Годинник у кухонному інтер’єрі

Годинник, як прилад для визначення часу з стрілками, що рухаються по колу, давно не є нагальною необхідністю.

Яку годину ми сьогодні дізнаємося, дивлячись на екран телевізора, в монітор комп’ютера, дисплей смартфона.

Точні цифри, що повідомляють час, супроводжують сучасних людей всюди, проте це зовсім не означає, що старий добрий механічний годинник слід списати в раритети.

Ці механізми, як і раніше, затребувані, особливо як аксесуари. Наручний годинник доповнює образ, а настінний годинник на кухню стане чудовим декором, який не просто прикрасить порожню стіну, а й підкреслить стильність інтер’єру, а в деяких композиціях буде справжньою родзинкою обстановки.

Ось про таку незвичайну роль звичайного годинника в декорі варто поговорити докладніше.

годинник на кухню

вінтажний годинник в інтер’єрі кухні

Годинник на кухні: шукаємо місце

Де ж краще розмістити годинник на кухні? У вінтажних, класичних і кухнях-кантрі годинник служить окрасою місця над вогнищем.

У сучасному інтер’єрі вішають їх над плитою. В принципі, це місце для годинника є традиційним.

У давнину їхніх предків кріпили на витяжний ковпак, який, як і саме вогнище, символізував домашнє тепло. Оскільки місце вогнища завжди було у центрі кухні, його ковпак прагнули чимось прикрашати. Найбільш підходящим елементом для цього виявився саме годинник.

Крім того, що це виявилося естетично, така ідея принесла додатковий комфорт господаркам, адже в процесі готування часто буває необхідно витримувати певний час.

У сучасній інтерпретації вінтажного, кантрі чи класичного стилю ковпак у декорі зустрічається нечасто, тому годинник на такій кухні можна закріпити безпосередньо над плитою, на витяжку чи під нею.

Якщо це неможливо, розташуйте їх десь поблизу плити. Місце для годинника завжди знайдеться.

годинник на кухню

у маленькій кухні годинник можна розмістити на витяжці

В ультрамодних мінімалістичних інтер’єрах годинник вішає на кухонний фартух або кріпить на рейлінгу, прямо разом з кухонним начинням.

Ще одним типовим місцем для годинника в сучасній кухні став простір над верхніми шафками гарнітура та поличками. Новобудови відрізняються високими стелями, тому між ними та підвісними модулями більш ніж достатньо вільного місця, яке чудово може прикрасити годинник.

У фаворі такий декоративний прийом як розміщення групи годинників. Три однотипні механізми кріпляться в одну лінію в горизонтальному або вертикальному напрямку.

Годинник на кухні може показувати однаковий час або відображати різні часові пояси. Наприклад, перший годинник вказуватиме місцевий час, другий – хабарівський, третій – лондонський.

Дизайн такого годинника може бути абсолютно однаковим або дещо різнитися.

Скажімо, моделі можуть мати одну форму, але відрізнятися за кольором або об’єднуватись стилем, але відрізнятися розмірами.

годинник на кухню

великий годинник на стіні, як деталь декору

Якщо в кухні є камін, то годинник повинен розташовуватися тільки над ним. Це також стосується традиційних рішень. Так само часто можна бачити великий годинник, що висить над дверним отвором входу в кухню.

Цікаво виглядає в кухонному інтер’єрі галерея з різноманітних настінних годинників, скомпонованих за розмірами та кольорами.

Особливо потрібні в декорі годинники-картини, які представлені на ринку в широкому асортименті.

Серед них, напевно, знайдеться та єдина, яка чудово прикрасить певний інтер’єр.

годинник на кухню

варіант розміщення годинника над вхідними дверима

Годинник на кухню: що вибрати?

«Сучасні інтер’єри приймуть кухонний годинник зі скла, пластику та металу, а ось більш витончені стилі вимагатимуть виробів у солідних корпусах з дорогого дерева або прикрашених художнім куванням»

Щоб підібрати модель годинника для кухонного інтер’єру, потрібно, звичайно ж, враховувати стиль та особливості його оформлення.

Тут буде потрібний індивідуальний підхід, однак є загальні поради, які дозволять уникнути глобальних помилок у виборі цього аксесуара.

У кухнях з класичними дерев’яними меблями або стилізованими під дерево гарнітурами чудово почуватиметься годинник у дерев’яному корпусі «під старовину».

Це можуть бути і монументальні моделі з маятником, і милий серцю годинник з зозулею.

У світлих класичних кухнях можна використовувати моделі оригінальної форми, що нагадує порцелянову тарілку.

годинник на кухню

годинник з маятником у класичній кухні

У традиційних інтер’єрах з нотками провансу, ретро-кантрі чи тосканського стилю найкраще виглядатиму годинник із пасторальними та гастрономічними мотивами в декорі.

Можна вибрати варіації, оформлені у винній, кавовій, фруктово-овочевій чи десертній тематиці. Гарні в таких інтер’єрах і годинники-натюрморти.

Відмінно доповнять кантрі та прованс годинник з витонченим куванням.

Підкреслити вінтажність обстановки можна за допомогою кухонного годинника, циферблат якого має великий діаметр і великі цифри.

годинник на кухню

годинник з великим циферблатом є невід’ємною частиною інтер’єру у стилі вінтаж

У сучасних інтер’єрах найчастіше використовуються годинникові механізми, одягнені в корпуси незвичайної та складної форми з металу та скла.

У створенні кухні в дусі хай-тек основне тло кімнати роблять монохромним або з комбінацій нейтральних кольорів, тому інтер’єр просто потребує яскравого акценту. Цими «колірними бризками» якраз і можуть стати сучасні моделі годинників.

За великим рахунком, посудна та гастрономічна тематика підходить для кухні будь-якого стилю, адже барвисті їстівні зображення, присутні на годиннику, чи то шматок торта чи соковита груша, роблять це унікальне приміщення тільки смачнішим та апетитнішим.

годинник на кухню

годинник у формі тарілки в сучасному інтер’єрі кухні

Підбиваючи підсумки сказаного, хочеться ще раз зупинитися на найважливіших моментах вибору годинника на кухню. Отже:

  1. Розмір годинника завжди повинен відповідати габаритам кухні. У маленькій і вузенькій кімнатці масивні і об’ємні годинники будуть виглядати справжнім монстром – і навпаки, мініатюрні годинники будуть безглуздо виглядати в просторій кухні. В останньому випадку виникатиме нав’язливе бажання змахнути їх зі стіни, як павутиння.
  2. Вибір декору корпусу годинника має здійснюватися в єдиному стилі з кухонним інтер’єром. Якщо загальне оформлення виконано в стилі ретро, то й годинник у ньому має з’явитися старовинний або, як мінімум, штучно зістарений.
  3. Оскільки для інтер’єру кухні годинник – це, перш за все, елемент декору, то вони повинні гармоніювати з іншими аксесуарами та предметами обстановки, тобто перегукуватися в оздобленні з гарнітурними фасадами, освітлювальними приладами, шторами і навіть зі стільцями та обіднім столом.
  4. Особлива увага матеріалу. Сучасні інтер’єри приймуть кухонний годинник зі скла, пластику та металу, а ось більш витончені стилі вимагатимуть виробів у солідних корпусах з дорогого дерева або прикрашених художнім куванням.
  5. Колір. У цьому параметрі знову доведеться орієнтуватись на колірні рішення загального інтер’єру кухні. У світлих декорах доречні моделі зі світлим циферблатом в обрамленні темного корпусу та темними стрілками. У яскравих кухнях життєрадісних жовтих, зелених, помаранчевих тонів потрібно використовувати такі ж яскраві годинники, що запам’ятовуються. Наприклад, чудовим доповненням до жовто-зеленого інтер’єру кухні стане годинник у вигляді глазурі.

годинник на кухню

годинник на кухню в стилі hi-tech

Настільні чи настінні?

Де розташовуватиметься годинник на вашій кухні, в принципі не так важливо. Вони можуть висіти на стіні, стояти на полиці або навіть на підлозі, аби місце дозволяло.

Головне в цьому випадку не те, куди ви прилаштуєте прилад, а те, щоб ви могли без проблем користуватися ним.

Ви повинні чітко бачити стрілки годинника та цифри на їхньому циферблаті, адже, погодьтеся, якось некомфортно щоразу, намагаючись дізнатися час, кидати роботу, витирати руки та шукати окуляри.

Заради справедливості треба сказати, що настінні моделі для декору кухні все-таки кращі, тому що мають ряд переваг перед «побратимами».

На годинник, що висить, не потраплять краплі жиру, води і крихти, якими завжди багатий процес приготування їжі.

Перебуваючи на стіні, вони не займуть місця в обмеженому просторі кухні і до того ж будуть добре видно, якщо ви зможете вибрати для їхнього кріплення гарне місце.

Не вішайте годинник над плитою. Чому цього не варто робити, розуміє навіть школяр: випаровування та підвищена температура ще ніколи не сприяли «стійкості» годинникових механізмів.

годинник на кухню

чорний настінний годинник в інтер’єрі світлої кухні

Кварц чи механіка?

«З точки зору фахівців, кварцові моделі практичніші, особливо, якщо годинник планується кріпити на стіну кухні»

Яким годинником користуватися – з кварцовим або механічним ходом – вирішувати тільки вам. З погляду фахівців, кварцові моделі практичніші, особливо, якщо годинник планується кріпити на стіну кухні. Механічні варіанти годинника вимагають щоденного заводу, тому вам доведеться щоразу знімати їх для того, щоб підкрутити пружинку і не дати зупинитися. Дія нескладна, але проблема в тому, що це потрібно постійно пам’ятати. Та й діставати їх з великої висоти не завжди зручно, не кажучи вже про процес повернення на місце, на який взагалі можна витратити багато часу.

Стрілки або електронний циферблат?

Ви можете використовувати в декорі той тип циферблата, який вам звичніше. Можна взагалі розмістити на кухні обидва різновиди годинника, тільки не варто розташовувати їх поруч.

До речі, годинник з електронним циферблатом стане ще й додатковим підсвічуванням для кухонного інтер’єру. 

годинник на кухню

годинник різної форми на кухні в стилі прованс

Які корпуси практичніші?

Сучасні виробники працюють за найновішими технологіями, тому годинник на кухню можна купувати в будь-якому корпусі.

Це може бути:

  1. Нержавіюча сталь.
  2. Скло.
  3. Кераміка.
  4. Пластик.
  5. Дерево.

Остання теж цілком прийнятно для кухні, тому що дерев’яні корпуси проходять додаткову обробку, що захищає від руйнівної вологи.

Питання вибору в цьому випадку базується виключно на ціні. Бажаєте заощадити – вибирайте синтетичні корпуси, є можливість витратитись – купуйте розкішні моделі, обрамлені в натуральне дерево.

годинник на кухню

червоний скляний годинник – яскравий аксесуар в інтер’єрі світлої кухні

Годинник з боєм у кухонному інтер’єрі

Питання про те, чи доречний годинник з боєм в інтер’єрі кухні, взагалі не стоїть. Використовуйте для здоров’я! Головне, щоб їхня мелодія, яка звучить кожні півгодини, вас не дратувала.

З іншого боку, за наявності такого годинника на кухні вам навіть не доведеться поглядати на циферблат, тому що вони самі своїм мелодійним дзвоном сповіщатимуть вас про те, яка зараз година.

Вартість таких моделей у прийнятних межах, та й у випадку, якщо вам набридне слухати бій своїх курантів і захочеться просто посидіти в тиші, ви можете вимкнути в них цю функцію.

Вбудований годинник

Декоративні деталі, зроблені власноруч, прикрашають будь-який інтер’єр. Годинник теж можна обіграти у різних варіантах.

Наприклад, вони дуже незвичайно виглядають, будучи вбудованими у дверцята шафи. Зробити це нескладно.

Від вас знадобиться трохи фантазії та вміння працювати з дрилем та викруткою.

Можна використовувати старий годинник із зіпсованим корпусом або зробити годинниковий механізм із циферблатом, що називається, «з нуля». У будь-якому випадку, вийде оригінально.

Такий годинник стане справжньою родзинкою кухонного інтер’єру!

годинник на кухню

годинник, вбудований у стіну

Висновок

Як бачите, годинник на кухню вибрати не так уже й складно.

Тут діють ті ж правила, що і при підборі інших інтер’єрних аксесуарів, так що не бійтеся помилитися у виборі та зробіть свою кухню найкомфортнішою та найстильнішою!

5/5 - (9 голосів)

17 думок про “Годинник у кухонному інтер’єрі

  1. Avatar of Вяажевщой
    Вяажевщой :

    О, да, конечно, потому что нам всем так важно знать, сколько времени в кухонном интерьере! Ничего не сравнится с этой умопомрачительной информацией, которая непременно изменит нашу жизнь!

  2. Avatar of Soanuf
    Soanuf :

    О, конечно, великолепная идея – разместить часы на кухне! Ведь кто же не любит смотреть на время, когда готовит обед или ужин? А еще лучше, если они будут настолько громкие, чтобы каждый тик-так слышал весь дом! Вот это я понимаю, стильный и функциональный интерьер!

  3. Avatar of Кюакюирь
    Кюакюирь :

    “Годинник у кухонному інтер’єрі – це не просто механізм, що відлічує час, а символ нашої вічності, що нагадує нам, що кожна хвилина, кожен момент є цінним і неповторним. Він створює гармонію між нашими повсякденними обов’язками і вічністю, нагадуючи нам, що важливо жити зараз, у даному моменті, і не витрачати дарований нам час на марні роздуми про минуле або майбутнє. Годинник у кухонному інтер’єрі стає своєрідним провідником у світі філософії, нагадуючи нам, що щастя і зміст життя залежать від нашої здатності бути наявними у кожному митьку нашого існування.”

  4. Avatar of Александра
    Александра :

    Автору можно попросить расширить описание годинника, который украшает кухонный интерьер. Например, можно попросить описать его дизайн, материал, из которого он изготовлен, его размеры и форму. Также можно попросить автора рассказать о том, как годинник дополняет общую атмосферу кухни и как он сочетается с другими элементами интерьера. Автор также может рассказать о его функциональности, например, о наличии будильника или таймера.

  5. Avatar of Осип
    Осип :

    Какую роль играет часы в кухонном интерьере и как они влияют на атмосферу помещения?

  6. Avatar of Saaslaov
    Saaslaov :

    Годинник на кухні – час ласощів і смачних приготувань.

  7. Avatar of Laafnitoy
    Laafnitoy :

    Автору: “Дякую за цікаву статтю про використання годинника у кухонному інтер’єрі. Вона була дуже корисною та надихнула мене на створення затишного кухонного простору. Чекаю з нетерпінням на ваші наступні статті!”

  8. Avatar of Пеоовь
    Пеоовь :

    – Як називається годинник у кухонному інтер’єрі?
    – Тайм-м’ясорубка!

  9. Avatar of Кирилл
    Кирилл :

    Годинник на кухні – час розмов та смакованої їжі.

  10. Avatar of Али
    Али :

    – Як називається годинник у кухонному інтер’єрі?
    – Секундомір! Бо на кухні час летить швидше, ніж десь інде!

  11. Avatar of Димитрий
    Димитрий :

    “Час не тільки вимірюється годинником, але й відображається в кожному куточку нашого життя.”

  12. Avatar of Daantiil
    Daantiil :

    “Годинник на кухні – не тільки часомір, а й кулінарний магістр, що вчить нас вмінню гармонійно розподіляти час між смаколиками та обов’язками.”

  13. Avatar of Kaabil
    Kaabil :

    Годинник на кухні – відлік смаку й часу.

  14. Avatar of Гысанюнс
    Гысанюнс :

    Час на кухні летить швидше, коли готуєш з любов’ю.

  15. Avatar of Сикувал
    Сикувал :

    “Час – це не що інше, як нагадування про непереборну непередбачуваність життя.”

  16. Avatar of Каакасоц
    Каакасоц :

    Можна попросити автора розширити опис годинника у кухонному інтер’єрі, звернувши увагу на його зовнішній вигляд, стиль, матеріал, з якого він виготовлений, а також на його розташування в кухні. Автор може також розповісти про те, як годинник доповнює загальний дизайн кухні і яку роль він відіграє у створенні атмосфери в приміщенні.

  17. Avatar of Gaakkla
    Gaakkla :

    1. Як ви вважаєте, чи є годинник важливою частиною кухонного інтер’єру?
    2. Які функції виконує годинник у кухні, окрім відображення часу?
    3. Які стилі годинників найкраще підходять для кухонного інтер’єру?
    4. Чи впливає дизайн годинника на загальний вигляд кухні?
    5. Чи використовуєте ви годинник на кухні для вимірювання часу при готуванні? Чому так чи ні?
    6. Як вибрати годинник, який гармонійно впишеться у вашу кухню?
    7. Чи маєте ви особливі вимоги до годинника на кухні? Чому?
    8. Чи вважаєте ви, що годинник на кухні може стати центральною точкою простору?
    9. Які матеріали годинників найбільш практичні для кухні?
    10. Які переваги і недоліки годинників з різними типами механізмів у кухні?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *