Оформлення та дизайн домашньої бібліотеки в інтер’єрі

Ще буквально століття тому кімната для зберігання книг була обов’язковою складовою планування будь-якого будинку.

Інтер’єр бібліотеки був розкішний. Під неї відводились цілі зали. Згодом це приміщення не так втратило свою актуальність, скільки поступово атрофувалося, а незабаром і зовсім стало недоступною розкішшю через брак площ у квартирах типової забудови. Про оформлення бібліотек забули довгі роки.

Сьогодні ситуація змінюється. Житло стає просторішим, його планування цікавіше, тому обивателі знову почали замислюватися про відродження забутих традицій.

Цю хвилю моментально вловили дизайнери, і зараз їм вже вдалося створити чимало цікавих проектів інтер’єрів домашніх бібліотек, у тому числі і з прив’язкою до сучасності. Давайте подивимося, якими вони бачаться.

Бібліотеці – бути, але де?

Згодом у будь-якому будинку збирається маса інтелектуальних скарбів у вигляді книг, періодики, дитячої літератури, підручників та іншого, які десь треба складувати.

Перед очима постають малюнки нетривіального дизайну домашньої бібліотеки. Але не поспішайте звільняти всю кімнату. Можливо, книжковий багаж вдасться розмістити і на обмеженому просторі?

Краса рішення в тому, що таку міні-бібліотеку можна організувати в будь-якому куточку квартири, біля будь-якої стіни і при цьому не порушити основного принципу зберігання літератури – її доступності для регулярного використання.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Міні-бібліотеку можна організувати в будь-якому куточку квартири

В оформленні такої бібліотеки провідну роль відіграють відкриті стелажі та навісні полиці, які можна групувати будь-яким способом.

Вони можуть мати наскрізну конструкцію. Шпалери, що проглядаються за корінцями книг, лише зроблять дизайн бібліотеки домашнім.

Для складування книг правильним буде вибрати сухий простір, що добре вентилюється, тому в кухню їх виносити не варто. Для цього приміщення є свій арсенал літератури:

 • вирізки кулінарних рецептів;
 • куховарські книги;
 • зошити з традиційними сімейними стравами.

Специфічний архів можна виставити на полицю, але, враховуючи специфіку мікроклімату кухні, краще заховати в закриту шафу.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Книжкові полиці в інтер’єрі кухні

Не йтиметься про інтер’єр домашньої бібліотеки в малогабаритних квартирах. Тут просто не знайдеться місця для книжкових шаф. Бібліотека перенесеться на верхній ярус і буде представлена в антресольному стані.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Розміщення книг на верхньому ярусі

Решення, що не часто зустрічається, – оформлення бібліотеки на лоджії. Там цілком достатньо простору для створення затишного інтер’єру.

Прохолодні дні читати книги можна переміщатися в будь-яку частину квартири.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Домашня бібліотека на балконі

Книгосховище можна винести в коридор, обладнати під сходами, вписати в кімнату будь-якого функціоналу, але при можливості під нього все-таки краще виділяти окреме приміщення.

Який він, дизайн домашньої бібліотеки?

Обстановка у подібному приміщенні багато в чому визначається розмірами виділеного простору.

Класичний інтер’єр бібліотеки

«Класичний дизайн домашньої бібліотеки подобається людям наукового складу розуму, дослідникам, літераторам»

Класика вічна. Роки не владні над нею. В обстановці все так само, як і століття тому, передбачене меблювання книжковими шафами, масивним письмовим столом, глибокими та зручними кріслами, секретером.

На підлозі розстилається килим із довгим ворсом, завдання якого бути не лише прикрасою, а й приховувати шум кроків. Здебільшого подібного дизайну бібліотеки зустрічаються у приватних будинках та паралельно виконують функцію кабінету.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Інтер’єр домашньої бібліотеки в класичному стилі

Інтер’єр передбачає добротні, бажано зроблені вручну меблі. Часто це вироби із дорогої деревини.

Палітра оформлення бібліотеки стримана. У фаворі природні тони у приглушеній гамі. Оздоблення стін шпалерами.

Якщо планується відтворити атмосферу аристократизму, то малюнка на обробці не повинно бути. У разі вікторіанського класицизму допускається дрібний квітковий принт.

Світлий фон зніме відчуття тиску, що породжується масивними темними меблями

інтер'єр домашньої бібліотеки

Палітра оформлення бібліотеки в класичному стилі – стримана

В інтер’єрі домашньої бібліотеки чудово виглядатимуть такі елементи декору як:

 • химерної конструкції канделябри;
 • лампи з латунним каркасом та зеленими абажурами;
 • картини, обрамлені рамами з м’яко блискучою старою позолотою.

Солідність бібліотечного інтер’єру підкреслює обшитий темним деревом стелю.

Під час роботи над дизайном домашньої бібліотеки важливо подбати про створення адекватного освітлення. Його варто зробити багатоярусним, з можливістю як одномоментного використання, так і зонального.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Багатоярусне та зональне підсвічування в бібліотеці

Дуже важливо забезпечити доступність фоліантів. Шафи можна забити під стелю, але книгу має бути можливість безперешкодно зняти. І забезпечить цю появу в інтер’єрі бібліотеки декоративних драбин.

Що ще важливо при організації простору, так це виділити місце для дитячої колекції книг.

Дитина повинна мати власну полицю серед великої кількості літератури. Це важливо у виховному плані. Так простіше його зацікавити у читанні, а також привчити до порядку.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Декоративна драбинка дозволить безперешкодно зняти будь-яку книгу

Класичний дизайн домашньої бібліотеки подобається людям наукового складу розуму, дослідникам, літераторам. У такій атмосфері чудово працюється. Тиша і помірковано строга обстановка спричиняє рух думки.

Нові бачення оформлення бібліотеки

Прихильники сучасних інтер’єрів зможуть оформити приміщення у більш демократичному аспекті. Варіантів дизайну тут безліч. Місць для організації бібліотеки теж вистачить.

Наприклад, під не можна віддати комору. Перепрофілювати її під книгосховища цілком посильно без участі будівельників.

Поставивши туди невелике, але комфортне крісло, кілька стелажів та організувавши верхнє освітлення, можна отримати скромну, але чарівного дизайну бібліотеку.

Оформлення та дизайн домашньої бібліотеки в інтер'єрі 9 - Max Home

Невелика бібліотека в приміщенні комори

Як обробити стіни та інші поверхні – вирішуйте самі. Однак пам’ятайте, що від вибору залежатиме атмосфера у приміщенні.

Мрієте про мандрівки – використовуйте фотошпалери відповідної тематики або повісьте на стіну барвисту карту світу.

Подобається філософствувати – оточіть себе спокійними фарбами, що не відволікають від глобальних проблем.

Але перш ніж займатися дизайном домашньої бібліотеки, потрібно впевнитись, що у вибраному приміщенні безпечно. Зверніть увагу на міцність підлоги.

У новій іпостасі йому доведеться витримувати значно більші навантаження. Важливо, щоб підлога була рівною, тоді книги в стелажах, що стоять на ньому, не будуть завалюватися на бік.

Стіни також повинні відрізнятися рівністю поверхонь. Їх неодмінно обробляють протигрибковими складами.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Приклад інтер’єру домашньої бібліотеки

При оформленні бібліотеки слід використовувати натуральні матеріали. Стелажі та полиці краще робити з натурального дерева. Дошки можуть бути просто добре відполірованими. Такий тип меблів підійде до екологічних інтер’єрів.

Мінімалістичний дизайн бібліотеки вимагатиме заміни дерев’яних стелажів модульними системами. Вони легкі у монтажі, мають мобільні полиці.

Останні можна переставляти та регулювати їх ширину. Подібною системою можна меблювати і дитячу. Вона стане актуальним антуражем для розміщення підручників.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Модульні стелажі для сучасної бібліотеки

Для любителів почитати і тих, хто тільки почав займатися облаштуванням інтер’єру домашньої бібліотеки, у продажу є полегшені конструкції модульних стелажів, які можна нарощувати зі збільшенням обсягів книг. Готові вироби відрізняють яскраві кольори, які неодмінно потішать око.

Доморощені Кулібіни можуть спробувати зібрати щось подібне власноруч. Нарізати заготовки можна в будь-якій майстерні.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Модульні стелажі можна нарощувати зі збільшенням кількості книг

Краса в дизайні бібліотеки звичайно важлива, але ще важливішим для її обстановки є міцність меблевих елементів, що встановлюються в ній.

Стелажі повинні бути міцні, так як вага книг досить значний. Це свідчить про те, що купувати подібні аксесуари слід тільки у виробників, що мають відмінну репутацію.

Стелаж, що завалився, може наробити багато бід, так що не економте на ньому і не гидуйте додатковими кріпленнями.

Ви повинні бути впевнені в абсолютній стійкості конструкції та безпеці оформлення бібліотеки, тому при найменшому сумніві додатково фіксуйте їх до стіни.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Книжковий стелаж повинен бути надійно прикріплений до стіни

Якщо бібліотека організується в кімнаті і невисокий стелаж, що представляє її, планується задіяти в зонуванні простору, то для надання більшої стійкості предмету, завантажуйте нижній ярус найбільш масивними фоліантами.

Бібліотека як медіацентр

Оскільки книга сьогодні перестала бути єдиним джерелом інформації, в інтер’єр сучасної домашньої бібліотеки доведеться запроваджувати незвичайні зони.

Так, крім куточка відпочинку та місця читання, у кімнаті має з’явитися комп’ютерний простір. Зона вуалюється перегородкою чи стелажами. У ній доведеться облаштувати специфічне освітлення.

Потоки світла повинні виділяти клавіатуру і бути не надто яскравими, щоб не створювати відблисків на екрані монітора.

Крім спрямованого, в інтер’єрі цієї ділянки бібліотеки потрібно забезпечити ще й загальне розсіяне світло. Його завдання – знижувати контраст.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Робоче місце в інтер’єрі сучасної домашньої бібліотеки

Зона читання оформляється із підвищеним комфортом. Сюди ставлять диван та крісла, додають робочий стіл, за яким зручно було б працювати з книгами.

Яким йому бути: великим чи маленьким, письмовим чи журнальним – вирішує власник.

Стиль меблів залежить від загального дизайну бібліотеки. Найчастіше це сучасні рішення. Чудово виглядають кімнати оздоблені в чорно-білих тонах.

Темну палітру становлять стелажі та меблі, світлу – фон стін та скульптури.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Бібліотека у чорно-білих тонах

В інтер’єрі домашньої бібліотеки в дусі хай-тек використовують скляні полиці та світлі меблі. Неймовірно ефектно виглядає поєднання темно-зелених систем зберігання книг і меблів темного дерева.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Бібліотека в стилі хай-тек

Індивідуальні рішення для дизайну домашніх бібліотек

Як часто трапляється так, що жоден з представлених у продажу предметів для її обстановки не підходить. Ось тут доведеться замовити ексклюзивний інтер’єр.

Майстри знімуть виміри та створять за ними найнезвичайніші моделі меблів.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Оригінальний інтер’єр домашньої бібліотеки

Замовте в інтер’єр бібліотеки острівні конструкції зберігання. Не прив’язуйтесь до стандартів.

Підключайте фантазію та обладнайте під зберігання книг простір під підвіконнями, якщо там немає батарей або стінових ніш. Цікавими є ідеї пересувних стелажів, які можна задіяти у зонуванні кімнати.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Стелажі незвичайної форми прикрасять інтер’єр домашньої бібліотеки

Яку систему зберігання вибирати для домашньої бібліотеки

«Орієнтуватися треба на особисті уподобання, кількість книг, стилістичне оформлення бібліотеки та розміри самого приміщення»

Меблі, які оптимально відповідають вимогам зберігання книг, є:

 • полиці;
 • стелажі;
 • шафи.

Який варіант краще, вирішити можете тільки ви. Орієнтуватися треба на особисті уподобання, кількість книг, стилістичне оформлення бібліотеки та розміри самого приміщення.

Як би там не було, але будь-яка із систем гідна стати предметом вибору:

 • закриті конструкції захистять вміст полиць від запилення;

інтер'єр домашньої бібліотеки

Закриті стелажі захистять книги від пилу

 • відкриті меблі можуть відігравати роль додаткового декору в інтер’єрі бібліотеки;
 • вбудовані варіанти створять враження єднання простору;

інтер'єр домашньої бібліотеки

Вбудовані стелажі не перевантажують простір кімнати

 • окремі шафи розмежують кімнатний простір;
 • меблі з простими геометричними формами додадуть обстановці стриманості;
 • незвичайний дизайн конструкції гарантовано стане інтер’єрним акцентом.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Сучасні стелажі стануть інтер’єрним акцентом

Особливо цікаві можливості дизайну домашньої бібліотеки відкривають книжкові полиці. Їх можна розміщувати в непередбачуваних комбінаціях.

Задіяні як ідентичні за конструкцією та декором моделі, так і зовсім несхожі один на одного. Їх можна розташовувати симетрично або розкидати віялом по стіні, збирати в драбинки та імпровізовані шафи.

Крім книг, полиці в інтер’єрі домашньої бібліотеки можна заповнювати стильними аксесуарами.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Книжкові полиці можна розміщувати в різних комбінаціях

Потрібно бути обережними у завантаженні навісних систем зберігання і прораховувати приблизну вагу літератури, що виставляється на полиці.

Як виставляти книги

У цьому питанні потрібно керуватися тим, що пошук потрібного тому не повинен забирати багато часу. При оформленні великих бібліотек розставити фоліанти просто за алфавітом буде мало.

Тут доведеться розбивати їх у тематичні підкатегорії. Наприклад, кілька полиць виділити під філософську літературу, кілька під белетристику, історичні романи тощо.

Подібний підхід дасть змогу наочно продемонструвати вашу пристрасть до тієї чи іншої тематики.

Якщо дивитися на проблему з суто естетичного боку, то в дизайні бібліотеки вітається групування книг за кольорами. Це відмінний хід, навіть якщо кольори корінців не поєднуються ідеально.

Тут важливо продемонструвати саму ідею.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Групування книг за кольорами

Вам дісталася у спадок досить пошарпана книжкова спадщина з вицвілими обкладинками? Не біда, книгам можна повернути презентабельний вигляд і інтер’єр бібліотеки буде врятований.

Реставруючи їх просто варто помістити в обкладинки. Останні роблять із барвистого паперу. Назва виноситься на корінець маркером або наклеюється на нього у вигляді стікера з потрібною інформацією.

У такому вигляді книги буде не соромно відправити на найсучасніші полиці.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Обкладинки для книг можна зробити своїми руками

Наступний момент викладання книг у довільному порядку. Сьогодні ніхто не наполягає на розстановці їх рівними рядами у строго вертикальному вигляді. Книжки можна скласти стопочкою, поставити під кутом або комбінацію різних варіантів.

Все це теж піде на благо інтер’єру домашньої бібліотеки.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Розкладка книг у довільному порядку

Хоч ми й створюємо гідне сховище для книг, проте на полицях шаф можуть з’являтися не тільки вони. Серед пухких томів завжди можна знайти місце для предметів декору.

Так, добре будуть виглядати доповнення у вигляді фотографій в рамках, симпатичних вазочек, миленьких статуеток.

Спробуйте поекспериментувати з дизайном бібліотеки, і ви побачите, що це може бути дуже оригінальним.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Предмети декору прикрасять книжкові полиці

Кілька спільних порад

«Якщо ви не хочете зіпсувати враження від дизайну домашньої бібліотеки та зручності її інтер’єру, ніколи не палите в цьому приміщенні»

Для інтер’єру бібліотеки дуже важлива наявність природного освітлення. При денному світлі дизайнерські рішення сприймаються зовсім в іншому ракурсі.

Все виглядає яскраво, естетично, модно. Якщо ви заглянете в інтер’єрні каталоги, то обов’язково зауважите, що найбільше світла дає панорамне скління.

У дизайні домашніх бібліотек воно не використовується, тому що надлишок сонячного проміння вб’є книги. У разі йдеться про правильне декорування зони вікна.

Її неодмінно треба завішувати легкими шторами.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Вікно завішують легкими шторами

Слід піклуватися і про правильне оформлення в бібліотеці зони читання. Читати зручніше при яскравому світлі, яке може давати, наприклад, торшер, поставлений за спиною читача.

Ще одне правило для тієї зони. В інтер’єрі бібліотеки має бути стільки настільних ламп або торшерів, скільки передбачено сидячих місць.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Торшер поставте прямо за спиною читача

Книги – чудові пилозбірники, тому якщо вони не зберігаються в закритих шафах, у бібліотеці слід потроювати щотижневі вологі прибирання або як мінімум пилососити полиці з книгами.

Якщо ви не хочете зіпсувати враження від дизайну домашньої бібліотеки та зручності її інтер’єру, ніколи не палите в цьому приміщенні.

Проблема не в змозі пожежі. Папір чудовий поглинач запахів і дуже скоро у вашій чудовій кімнаті пахне як у армійській казармі.

Організуючи простір бібліотеки, подбайте, щоб із книгою в руках можна було влаштуватися не лише за столом. Поставте в кімнату отоманку або киньте на підлогу товстий ворсистий килим з подушечками-думками для зручності.

інтер'єр домашньої бібліотеки

Поставте в бібліотеці зручну отоманку

Висновок

Оформлення бібліотеки представить будинок у абсолютно новому ракурсі.

Він сприйматиметься як багатий і стильний, причому зовсім неважливо, що левова частка шикарного інтер’єру оформлялася не стилістом, а своїми руками. Чи це не привід зайнятися справою?

Відео

5/5 - (11 голосів)

22 думки про “Оформлення та дизайн домашньої бібліотеки в інтер’єрі

 1. Avatar of Людмила
  Людмила :

  “Книги – це не тільки джерело знань, а й прикраса домашнього інтер’єру.”

 2. Avatar of Леегми
  Леегми :

  “Це дуже гарно виглядає! Інтер’єр бібліотеки виглядає так стильно і елегантно. Я не знаю, як ви це зробили, але ви справді зробили враження. Я би хотів мати таку бібліотеку в своєму будинку, навіть якщо я не читаю багато книг. Просто для того, щоб показати гостям, що я маю чудовий смак у дизайні!”

 3. Avatar of Дарья
  Дарья :

  Какое значение имеет оформление и дизайн домашней библиотеки для создания гармоничного интерьера?

 4. Avatar of Калесий
  Калесий :

  Які фактори варто враховувати при оформленні та дизайні домашньої бібліотеки в інтер’єрі?

 5. Avatar of Иларион
  Иларион :

  Статья пустая и банальная, не содержит никаких новых и интересных идей по оформлению и дизайну домашней библиотеки в интерьере.

 6. Avatar of Жаозра
  Жаозра :

  Какими принципами оформления и дизайна домашней библиотеки в интерьере вы руководствуетесь?

 7. Avatar of Тиграм
  Тиграм :

  Я просто в захваті від оформлення та дизайну домашньої бібліотеки в інтер’єрі! Кожен деталь – просто шедевр: стильні полиці з книгами, зручні крісла для занурення у світ читання, ідеальне освітлення, щоб кожна сторінка книги заблищала. Це просто рай для книголюбів!

 8. Avatar of Деранолал
  Деранолал :

  Статья про оформлення та дизайн домашньої бібліотеки в інтер’єрі є детальним інструктивним посібником, який надихає і дає чудові ідеї для створення затишного та функціонального простору для книголюбів.

 9. Avatar of Lasuosn
  Lasuosn :

  “Оформлення та дизайн домашньої бібліотеки в інтер’єрі – ще один спосіб показати свою культурність і розумність, але насправді, чи потрібно витрачати час і гроші на створення вигляду книжкового куточка? Чи не краще просто складати книги на полиці і не перейматися зовнішнім виглядом? Можливо, це лише ще один тренд, який буде швидко зникати, залишаючи позаду непотрібні витрати.”

 10. Avatar of Сабе
  Сабе :

  “Ого, як це гарно виглядає! Які чудові книжкові полиці і яскраві книжки! Але я не знаю, як вони туди всі поміщаються. Чи не будуть вони випадати, якщо трохи пошатнути полицею? Але все одно, виглядає дуже стильно і затишно. Мені би таку бібліотеку у своєму домі!”

 11. Avatar of Георгий
  Георгий :

  1. Які фактори варто враховувати при оформленні домашньої бібліотеки в інтер’єрі?
  2. Які можливі стилі та теми оформлення для домашньої бібліотеки?
  3. Які кольори та матеріали можна використовувати для створення затишної атмосфери в бібліотеці?
  4. Як організувати полиці та меблі для максимальної зручності користування бібліотекою?
  5. Які додаткові елементи дизайну можна використовувати для створення особливого настрою в домашній бібліотеці?
  6. Як підібрати підсвічування для книжок та полиць, щоб забезпечити комфортне освітлення при читанні?
  7. Як зберегти гармонію між оформленням бібліотеки та рештою інтер’єру в приміщенні?
  8. Які різновиди меблів можуть бути використані для зберігання книг та аксесуарів в бібліотеці?
  9. Як використовувати декоративні елементи, такі як картини, розкладки або сувеніри, для прикраси домашньої бібліотеки

 12. Avatar of Трифон
  Трифон :

  “Книга – це не тільки знання, але й краса”

 13. Avatar of Zhaavda
  Zhaavda :

  “Ого, цей текст про оформлення домашньої бібліотеки здається дуже складним для мене. Я нічого не розумію в дизайні і інтер’єрі. Але, виглядає, що це важлива тема для людей, які люблять книги. Можливо, якщо звернутися до фахівців, вони допоможуть зробити кімнату затишною та зручною для читання. Мені би було цікаво побачити фото прикладів оформлення, щоб краще уявити, як це може виглядати.”

 14. Avatar of Нужожсфи
  Нужожсфи :

  Будь ласка, розширте наступний момент, згадуваний у тексті: оформлення та дизайн домашньої бібліотеки в інтер’єрі.

 15. Avatar of Ласалииль
  Ласалииль :

  “Книги – це не тільки знання, але й прикраса домашнього інтер’єру”
  “Дизайн бібліотеки – це відображення душі та інтелекту власника”
  “Книги – це не просто предмети, але історії, що оживають у домашньому просторі”
  “Оформлення бібліотеки – це створення пристрою для мандрів у світ літератури”
  “Книги – це магія, а дизайн бібліотеки – це ключ до цієї магії”

 16. Avatar of Шаирлохдь
  Шаирлохдь :

  Оформлення та дизайн домашньої бібліотеки в інтер’єрі – це справжнє мистецтво! Вона може стати не тільки місцем для зберігання книг, але й витонченим акцентом в інтер’єрі вашого будинку. Грамотно підібрані полиці, стильні книжкові шафи та аксесуари допоможуть створити атмосферу затишку та культури. Домашня бібліотека – це місце, де ви можете зануритися в світ літератури і насолодитися моментами спокою та розумового розвитку.

 17. Avatar of Маювомшми
  Маювомшми :

  “Ох, ще один спосіб витратити гроші на непотрібні речі. Хіба книги не виглядають достатньо красиво самі по собі? Цей тренд на оформлення домашньої бібліотеки в інтер’єрі просто займається грошима та додатковими зусиллями, які можна було б витратити на щось більш корисне.”

 18. Avatar of Федосей
  Федосей :

  1. Які основні принципи оформлення та дизайну домашньої бібліотеки ви використовуєте?
  2. Які матеріали та кольори ви вибираєте для створення затишної атмосфери в бібліотеці?
  3. Чи враховуєте ви стиль інтер’єру при виборі меблів та декору для бібліотеки?
  4. Як ви організовуєте книжкові полиці та систему сортування книг у бібліотеці?
  5. Чи використовуєте ви додаткові елементи декору, наприклад, картини, світильники або рослини, для створення більш цікавого вигляду бібліотеки?
  6. Як ви розміщуєте меблі та полиці в бібліотеці, щоб максимально використати простір та забезпечити зручний доступ до книг?
  7. Чи враховуєте ви освітлення при оформленні бібліотеки? Які типи освітлення ви використовуєте для створення приємної атмосфери для читання?
  8. Як ви створюєте зони в бібліотеці для різних видів читання та відпочинку?
  9. Чи врахову

 19. Avatar of Науюнн
  Науюнн :

  “Оформлення та дизайн домашньої бібліотеки в інтер’єрі – ще одна модна фішка для тих, хто хоче продемонструвати свою культурність і знання. Але чи дійсно це потрібно? Чи не краще просто читати книги, а не витрачати час і гроші на їхнє оформлення? Можливо, це лише показовий елемент інтер’єру, який ніяк не впливає на реальну цінність книг?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.