Сучасне бачення інтер’єру коридору

Коридор – специфічне місце у будинку. Безумовно, багато часу ми в ньому не проводимо, проте проходимо через нього – сто разів на день. Найчастіше це місце невелике за розміром і дуже погано освітлене. У тісному просторі нема де розвернутися, але облаштовувати інтер’єр коридору все-таки потрібно.

Тут має бути не менш затишно та комфортно, ніж у решті кімнат. Подивіться на коридор не як на простір, що допомагає потрапляти вам із кімнати в кімнату, а як на повноцінну житлову площу, перетворивши її на справжній арт-об’єкт і змусивши виконувати цілий набір додаткових функцій.

Інтер'єр коридору

Інтер’єр коридору в мінімалістському стилі

З чого почати

Збираючись зайнятися перетворенням коридору, почніть з основного – визначтеся з його функціональним підґрунтям. Цілком можливо, що він стане не тільки сполучною ланкою для приміщень квартири, а ще й візьме на себе ще якісь обов’язки.

Раптом коридор у вашому будинку не вузький тунель, а цілком об’ємний простір, тоді його цілком можна обладнати системами зберігання типу шаф-купе та стелажів.

Інтер'єр коридору

Системи зберігання в інтер’єрі коридору

А може, на цій площі вийде ще одна міні-кімната із затишним куточком відпочинку чи місцем для роботи за комп’ютером? Що ще можна організувати у коридорі?

Наприклад, міні галерею, з виставкою ваших фотографій чи колекції картин. Ваша фантазія може видати будь-яку ідею, і саме від її змісту залежатиме спосіб обробки цієї утилітарної частини квартири.

Інтер'єр коридору

Книжкові полиці – практичне рішення в дизайні коридору

Як би ви не вирішили оформити інтер’єр коридору, підбираючи прийнятні варіанти, неодмінно враховуйте:

 • Особливості планування та розміри приміщення.
 • Розташування в плані будинку (зрозуміло, що наступний за передпокою коридор буде забруднюватися більш суттєво, ніж коридорчик, що веде до якоїсь дальньої кімнати).
 • Наявність у сім’ї маленьких дітей та будь-яких тварин.
 • Стилістику загального оформлення будинку. У сучасно оформленому просторі, коридор у дусі класицизму чи провансу буде виглядати щонайменше дивно.
 • Кольорові аспекти. Визначтеся, чи бажаєте ви бачити коридор колірним акцентом домашнього інтер’єру чи волієте зробити його частиною загального фонового рішення.

Інтер'єр коридору

Дизайн коридору повинен гармоніювати з інтер’єром квартири

Створюємо інтер’єр коридору своїми руками

Пам’ятаючи про те, що сила завжди полягає в єдності, використовуємо цей постулат і в роботі над дизайном квартири, тобто виконуємо оздоблення всіх приміщень в одній стилістиці, причому не важливо, що саме вами було обрано: ренесанс або мінімалізм.

Навіть у найскромніший простір коридору завжди можна втиснути кілька елементів, що яскраво відображають стилістичну концепцію.

Інтер'єр коридору

Виконувати обробку кімнат та коридору рекомендується у схожій колірній гамі

Ще один аспект, що утрудняє роботу над декором коридору, – двері, що виходять у нього. Крім того, що це заважає в повному обсязі експлуатувати простір стін, вони ще й з’їдають левову частку цього горезвісного та дефіцитного простору.

Рух таким коридором нагадує фрістайл, тому що потрібно постійно лавірувати між дверними стулками. Позбавлятися цієї проблеми потрібно обов’язково, так що відразу ж плануйте собі заміну звичних нам дверних полотен на складні конструкції або розсувні варіанти.

Якщо двері в якусь кімнату можна просто зняти, то зробіть це та оформіть отвір в арочному варіанті.

Інтер'єр коридору

Куток відпочинку в коридорі

З дверима розібралися саме час подивитися на стіни і визначитися, чим же їх правильніше обробляти.

Декорування стін коридору

Панелі в інтер’єрі коридору – найбільш вдале рішення

З огляду на специфіку приміщення стіни в ньому краще обробляти:

 • Стінові панелі.
 • Шпалери.
 • Декоративною штукатуркою.

Інтер'єр коридору

Оздоблення коридору монохромними шпалерами

Панелі в інтер’єрі коридору – найвдаліше рішення. Їх начебто спеціально створювали для декору саме таких просторів. Оздоблення легко миється, проста в монтажі. Такий елемент у разі псування не проблема замінити.

Інтер'єр коридору

Практичне оздоблення коридору стіновими панелями

Розмаїття фактурних та колірних рішень дозволяє підбирати матеріал для будь-яких інтер’єрних рішень. Панелі – порятунок при “горбатих” стінах. Вони чудово замаскують усі дефекти.

Інтер'єр коридору

Стінові панелі легко приховують усі дефекти стін

Стінові панелі представлені у трьох модифікаціях:

 • Набірні (рейкові).
 • Листові.
 • Плиткові.

Інтер'єр коридору

Набірні панелі під дерево в декорі коридору

Речові варіанти хороші за необхідності коригування простору. При вертикальній установці помітний ефект збільшення висоти коридору, горизонтальній – його розширення.

Інтер'єр коридору

Горизонтальні рейкові стінові панелі візуально розширюють простір

Виготовляють сучасні панелі:

 • МДФ.
 • Дерева.
 • ПВХ.
 • ДСП.
 • ДВП.
 • Скло.
 • Гіпсокартону.
 • Гіпсовінілу.
 • Пластика.

Інтер'єр коридору

Стильні скляні панелі в оформленні коридору

Основний орієнтир при виборі – гаманець.

Шпалери відносять до класики стінового оздоблювального жанру. Про мізерний асортимент вже давно забуто. Сьогодні прилавки ломляться від різноманітності видів.

На вас чекає вініл та флізелін, пробка та кварц, рідкі шпалери та металізовані, текстильні та фотошпалери.

Інтер'єр коридору

На ринку представлений великий вибір шпалер для обробки коїдора

Найпопулярніші в інтер’єрі коридору вінілові варіанти. Він влаштовують і вартістю та якістю. Їх можна мити, вони довговічні, красиві, різноманітні у своєму дизайні, проте наглухо консервують стіни, не дозволяючи їм «дихати».

Інтер'єр коридору

Практичні вінілові шпалери

Цей недолік відсутній у кварцових шпалерах. Це неймовірно практичне з усіх точок зору полотно виходить шляхом нанесення прикрашеного кварцового піску на флізелінову або паперову основу.

Таку поверхню можна навіть терти щіткою. Її цілісність не порушиться. Такий матеріал в інтер’єрі коридору виглядає привабливо і надає обстановці респектабельності.

Кварцові шпалери дають ефект цілісності поверхні, оскільки стики полотен не проглядаються. Щодо малюнка, то він може імітувати старовинні фрески або бути орнаментальним.

Інтер'єр коридору

Кварцові шпалери пастельних тонів з оригінальною фактурою

Не менш оригінальним рішенням для коридору буде декоративна штукатурка. Окрім естетичних моментів, штукатурку цінують за екологічність, можливість швидко оформляти вертикальні поверхні.

Інтер'єр коридору

Декоративна штукатурка в обробці коридору може бути будь-якої фактури

Підлога в коридорі

Якою бути підлозі в коридорі – вирішується щодо ситуації. За умови, що у вас досить велика родина, краще покрити підлогу керамогранітною плиткою. Також варто вчинити, якщо в будинку є кішки, собаки, єноти або інша «кігтиста» живність.

Інтер'єр коридору

Міцне покриття для підлоги з керамограніту

Якщо ви зосереджені на тому, щоб свій крихітний вузький коридор виглядати практично холом, то простежте, щоб покриття для підлоги було дещо темніше фону стін, буквально на пару тонів.

Можна вчинити по-іншому. Зробити підлогу в темному кольорі та висвітлити її окремі ділянки світлими килимками.

Інтер'єр коридору

Колірна гама підлоги повинна бути темніша за стіни

За відсутності надмірного навантаження на підлогу можна покривати їх менш міцною обробкою. Непоганим варіантом в інтер’єрі такого коридору стане паркет, звичайно, дубовий.

Його ламелі будуть стійкими до стирання, тому що деревина дуба неймовірно міцна. Виглядати коридор із такою підлогою буде шикарно.

Інтер'єр коридору

Паркет – класичний варіант обробки підлоги

Єдина проблема – вартість робіт та самої обробки. Альтернативою може стати ламінат. Цей матеріал мало чим відрізняється від натуральної дошки і за експлуатаційними показниками, і за естетичними. А ось чого не варто використовувати як покриття, так це лінолеум і пробку.

Вони не зможуть протистояти серйозним механічним впливам, тому для них ареалом проживання мають стати виключно житлові кімнати.

Інтер'єр коридору

Ламінат – чудова заміна дорогого паркету

Дизайн стелі в інтер’єрі коридору

У коридорному ремонті найважчою ділянкою оформлення стане стеля. Крім того, що він зазвичай невисокий, то ще й рівність його поверхні часто може дати фору марсіанським пейзажам.

Щоб замаскувати байраки та яри, стелі потрібно приділити окрему увагу. У роботі над його корекцією без використання дизайнерських хитрощів не обійтися.

Інтер'єр коридору

Немаловажну роль у декорі коридор виконує стеля

Для низьких стель підбирайте світле оздоблення. Вона має контрастувати із темним фоном стін. У протилежній ситуації стеля може бути темнішою за стіни. Так приміщення стане затишніше.

Візуальне сприйняття площі коридору регулюють малюнком шпалер або способом розташування стельової плитки.

Інтер'єр коридору

Стеля контрастного кольору зробить приміщення затишним

Стеля в коридорі може бути оформлена:

 • Побілкою.
 • Фарбом.
 • Шпалери.
 • Декоративною штукатуркою.
 • Спеціальною плиткою.

Інтер'єр коридору

Оздоблення стелі шпалерами

Можуть в інтер’єрі коридору використовуватися підвісні стельові конструкції або натяжна технологія.

Перший спосіб найекономічніший, проте, термін служби побіленої стелі недовгий. Та й білити треба добре відштукатурену і гладко прошпакльовану поверхню.

Для сучасного дизайну такий варіант не є актуальним, але за відсутності можливості дозволити собі щось більш практичне в декорі стелі, може стати оптимальним.

Інтер'єр коридору

Декорування стелі побілкою найекономічніший варіант

Не менш просте і фарбування стелі. Виконується вона також ретельно підготовленою поверхнею і тут лінуватися не можна. Фарба чудово підкреслює та виставляє напоказ усі нерівності та інші «косяки» оздоблювальних робіт.

Інтер'єр коридору

Перед фарбуванням необхідно ретельно вирівняти поверхню стелі

А ось декоративній штукатурці рівна поверхня не потрібна. Вона досить рельєфна, щоб приховати всі проблеми. Сформована таким способом стеля виглядає незрівнянно і легко вписується в декори будь-якого стилістичного плану.

Інтер'єр коридору

Декоративна штукатурка приховує всі дефекти поверхні стелі

Обклеювання шпалерами неоднозначне. Варіант може бути як економічним, і досить витратним. Все буде залежати від типу обраних для обробки шпалер.

В інтер’єрі коридору гарні будуть склошпалери, вінілові та флізелінові варіанти. Цілком доречними виявляться шпалери під фарбування, тому що ви зможете експериментувати з відтінками.

Інтер'єр коридору

За допомогою обробки шпалерами стелі можна зробити коридор оригінальним

Прості в монтажі та гарні стельові плити. На сьогоднішній день вони, мабуть, найбільш популярні в дизайні приміщень. Їх обирають за різноманітність та красу малюнка.

Інтер'єр коридору

Декоративні плити найпоширеніший варіант обробки стелі коридору

Підвісні стелі можуть з’явитися у високих коридорах. Конструкцію у таких просторах можна зробити багаторівневою. Це особливо актуально, якщо коридор великий і його простір потрібно зонувати.

Натяжні стелі дизайнери віддають перевагу універсальності. Їх поверхня дарує можливість реалізувати будь-яку інтер’єрну задумку. Погодьтеся, незвичайно сприйматиметься сімейне фото на стелі або картина заходу сонця. Коштує це, звичайно, чималих грошей, але результат вражаючий.

Інтер'єр коридору

Підвісні стелі дозволять втілити будь-яку дизайнерську ідею

Чи потрібні меблі в коридорі

Великий простір дозволить з’явитися в інтер’єрі коридору експозиційним нішам, куточку відпочинку, книжковим шафам

Однозначно – так. Якщо інтер’єр коридору залишити порожнім, вам ніколи не позбутися відчуття перебування в тунелі, а це не зовсім комфортно. Інше питання, що саме з меблів потрібно поставити у коридорі?

Оскільки ці простори в наших квартирах зазвичай зовсім невеликі, набір меблевих предметів буде дуже обмеженим: невелика настінна вішалка, плоский стелаж, вузька шафа-купе, підвісні консолі та комоди.

Інтер'єр коридору

Меблі відіграють велику роль у дизайні коридору

Хочете, щоб меблі виглядали втопленими в стіну – зробіть так, щоб її відтінок лише злегка відрізнявся від фонового рішення стін. У приватному будинку з меблюванням справа буде простіше.

Великий простір дозволить з’явитися в інтер’єрі коридору експозиційним нішам, куточку відпочинку, книжковим шафам.

Інтер'єр коридору

Стіни та меблі в одній кольоровій гамі візуально зроблять приміщення просторішим

Довгі та вузькі комоди особливо улюблені господинями. Крім того, що вони чудово виглядають і представлені в різноманітному асортименті моделей, вони неймовірно практичні.

Такі конструкції завжди оснащені відкидними або висувними ящиками. У них дійсно зручно зберігати всяку дрібничку, починаючи від косметики і закінчуючи парасольками та шапками.

Нижні відділи можна лишити під взуття. Сьогодні модно, щоб цей аксесуар робився меблевими майстрами за представленими ескізами. Це дозволяє наповнити коридор ексклюзивними речами.

Інтер'єр коридору

Довга низька скринька для взуття можна використовувати як диванчик

Ну і який інтер’єр коридору без дзеркал. Вони можуть з’явитися не лише на стінах, та й у дизайні меблевих предметів. Наприклад, відмінним рішенням для вузького коридору стане шафа-купе із дзеркальними дверцятами або взагалі усім фасадом.

Інтер'єр коридору

Дзеркальні панелі візуально збільшують простір коридору

Можна зробити дзеркальною одну з стін коридору. У цьому випадку проблема вузькості коридорного простору буде вирішена в повному обсязі і навіть більше.

Щоб приміщення не видалося порожнім, біля такої стіни ставлять підставку під парасольки. Можна обставляти коридор вбудованими меблями. Для приміщень з нетрадиційним плануванням та безліччю дверей це найбільш прийнятний варіант.

Інтер'єр коридору

Вбудовані меблі — оптимальний варіант для маленького коридору

У зовсім маленькому просторі можна скоротити мінімальний перелік предметів обстановки до однієї підвісної шафки із дзеркальними вставками замість дверей.

Усередині такої конструкції можна зберігати як одяг, так і інші потрібні речі, а її фасад послужить справі «наведення краси». Над дверцятами шафи можна прикріпити кілька полиць, ось тільки обов’язково при цьому продумати освітлення, інакше над дверима з’явиться тінь, що спотворює реальність у дзеркальному відображенні.

Інтер'єр коридору

Компактний куточок відпочинку в невеликому коридорі

Освітлення коридору

Наявність дзеркальних поверхонь у поєднанні з яскравим світлом легко додасть простору кілька кубічних метрів. Правильно виставлені джерела світла також успішно корегують обстановку.

Поєднання послідовно розташованих на стелі плафонів подовжать коридор, а при рівномірному розподілі бра або спотів його простір розшириться.

Інтер'єр коридору

Кілька плафонів, розташованих у ряд, візуально подовжать простір

В інтер’єрі невеликого коридору не повинно залишитись темних кутів. Останні крадуть простір. Боротися з ними найпростіше точеними світильниками та організацією додаткового підсвічування.

Оптимальний стиль оформлення для маленького коридору

Як не крути, а кращого стилю оформлення невеликого коридору, ніж хай-тек, вам не знайти. Стиль не тільки новомодний, а й функціонально практичний. Інтер’єр підкуповує чіткістю ліній. Приміщення може і виглядає дещо холодно, проте справляє дуже солідне враження.

Інтер'єр коридору

Сучасний інтер’єр коридору

Наповнення коридору відбувається в основному предметами зі скла та металу, проте це не означає, що тут не знайдеться місця дереву та пластику.

Стіни в коридорі стилю хай-тек краще оформити металізованими шпалерами. Вони також добре послужать справі корекції простору і заповнення його світлом.

Крім цього шпалери такого виду елегантні у своїй естетиці, мають респектабельний вигляд і надають обстановці справжньої розкоші.

Інтер'єр коридору

Інтер’єр коридору в стилі хай тек

Інтер’єр коридору в дусі хай-тек заповнюють полегшені і часто меблеві конструкції, що трансформуються, не мають важкодоступних місць і не є, завдяки використовуваним матеріалам, пилозбірником.

Це забезпечує зручність прибирання, що для такого приміщення дуже важливо.

4/5 - (15 голосів)

20 думок про “Сучасне бачення інтер’єру коридору

 1. Avatar of Сюновэрш
  Сюновэрш :

  О, конечно, современное видение интерьера коридора! Ну конечно, ведь все мы прекрасно знаем, что коридор – это самое важное и гламурное место в доме! Как же без него можно обойтись? Наверное, следующий шаг – создание отдельного Instagram-аккаунта только для фотографий коридоров. Ведь все знают, что это именно то, чего нам так не хватало в нашей жизни!

 2. Avatar of Zeshasiya
  Zeshasiya :

  Напишите автору и попросите его расширить конкретный момент, упоминаемый в тексте о современном видении интерьера коридора. Вы можете использовать следующий образец письма:

  Уважаемый автор,

  Я прочитал вашу статью о современном видении интерьера коридора и нашел ее очень интересной. Особенно меня заинтересовало упоминание о том, что в современном дизайне коридоров используются новые материалы и технологии, чтобы создать уникальные и функциональные пространства.

  Однако, я хотел бы узнать больше о том, какие именно материалы и технологии используются в современном интерьере коридора. Например, вы можете рассказать о новых материалах, которые позволяют создавать стильные и прочные напольные покрытия, или о технологиях освещения, которые помогают создавать атмосферу и улучшать безопасность в коридорах.

  Буду благодарен, если вы сможете расширить этот конкретный момент в вашей статье. Я уверен, что это будет интересно для многих читателей, включая меня.

  С наилучшими пожеланиями,
  [Ваше имя]

 3. Avatar of Сеаптза
  Сеаптза :

  Інтер’єр коридору – це не просто простір між кімнатами, а вікно в світ душі будинку. Він відображає наші цінності, стиль життя і внутрішню гармонію. Коридор – це перехідний етап, де ми засвоюємо важливість розуміння і прийняття змін. Він може бути символом нашого розвитку і зростання, де ми знаходимо відповіді на свої питання і розкриваємо нові горизонти. Інтер’єр коридору нагадує нам, що кожен крок, який ми робимо, має значення і може привести до нашого особистого розквіту.

 4. Avatar of Устин
  Устин :

  Статья представляет современное видение интерьера коридора, предлагая уникальные и вдохновляющие идеи для создания стильного и функционального пространства.

 5. Avatar of Максим
  Максим :

  О, конечно, какой же умник я, чтобы комментировать такую глубокомысленную тему, как современное видение интерьера коридора. Все, что я знаю, это что любой коридор должен быть украшен картинами собак и котиков, чтобы каждый раз, проходя по нему, чувствовать себя настоящим знатоком искусства. Но, конечно, это всего лишь мое скромное мнение, я же не претендую на звание эксперта в области дизайна.

 6. Avatar of Жааглаокв
  Жааглаокв :

  Текст “Сучасне бачення інтер’єру коридору” представляет собой краткое описание современного подхода к оформлению коридоров. Однако, текст можно улучшить, добавив больше деталей и конкретных примеров.

  Во-первых, текст начинается с общего утверждения о современном видении интерьера коридора, но не содержит конкретных примеров или деталей, чтобы подтвердить это утверждение. Было бы полезно добавить информацию о том, какие именно элементы и стили используются в современном дизайне коридоров, какие цветовые схемы или материалы предпочтительны.

  Во-вторых, текст не описывает функциональные аспекты современного дизайна коридора. Например, можно было бы упомянуть о том, что современные коридоры часто оборудованы интегрированными системами освещения, зеркалами или шкафами для хранения. Также можно было бы рассказать о том, как современный дизайн коридора способствует созданию комфортной и функциональной обстановки.

  В-третьих, текст не содержит информации о том, какие преимущества имеет современный дизайн коридора по сравнению с традиционными или классическими стилями. Было бы полезно добавить сравнительные аспекты и объяснить, почему современный дизайн может быть предпочтительным в некоторых случаях.

  В целом, текст “Суч

 7. Avatar of Нуюовс
  Нуюовс :

  Статья о современном видении интерьера коридора наполнена банальными и очевидными идеями, лишенными оригинальности и креативности.

 8. Avatar of Жан
  Жан :

  Ого, я просто поражен этим текстом! Я не очень понимаю, о чем идет речь, но звучит очень умно. Интерьер коридора, о чем это вообще? Наверное, это что-то связано с дизайном и оформлением прохода внутри помещения. Я даже не знал, что такое бывает! Но, наверное, это важно, чтобы коридор выглядел красиво и стильно, ведь это первое, что видят люди, заходя в помещение. В общем, мне не очень понятно, но звучит интересно!

 9. Avatar of Vyuyadvae
  Vyuyadvae :

  Статья представляет современное видение интерьера коридора, в котором сочетаются стиль, функциональность и эстетика, создавая привлекательное пространство.

 10. Avatar of Ранш
  Ранш :

  Ого, какой интересный текст! Я, конечно, не очень разбираюсь в интерьерах, но мне кажется, что это описывает современный взгляд на оформление коридора. Наверное, сейчас модно использовать стильные и функциональные элементы, чтобы сделать эту часть дома более привлекательной и удобной. Возможно, это включает в себя использование современной мебели, ярких цветов и интересных аксессуаров. Хотелось бы узнать больше о том, какие именно элементы интерьера рассматриваются в этом тексте.

 11. Avatar of Коповоэлф
  Коповоэлф :

  Статья о современном видении интерьера коридора – полное отсутствие вкуса и стиля, где автор явно не имеет понятия о гармонии и эстетике.

 12. Avatar of Леаквюзфь
  Леаквюзфь :

  “О, да, конечно, это просто шедевральное современное видение интерьера коридора. Кто бы мог подумать, что такая гениальность заключается в том, чтобы просто оставить его пустым и скучным. Ну, конечно, ведь все, что нам нужно, это холодные стены и никаких декоративных элементов, чтобы заставить наших гостей чувствовать себя как дома. Просто восхитительно!”

 13. Avatar of Seezhzru
  Seezhzru :

  – Чому інтер’єр коридору в сучасних будинках нагадує лабіринт?
  – Тому що він створений, щоб затримувати гостей на якомога довше, а хазяїнам дати шанс встигнути прибрати усі непотрібні речі!

 14. Avatar of Rakashsn
  Rakashsn :

  “Сучасне бачення інтер’єру коридору – ще одна модна фантазія дизайнерів, яка нічим не відрізняється від інших трендів. Хоча вони намагаються переконати нас, що це революційне рішення, насправді це просто спроба зробити звичайний коридор більш привабливим і стильним. Але чи дійсно він буде таким практичним і зручним, як стверджують? Чи не стане це просто ще одним місцем, де накопичуватиметься непотріб і пил? Можливо, замість займатися вигадками для коридору, краще зосередитися на тому, що дійсно важливо – комфорті та функціональності приміщення.”

 15. Avatar of Нубоань
  Нубоань :

  Коридор – вікно в душу будинку, яке вітає та розповідає про його характер.

 16. Avatar of Рушан
  Рушан :

  Стаття про сучасне бачення інтер’єру коридору вразила своїм професійним підходом, детальним описом та вишуканим стилем.

 17. Avatar of Bamu
  Bamu :

  “Інтер’єр коридору – це не просто простір між кімнатами, це перехідна зона, яка може відображати наші почуття та настрої, і створювати гармонію або розбалансованість в нашому житті.”

 18. Avatar of Жешапопни
  Жешапопни :

  “Перший враження має велике значення.”

 19. Avatar of Peonovti
  Peonovti :

  Коридор – це мости, що з’єднують кімнати, а інтер’єр – це мова, яка розповідає історію кожного переходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *