.

У такій обстановці можна посидіти з подругою, але для званої вечері – це вже моветон.

планування вітальні

планування невеликої вітальні з двостороннім розташуванням меблів

Найпростіше використовувати в зонуванні еркер. Ця сходинка дуже чітко розділить функціональні зони.

Підсилити ефект, що виробляється еркером, допоможе правильно організоване освітлення.

Хід, безумовно, хороший, проте наявність ступеня може стати причиною травм, якщо про неї забувати.

Просторова геометрія

Працюючи над плануванням вітальні, не можна відсунути на задній план її геометрію. Без урахування останньої, ви ніколи не розставите раціонально меблі. Наприклад, у квадратній кімнаті меблі можна поставити як симетрично, і асиметрично.

І тут важливі лише переваги власника, хоч і стилістичний аспект не можна ігнорувати. Якщо вітальня замислювалася в класичному стилі, залиште строгість її форм непохитними і обставте кімнату за всіма законами симетрії.

А ось у модерністський інтер’єр потрібно буде навпаки, вписати легку асиметрію.

планування вітальні

планування вітальні відкритими кроквяними балками

Що ідентично для обох випадків, так це необхідність приділяти увагу використанню вільного простору. Розставляти предмети треба так, щоб вони не стискали пересування людей, що знаходяться в кімнаті.

Розміри меблевих предметів та кількість апаратури теж повинні бути у повній відповідності до габаритів вітальні. Напевно, мало кому буде незрозуміло, що малогабаритні меблі у великому просторі сприйматимуться неадекватно, і навпаки.

Планування витягнутої вітальні буде більш складним. Таку кімнату доведеться розбити щонайменше на дві частини:

 1. Їдальню.
 2. Куток відпочинку.

планування вітальні

у даному випадку простір вітальні та їдальні розділяє широка прямокутна арка

У першій частині може стати невеликий буфет або сервант, де будуть складені посуд, серветки, столові прилади, скатертини та столова група, що складається зі столу та стільців. У зону відпочинку ж можна придбати звичні для стандартних віталень меблі та цифрову техніку.

Щоб підкоригувати надто звужену геометрію кімнати, слід піти на невелику хитрість і всі об’єкти в ній розташувати навмисне асиметрично.

Цим легко відволікти увагу від не кращої архітектури та поселити у вітальні затишок. Відчуття завершеності простору принесе із собою кутові меблі. Розташуйте її квадратом, і «коридорний» настрій у вітальні більше ніколи не з’явиться.

Якщо планування вітальні передбачає організацію робочої зони, то виділіть для неї місце біля вікна.

Площі має вистачити для розміщення комп’ютера, полиць, етажерки або шафи, а також письмового столу.

планування вітальні

приклад розміщення меблів у вітальні навколо журнального столика

Не допускайте помилок. Не слідуйте сліпо стандартам і не ставте меблі виключно лінійно, вздовж стін. Не варто зосереджувати її в якомусь одному місці, забиваючи, наприклад, кути.

Не нехтуйте цими порадами, і декор прямокутної вітальні неодмінно вийде виграшним.

Обставляємо маленьку вітальню

Зовсім інший підхід буде потрібний для оформлення маленької вітальні. Головним критеріям – затишку та комфорту, тут практично ніде розміститися, а отже треба подбати про раціональну обстановку.

Хоча обмежений простір і сильно стискує в діях, змушуючи враховувати кожен сантиметр, проте, в плануванні вітальні повинні з’явитися журнальний пересувний столик, кутовий диван, телевізійна панель і навісні шафи.

До боротьби за збільшення простору можуть бути залучені стелі, що відображають, і система освітлення.

Правильна організація останнього дозволить не залишити в тіні ні п’яди пощади. Зазвичай використовується системна комбінація із зонального та спрямованого освітлення.

планування вітальні

планування вітальні з великою кількістю вікон, оформленої в білому кольорі, роблять кімнату світлішою і просторішою

Організуємо вітальню з каміном

Камін – чудовий декоративний елемент, який своєю утилітарністю дозволяє чітко та впевнено організувати простір.

Створення камінної зони вимагатиме певного простору, достатнього для комфортного сидіння перед осередком. В ідеалі безперешкодно грітися біля вогню та спостерігати за його грою повинні мати можливість не лише всі домочадці одночасно, а ще й присутні гості.

Вирішити таке завдання, встановивши крісла та навіть диван, все одно вдасться не повністю. Краще піти іншим шляхом і розкинути в прикамінній зоні пухнастий килим або шкіру великої тварини. На таких м’яких підстилках буде зручно проводити зимові вечори.

Планування такої вітальні можна виконати з двояким центруванням. У першому випадку основним елементом стане камін, біля якого буде організовано куточок відпочинку, у другому – телевізор, оточений двомісними диванами.

планування вітальні

інтер’єр вітальні в стилі модерн з каміном, декорованим природним каменем

Взагалі, будь-які меблі, що з’являються в кімнаті з каміном, повинні бути з розряду багатофункціональними, а також просто пересуватися по її площі. Планування має бути схоже на театральні декорації, тоді вітальня щоразу сприйматиметься в новому ракурсі.

Нові рішення на старих площах

«Непогано закласти при плануванні вітальні куточок з фальш-каміном

Як часто нам у спадок дістаються квартирки у старих і не завжди добре спланованих будинках. Але навіть хрущовська архітектура може дозволити спланувати чудову кімнату для прийому гостей, головне правильно підійти до вирішення.

Оскільки площ буде явно недостатньо, знову-таки, буде порушено тему об’єднання їх із метрами зали чи кухні. Як це робиться, вище вже описувалося.

Ділити на зони приміщення раціональнішою буде барною стійкою. Природно, відповідно до цього кроку доведеться оформляти й решту простору.

Потрібно вибрати такий стиль інтер’єру, куди барна стійка вписалася б без проблем.

Непогано закласти при плануванні вітальні куточок із фальш-каміном. Це дасть їй загадковості та додатковий затишок.

планування вітальні

розміщення двох дзеркал по обидва боки від каміна не тільки візуально збільшують простір, але й створюють зоровий ефект наявності двох додаткових арок

Гостина на два вікна

Вітальня з двома вікнами безперечно світла і хороша в усіх відношеннях, проте її оформлення та меблювання може принести чимало додаткових клопотів.

Все залежатиме від типу розташування отворів. Вони можуть перебувати на одній зі стін, на протилежних поверхнях або взагалі займати суміжні. У якому б варіанті не були зроблені вікна, меблі в кімнаті повинні бути розставлені так, щоб до них можна було безперешкодно наближатися.

Планування вітальні такого типу завжди буде оригінальним.

У приватному будинку можна навіть вирішити, який вигляд і з якого вікна відкриватиметься.

планування вітальні

планування вітальні з двома вікнами, між якими встановлений невеликий диван

Якщо у вас не з’являється раціональних ідей щодо облаштування вітальні такого типу – зневірятися не варто. Завжди є можливість запросити фахівця, який напевно підбере для вашого випадку кілька варіантів декору.

Ви можете відкоригувати ескіз на свій розсуд, додавши кімнаті індивідуальні особливості.

Погодьтеся, доповнювати та виправляти набагато простіше, ніж створювати проект з нуля.

планування вітальні

у вітальнях з вікнами, розташованими перпендикулярно один одному, м’які меблі розміщуються біля вікон

Телевізор у вітальні

Сучасні способи облаштування простору не роблять телевізор об’єднуючим центром інтер’єру вітальнею, адже вона призначена насамперед для спілкування.

Ні, звичайно, в ній можна спільно переглянути передачу або серіал, але якщо це входить у ваші плани, тоді встановлюйте техніку так, щоб екран був добре видно всім присутнім.

планування вітальні

телевізор – центральний елемент, навколо якого розставляються меблі у вітальні

М’які меблі

У плануванні вітальні м’яких меблів відводиться особлива роль, причому не формі предметів, а матеріалу їх оббивки.

Щоб привнести в кімнату ще більше тепла і зробити її неймовірно гостинною, купуйте дивани, затягнуті в:

 1. Шкіру.
 2. Велюр.
 3. Флок.
 4. Меблева бавовна.

В принципі підійде будь-який матеріал із підкреслено пухким переплетенням нитки.

планування вітальні

м’які меблі – невід’ємний атрибут інтер’єру вітальні

Шафи для вітальні

Прекрасно, якщо шафи у вітальні матимуть відкриті полиці. На таких полицях можна розставити масу дрібничок на кшталт статуеток витонченої форми, фотографій в оригінальних рамках, декоративного годинника. Перед приходом гостей можуть з’явитися букетики милих квітів.

планування вітальні

паралельне розміщення книжкових шаф у вітальні

Картини у вітальні

Планування декору вітальні складно зробити завершеним, не додавши до інтер’єру картин. Це не обов’язково має бути панно на всю стіну. Цілком можливо, це буде добірка з невеликих репродукцій.

У разі картини можна розвісити групою, а чи не розподіляти їх у всіх вільним поверхням. Вийде своєрідна галерея.

Не зміцнюйте мальовничу красу під стелями, інакше в кімнаті з’явиться непотрібний офіціоз. Правильніше буде повісити репродукції так, щоб вони опинилися на рівні очей, тоді ваші гості зможуть розглянути їх у подробицях та отримати естетичну насолоду від перебування у вашій вітальні.

планування вітальні

яскраві фарби картини розбавляють стриманий інтер’єр світлою вітальнею

Висновок

Власнеручне планування вітальні – найоригінальніший спосіб розповісти про себе гостям та продемонструвати свій творчий початок.

Сьогодні тільки лінивий упустить таку можливість, тому що для декору приміщення такого роду практично нічого не доведеться робити з підручних матеріалів.

Все, що потрібно для оформлення, завжди знайдеться на полицях магазинів, так що дерзайте!

4/5 - (13 голосів)

18 думок про “Планувальні нюанси вітальні

 1. Avatar of Оксана
  Оксана :

  О, конечно, плановые нюансы – самая важная и захватывающая тема! Кто бы мог подумать, что такие мелочи могут иметь значение? Ну, раз уж ты такой всезнайка, поделись своими глубокими познаниями о плановании, чтобы все остальные смертные тоже смогли восхититься твоими знаниями!

 2. Avatar of Тарас
  Тарас :

  “Без планування не досягнеш успіху”

 3. Avatar of Сергей
  Сергей :

  “Успіх без планування – це лише випадковість, а планування без нюансів – це лише марно витрачений час.”

 4. Avatar of Keekkegne
  Keekkegne :

  “Ого, вот это да! Не знаю, что это за планувальні нюанси, но звучит очень важно! Наверное, это что-то связано с очень сложными планами и деталями, которые нужно учесть. Видимо, это очень важно для чего-то… ну, в общем, я не понимаю, но звучит серьезно!”

 5. Avatar of Неемоннфи
  Неемоннфи :

  “Без планування немає успіху.”

 6. Avatar of Джамал
  Джамал :

  “Життя – це не тільки спонтанність, але й мистецтво планування, де вітальні нюанси розкриваються в повному обсязі.”

 7. Avatar of Zhyuacibo
  Zhyuacibo :

  – Якщо ви хочете планувати своє життя до найменших дрібниць, то відкрийте власну вітальню. Там ви зможете розставити всіх гостей за алфавітом, відповідно до їхніх прізвищ!

 8. Avatar of Вакамигун
  Вакамигун :

  Планувальні нюанси вітальні – цікава стаття, дякую за корисну інформацію!

 9. Avatar of Ленар
  Ленар :

  О, цей текст про планування вітальних заходів! Як цікаво! Але я, на жаль, не дуже розумію, що саме означає “планувальні нюанси”. Можливо, це означає, що треба добре продумати деталі і послідовність подій на вітанні? Наприклад, де розмістити столи, які страви подавати, які музиканти гратимуть? Чи може це про розподіл обов’язків між організаторами? Я б дуже хотіла дізнатися більше про це!

 10. Avatar of Ален
  Ален :

  “Планувальні нюанси вітальні? Це звучить як ще одна спроба витягнути гроші з кишені наївних людей. Якщо ви вважаєте, що планування вітальних нюансів допоможе вам досягти успіху, то, мабуть, ви вже повністю піддалися маркетинговим ходам. Нехай кожен живе своїм життям, а не витрачає час і гроші на такі сумнівні послуги.”

 11. Avatar of Teragin
  Teragin :

  “Життя без плану – це план без життя.”

 12. Avatar of Маавнолфь
  Маавнолфь :

  “Цей текст про планувальні нюанси вітальні дуже цікавий! Я хочу дізнатися більше про це. Що означає “планувальні нюанси”? Чи це про планування часу для зустрічей? А “вітальні” – це про прийом гостей? Чи може це має щось спільне з прикрасами для вітальні? Хотілося б дізнатися більше деталей!”

 13. Avatar of Кавеоть
  Кавеоть :

  О, як же чудово, що є люди, які знають абсолютно все про планувальні нюанси вітальні! Якби не ви, ми б не знайшли вихід з цієї безвихідної ситуації!

 14. Avatar of Nabadf
  Nabadf :

  Цей текст розкриває важливість планувальних нюансів у нашому житті. Він нагадує нам, що успіх і досягнення мети залежать від нашої здатності ефективно планувати свій час і ресурси. Це стимулює до дії і надихає на досягнення нових вершин. Планування – це ключовий елемент успіху, і цей текст нагадує нам про це відразу.

 15. Avatar of Меакншь
  Меакншь :

  О, я вже бачу, що планувальні нюанси вітальні – це така складна тема, яку тільки справжні знавці можуть зрозуміти. Як добре, що ти все про це знаєш!

 16. Avatar of Vanoskaya
  Vanoskaya :

  “О, так отже, ще одна порція планувальних нюансів, які, безсумнівно, обернуться великими перешкодами та затримками. Чи не можна просто зосередитися на виконанні завдань, замість того, щоб витрачати час на такі незначні деталі? Чи це не просто ще один спосіб відволікти нас від справжньої роботи?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.