Стеля у стилі Хай Тек

Стиль хай-тек користується все більшою популярністю з боку обивателів. Стелі, виготовлені в цьому стилі, відрізняються красою і елегантністю. Цей стиль відрізняє відмову від використання природних матеріалів, наявність строгих геометричних ліній та холодних колірних відтінків.

Для виконання у цьому стилі використовують сучасні технології та матеріали штучного походження. Мінімалізм є головною концепцією стель у стилі хай-тек.

стеля в стилі хай тек

стелі в стилі хай-тек відрізняються красою та елегантністю

Що таке стеля в стилі хай тек

стеля в стилі хай тек

стеля в спальні в стилі хай тек

Облаштування стелі в стилі хай-тек відкриває широкий простір для втілення безлічі ідей. Декор може бути дуже простим. Кому не до душі простота рішень, підійде натяжна стеля.

Можна вигадати оригінальне освітлення, підібрати необхідну кількість рівнів, вибрати відповідні відтінки, фактуру полотен. Прекрасно виглядають металеві полотна, особливо з глянцевим відтінком.

Підбір конструкцій та кольорової гами

стеля в стилі хай тек

чорна натяжна стеля в стилі хай-тек

Підвісна конструкція або натяжне полотно найкраще підійдуть для стель у стилі хай-тек. Їх використання дозволяє створювати різні композиції з багатьох рівнів, сміливо експериментувати з різними обсягами.

Натяжні стелі Армстронг будуть найкращим рішенням для втілення концепції стилю. Геометричні форми плити, коли поєднуються з деталями каркасу з металу, чудово підкреслюють основну ідею.

стеля в стилі хай тек

натяжна стеля робить інтер’єр стильнішим

Натяжне полотно дозволить органічно доповнити решту інтер’єру кімнати, особливо якщо вибрати сірий відтінок або металік. Декілька рівнів природним чином впишуться в дизайн кімнати, якщо поєднувати їх з неоновим підсвічуванням або світлодіодами.

Колірна гама може бути дуже різноманітною. Багато людей вважають, що в стилі хай-тек використовуються переважно темні відтінки. Однак це є оманою. Можна вільно експериментувати з палітрою кольорів. Світлі тони використовуються в дизайні найчастіше. При підборі кольорів необхідно лише їх гармонійно поєднувати з рештою предметів у приміщенні та підтримувати основну ідею оформлення.

стеля в стилі хай тек

багаторівнева стеля з прихованим підсвічуванням у стилі хай тек

Разом з тим, як видно на фото, для стель у стилі хай-тек характерні кольори та відтінки сірого, синього, чорного, білого, сріблястого.

Подібні кольори якнайкраще вписуються в тематику стилю. Вони добре підійдуть для прикраси стельової поверхні.

Яких моментів слід уникнути

«Стеля в стилі хай-тек не обов’язково має бути гладкою і рівною»

стеля в стилі хай тек

найчастіше стелі в стилі хай-тек роблять гладкими і рівними

Стиль хай-тек передбачає використання одного основного тону. Стрікаючі фарбами, багатобарвні поверхні будуть недоречними. Також бажано відмовитися від барвистих малюнків та кольорових вставок. Поверхню, виконану в одному тоні, можна розбити на кілька різних колірних секторів, якщо так задумано дизайнером або розділити приміщення на зони.

стеля в стилі хай тек

стеля в стилі ганьби-тік з оригінальним підсвічуванням

Велика кількість декоративних прикрас та елементів недоречна. Поверхні мають бути оформлені лаконічно та строго. Однак це не означає, що стеля в стилі хай-тек обов’язково повинна бути гладкою і рівною. Стиль допускає використання в оформленні інтер’єру різних форм та обсягів. Головною умовою є наявність суворої геометрії ліній.

стеля в стилі хай тек

люстра з спадаючими кулями у вітальні в стилі хай тек

Краще по можливості відмовитись від прикраси декоративними плінтусами. Натяжне полотно буде найкращим варіантом. Воно може бути закріплене без зазору, таким чином, необхідність прикраси плінтусами відпаде.

Натяжна стеля хай тек

стеля в стилі хай тек

біла глянсова стеля у вітальні, оформленій у стилі хай-тек

Натяжна стеля хай тек в оформленні сучасного інтер’єру має такі переваги:

 1. Стеля протягом тривалого часу зберігає початковий привабливий зовнішній вигляд. Натяжна плівка з полімерного матеріалу непроникна для вологи, не схильна до цвілі.
 2. Гладка рівна поверхня ідеально вписується в стиль із його строгими геометричними лініями.
 3. Матеріали мають вогнестійкість, отже, існує менше ймовірності виникнення пожежі.
 4. Стеля, оформлена спаяними полотнами різних відтінків, чудово вписується в інтер’єр.
 5. Можливість розмежування приміщення на зони. Це досягається за рахунок використання конструкцій із багатьох рівнів, полотен контрастних відтінків.

стеля в стилі хай тек

за допомогою натяжного полотна можна виділити певну зону

Єдиною складністю є трудомісткість установки натяжної стелі хай-тек. Виконати це завдання можуть лише професіонали через специфіку встановлення та необхідність роботи зі спеціальним обладнанням у процесі монтажу.

Вдалі концепції та рішення для стель хай-тек з фото

«Вбудовувані стельові світильники хай-тек повинні бути найпростішими, без усіляких химерних прикрас»

стеля в стилі хай тек

стеля з геометричними вирізами в стилі хай тек

Колірні схеми, побудовані на контрастах, будуть чудовим рішенням. Добре поєднуються базові чорний та білий кольори. Хороші також будь-які інші контрастні кольори. Білий колір можна зробити основним тоном прикраси стелі. У такому разі, його доведеться злегка розбавити на стінах іншою палітрою кольорів.

Вбудовувані стельові світильники хай-тек повинні бути найпростішими, без усіляких химерних прикрас. Зовнішні деталі, які добре переглядатимуться, не повинні бути кидаються в очі. Найкращим варіантом стануть сірий та сріблястий відтінки.

стеля в стилі хай тек

вітальня в стилі хай тек

Щоб закрити всі дроти та комунікації, чудово підійде підвісна конструкція. Її наявність дозволить встановити багато світильників у тих місцях, де їх планується розмістити за художнім задумом дизайнера.

Підсвічування стане чудовим доповненням до будь-якого інтер’єру. Якщо зробити кілька ярусів під стелею, вони дозволять здійснити її монтаж. Якщо застосувати світлодіоди, то залежно від бажання та настрою господаря будинку легко можна змінювати відтінок освітлення.

Стельові люстри та світильники в стилі хай-тек

стеля в стилі хай тек

в даному випадку світильники у вигляді кілець виступають у ролі головного елемента декору

Цей стиль передбачає три основні кольори: білий, чорний, сріблястий металік.

Щоб злегка переломити строгий мінімалізм творів у стилі хай-тек, насамперед використовуються незвичайні оригінальні частини дизайну, найкращі постмодерністські установки.

Світильники, бра, стельові люстри хай-тек відрізняє оригінальний футуристичний дизайн. У них поєднано два важливі компоненти: відмінні функціональність та дизайн.

стеля в стилі хай тек

кулясті люстри кольору металік

У лампах та люстрах на передній план виставлені різні елементи: патрони та електричні дроти. Це у своєму роді компроміс між красою та практичністю.

Головна особливість стилю – яскраве висвітлення. Світильники знаходяться практично скрізь, де це можливо. Вони можуть бути вмонтовані в шафах, меблях, нішах, карнизах і, звичайно, на стелі.

стеля в стилі хай тек

стеля в стилі ганьби-тік з оригінальним підсвічуванням

Дотримання стилістичного спрямування передбачає яскраве висвітлення. На стелі воно має бути ретельно продумане. Вбудовані світильники повинні бути простою конструкцією. Елементів декору не потрібні. Проводка буде надійно прихована під натяжним полотном завдяки підвісній конструкції. Світильники можна розмістити в будь-яких місцях, в яких потрібно, згідно ідеї дизайнера.

Багатоярусність дозволить розмістити багатобарвні стрічки зі світлодіодів на стелі. Якщо використовувати світлодіоди, можна легко змінювати відтінки освітлення залежно від настрою господаря житла. Для економії електроенергії відмінно підійдуть сучасні світильники стель хай тек з енергозберігаючими лампами.

стеля в стилі хай тек

застосування спот-систем у спальні в стилі хай тек

При виборі освітлювального приладу на стельову площину слід звернути особливу увагу на компактність, невеликий розмір і високу ефективність. Найкраще використовувати споти. Вони, обертаючись, перерозподіляють світловий потік у потрібне місце.

Цікавим варіантом для натяжної стелі можуть стати стельові люстри хай-тек абстрактного і геометричного типу. Вони, наприклад, можуть бути виконані у вигляді куль, скляних спіралей, крапель, що стікають, тарілок та інших оригінальних предметів.

Стеля хай-тек з фото в інтер’єрі

Вітальні

стеля в стилі хай тек

біла рівна стеля у вітальні в стилі хай тек

Прекрасно виглядає біла однотонна вітальня з невеликою кількістю кольорів. Яскравий колірний акцент може бути зроблений на оббивку дивану або штори. Стеля в стилі хай-тек бажано зробити дворівневим. Це дозволить компенсувати відсутність хитромудрих елементів декору. Краще вибрати приховане підсвічування.

Не обов’язково домагатися рівномірного освітлення всього полотна або розташування світильників у вигляді хитромудрого візерунка. Суворі геометричні лінії, розташовані в певному порядку, дозволять досягти потрібного ефекту. Світлодіодними стрічками, розміщеними по периметру, можна скористатися, щоб підсвітити стелю.

стеля в стилі хай тек

люстра в стилі хай тек

Вдалим рішенням буде гра на розмаїттях. Стельова 2-х ярусна конструкція у чорно-білому кольорі повною мірою відповідає канонам стилю. Контраст може використовуватися не лише у кольоровій гамі. Сміливі експерименти із фактурою також вітаються. Поєднання полотен білого матового та чорного глянсового кольорів виглядає цікаво та стильно.

Але таке рішення доречне лише для просторого приміщення. У невеликій вітальні таке поєднання виглядає не так ефектно. Фахівці рекомендують використовувати підсвічування, яке керується пультом. З її допомогою при необхідності та за бажанням можна задавати колір та яскравість освітлення.

стеля в стилі хай тек

дизайн вітальні в стилі хай тек

У технологічну атмосферу чудово впишуться перфоровані стелі. Приміщення виглядатиме значно просторіше, якщо висвітлити зовнішній шар. При виборі контрастних відтінків необхідно стежити за тим, щоб вони відповідали загальній кольоровій гамі приміщення. Не варто переборщувати з великою кількістю відтінкових акцентів.

Футуристичний малюнок стане прикрасою стелі. Друк високої якості є обов’язковою умовою. Сюжетні картини будуть недоречними, якщо вони не відповідають загальному стилю оформлення.

Спальня

стеля в стилі хай тек

стеля з прихованим підсвічуванням у спальні в стилі хай тек

Прекрасним варіантом оформлення будуть балки білого кольору на стінах, які поєднуються з 2-рівневою стелею. Підсвічування потрібно приховати. Подібне рішення чудово підійде як для просторої спальні, так і для маленької. Тільки в маленькій спальні не варто проводити занадто сильний контраст між двома рівнями.

Стеля спальні в стилі хай-тек слід обробити матеріалами матового відтінку. Якщо все ж таки вибір зупинено на глянці, потрібно зробити приховане освітлення. Відображення яскравого світла від натяжної стелі може негативно вплинути на загальне позитивне враження від інтер’єру.

стеля в стилі хай тек

люстра з прозорого скла чудово вписується в інтер’єр спальні в стилі хай тек

Чистий хай-тек без використання елементів інших стилів погано підходить для спальні. Щоб зробити приміщення затишним, вішають зрідка люстру, виготовлену в стилі модерн.

Для невеликого приміщення справжньою знахідкою стане стеля, що зображає космічні простори. Зображення зоряного піднебіння буде нестандартним оригінальним рішенням. У поєднанні з підсвічуванням така стеля ідеально впишеться в навколишнє оточення. Але не потрібно його повністю оформляти у космічному стилі. Від такої строкатості зір швидко втомиться. Краще обмежитись невеликою вставкою, вона внесе елемент оригінальності в інтер’єр.

стеля в стилі хай тек

стелі спальні з оригінальним підсвічуванням

Необов’язково вибирати лише складні варіанти. Ефектно та стильно виглядають однотонні натяжні стелі з глянсовою поверхнею. Важливо лише правильно вибрати відтінок. Він повинен оптимально поєднуватися з рештою предметів інтер’єру.

Кухня

стеля в стилі хай тек

дворівнева стеля відокремлює кухонну зону та вітальню

Кухня в стилі хай-тек є відмінним варіантом, тому що в ній поєднується зручність та мінімалізм. Якщо кухонне приміщення просторе, то в ньому добре виглядатиме конструкція з 2-х рівнів, складена з глянсових полотен. Якщо кухня додатково виконує функцію їдальні, можна розділити її на зони робочу і їдальню.

Це робиться за допомогою стельових полотен різної кольорової гами. Красу та оригінальність кухонного гарнітура допоможе підкреслити дзеркальну чорну натяжну стелю.

стеля в стилі хай тек

чорна натяжна стеля на кухні в стилі ганьби-тік

Для оформлення кухні-студії потрібен особливий підхід. Непогано виглядатимуть стелі, строго витримані в стилі хай-тек, як на фото нижче. Наприклад, ідеально підійде конструкція з двох рівнів, виконана в білому тоні, яку прикрашають невеликі точкові світильники.

Таку концепцію легко реалізувати, вона ефектно виглядає і повністю відповідає ідеї високих технологій. Кухонний інтер’єр можна пожвавити яскравими шторами.

стеля в стилі хай тек

квадратний виріз стелі в стилі хай-тек підкреслює строгість і пропорційність ліній в інтер’єрі кухні

Часто в оформленні кухні поєднують натяжну плівку та гіпсокартон. Варто пам’ятати, що навряд чи буде доречний ліпний декор. Набагато краще використати рівні прямі лінії.

Висновок

Рішення оформляти стелі в стилі хай-тек у внутрішньому оздобленні приміщення має бути продуманим і обґрунтованим. Усі елементи дизайну мають бути прораховані до дрібниць. Кожен предмет внутрішнього оздоблення повинен гармонійно вписуватися у загальну атмосферу, а чи не створювати дисонанс.

Стиль хай-тек обирають творчі та сміливі люди, які твердо знають, чого хочуть отримати і досягти в житті. Такі люди завжди йдуть уперед, у ногу з часом, прагнуть пізнати щось нове та технологічне.

5/5 - (1 голос)

2 думки про “Стеля у стилі Хай Тек

 1. Avatar of Антип
  Антип :

  Вау, це точно виглядає як щось з майбутнього! Я не зовсім розумію, що це за стиль, але виглядає дуже круто. Я б точно хотів мати такий дизайн у своєму будинку!

 2. Avatar of Sevm
  Sevm :

  “Якщо ви вважаєте, що кількість металевих деталей на стелі може підвищити комфорт у приміщенні, то, мабуть, ви ще й вірите в те, що роботи Ілон Маска змінять світ.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *