Передпокій у стилі прованс

Передпокій буває різним, проте якщо Ви бажаєте, щоб гості, що приходять у Вашу квартиру, моментально потрапляли в атмосферу стилю, затишку та чарівності, то оформленню цього приміщення варто приділити неабияку увагу.

Серед різноманітності варіантів обробки цих скромних за параметрами кімнат особливо виділяється передпокій у стилі прованс. Напевно, важко знайти більш «домашній» напрямок дизайну інтер’єрів.

передпокій у стилі прованс

інтер’єр світлого передпокою в стилі прованс

Зупинившись на даному стилістичному рішенні, потрібно визначитись із кольоровими комбінаціями. У таких інтер’єрах практично завжди переважають поєднання теплих спектрів блакитної, жовтої, коричневої, білої палітри. Це, звичайно, не беззастережні варіанти – цілком можуть бути акцентні доповнення, але чого точно не сприйме прованс, так це оливкових і лавандових відтінків. Не потерпить передпокій і занадто темних кольорів, але поговоримо про все по порядку.

Типи планування передпокоїв та способи коригування простору

Основна проблема оформлення передпокоїв криється в їхніх малих і неймовірно убо освітлених площах. Практично у всіх цих кімнатах потрібне візуальне коригування простору. Як коригувальні інструменти найчастіше виступають дзеркала, які можуть не тільки висіти на стінах, але і бути вставленими в дверцята шаф.

Добре справляються із завданням скляні та дзеркальні перегородки. Вони теж роблять скромний передпокій у стилі прованс просторішим і значно світлішим.

передпокій у стилі прованс

рожевий смугастий килимок як центральний предмет декору передпокою в стилі прованс

Простір довгого та вузького передпокою коригують грою кольорів підлогового покриття. У такому приміщенні виділяють дві зони:

  1. Вхідну.
  2. Хол.

Оскільки шафу тут буде розмістити проблематично, її замінюють відкритою вішалкою з декоративними панелями. Під взуття можна встановити маленькі низькі тумби.

передпокій у стилі прованс

використання натурального дерева для оформлення передпокою в стилі прованс

Довга та широка передпокій – мрія господині. Тут є десь розгулятися фантазії! Простір також варто розділити на частини, але зробити це можна набагато ефектніше, ніж у попередньому випадку, використовуючи для цих цілей не контрастне покриття для підлоги, а красиву арочну конструкцію. У першій секції облаштовується власне передпокій, а ось друга частина може бути відведена під гардероб або куточок відпочинку, обладнаний журнальним столиком, нешироким кріслом і настінним бра.

Квадратний передпокій, оформлений у стилі прованс, також гарний, але все-таки не варто захаращувати його масивними меблями.

передпокій у стилі прованс

дерев’яна лава в стилі прованс

Обставте її раціонально, і простір віддячить вам. Сьогодні є вибір компактних гарнітурів для передпокоїв, тому знайти відповідні стилю декору предмети меблів праці не складе. Постарайтеся, щоб Ваш передпокій міг бути встановлений уздовж однієї стіни. Якщо приміщення нестандартне, можливо, Вам доведеться замовити обстановку для неї в індивідуальному порядку.

Особлива проблема – так звані «відкриті» вітальні. У цьому випадку відвідувачі відразу опиняються у вітальні або, що ще гірше, на кухні. Виправити ситуацію допоможе знову ж таки арка.

передпокій у стилі прованс

красиві предмети декору в передпокої в стилі прованс

Класичний передпокій у стилі прованс

Стіни та підлога

Те, що прованс – стиль французький, знає багато хто, а ось які матеріали годяться для його втілення, це ще питання. Сьогодні, коли на полицях будівельних магазинів така різноманітність оздоблювальних матеріалів, часом не знаєш, на чому зупинитись.

Великий асортимент і сучасні технології – це, звичайно, відмінно, але прованс визнає тільки натуральну серію, причому чим старіше буде виглядати це оздоблення, тим її простіше вписати в даний інтер’єр. Само собою зрозуміло, що найкращим покриттям для підлоги в такій передпокої буде паркет, але ламелі не повинні сяяти новизною і блищати лаковим покриттям – навпаки, вони повинні мати трохи потертий вигляд.

Допускається покривати підлогу керамічною плиткою, проте їй теж доведеться надати характерних штрихів. Плитку можна нерівно укласти, позначити на ній сколи або нанести подряпини.

передпокій у стилі прованс

невеликі картини в позолоченій рамі – невід’ємний атрибут передпокою, оформлений у стилі прованс

Що стосується стін, то найгіршою ідеєю для передпокою, що інтерпретується в стилі прованс, стане обклеювання їх шпалерами. Цей матеріал не вписується в конкретно заданий стилістичне напрямок. Чим замінити? Штукатуркою. Причому не прагнете вивести поверхні «під нуль», недоліки та легка недбалість тут лише у пошані. Залишіть стіни шорсткими, а в ідеалі оголить шматки кам’яної кладки.

Прованські меблі

Меблі для цього незвичайного і дуже колоритного стилю повинні бути або виготовлені з дерева, або скуті з металу. На її фасадах повинні чітко проглядати сліди старіння. Забарвлення меблів може бути досить яскравим, але поверхнями неодмінно повинна йти сітка тріщин.

передпокій у стилі прованс

меблі з дерева підкреслять стриманість та простоту стилю прованс

Текстиль у провансі грубий та простий. На тканинах може з’являтись дрібна смужка або інший дрібний малюнок.

Загалом у передпокої, що оформляється в стилі прованс, який відрізняється сільською простотою, звичні нам меблі можуть бути замінені на більш оригінальні предмети.

Для зберігання взуття можна використовувати не тумбу, а плетені з лози скриньки, які ставлять на лаву або прямо на підлогу.

передпокій у стилі прованс

відкриті полиці з плетеними кошиками в передпокої в стилі прованс

Меблі на кшталт провансу, за всієї своєї непоказності і слідами невмілого звернення, за правильної подачі неодмінно стане родзинкою всієї композиції передпокою.

Освітлення та декоративні нюанси

Стиль прованс незвичайний і тяжіє до старовини; так яке ж за інтенсивністю освітлення має бути присутнім? Здавалося б, м’яке, що створює гру тіней. А ось і ні! У такій передпокої має бути дуже ясно, тому займіться пошуком кованої люстри, яка прикрасить стелю і, звичайно, доповніть її настінними варіантами бра в тому самому інтер’єрі.

Окремо підсвітіть дзеркала, які обов’язково повинні бути на стінах передпокою. Щоб підтримати дух старовини, поставте в кімнаті оригінальні свічники зі справжніми свічками.

передпокій у стилі прованс

як освітлювальні прилади для інтер’єрів у стилі прованс використовуються невеликі підвісні світильники

Декорувати передпокій у стилі прованс можна:

  1. Живими квітами.
  2. Засушеними букетами.
  3. Керамічними статуетками.
  4. Дзеркалами у гарному обрамленні.
  5. Вишивкою.
  6. Розписними вазами.
  7. Скриньками.
  8. Фотографіями в кованих рамках.

Квіти ставлять у невеликі горщики. Такі горщики можуть бути виставлені на меблевих полицях або розміщені на прикріплених безпосередньо до стін кутих підставках. Цілком у стилістичних рамках буде кована вішалка, що стоїть на підлозі та прикрашає кут.

передпокій у стилі прованс

живі квіти, як предмет декору в інтер’єрах у стилі прованс

Дверні отвори приховують за легкими фіранками, грайливо підтримуваними підхватами зі стрічок. Прийом не новий, але дуже дієвий. Зі шторами на дверях обстановка в передпокої відразу ж стане милою і дуже домашньою.

Чарівність і гостинність Франції в інтер’єр несуть і, здавалося б, зовсім марні речі, на зразок сердець, керамічних пташок, розшитих подушечок. Присутність у декорі цих дрібничок надасть обстановці витонченості та затишку, так що не дивіться на них поблажливо.

передпокій у стилі прованс

старовинний годинник створить атмосферу епохи, що минає

Висновок

Передпокій у стилі прованс – ідеальне рішення для оформлення заміського будинку, адже там немає потреби вигадувати тактичні ходи для відтворення ілюзорної близькості до природи.

А взагалі, стиль добрий і любимо за те, що він демократичний спочатку, через своє пролетарське походження. Він справді не вимагає при своєму відтворенні царського розмаху та глобальних витрат, при цьому прованс чудово вписується у будь-який тип існуючих сьогодні життєвих просторів!

4/5 - (8 голосів)

16 думок про “Передпокій у стилі прованс

  1. Avatar of Дорофей
    Дорофей :

    “Передпокій у стилі прованс? Це як впихнути французьку провінцію в українську квартиру. Якщо хочете відчути себе справжнім французьким селянином, то, можливо, краще відправитися до самої Провансу, а не намагатися створити ілюзію за допомогою декору.”

  2. Avatar of Лекавщюсх
    Лекавщюсх :

    Какие элементы декора и мебели можно использовать для создания интерьера передпокоя в стиле прованс?

  3. Avatar of Дмитpий
    Дмитpий :

    “Передпокій у стилі прованс? Якісь відьмина кухня з французького села? Ну-ну, можливо, наступним трендом буде ванна кімната у стилі селянського грязюки!”

  4. Avatar of Нубоань
    Нубоань :

    Какие элементы стиля прованс встречаются в передпокое?

  5. Avatar of Заацаккра
    Заацаккра :

    Передпокій у стилі прованс – краплина літньої свіжості в середині буденності.

  6. Avatar of Тоарлежнэ
    Тоарлежнэ :

    “Передпокій у стилі прованс? Якщо це означає, що ми будемо платити за дорогі меблі, які виглядають так само, як ті, що можна знайти на блошиному ринку, то я не впевнений, що це варто своїх грошей.”

  7. Avatar of Афанасий
    Афанасий :

    Передпокій у стилі прованс – це чудовий вибір для створення затишної та романтичної атмосфери в будинку. Стиль прованс характеризується натуральними матеріалами, світлими кольорами та використанням вінтажних деталей.

    У такому передпокої можна використовувати дерев’яні меблі зі зношеним виглядом або з відкритими дерев’яними поверхнями. Вони додають приміщенню шарму та відчуття старовинності. Щодо кольорової гами, можна використовувати світлі відтінки, такі як білий, блакитний або лавандовий, щоб створити свіжий та легкий вигляд.

    Основними елементами декору у стилі прованс є текстильні вироби, такі як штори, килими та подушки з квітковими візерунками або смугами. Вони додають кольору та затишку до приміщення. Також можна використовувати відкриті полички для виставки ваз, посуду або інших декоративних предметів.

    Необхідно також звернути увагу на освітлення. У стилі прованс використовуються природне та м’яке

  8. Avatar of Нехн
    Нехн :

    У передпокої провансу, краса вітає усіх гостей в домі.

  9. Avatar of Расим
    Расим :

    “Ой, як це гарно виглядає! Ці квіти і легкі кольори створюють таку атмосферу спокою і затишку. Це точно місце, де можна відпочити після важкого дня. І ці меблі з дерева такі класні! Але, чесно кажучи, я не знаю, що таке прованс. Але якщо це виглядає так красиво, то я впевнена, що це дуже модний стиль!”

  10. Avatar of Лаомоль
    Лаомоль :

    Передпокій у стилі прованс – це справжній куточок романтики та ніжності прямо у вашому будинку. Він заповнений легкістю та натуральністю, які надають йому особливої атмосфери затишку. Колоритні дерев’яні елементи, м’які пастельні відтінки та витончені деталі – все це створює відчуття спокою та гармонії. Передпокій у стилі прованс – це ідеальне місце для відпочинку та зарядження позитивною енергією.

  11. Avatar of Козешюолк
    Козешюолк :

    Передпокій у стилі прованс – це просто казка! Він витворений майстрами, які зуміли передати всю ніжність і романтику цього стилю. Кожна деталь в цьому передпокої вибрана з любов’ю і має свою роль в створенні атмосфери затишку і спокою. Я не можу відірвати очі від цього прекрасного простору, яким хочеться насолоджуватися кожної миті!

  12. Avatar of Navazholu
    Navazholu :

    – Я поставив в передпокої у стилі прованс таку велику вазу, що тепер мені здається, що я зайшов у французьку провінцію, а не власну квартиру! Але у мене тепер проблема – кожен раз, коли я виходжу з будинку, мені хочеться сказати “Au revoir” дверям!

  13. Avatar of Неаолх
    Неаолх :

    “Передпокій у стилі прованс? Якщо це не ще один тренд, який намагається виправдати безглузду витрату грошей на безцільні речі. Чи дійсно потрібно перетворювати звичайний передпокій в французьку сільську хатинку? Можливо, замість витрачання грошей на декор, краще зосередитися на функціональності і практичності цього приміщення?”

  14. Avatar of Вутелифь
    Вутелифь :

    Передпокій у стилі прованс – це мрія кожного любителя романтичного та затишного інтер’єру. Комбінація ніжних пастельних відтінків, витончених деталей і легкого французького шарму створюють атмосферу, яка просто захоплює своєю красою. У цьому просторі хочеться замерти на кожній деталі, насолоджуватися ароматами літніх квітів та відчувати спокій і гармонію. Передпокій у стилі прованс – це справжня казка, яка переносить нас у світ мрій та незабутніх емоцій.

  15. Avatar of Neesan
    Neesan :

    Передпокій у стилі прованс – відчуття легкості і ніжності у кожному кутку.

  16. Avatar of Nelechuol
    Nelechuol :

    Передпокій у стилі прованс – приголомшливе вітання в світ спокою та ніжності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *