Плитка та способи її укладання у ванній

Для того, щоб зробити інтер’єр ванною унікальним, майстри в роботі використовують дуже багато різноманітних матеріалів.

Вони складають із них всілякі композиції, збираючи оригінальні колірні рішення. Особливо вдало виходить комбінування плитки у ванній кімнаті.

Домогтися незвичайних ефектів при облицюванні поверхонь допомагають нові технології її викладання.

Видів керамічних покриттів чимало. Плитка може сяяти глянцем або мати матове покриття. Її форма також відрізняється різноманітністю.

Тут і традиційні прямокутні та квадратні елементи, а також трикутні та багатокутні варіанти. І все це пишнота можна укласти так, що залишати перетворений інтер’єр ванної просто не захочеться.

Перші кроки

«Візьміть рулетку і виміряйте у кімнаті всі поверхні (висоту та ширину), щоб вирахувати, скільки потрібно для комбінування плитки у ванній»

Такий практичний матеріал для облицювання, як плитка сьогодні може імітувати будь-які природні текстури (метал, зріз дерева, камінь і т.п.).

В інтер’єрі ванної плитки дозволяють використовувати такі характеристики, як її зносостійкість та вологостійкість.

Комбінування плитки в ванную

сполучення білої та чорної мармурової плитки

Але щоб оформити ванну в такому матеріалі, треба діяти поетапно.

 1. Перш ніж почати ламати голову над способом укладання плитки, потрібно зробити план приміщення. Він цілком може мати вигляд малюнка, головне, дотримуйтесь пропорцій. По можливості зробіть свій план максимально великим, щоб на ньому можна було відобразити дрібні деталі на кшталт дзеркала, полички та інших.
 2. Візьміть рулетку та виміряйте у кімнаті всі поверхні (висоту та ширину). Це потрібно для того, щоб вирахувати, скільки знадобиться для комбінування плитки у ванній. Перенесіть розміри на малюнок і не забудьте врахувати ніші, виступи, отвори дверей.
 3. Розташуйте на плані сантехніку так, як ви плануєте зробити це в реальності і також відзначте її розміри.
 4. Перегляньте свій малюнок. На ньому має бути зазначено все:

а) розетки,

б) водонагрівач,

в) вентиляція.

Комбінування плитки в ванную

імітація цегляної кладки

Зверніть увагу, що полички і сушки для рушників можна не відзначати, тому, як вони будуть кріпитися вже після завершення оздоблювальних робіт і на розкладку плитки ніяк не вплинуть.

 1. Ще раз поверніться у ванну кімнату і проведіть порівняльний аналіз схеми з реальною обстановкою.

План ванної кімнати дуже потрібний для розрахунку малюнка дизайну, адже помилка всього в кілька сантиметрів може коштувати вам краси декору.

Прикро буде, якщо найкрасивіші елементи виявляться захованими за кутом умивальника. Ефект цілісності зупинки буде безнадійно втрачено.

Комбінування плитки у ванній кімнаті: популярні варіанти

Комбінування плитки на стінах ванної вимагатиме завершальних штрихів, тому після її укладання та підключення сантехніки наповніть кімнату додатковими «фішками»

Майже всі господарі будинків і квартир сходяться на тому, що в санвузлі все має бути викладено кахлем. Це і естетично, і практично. Питання лише у тому, як саме це робити.

Можна скористатися напрацьованими шаблонами обробки таких приміщень або створити свій ексклюзивний варіант, причому, чим складніше буде придумана композиція, тим більше захоплення вона викличе.

Комбінування плитки в ванную

традиційне укладання плитки на станах у ванній кімнаті

Контраст, розділений фризом

При цьому методі обробки немає потреби винаходити нові схеми розкладки і думати про варіанти комбінування плитки у ванній.

Тому досить уявити продавцеві кімнатні параметри, і він безпомилково видасть вам розклад за витратними матеріалами. Цей спосіб не вимагатиме комбінаторних рішень.

Ви просто отримуєте фриз і два види кахлю, що гармонує в колірному співвідношенні.

Особливість такого типу обробки в тому, що розділивши кахель горизонтальним фризом, ви зменшите габарити своєї ванної.

Оскільки наші санкімнати найчастіше і без цього не блищать простором, такого результату слід уникнути. Робиться це в такий спосіб.

У зоні над умивальником чи ванною робиться фризова окантовка. Поява вертикальних ліній позбавить приміщення візуального зменшення.

Можна зіграти на перетині фризових вертикалей та горизонталей, організувавши їх на одній із стін. Цей прийом теж не дозволить стиснутись кімнатному простору.

Комбінування плитки в ванную

мозаїка з малюнком в інтер’єрі ванної кімнати

Діагональне укладання

З погляду інтер’єрного дизайну такий спосіб викладання стін зорово збільшує об’єм приміщення, причому і заввишки, і завширшки. Елементи фризу в діагональному укладанні участі не беруть, тому на них витрачати кошти не варто.

Виконати комбінування плитки під діагональне укладання у ванній новачкові буде, швидше за все, неможливо. Тут потрібен досвід роботи з цим матеріалом та математичний розрахунок.

Не маючи практики, складно зробити правильну розмітку та розпочати закладку діагоналі на необхідному рівні.

Наймаючи бригаду плиточників, ви повинні бути готові, що за професійну роботу доведеться розщедритися.

Комбінування плитки в ванною

укладання плитки в перев’язку

Шахматки

Метод укладання не потребують додаткових роз’яснень. Укладати плитку в такому порядку досить легко. Тут немає потреби складати малюнок.

Використовуйте в роботі плитки ідентичного розміру, не ускладнюйте роботу. Що стосується форми кахлю, то в ідеалі вона має бути квадратною, хоча створити шаховий малюнок можна і прямокутниками. Викладати «шахівницю» можна у вертикальному порядку, горизонтальному або діагональному.

Можливе чергування фактур матеріалів. Викладати шаховий малюнок можна як по всій стіні, так і тільки на її ділянці, перемежуючи його однотонною кладкою.

Модульна кладка

Модульним комбінування плитки називають тому, що для втілення його у ванній доводиться використовувати кахель довільних розмірів.

Різновелика плитка збирається у модулі квадратної або прямокутної форми. Кожен такий модуль може містити десяток і більше кахельних елементів.

Основна перевага способу – відсутність шаблонної прив’язки. Це означає, що кожна ділянка може бути індивідуальною у своїй вишуканості та неординарності.

Комбінування плитки в ванную

досить ефектно виглядає укладання плитки в перев’язку різних кольорів

«У перев’язку»

Цей спосіб відноситься до базових. По суті, це звичайна цегляна кладка, проте, у випадку ванної кімнати вона дозволяє привнести сюди наліт старовини.

Реалізують такі задуми прямокутною плиткою, яка може бути у кількох відтінках. Стіни, одягнені в перев’язку виглядають досить ефектно.

А ось на підлозі цей тип кладки втрачає весь свій шарм і сприймається як щось потворне, зроблене непрофесіоналом.

Рельєфний варіант

Непогано виглядає комбінування плитки у вигляді рельєфу у ванній кімнаті. При такому типі оздоблення укладання проводиться з піднесенням одного типу кахлю над іншим.

Тобто основний акцент робиться на виділенні деяких фракцій на тлі більшості. Гармонійно поєднується плитка, що імітує камінь і скло.

До рельєфних облицювання відносять і мозаїчні рішення, особливо ті, в яких беруть участь різно фактурні елементи.

Комбінування плитки в ванную

приклад використання декорованої плитки

Творчий безлад

Це найбільш бюджетний спосіб, тому що дозволяє комбінувати всі види плиток, що є під рукою. Причому на 20 дешевих одиниць цілком достатньо покласти три дорогі і ефект вийде просто приголомшливий.

Бажано компонувати матеріали в одному кольорі, але можна працювати різнокольоровими залишками. Для успішного оформлення санвузла досить відібрати по 5-6 плиток кожного тону і викладати їх у довільному порядку, не замислюючись над створенням схеми.

У такий «творчий безлад» можна зробити вставки з малюнком по кахельній поверхні.

«Курчатова ковдра»

Це також бюджетний підхід до оздоблення. Для комбінування плитки у ванній кімнаті в цьому випадку достатньо мати всього два або три її види.

Розклад проводиться симетрично, із синхронними повторами циклу. Щоб дизайн не вийшов яскравим, краще на 60% працювати однотонною плиткою, а на 40%, що залишилися, може бути малюнок.

У цьому варіанті ви цілком можете попрацювати кахлем зі застарілих колекцій, що залежалися на магазинних полицях.

Вони завжди продаються зі знижкою. Цілком можливо, що й удома є запаси від попередніх ремонтів. Їх теж можна пустити у справу.

комбінування плитки в ванною

в якості фризу використана мозаїка

Плиткове асорті

Цей спосіб для просторих ванних кімнат, тому що комбінування різнотипних плиток вимагатиме певного поля для діяльності.

Фантазії має бути на чомусь розвернутися. Комбінація плиток відбувається в усіх напрямках одночасно. Ви можете викласти панно на стіні своєї ванної, збираючи його як пазл, з різних плиткових елементів і фрагментарних шматочків.

Комбінування плитки в ванную

приклад різних способів укладання плитки у ванній кімнаті

Стильні акценти

Комбінування плитки на стінах ванної вимагатиме завершальних штрихів, тому після її укладання та підключення сантехніки наповніть кімнату додатковими «фішками».

Такою «фішкою» може стати, наприклад, кахельна стільниця, на яку використовувалася плитка, що відповідає загальній колірній концепції дизайну.

Родзинкою послужать будь-які декоративні елементи, які здатні підкреслити певний стиль.

Комбінування плитки в ванную

червона плитка, як яскравий акцент у ванній

Висновок

На завершення слід зазначити, що естетична складова – це запорука успішності будь-якого інтер’єру, тому і комбінування плитки у ванній має проводитися за всіма правилами.

Тільки в цьому випадку кімнаті буде заданий і загальний тон і надано особливої атмосфери, що зробить її бездоганно.

Відео – комбінування плитки у ванній

5/5 - (18 голосів)

16 думок про “Плитка та способи її укладання у ванній

 1. Avatar of Бекашууфь
  Бекашууфь :

  Статья о плитке и способах ее укладки в ванной очень информативна и полезна для всех, кто хочет создать стильный и функциональный интерьер.

 2. Avatar of Ануфрий
  Ануфрий :

  Автору можно попросить расширить информацию о способах укладки плитки в ванной комнате. Например, можно попросить автора рассказать о различных вариантах укладки плитки, таких как “шахматный” или “диагональный” узоры, а также о том, как выбрать наиболее подходящий способ укладки плитки в зависимости от размера ванной комнаты и ее стиля. Также можно попросить автора дать советы и рекомендации по правильному выбору плитки для ванной комнаты, учитывая ее функциональность и особенности эксплуатации в условиях повышенной влажности.

 3. Avatar of Эдмунд
  Эдмунд :

  Автору можно попросить расширить информацию о различных способах укладки плитки в ванной комнате. Например, можно узнать о том, какие есть популярные варианты укладки плитки на полу и на стенах ванной комнаты, какие материалы и инструменты используются для этого, и какие особенности укладки плитки нужно учитывать в ванной комнате (например, влажность, возможность появления плесени и т. д.). Также можно попросить автора рассказать о том, как выбрать подходящую плитку для ванной комнаты, какие факторы нужно учитывать при выборе (например, прочность, водонепроницаемость, дизайн и т. д.).

 4. Avatar of Незамжать
  Незамжать :

  “Вау, эта плитка выглядит очень красиво в ванной комнате! Я даже не представляю, как ее укладывают, но наверняка это требует большого мастерства. Мне нравится, как она создает чувство чистоты и уюта в помещении. Кто-то, кто разбирается в этом, наверняка сможет сделать из ванной настоящий красивый уголок!”

 5. Avatar of Bonelsaen
  Bonelsaen :

  “О, да, конечно, укладывать плитку в ванной – это просто рай для всех любителей мазохизма. Представьте себе, сколько времени и усилий придется потратить на то, чтобы все квадратики были ровно выложены и ничего не отклонялось. А потом еще и следить за тем, чтобы все швы были аккуратно заделаны и не протекали. Кто-то действительно считает, что это приятное занятие?”

 6. Avatar of Яков
  Яков :

  – Як називається людина, яка вміє викладати плитку у ванній кімнаті?
  – Плиткороб! А як називається людина, яка не вміє?
  – Плиткоразбійник!

 7. Avatar of Горислав
  Горислав :

  Плитка ванній дає красу і стиль, але правильне укладання – це майстерність, що вартує золота.

 8. Avatar of Zhiaslavf
  Zhiaslavf :

  “Кожен майстер свої інструменти знає”

 9. Avatar of Bamagnafa
  Bamagnafa :

  Шановний авторе, будь ласка, розширте розділ про плитку та способи її укладання у ванній кімнаті. Можливо, ви могли б додати деталі про вибір матеріалу для плитки, такі як керамічна, скляна або природний камінь. Ви можете також розглянути різні варіації укладання плитки, такі як прямокутне, квадратне або мозаїчне укладання. Будь ласка, поясніть, як правильно підготувати поверхню для укладання плитки, включаючи необхідну підкладку та грунтування. Також будь ласка, надайте поради щодо вибору клею та затирки для плитки, а також процесу їх застосування. Додатково, можливо, варто розглянути питання професійного монтажу плитки та важливість дотримання правильних кутів та рівня. Дякую!

 10. Avatar of Gulavebne
  Gulavebne :

  Цей текст розкриває тему плитки та способів її укладання у ванній кімнаті. Це дуже цікава та корисна інформація для всіх, хто має намір зробити ремонт у ванній. Тут описані різні способи укладання плитки, які допоможуть створити неповторний дизайн та забезпечити максимальну якість роботи. Читаючи цей текст, виникає бажання відразу ж почати робити ремонт у ванній та втілити свої ідеї у життя.

 11. Avatar of Вяажевщой
  Вяажевщой :

  “Укладаючи плитку ванної, ми творимо мозаїку нашого комфорту і гармонії.”

 12. Avatar of Banalnno
  Banalnno :

  Укладання плитки у ванній кімнаті є важливим етапом ремонту, оскільки від цього залежить якість та тривалість експлуатації підлоги і стін. Існує декілька основних способів укладання плитки, які можна використовувати в залежності від ваших вподобань та вимог.

  Один з найпоширеніших способів – це паралельне укладання плитки. В цьому випадку, плитки розміщуються паралельно одна одній, створюючи рівні лінії. Цей спосіб надає ванній кімнаті більш сучасний вигляд і дозволяє використовувати плитку різних розмірів для створення цікавих дизайнерських ефектів.

  Інший спосіб – це діагональне укладання плитки. В цьому випадку, плитки розміщуються під кутом 45 градусів, що додає ванній кімнаті візуальної глибини та створює враження більшого простору. Цей спосіб особливо підходить для невеликих ванних кімнат, де потрібно візуально розширити простір.

  Також

 13. Avatar of Анжей
  Анжей :

  1. Які різновиди плитки можна використовувати для укладання у ванній кімнаті?
  2. Які переваги та недоліки мають різні способи укладання плитки у ванній?
  3. Які фактори слід враховувати при виборі способу укладання плитки у ванній?
  4. Які особливості мають способи укладання плитки на стінах та підлозі у ванній кімнаті?
  5. Які дизайнерські ефекти можна досягти за допомогою різних способів укладання плитки у ванній?
  6. Які основні кроки потрібно виконати для успішного укладання плитки у ванній кімнаті?

 14. Avatar of Маюбобал
  Маюбобал :

  – Як назвати людину, яка вміє зробити красиву плитку у ванній?
  – Точно не “плиткороб”, а “майстер мозаїки”!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *