Інтер’єр у морському стилі

Мода – дівчина примхлива. Вона постійно змінюється і змушує нас жити відповідно до її віяння. Ось і сьогодні вона повернула у наше життя морські мотиви, що були у фаворі сторіччя тому, причому повернула не лише в одяг, а й у оформлення приміщень.

Безперечно, інтер’єр у морському стилі дуже романтичний, але, водночас, цей декор дуже вимогливий до деталей. Зате, зробивши кімнату в такій оригінальній інтерпретації, у вас з’явиться унікальний шанс прикрасити її ексклюзивними елементами, які гарантовано, не зустрінуться в жодному іншому інтер’єрі, а значить, ваш будинок вийде просто неповторним за красою та затишком.

Інтер'єр дивана в морському стилі

Інтер’єр дивана в морському стилі

Основою морського інтер’єру є синьо-біла смужка, світле дерево та різні штучки, що мають безпосереднє відношення до океанів і морів: камінці та черепашки, морські зірки та краби, штурвали та старовинні скрині.

Не чужі морські традиції провансу і кантрі, італійському і середземноморському стилям, але відтворити подібний інтер’єр своїми руками буде дуже непросто, тому, вирішивши слідувати модним тенденціям, варто прислухатися до порад професіоналів.

Штурвал над каміном як символ морського стилю

Штурвал над каміном як символ морського стилю

Де прийнятний морський стиль?

Облаштування житла починається з єдиною метою – зробити його дійсно комфортним і затишним, а, отже, і підходити до цього питання варто раціонально. Але чи відповідатиме цій вимогі будинок, інтер’єр якого повністю буде відтворено в морському стилі, де кожна кімната зустрічатиме вас синьо-білою смугою?

Однозначно відповісти складно, але більшість дизайнерів не рекомендують настільки захоплюватися і вважають, що достатньо оформити в цих фарбах тільки одне приміщення. Їм вторять психологи, які наполягають на тому, що якщо у всьому будинку домінуватиме лише один колір, а ще й настільки насичений, то навіть людям із сильною психікою вдасться дізнатися, що таке депресивний настрій.

Стиль настільки оригінальний, наскільки і згубний і якщо одна кімната, оформлена в морському контексті, стане справжньою окрасою квартири, то вся площа, зроблена в цьому напрямку, позбавить будинок оригінальності і перетворить його на подобу готелю, назавжди вигнавши затишок і тепло. Сам по собі інтер’єр у морському стилі є холодним, тому оптимальними під нього стануть сонячні кімнати, вікна яких дивляться на схід або південь.

Крім краси, стиль, привнесе в атмосферу такого приміщення прохолоду та дозволить отримати чудове місце для відпочинку. Звичайно, ефекту перебування на узбережжі не вийде, але настрій від перебування в неординарному приміщенні покращиться.

Палубний стиль в інтер'єрі вітальні

Палубний стиль в інтер’єрі вітальні

Морський стиль справді індивідуальний і має характерні риси, якими його миттєво визначають. Це насамперед:

  1. матеріали;
  2. колірна імпровізація;
  3. освітлення;
  4. меблювання;
  5. мотивація;
  6. наявність відкритого простору.

Оформіть у цьому стилі вітальню – і ви підкреслите спроможність господарів, тому що створення морського дизайну обходиться, м’яко кажучи, недешево. Красива буде і дитяча, що нагадує корабель. У такій кімнаті дітлахи із задоволенням будуть проводити час і напевно зможуть відчути себе великими мандрівниками чи знаменитими піратами.

Безумовно, інтер’єр у модному морському стилі просто створений для ванних кімнат і, як не дивно, не чужий і спальням. Головне визначитися з композицією, а вирішивши, чи імітуватимете ви капітанську каюту або підкреслювати красу морів, можна сміливо приступати до втілення ідеї.

Дитяча для новонародженого в морському стилі

Дитяча для новонародженого у морському стилі

Тонові переплетення

У своїй кольоровій гамі морський стиль дуже різноманітний. Тут є не тільки синьо-блакитні тони, а й пісочні із смарагдовими, а також бежеві з бірюзою. Класичною вважається комбінація синього та білого, тому що вона асоціюється з морськими глибинами. Використання тонів зеленого у поєднанні з бежевим та коричневим нагадає про корабельну палубу.

Пісочний, у комплексі із синім та жовтим, навіє пляжні спогади. Бірюза і блакит у гармонійному соїті з бежевим, білим або пісковим повідає про мірний плескіт хвиль. Спокійні тони, характерні для модного стилю можна розбавити сріблястими, золотистими, кораловими, цитрусовими або винними відтінками, а ось використовувати в подібному інтер’єрі неонові фарби, що кричать, буде моветоном.

Морський стиль у поєднанні дерева та синього кольору

Морський стиль у поєднанні дерева та синього кольору

Витратні матеріали

Щоб надати інтер’єру в морському стилі максимальної правдоподібності, в оформленні приміщень слід використовувати лише натуральні матеріали. Наприклад, підлогу необхідно покривати біленими дошками, ламінатом, фарбованими планками, що імітують світле дерево, на зразок ясена, або бамбук і в жодному разі не ховати його під ковролін.

Стіни можна обшити вагонкою або покрити декоративною штукатуркою із вкрапленнями черепашок. Стеля можна зробити будь-яким, але ідеальним стане багаторівневий варіант, тому що висотні перепади допоможуть уявити каюту корабля у всій її оригінальності.

Міжкімнатні двері також повинні бути оформлені під натуральне дерево і можуть мати закруглені, засклені непрозорим склом, вставки.

Гостина в стилі каюти

Вітальня в стилі каюти

Особливості освітлення

Велика кількість світла – основний елемент інтер’єру в морському стилі. Простір, залитий сонцем, подарує відчуття перебування на березі океану. Дизайнери рекомендують з цієї причини використовувати в декорі кімнати білі предмети, встановлювати вікна на всю стіну, використовувати скляні двері і робити дзеркальні стелі.

Слід поекспериментувати зі штучним освітленням. Для кімнати в дусі каюти ідеально підійдуть бра як якорів або люстра у вигляді штурвала. У приміщенні, що імітує морські глибини, доречні світильники з абажурами у вигляді рибок, коралів, черепашок, морських зірок.

Прекрасною прикрасою стане торшер декорований перлами, що наповнить кімнату ніжним свіченням. Гарні в морській тематиці світильники у ретро стилі, що нагадують старовинні ліхтарі. Можна спробувати вписати в навколишнє оточення більш візерунчасті лампи, головне при цьому не порушити загальну гармонію.

Корабельний стиль інтер'єру

Корабельний стиль інтер’єру

Мотивація стилю

Мотивувати морський стиль найпростіше за допомогою смужок. В інтер’єрах у морському стилі вони можуть бути різної ширини і найчастіше використовуватися у різноманітних комбінаціях. Залежно від розташування смуг можна візуально розширювати простір (у цьому випадку смуги повинні лежати горизонтально) і витягувати його у висоту (тут смуги мають вертикально).

Такі смуги можуть розташовуватися на шторах та покривалах, диванних подушках та меблевій обшивці. Хорошою альтернативою їм стали зигзагоподібні та хвилясті візерунки. Завершальним штрихом декору стане троянда вітрів, виконана у вигляді малюнка або аплікації.

Борт корабля у вигляді барної стійки

Борт корабля у вигляді барної стійки

Меблювання в морському стилі

Кімната, інтер’єр якої виконаний у морському стилі, потребує відповідної обстановки меблями. Пам’ятаючи про те, що цей стиль не сприймає штучних матеріалів, звертаємо свій погляд на вироби, виплетені з лози, бамбука, соломи або зістарені дерев’яні меблі. Замість комода в такій кімнаті краще розмістити справжню корабельну скриню.

Не завадять інтер’єру столики із міцного товстого скла та ковані предмети. За своїми габаритами меблі повинні бути ґрунтовними, стійкими і викликати почуття надійності. Неможливо створити завершену атмосферу без використання канатів.

Зав’язані морськими вузлами вони можуть бути присутніми на стіновому панно. З них можуть робитися ручки меблів. Що стосується текстилю, то використовувані тканини можуть бути смугастими, так і однотонними. Ідеально підійдуть сюди грубі матеріали типу льону, бавовни та натуральної рогожі.

Хоча вікна інтер’єру в морському стилі і вимагають мінімального оздоблення, проте, при бажанні втекти від сторонніх поглядів, їх можна оформити легкими світлими шторами з органзи та вельвету. Вони нагадуватимуть вітрила, що майорять, і не перегородять дорогу світлу.

Ознакою відмінного смаку можуть стати білі жалюзі, які ідеально підійдуть до панельної обшивки стін і подарують кімнаті атмосферу інтиму та усамітнення.

Морський стиль в інтер'єрі дитячої кімнати

Морський стиль в інтер’єрі дитячої кімнати

Аксесуари для морського інтер’єру

Напевно, наповнення кімнати милими дрібницями для багатьох стає справді захоплюючим процесом. Адже це так чудово спостерігати, як із розміщенням чергової статуетки чи картини кімната знаходить душу. Не обійтися без цього процесу і при відтворенні інтер’єру в морському стилі, але постарайтеся не перестаратися в перетворенні.

Не забувайте, що в цьому стилі править відкритий простір, тому не влаштовуйте нагромадження мебелі і не втискуйте сюди все, що знайдете з морської атрибутики. Для прикраси може використовуватись:

  1. Модель кораблика. Вона може бути будь-якого розміру: від мініатюрного настільного вітрильника до габаритної яхти, що зайняла кут кімнати.
  2. Морські зірки та рибки. У такому екстер’єрі частіше робляться дивані подушки, але можна встановити в кімнаті акваріум або виконати з представниками підводного світу розкішне панно.
  3. Штурвал, в який вмонтований годинник, можна поставити на тумбочку або повісити на стіну.
  4. Будь-яка карта та глобус. Ці атрибути також доречні в інтер’єрі в морському стилі.
  5. Гамак. Підвісне ложе нагадає про старовинні судна.
  6. Французькі глеки під вино.
  7. Вази з піщаними візерунками.
  8. Галька та декоративний камінь. Ці незамінні матеріали можна використовувати замість плінтусів або викласти ними підставку під акваріум та телевізор. Особливо обдаровані вмудряються робити з них журнальні столики, стелажі перегородки.
  9. Топіарій, шкатулка, фоторамочка з черепашок.
  10. Рибальська мережа.
  11. Рятувальний круг.
  12. Весла. Їх можна розташувати біля ліжка.
  13. Ретрокупальник та шльопанці. Ці елементи також чудово впишуться в інтер’єр.

У морському інтер’єрі завжди знайдеться місце живим квітам, ось тільки вони повинні мати велике листя. Прекрасно почуватимуться тут пальми та інші екзотичні рослини, поміщені у специфічні кашпо.

Як без помилок оформити інтер’єр у морському стилі

Якщо ви збираєтеся оформляти кімнату в морському стилі своїми руками, постарайтеся не перестаратися з квітами і не допустити непоправних помилок, виправлення яких вимагатиме повної обробки приміщення.

Насамперед, не використовуйте занадто насичений синій колір, тому що в певних тонових поєднаннях і при неправильному освітленні він просто перетвориться на чорний. Якщо ви не мислите своєї кімнати бази цього кольору, то щедро розбавте його яскравими відтінками морської палітри. У жодному разі не фарбуйте цим кольором і стіни.

Обідній столик у вигляді каюти

Обідній столик у вигляді каюти

Кімната неодмінно стане темною і виправити це відчуття не зможуть навіть світла підлога та білі меблі. Цей колір гарний тільки в орнаментах килимів для підлоги або диванних подушок. Так само обережно потрібно ставитися і до застосування синьо-білих смуг, хоч вони і вважаються основою морського інтер’єру.

Їх надлишок зробить кімнату строкатою і позбавить її оригінальності. Неприпустимо обставляти приміщення меблями поганої якості та залишати його без додаткових аксесуарів, тому якщо ви обмежені у засобах, краще підшукайте альтернативу цьому дизайну.

Декор вітальні в морському стилі

Декор вітальні в морському стилі

Ванна в морському стилі

Найпростішим і найпопулярнішим способом оформити ванну в морському стилі – це використовувати творіння мариністів. Зображення на полотнах можуть бути абсолютно різними: кораблі, що пливуть, дельфіни, чайки над хвилями, загалом, все, що породжує асоціацію з морем.

Такою картиною може стати панно, що розкинулося на одній зі стін в обрамленні натурального каменю та в оточенні бірюзової, білої або блакитної плитки. Можна уявити морську тематику на бордюрі, що окантовує периметр кімнати. Створювати морський настрій можна за допомогою мозаїки. Гра відтінків точно відтворить красу морських хвиль.

Інтер’єр вітальні в морському стилі

Крім правильної обробки стін, підлог та стель дуже гармонійно в морську вітальню впишуться дивані подушечки з принтами черепашок, коралів або виконані у формі риб, крабів, морських ковзанів. Причому все це цілком можна зробити своїми руками.

Відмінним доповненням будуть і будь-які дрібниці, які привезені з відпустки типу рапанів або камінчиків незвичайної форми. Прекрасну порцію релаксу внесуть в інтер’єр у морському стилі строкаті рибки, що швидко кидаються в розкішному акваріумі. Оригінально виглядатиме якір, прикріплений на стіні за диваном або риндом, що висить біля дверей.

Інтер'єр вітальні в морському стилі

Інтер’єр вітальні в морському стилі

Спальня моряка

Спальня – приміщення, яке має викликати повне умиротворення. Тому, щоб створити тут атмосферу моря, цілком достатньо зробити акцентну стіну в узголів’ї ліжка, використовуючи для цього тематичні шпалери. Однак не поспішайте купувати витратні матеріали з очевидними асоціаціями.

Тут потрібен тонший підхід. Строкатим фотографіям віддайте перевагу «натякам» на морський простір у вигляді дрібних візерунків на блакитному тлі або тонкої смужки, що чергується. Доповнити інтер’єр кімнати відпочинку в морському стилі допоможе постільна білизна відповідних кольорів та різноманітність подушок з оригінальними принтами.

Спальня в морському стилі

Спальня в морському стилі

Для маленьких піратів

Одним з найвідмінніших варіантів оформлення кімнати для маленького пустуна стане перетворення її в справжню каюту, де під двоярусним ліжком розміститься гамак, канат, а балдахіном послужить нехай і невеликий, зате справжнісіньке вітрило.

Використовуючи фотошпалери кімнату можна перетворити і на каюту яхти, і на морський берег, і на палубу корабля, і навіть у підводне царство. Імітацію морського дна можна виконати у дитячій за допомогою ковроліну.

Дитяча в морському стилі

Дитяча у морському стилі

Інтер'єр дитячої кімнати для двох дітей у морському стилі

Інтер’єр дитячої кімнати для двох дітей у морському стилі

Домашній камбуз

Це може здатися дивним, але крихітна «хрущовська» кухня стане ідеальним місцем для імпровізацій на морську тему. Адже вона така ж тісна, як корабельний камбуз. Дерево, у поєднанні з синіми та білими тонами дозволять створити досить свіжий та неймовірно стильний інтер’єр.

Замовте дверцята фасадів з вибіленої сосни, повісьте на вікно фіранки у велику картату комірку або жалюзі і ви не впізнаєте свою улюблену кухню, настільки просторо і затишно буде в ній перебувати.

Бути чи не бути морським інтер’єром

Якщо говорити про морські інтер’єри, то сьогодні вони набули надзвичайного поширення у міських квартирах і цьому є пояснення. Цей стиль здатний подарувати відчуття рівноваги та спокою, він навіває приємні спогади про морський відпочинок. Якщо ви ще сумніваєтеся, чи стане інтер’єр у морському стилі саме тим, про що ви мріяли, подивіться, скільки у нього переваг. Почнемо з того, що не можна не віддати належне стилю щодо екологічності.

Адже при відтворенні використовуються виключно натуральні матеріали. Відповідно таке оформлення кімнати абсолютно безпечне для малюків. Далі. Для такого інтер’єру передбачений мінімальний набір меблів, а значить, ви отримаєте вільний простір, на якому не просто буде приємно відпочивати і дихати на повні груди. Позбавлення від маси зайвих деталей та концентрація на окремих меблевих аксесуарах у рази зменшує шанси створити в кімнаті безладдя.

Наявність у дизайні смужок дає можливість навіть найскромнішу за площею кімнатку зробити вищою і ширшою, хоча б візуально. На вас перестануть “тиснути” стіни і ви із задоволенням станете більше часу проводити вдома.

інтер'єр у морському стилі

інтер’єр у морському стилі

Мабуть, єдиним «каменем», який можна кинути в інтер’єр у морському стилі – це його дорожнеча, проте наші умільці і з цим цілком можуть посперечатися, створюючи його основні елементи своїми руками. Так що не відмовляйте собі в задоволенні в негоду насолоджуватися сонячним теплом морського узбережжя.

5/5 - (1 голос)

5 думок про “Інтер’єр у морському стилі

  1. Avatar of Nyakeoshr
    Nyakeoshr :

    Текст містить помилку в написанні слова “інтер’єр”, правильно буде “інтер’єр”. Також можна додати більше деталей про те, як саме виглядає інтер’єр у морському стилі, щоб читачі могли уявити його краще. Можливо, варто згадати про типові кольори, матеріали та декоративні елементи, що характеризують цей стиль.

  2. Avatar of Самвел
    Самвел :

    Цікаво, як автор відобразив морську тематику в дизайні інтер’єру. Що саме він використав: барви, декор, меблі? Мені завжди подобається атмосфера моря, тому цей стиль може бути дуже привабливим. Я б хотів побачити фотографії цього інтер’єру, можливо, вони надихнуть мене на щось подібне у своєму будинку.

  3. Avatar of Zaochifot
    Zaochifot :

    Ой, як це гарно! Такі яскраві фарби, ці цікаві деталі. Це точно про море, правда? А може, це про піратів? Ну дуже гарно виглядає, я б теж так хотіла у себе вдома.

  4. Avatar of Васильев
    Васильев :

    “Ох, такий оригінальний вибір! Ніколи не чув про такий дизайн, це точно не ще одна копія інтер’єру у морському стилі, яку бачив у кожному другому кафе. Браво, ви справді вибороли свою унікальність!”

  5. Avatar of Сабир
    Сабир :

    “Як корабель в порті, так і вдома морський стиль вдягнеш.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *