Світлі штори в інтер’єрі

Драпірування вікон здатне не лише прикрашати будь-яке приміщення, а й моделювати простір. Світлі штори в інтер’єрі збільшують розмір віконного отвору, не перешкоджають проникненню сонячних променів, відмінно узгоджуються з різними концепціями дизайну.

Стилістична універсальність віконного вбрання спокійної колірної гами

Віконні вбрання з білих, блакитних, жовтих та інших світлих тканин символізують спокій, чистоту та гармонію. Декор вікон драпіруванням нейтральних ніжних тонів повноцінно компенсує нестачу світла в темних приміщеннях і розсіює надмірно яскраве освітлення з південного боку.

Світлі штори в інтер’єрі надають просторовій композиції святкового вигляду. Кімната будь-якого призначення перетвориться до невпізнанності з появою пишних портьєрів з ламбрекенами або лаконічних прямолінійних завіс з світлим забарвленням.

Як використовувати світлі штори в інтер’єрі

Оздоблення вікна здатне кардинально видозмінювати вигляд житлового або громадського приміщення.

Презентабельно та ненав’язливо виглядають драпірування, створені з тканин пастельних тонів, при оформленні абсолютно різних за призначенням приміщень:

 • В офісах, навчальних закладах, дитячих кімнатах, де поруч із вікном організовано місце для навчання, розумно всіляко використовувати світлі штори в інтер’єрі. Вони не затіняють письмового столу і не відволікають увагу від предметів вивчення.
 • У домашніх інтер’єрах, перенасичених достатком яскравих предметів обстановки, що стомлюють погляд хитромудрими і складними орнаментами на шпалерах, текстильному оснащенні актуально повісити фіранки світлих відтінків. Вони допоможуть досягти збалансованості та нівелювати ефект надмірної незграбності.

світлі в інтер'єрі width=

Світлі штори врівноважують яскравий інтер’єр

 • У ресторанних банкетних залах, інтер’єрах кафе світлі штори з підхватами, що витончено обрамляють віконні отвори, створять спокійну ауру для максимального розслаблення відпочиваючих та комфортного спостереження за життям мегаполісу.
 • У готельних апартаментах актуальне застосування світлих драпірувань для оснащення вікон. Вони не перешкоджають повномірному природному освітленню, добре підтримують атмосферу, що сприяє відпочинку і душевної релаксації. У невеликих приміщеннях оптимально створити цілісну інтер’єрну композицію з однотонних або на півтон штор, килимів, що відрізняються один від одного, покривал на ліжках або декоративних подушок.

світлі в інтер'єрі width=

Світлі штори в інтер’єрі не перешкоджають природному світлу

 • У приміщеннях з мансардними вікнами раціонально повісити персикові, блакитні або сірі штори у світлій кімнаті. Вони стримають зайву яскравість сонячного свічення та місячного сяйва, осяють приміщення світлом небесного кольору або з бежевим відблиском.

Спокійна тональність світлих завіс імпонує багатьом напрямкам дизайну інтер’єру: Провансу, шебі-шику, лофту, мінімалізму, рустику, скандинавському та багатьом іншим стилям. Драпірування вікон відрізняються лише манерою виконання – фасоном, декором, типом тканини, системою керування.

Світлі штори в класичному інтер’єрі

Одвічно актуальна класика тяжіє до стриманого оздоблення вікон через химерну обстановку, складену з об’ємних дерев’яних і шкіряних меблів, покриттів для підлоги з паркетної дошки або мармуру, кам’яних порталів з темною обробкою.

Оздоблення вікон з білим відблиском серед монументальної обстановки з достатком затемнюючих предметів інтер’єру сприйметься, немов перші промені сонця, що осяють нічний небосхил.

Світлі штори в інтер’єрі вітальні, їдальні або іншій зоні репрезентативні повинні символізувати аристократичність обстановки. Для цієї ролі ідеально підходять фіранки з лаконічними прямолінійними абрисами, але пошиті з елітних видів тканини:

 • атласу;
 • жаккарда;
 • оксамит;
 • велюру;
 • шовку;
 • тафти.

світлі в інтер'єрі width=

Світлі штори в інтер’єрі вітальні в класичному стилі

Надмірний аскетизм чужий для елегантної манери класичного стилю. Допускається застосування світлих штор зі стриманим драпіруванням:

 • Австрійські завіси здатні з прямих ідеально рівних полотен перетворюватися на пишне оздоблення, подібне до нарядів дам на віденському балу. За рахунок оснащення країв непомітними шнурами у піднятому стані утворюються численні хвилеподібні складки. Завдяки особливості пошиття австрійських штор скромно виглядають світлі драпірування можуть підкреслити офіційність і протилежну помпезність інтер’єру з класичною основою залежно від настрою оточуючих, бажаного антуражу.

світлі в інтер'єрі width=

Австрійські завіси

 • Довгі портьєри з важких світлих тканин актуально прикрасити темними люверсами, що імітують цінні метали сплави: золота, срібла або платини. Прийнятно зіграти на контрасті: скомпонувати білі або молочні штори з темним карнизом, декорованим кулястими або фігурними наконечниками.

світлі в інтер'єрі width=

Довгі портьєри з важкої світлої тканини

Елітарний вигляд драпіровкам, виконаним у манері класики, додадуть пишні кисті-підхвати. Їх колір може бути на кілька тонів темнішим, ніж віконне вбрання, або наголошувати на контрастному забарвленні декоративних елементів.

Світлі штори в стилі бароко та рококо

Помпезна розкіш – естетичний орієнтир інтер’єру, де панує естетика цих напрямків дизайну. Драпірування вікон має підкреслювати богемний дух інтер’єру, типовий для бароко та рококо.

Цим вимогам бездоганно відповідає гобелен, парча та оксамит, грогрон, що виступає в ролі основи штор, меблевої оббивки та інших текстильних атрибутів.

Світлота, що виходить від ошатних завіс, розбавляє візуальний тиск блискучої повсюди позолоти, дзеркальних відображень, ліпнини з хитромудрими абрисами. Вибрати штори світлі в кімнату з оформленням на кшталт палацових апартаментів доцільно зі складним декоративним виконанням:

 • Кокільє є частиною ламбрекену, що візуально нагадує гострокутну композицію з обрамленням численними складками. Їхня кількість залежить від довжини карниза.

світлі в інтер'єрі width=

Кількість кокільє залежить від довжини карнизу

 • Напівкруглі сваги, схожі на багатоярусні плісування, надають помпезного вигляду віконному оздобленню. Вони розміщуються по периметру карнизу. Їх колір може органічно поєднуватися з тоном завіс або фокусувати увагу оточуючих на виразній контрастності темних хвилеподібних елементів.

світлі в інтер'єрі width=

Уваги надають віконному оздобленню елегантного вигляду

 • Ажурне бандо дивує складністю виконання витіюватого декору, що втілює фантазійні флористичні мотиви. Вишукана прикраса світлих штор є ексклюзивною альтернативою тривіальних ламбрекенів.

світлі в інтер'єрі width=

Вишукане бандо для прикраси штор

Легковідомим оздобленням вікна у цих палацових стилістичних жанрах стануть ошатно оформлені світлі штори в інтер’єрі. Фото портьєр і завіс з вишитими вензелями золотистими нитками з люрексу, багатошаровими рюшами, фестонами, фламандськими складками, шнурами з шовкових і вовняних ниток дозволять підібрати гідне вбрання для вікна, що відповідає епатажній обстановці.

Світлі штори з естетикою кантрі

Заперечливий декоративні вишукування кантрі тяжіє до простоти, природної гармонії та спокою. Блідо-жовті, світло-рожеві, кремові кольори – діапазон тонів, за рамки якого не варто виходити при підборі штор. Ніщо не повинно перешкоджати максимальному природному освітленню.

Тому при виборі потрібно орієнтуватися не лише на колір тканини, а й на її структуру. Полотно має бути пошито з легких тканин з природним забарвленням, що добре пропускає сонячні промені: ситця, льону, батиста або бавовни.

Задавшись питанням «які штори у світлу кімнату найбільше підійдуть за фасоном», розумно спиратися на її призначення:

 • Для кухні ідеальним рішенням стануть короткі фіранки, що вільно звисають і дістають до підвіконня. Нейтральну основу витончено розбавлять непомітні візерунки, що імітують кучеряві рослини, польові квіти, фрукти, ягоди, етнічні мотиви, картаті кольори. Світлі штори на кухню доречно повісити на кшталт манери оформлення кафетеріїв, стилізованих під сільський колорит. Закріпити їх на дерев’яній штанзі замість тривіального карнизу.

світлі в інтер'єрі width=

Короткі фіранки ідеально впишуться в інтер’єр у стилі кантрі

 • Для вітальні ідеально підійдуть нічим незабарвлені відрізи тканини з гороховими або смугастими орнаментами. Допускається використання одного типажного візерунка, що виявляється і в драпіруванні вікна, і текстильному оформленні приміщення. Якщо планується їхнє комбінування з легковажними гардинами з органзи або вуалі, то актуально акуратно посередині опоясати їх тонкими стрічками яскравих кольорів.

світлі в інтер'єрі width=

Світлі штори в інтер’єрі у стилі кантрі

 • Штори для світлої спальні доцільно розмістити не лише по периметру вікна, а й над дверним отвором. У минулі часи великою розкішшю вважалася установка дверей. Тому в сільських хатах найчастіше ізолювався простір суміжних кімнат за рахунок завіс до підлоги. Для їх обробки розумно використовувати тасьму або оборку типового світлого кольору. Доречні принти із зображенням метеликів, птахів, флористичних мотивів.

світлі в інтер'єрі width=

Штори з флористичними мотивами доповнять інтер’єр

Якщо зробити акцент на сільському антуражі в інтер’єрі, то оптимально для пошиття використовувати мішковину. Для прикраси нетривіальної основи штор можна пришити оборки з легкої тканини або зв’язати з джутових ниток рюші, бантики. Натуральність матеріалу для пошиття віконного оздоблення вкрай важлива для естетики кантрі.

Світлі штори в жанрі модерну та мінімалізму

Лаконічність, компактність, стриманість в інтер’єрі з рисами модерну та мінімалізму проявляється у кожному елементі обстановки, у тому числі й у драпіруванні вікон.

У фаворі застосування малопомітних світлих штор римського чи рулонного типу. Ніщо не повинно відволікати увагу оточуючих від продуманого до дрібниць функціонального інтер’єру.

Тому мінімалістська ситуація пропагує повне табу на використання швейної фурнітури для надання естетичного вигляду шторам.

Головна ставка зроблена на зручність відкривання та закривання полотен. Актуально вибрати модифікації римського зразка з комплектацією пультом дистанційного керування, що дозволяє легко змінювати їх положення.

світлі штори в інтер'єрі width=

Лаконічні світлі штори в інтер’єрі

Якщо мінімалізм всіляко заперечує прикрасу вікон вбраннями з принтами, візерунками та орнаментами, то модернізм заохочує втілення неабиякого декору:

 • з фотодруком у форматі 3D, що відображає всілякі абстракції, футуристські зображення;
 • набивними вишивками, нашивками аплікацій з персонажами, які впізнаються в дизайні світлотехніки, шпалер або інших деталей інтер’єру дитячої кімнати;
 • металізованим напиленням, що освітлює блиском навколишній простір під час взаємодії зі світлодіодними вогнями або багаторівневою системою освітлення;
 • покриттям, що святиться в темряві, обумовленим обробкою флуоресцентним порошком.

світлі в інтер'єрі width=

Неабиякий декор штор у стилі модерн

На світлому фоні виразно видно всілякі декоративні елементи: візерунки, малюнки, мереживні обшивки, пензлі, плетені шнури, люверси та інша швейна фурнітура, що надає виробам унікального вигляду. Це ще одна безперечна перевага штор із тканин світлої палітри.

Світлі штори в стилі сучасних вишукувань інтер’єрної моди

Дизайнери інтер’єру прагнуть здивувати вимогливих обивателів кольорами віконних оздоб, що не кричать, а їх неформальним виглядом:

 • пошиттям асиметричної форми відповідно напівкруглого або ступінчасто оформленого віконного отвору панорамного типу;
 • мальовничими сюжетами, філігранно перенесеними з полотна картини художника-авангардиста на світле полотно;
 • краями зигзагоподібної форми;
 • різким градієнтом забарвлень від світлих до темних за типом амбре;
 • багатошаровістю драпірувань вікон з використанням 2-3 близьких за кольором пастельних тонів тканини.

світлі в інтер'єрі width=

Світлі штори в сучасному інтер’єрі

Світлі штори по-різному можна обіграти в сучасному інтер’єрі: створити оформлення вікна центром просторової композиції або малопомітною частиною високотехнологічного проекту дизайну.

У першому випадку доцільно біля заскленого отвору організувати приватну або репрезентативну зону. Як віконне оздоблення використовувати світлі портьєри із зображенням урбаністичних панорам, що дивують оточуючих реалістичністю сюжетної композиції.

Щоб світла кімната з темними шторами не здавалася гнітюче, оптимально скомпонувати безпросвітні портьєри з прозорою гардиною.

світлі в інтер'єрі width=

Автоматичні штори для високотехнологічного інтер’єру

Високотехнологічний інтер’єр з мінімумом предметів декору в інтер’єрі варто підібрати автоматичні штори для світлої спальні. Фото різних модифікацій з електрокарнизом демонструють простий дизайн та зручність керування за допомогою ПДУ, гаджета або налаштувань системи «розумний дім».

Вбудований в електрокарниз контролер управління дозволяє встановити час підняття та опускання штор, не допустити надмірного нагрівання кімнатної температури опівдні. Датчики температурного режиму та освітленості подають сигнал контролеру, який миттєво реагує на завдання ізолювати приміщення від сонячного світла.

Роль світлих штор в інтер’єрі різних кімнат

Якщо вітальня вимагає драпірувань вікон, що виглядають ефектно, то спальня потребує створення затишного для сну напівтемряви. Світлі штори здатні повноцінно догодити різноманітним дизайнерським завданням:

 • Інтер’єр дитячої кімнати органічно доповнять завіси кремового або молочного кольору. Це приміщення передбачає наповнення деталями обстановки зі строкатими кольорами, варіативними принтами всюди: на шпалерах, натяжних стелях, текстильних виробах. Для нівелювання стомлюючого ефекту від яскравих забарвлень навколишніх предметів обстановки розумно повісити щільні світлі штори у спальні. Фото незвичайних способів створення оздоблення вікон дозволить доповнити життєрадісну обстановку в спальній кімнаті для дітей: скомбінувати білі портьєри з рожевими або блакитними завісами з нахлестом один на одного в області кріплення до карниза і підхоплені кистями з двох боків вікна.

світлі в інтер'єрі width=

Світлі штори нівелюють яскравий інтер’єр дитячої

 • Для вітальні потрібно підібрати віконне вбрання в залежності від його ролі на картині інтер’єру. Якщо приміщення перенасичене предметами меблювання, центром просторової композиції є багатоярусна люстра або камінна зона, то найкращим рішенням стане непомітне драпірування за допомогою білих штор-ниток, що витончено струмують уздовж стін. Якщо інтер’єр залу потребує виразного виділення вікна, то актуально придивитися до французьких маркізів з багатоярусними фестонами та каскадно-підйомними системами управління. Особливу чарівність світлим шторам подібного фасону нададуть атласні або сатинові тканини з блиском на світлі відблиском.

світлі в інтер'єрі width=

Французькі штори зроблять оформлення вікна виразним

 • Маючи на меті збільшити висоту стін або розширити межі тісного простору, оптимально повісити штори світлі на кухню. Фото різнопланових покроїв, декоративних прикрас портьєр з ніжним пастельним або нейтральним білим забарвленням допоможуть оптимізувати будь-який кухонний простір. Варто враховувати необхідність частого прання виробів із тканин, що вбирають навколишні запахи їжі. Основа віконного оздоблення повинна характеризуватись відмінною практичністю та формостійкістю при численних праннях. Для зручності підвішування штор оптимально оснастити їх великорозмірними люверсами, що дозволяють за лічені хвилини нанизати полотно на карниз.

світлі в інтер'єрі width=

Світлі штори візуально збільшують простір кухні

Світлі штори в інтер’єрі привносять ноти морозної свіжості та ранкової літньої прохолоди. Витончені білі драпірування вікон створюють відчуття ідеального порядку в будинку.

Порт’єри спокійної колірної гами примножують природне світло, підкреслюють нетривіальні конструктивні лінії віконного отвору: багатокомпонентного еркера або з арисами. Їхня роль неоціненна в дизайні інтер’єру, що символізує ненав’язливу урочисту ошатність обстановки та гармонійну ідилію.

Оцініть цю публікацію

16 думок про “Світлі штори в інтер’єрі

 1. Avatar of Денис
  Денис :

  “О, да, конечно, светлые шторы – это просто чудесно! Особенно, когда они быстро пачкаются, выгорают на солнце и требуют постоянной стирки и замены. Кто бы мог отказаться от такого удовольствия?”

 2. Avatar of Zhaagobvf
  Zhaagobvf :

  “О, я вижу, что светлые шторы в интерьере – это просто великолепная идея! Конечно же, они идеально подходят для всех помещений, включая темные и влажные подвалы. А вот темные шторы – это просто непростительная ошибка, они точно украдут всю светотень из комнаты, и все будет выглядеть так, будто ты живешь в пещере. Кто вообще придумал такую безумную идею? Я, конечно, знаю лучше всех, как должен выглядеть идеальный интерьер!”

 3. Avatar of Кюдапсаур
  Кюдапсаур :

  “Ох, я нічого не розумію в цьому інтер’єрі, але ці світлі штори виглядають дуже гарно! Вони створюють такий приємний і затишний настрій. Можливо, вони допомагають зробити кімнату яскравішою і просторішою? Хоча, можливо, вони просто прикраса і не мають ніякої функціональності. Але все одно, вони точно додають шар естетики до цього простору!”

 4. Avatar of Goam
  Goam :

  – Як називаються штори, які завжди виглядають як нові?
  – Світлі штори в інтер’єрі – вони завжди “як з магазину”!

 5. Avatar of Саенаб
  Саенаб :

  “О, які ж ці штори світлі! Якби всі бачили світ так, як я бачу, то нам б не потрібно жодного джерела світла!”

 6. Avatar of Алексий
  Алексий :

  – Як називаються світлі штори в інтер’єрі?
  – Відкрита таємниця!

 7. Avatar of Zhaikasoz
  Zhaikasoz :

  “Світлі штори в інтер’єрі – ключ до проникнення сонця в душу кожного приміщення.”

 8. Avatar of Каказаюлш
  Каказаюлш :

  “Світлі штори в інтер’єрі, це ще один тренд, який намагаються нам нав’язати. Не вірю, що вони дійсно можуть зробити кімнату світлішою. Це всього лише ілюзія, а справжня проблема – відсутність природного світла і поганий дизайн кімнати. Штори можуть зробити кімнату лише ще більш нудною і безвиразною.”

 9. Avatar of Неазгуш
  Неазгуш :

  “Світлі штори в інтер’єрі відкривають вікна до душі, дозволяючи проникнути світлу й гармонію в наш простір.”

 10. Avatar of Миопиобг
  Миопиобг :

  Світлі штори в інтер’єрі – це просто чудово! Вони здатні перетворити будь-яку кімнату, надаючи їй ніжність і легкість. Такі штори пропускають багато природного світла, створюючи відчуття простору і затишку. Вони також додають нотку елегантності і свіжості в інтер’єр. Світлі штори – це простий спосіб зробити приміщення більш привабливим і затишним.

 11. Avatar of Порфирий
  Порфирий :

  “Світлі штори в інтер’єрі – це не просто декор, а символ проникнення світла і гармонії у наше життя.”

 12. Avatar of Майкл
  Майкл :

  “Світлі штори в інтер’єрі – це ще одна модна прихоть, яка не має жодного практичного значення. Вони швидко забруднюються і вимагають постійного прання, тим самим створюючи додаткову роботу для господарів. Крім того, вони не забезпечують достатньої приватності і не здатні ефективно затемнити приміщення в період денного світла. Замість цього, краще обрати штори з темними кольорами або використовувати жалюзі, які забезпечать необхідну конфіденційність та контроль над освітленням.”

 13. Avatar of Мыаанг
  Мыаанг :

  “Світлі штори – ключ до простору і гармонії.”

 14. Avatar of Каавтапуд
  Каавтапуд :

  Дуже цікава стаття про використання світлих штор в інтер’єрі!

 15. Avatar of Сежи
  Сежи :

  “Світлі штори в інтер’єрі відображають проникнення світла в наші думки та стимулюють розкриття нових ідей.”

 16. Avatar of Дмитрий
  Дмитрий :

  Автору: Ваша стаття про світлі штори в інтер’єрі дуже цікава і корисна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *