Як покроково зробити фотоальбом своїми руками

Фотографія – річ унікальна. Це не просто картинка, це цілий відрізок життя. При погляді на знімок пам’ять піднімає з глибин цілу купу спогадів.

За розглядом фотоальбому можна провести не один приємний вечір. Від електронних версій добірок фото ніколи не дочекатися такого тепла та вражень.

До того ж при поломці гаджета знімки можна втратити безповоротно. Чи це не вагомий привід продовжити традиції предків і зробити фотоальбом своїми руками?

Чому своїми, якщо можна придбати готові варіанти? Аргументів маса:

1. Тому що він буде унікальний.

2. Його можна зробити в різних стилях та тематиці.

3. У нього ляже частка вашої душі.

4. І просто тому, що це цікаве заняття.

Зацікавились? Давайте розглянемо створення фотоальбому своїми руками покроково.

Основи скрапбукінгу

Як і будь-яка справа, скрапбукінг потребує попереднього планування. Проблема в тому, що фотоальбом мало мати естетичний вигляд, йому потрібно нести певне смислове навантаження.

Щоб виконати всі умови, потрібно знайти оптимальний спосіб реалізації задуму. І тут краще дотримуватися вже перевірених технік та стилістичних ідей оформлення фотоальбомів.

фотоальбом своїми руками

Фотоальбом своїми руками

Потрібно відзначити, що скрапбукінг – захоплення не з дешевих, тому перш ніж вирушати закуповувати розхідники, потрібно продумати для майбутнього шедевра:

 • сюжет;
 • композицію;
 • стиль оформлення;
 • техніку реалізації.

Сюжет

Саме сюжет подасть ідею, як зробити фотоальбом своїми руками. Дизайн виробу безпосередньо залежатиме від тематики. Фотоальбом може бути сімейним та подарунковим.

Перша категорія присвячена сім’ї та подіям, що відбуваються в ній.

Друга – специфічніша і найчастіше виготовляється до конкретної події, наприклад, ювілею друга, колективної поїздки тощо.

фотоальбом своїми руками

Дизайн фотоальбому безпосередньо залежить від тематики

Композиція

Для фотоальбому своїми руками ідеї оформлення сторінок мають бути грамотно позиціоновані. Самі фото та елементи дизайну мають бути у візуальній єдності.

Тут важливо визначити смисловий центр композиції і щодо нього підбирати акценти чи прикраси для сторінки.

Сюжет зображення допоможе підібрати заголовок і можна навіть зробити короткий опис знімка.

фотоальбом своїми руками

Всі сторінки фотоальбому повинні бути виконані в одному стилі

Стилістична спрямованість

«Створюючи фотоальбом своїми руками, ви вільні обрати будь-який стиль його оформлення»

Шанувальники пишних декорів мають акцентуватись на американському баченні книги для фото.

Поціновувачі старовини і любителі поринути в минулі дні напевно зупиняться на шебі-шику або гвинтажі. Прихильникам мінімалізму можна придивитися до європейського стилю та однієї з найпопулярніших ідей оформлення фотоальбомів – «clean and simple».

фотоальбом своїми руками

Оформлення фотоальбоа у стилі «clean and simple».

Створюючи фотоальбом своїми руками, ви можете обрати будь-який стиль його оформлення. Можуть використовуватися й інші варіанти дизайну, головне щоб вони могли уявити тематику альбому з кращого боку.

Техніка виконання

Варіантів, як зробити фотоальбом своїми руками, є чимало. Реалізацію задумів допомагають здійснювати:

 • штампінг;
 • декупаж;
 • журналінг;
 • кропінг;
 • дистресинг.

Є ще близько сотні цікавих методик, що дозволяють створити чудові екземпляри альбомів під фото.

фотоальбом своїми руками

Техніка декупаж у декорі фотоальбому

Подані ж методики відрізняє відносна простота реалізації. Так у штампінгу передбачено використання аплікаторів та усіляких відбитків.

У декупажі застосовують сюжетні малюнки та орнаменти. У кроппінгу працюють із самим фото. Його обрізають так, щоб збереглися лише ключові моменти.

Для журналінгу характерним є доповнення знімків оригінальними описами. Дистресинг ґрунтується на старінні паперу.

Як покроково зробити фотоальбом своїми руками 6 - Max Home

У штампінгу використовується безліч усіляких відбитків

Фотоальбом своїми руками: покроково

Етап I

По суті, це підготовка до роботи. На даному етапі зосереджуємось на доборі інструментів та закупівлі матеріалів. Що потрібно?

Матеріали:

 • щільний (500 г/кв; м) картон;
 • скрап папір;
 • зошит;
 • синтепон;
 • клейова тканина;
 • стрічки.

Інструменти:

 • шило;
 • лінійка;
 • голка;
 • ніж макетний;
 • олівець.

Етап II

Сідаємо за планування реалізації своїми руками ідей оформлення фотоальбому. Результат не розчарує, якщо ви чітко сформулюєте те, що хочете бачити в результаті.

Ось тут у справу піде зошит. Бажано, щоб вона була аналогічною майбутньому оригіналу розміру. Вона стане своєрідним шаблоном для роботи.

На її сторінках можна поекспериментувати з розташуванням знімків та елементів декору. Найбільш вдалі варіанти фіксуються.

фотоальбом своїм

Ескіз розташуванням знімків та елементів декору

Етап III

Почнемо творити фотоальбом своїми руками зі збирання корінців для сторінок. Для цього можна використовувати менш товстий фотокартон.

З нього нарізаються смуги, що відповідають листкам висоти. Ширина смуг може змінюватись. У середньому показник рідко перевищує 3 див.

фотоальбом своїми руками

Смуги, що відповідають аркушам висоти

Використовуючи лінійку, знаходимо центр вузької частини. Відкладаємо в обидві сторони від нього по 2 мм, якщо альбомні сторінки мають опуклі прикраси та по 1 мм – у решті випадків.

Так само діємо з протилежного боку. З’єднуємо намітки лінійкою і проводимо смужку не олівцем, а не ручкою, що пише.

Ця ідея оформлення фотоальбому допоможе зігнути листок строго по заданим лініям. У заготовки зрізаємо кути. Тепер у них можна закладати листи та фіксувати їх на клей.

Крайні листи не повинні мати «напарників». Вільна частина корінця знадобиться для іншого.

фотоальбом своїми руками

Зафіксуйте листя на клей

Етап IV

Оздоблення сторінок. Їхній декор починається з обклеювання скрап папером. Підберіть потрібні кольори і створіть спільне тло, яким пізніше будуть розташовуватися інші елементи композиції.

Декором для фотоальбому, що збирається своїми руками, можуть стати:

 

 • аплікації;
 • вінілові наклейки;
 • газетні вирізки;
 • красиві шнури;
 • стрічки;
 • мереживо;
 • бусини.

фотоальбом своїми руками

Декоративні матеріали для оформлення фотоальбому

Загалом все, що малює вам фантазія. У разі великої кількості об’ємних деталей їх слід поступово розташовувати на сторінках, тоді листи не деформуються, а виріб загалом не втратить форму.

Це ще одна нагода працювати над фотоальбомом своїми руками покроково.

фотоальбом своїми руками

Рівномірно розташуйте декор на сторінках

Етап V

Робимо палітурку і кріпимо обкладинку. Вклеєні в коріння листи збираємо в книгу і проклеюємо перші шматком бинта, марлі або клейової тканини, таким чином, щоб по краях палітурки залишилося по півтора сантиметри вільної матерії.

фотоальбом своїми руками

Проклейте корінець марлею

З бавовни тасьми з обробленими краями вирізаємо дві смужки, аналогічною ширині палітурки довжини. Підгинаємо залишки марлі та приклеюємо їх рівно по краю. Ця ідея оформлення фотоальбому допоможе приховати огріхи складання торцевої частини палітурки та стане додатковою фіксацією для листів, не дозволяючи їм відриватися.

фотоальбом своїми руками

Приклейте по краю дві смужки

Поки марля сохне, займіться безпосередньо корінцем для палітурки. Якщо папір для роботи не надто щільний, деталь можна зробити збірною. Доведеться вирізати дві складові: одну строго за розмірами палітурки, другу – з припуском по ширині в 3см.

Меншу смужку укладаємо на велику так, щоб по обидва боки залишилися рівномірні припуски.

Відзначаємо межі та склеюємо деталі.

фотоальбом своїми руками

Корешок для палітурки

Здавалося б усе? Але на цьому етапі є свої секрети. Допоможуть зробити якісний фотоальбом своїми руками ідеї оформлення від професіоналів скрапбукінгу.

Що вони рекомендують? Велика товщина корінця заважатиме альбому відкриватися.

Чи можна уникнути проблем? Так, якщо по внутрішній стороні корінця гострим предметом (такою ж ручкою, що не пише) провести поздовжні лінії з кроковою відстанню в 1 см. Цей прийом дозволить деталі плавно згинатися.

Але на цьому нюанси теми «як зробити фотоальбом своїми руками» не закінчуються.

фотоальбом своїми руками

Корешок фіксують під обкладинку

Корінець не можна приклеювати до палітурки. Його фіксують на обкладинку. Конструкції дають висохнути, після чого до неї закладають зібрані на марлю листи.

Вільні кінці тканини та передбачливо залишену при складанні фотоальбому своїми руками частину листового корінця фіксуємо до внутрішньої сторони обкладинки.

Найкраще зробити це прозорим «Моментом». Тримає він міцніше і сліди віддаляються простіше. Потіки просто стираються гумкою.

фотоальбом своїми руками

Внутрішня сторона обкладинки

Створення фотоальбому завершено. Залишилося прикрасити обкладинку та наповнити його вмістом.

Тематичні ідеї оформлення фотоальбому

Приємні спогади вимагають гарного огранювання. Селфі, що увійшло в моду, дозволяє робити фотоальбоми своїми руками чи не з кожного приводу, але все ж таки частіше їх створюють з більш глобальних міркувань.

Сімейний літопис

Вона може набути вигляду повноцінної фотокниги. Її вмістом стануть не лише цікаві та пам’ятні знімки, а й газетні вирізки, дорогі серцю листівки, речі, які тісно пов’язані з сімейною історією. На титульному аркуші непогано написати девіз, що відбиває родове кредо.

фотоальбом своїми руками

Сімейний фотоальбом своїми руками

Як зробити фотоальбом про сім’ю своїми руками? Наприклад, у генеалогічній хронології. Порійте у сімейному архіві.

Там, напевно, знайдеться чимало знімків предків, про які ви пам’ятаєте і зможете щось розповісти своїм нащадкам. Ці фото й ляжуть на перші сторінки літопису. Історію слід продовжувати до наших днів.

Надалі ваша творчість може покласти основу цілій плеяді подібних фотоальбомів.

фотоальбом своїми руками

Зробіть серію сімейних фотоальбомів

Якщо сім’я веде активний спосіб життя і не забуває фіксувати те, що відбувається в ній на камеру, то в один альбом все буде складно вмістити. В цьому випадку варто розбити всі фото на тематичні групи та спробувати зібрати фотоальбом своїми руками для кожного випадку.

Любіть подорожувати – зробіть добірку знімків про найпам’ятніші поїздки. Додатковим декором для таких альбомів можуть стати листівки, що зображають екскурсійні місця країн або трофеї, набуті засушеного листочка екзотичної рослини.

Епопею про морський відпочинок чудово прикрашає пісок, камінці, черепашки з пляжів, пір’я чайок, гілочки водоростей.

фотоальбом своїми руками

Фотоальбом своїми руками про подорожі

Не лінуйтеся описувати зображене на сторінках. Про ваші пригоди буде цікаво почитати нащадкам.

Почніть роботу над фотоальбомом своїми руками і ідеї оформлення самі зародяться в голові. Залучити до справи можна всіх родичів.

Виділіть їм по сторінці і попросіть прикрасити її на власний розсуд. Можна попросити написати вірш або записати історію з життя, зробити власноруч малюнок.

У сімейному фотоальбомі кожна ілюстрація буде значною.

фотоальбом своїми руками

Зробіть фотоальбом всією сім’єю

Дитячий фотоальбом своїми руками

«Не думайте, що термін оформлення фотоальбому дитини своїми руками обмежиться одним днем – це буде тривалий процес»

Поява дитини, напевно, найважливіша подія у житті кожної сім’ї, що затьмарює навіть весілля, тому бажання увічнити щохвилини чада цілком закономірно.

Як зробити фотоальбом дитини своїми руками так, щоб відбите в ньому викликало розчулення і через роки? Приділіть увагу деталям та грамотно сплануйте черговість наповнення фотографіями.

З купи знімків постарайтеся відібрати символічні зображення, що оповідають про нову віху в дитячому житті.

фотоальбом своїми руками

Дитячий фотоальбом своїми руками

Розпочати розповідь можна здалеку. Нехай на першій сторінці з’явиться фотографія останніх днів вагітності.

Відмінним доповненням до них стануть роздруківки УЗД. Логічним продовженням стануть кадри з виписної фотосесії у залі урочистостей пологового будинку.

Далі будуть знімки з родичами. Вже потім у фотоальбом своїми руками буде вклеєно: перша посмішка, перший зуб, перший самостійний сніданок, перші кроки. Кожній матусі ці події просто врізаються в пам’ять, і народжується бажання ділитися своїм щастям із цілим світом.

фотоальбом своїми руками

Відмінним доповненням стануть роздруківки УЗД

Ідей оформлення фотоальбомів малюків – безліч. Їх можна зробити сховищем дитячих реліквій, вклеївши всередину пасмо першого волосся, стрічки від чепчика, шматочок банта, яким зав’язувалася ковдра.

Згодом сюди можна буде додавати дитячі малюнки та принесені з саду та школи вироби та вітальні листівки.

Потім їх змінять артефакти досягнень у вигляді грамот та нагород.

фотоальбом своїми руками

Приклад оформлення сторінок дитячого фотоальбому

Не думайте, що термін оформлення фотоальбому дитини власноруч обмежиться одним днем – це буде тривалий процес. Поповнення його вмісту відбуватиметься зі зростанням об’єкта.

І ще одне. Діти часто радують нас перлами. Не лінуйтеся записувати їх у той самий альбом. Це стане чудовим приводом для веселощів через роки і непогано прикрасить сторінки, якщо з’явиться на них у кольоровому зображенні.

Весільний фотоальбом

День одруження особливий для обох молодят. Звичайно, що в пам’яті хочеться зберегти кожну його мить.

Величезна кількість знімків з урочистостей вимагатиме системного зберігання в гідному оформленні. Так як зробити фотоальбом своїми руками настільки ж незвичайним, як і сама подія?

фотоальбом своїми руками

Весільний фотоальбом своїми руками

Нетривіально його прикрасити. У цьому допоможуть аксесуари нареченої, мережива, стрічки, елементи весільної атрибутики. Фото можна декорувати засушеними бутонами з весільного букета молодий. З роками подібні дрібниці стануть неймовірно цінними та зворушливими. Ось ще кілька ідей оформлення фотоальбому.

1. Відтворіть історичну точність весільного торжества, згрупувавши фото з хронології його течії.

Як покроково зробити фотоальбом своїми руками 26 - Max Home

Відтворюйте хронологію подій на сторінках альбому

2. Не бійтеся помістити в альбом так звані репортажні та постановочні знімки. Вони можуть бути дуже кумедними.

3. Спробуйте надати оформленню фотоальбому конкретну стилістичну спрямованість. Це може бути і ретро, і щось сучасніше.

фотоальбом своїми руками

Надайте альбому загальну стилістичну спрямованість

4. Виділіть під портрети винуватців свята та VIP-гостей персональні сторінки.

5. Роблячи фотоальбом своїми руками, доповніть його зображеннями пейзажів, які послужили тлом весільного заходу.
фотоальбом своїми руками

Доповніть альбом зображеннями пейзажів

6. Оригінально виглядатимуть різнокольорові сторінки в альбомі.

7. Зробіть ставку на оригінальність самих знімків. Нехай вони будуть підсвічені сепією або декоровані під живопис. Розбавте кольорові фотографії чорно-білими.

фотоальбом своїми руками

Розважте кольорові знімки чорно-білими.

8. У весільному альбомі можна використовувати кілька фото молодят, зроблені напередодні весілля, а також розповідають про перипетії підготовки в ньому.

9. Розділіть офіційну частину та вечірку. Таким чином у вас з’явиться одразу два альбоми з фотографіями.

10. Цікавий і фотоколаж із малоформатних знімків.

фотоальбом своїми руками

Фотоколаж з малоформатних знімків

Ідеї оформлення, що використовуються при створенні фотоальбому своїми руками, можуть стати причиною якогось дисбалансу сприйняття композицій через перевантаженість кадрів дійовими особами.

При розміщенні великопланових групових знімків у створеному своїми руками фотоальбомі намагайтеся розташовувати їх на розвороті так, щоб погляди гостей, зображених на них, були спрямовані в один бік.

Тоді не буде враження, що вони дивляться один на одного. Також не найкраще сприймається розворот, буквально «засмічений» дрібними фото.

Використовуйте композиційний підхід до розташування, розбавляйте знімки текстами та елементами декору. Нехай ваші дизайнерські таланти зроблять фурор!

фотоальбом своїми руками

Розбувайте знімки текстом та декором

Висновок

Запропоновані варіанти створення та наповнення альбомів для фотографій – лише вершина айсберга під назвою скрапбукінг. Знаючи, як зробити фотоальбом своїми руками, ви досягнете того, щоб він хвилював спогади про давно минулі дні і допомагав зблизити рідних людей.

Відео

4/5 - (9 голосів)

16 думок про “Як покроково зробити фотоальбом своїми руками

 1. Avatar of Лаассеюрб
  Лаассеюрб :

  Статья ясно і зрозуміло пояснює процес створення фотоальбому, надихаючи читачів на творчість та самовираження.

 2. Avatar of Дамаост
  Дамаост :

  – Як покроково зробити фотоальбом своїми руками? Дуже просто – спочатку знайди руки, потім відкрий фотоальбом і почни складати фотографії!

 3. Avatar of Shokinsh
  Shokinsh :

  О, конечно, я великий эксперт во всех областях, включая создание фотоальбомов своими руками! Как же просто: первым шагом достаньте фотографии, вторым шагом возьмите бумагу, а потом просто сложите их вместе! Вот и все, вы создали фотоальбом своими руками, какая магия!

 4. Avatar of Норманн
  Норманн :

  – Як покроково зробити фотоальбом своїми руками? Ну, перший крок – зробити фотографії!

 5. Avatar of Sachadesh
  Sachadesh :

  О, конечно, як би без тебе, унікального експерта у всіх справах! Це ж так складно зробити фотоальбом своїми руками, ніхто крім тебе не здатний на такі витвори мистецтва. Я вже бачу, як ти з великим задоволенням будеш розповідати всім, як ти покроково зробив цей неймовірний фотоальбом, а ми всі будемо лише дивуватися твоїй безмежній мудрості!

 6. Avatar of Тоарлежнэ
  Тоарлежнэ :

  “Ого, це звучить цікаво! Я завжди хотіла мати свій власний фотоальбом, але не знаю, з чого почати. Може, цей пост допоможе мені зрозуміти, як самостійно зробити його? Хоча я не дуже розуміюся на рукоділлі, але спробую наступувати за кроками і, можливо, вийде щось гарне. Буду вдячна за будь-які поради чи пояснення!”

 7. Avatar of Лаажэг
  Лаажэг :

  “Кожен крок – це краплина творчості, що втілюється у фотоальбомі, створеному власними руками.”

 8. Avatar of Наонзшь
  Наонзшь :

  Ваша стаття про покрокове створення фотоальбому своїми руками дуже детальна і зрозуміла! Ви вміло пояснили кожен крок процесу, надали корисні поради і поділилися своїми власними ідеями. Ця стаття надихнула мене спробувати створити свій власний фотоальбом із задоволенням. Дякую за вашу талановиту роботу!

 9. Avatar of Ранель
  Ранель :

  “Але чому витрачати час і зусилля на створення фотоальбому своїми руками, коли вже існують безліч онлайн-сервісів, які можуть зробити це за вас? Це здається зайвим та неефективним. Ліпше скористатися сучасними технологіями і замовити професійно виготовлений фотоальбом, що займе менше часу та забезпечить високу якість.”

 10. Avatar of Северьян
  Северьян :

  Цей текст надихає на творчість та самостійність! Захоплююче, як можна покроково створити фотоальбом своїми руками. Це чудова можливість виразити свою особистість та зберегти незабутні моменти у власному унікальному стилі. Я вже не можу дочекатися, щоб спробувати цей захоплюючий процес!

 11. Avatar of Каелеэль
  Каелеэль :

  Ваша стаття про покрокове створення фотоальбому своїми руками є дуже детальною та інформативною, надихає мене спробувати створити свій власний унікальний фотоальбом.

 12. Avatar of Татагаянд
  Татагаянд :

  – Як покроково зробити фотоальбом своїми руками? Ну, спочатку відкладаєш все на потім, потім ще трохи відкладаєш, і так далі… А потім просто замовляєш його в інтернеті!

 13. Avatar of Неялбасми
  Неялбасми :

  – Як покроково зробити фотоальбом своїми руками?
  – Крок перший: купити готовий фотоальбом у магазині!

 14. Avatar of Салу
  Салу :

  “Терпіння і праця перетворюють мрії в реальність.”

 15. Avatar of Аристарх
  Аристарх :

  Шановний авторе, будь ласка, розширте конкретний момент, згадуваний у тексті, щодо покрокового створення фотоальбому своїми руками.

 16. Avatar of Даетакозз
  Даетакозз :

  Стаття “Як покроково зробити фотоальбом своїми руками” дуже детально пояснює процес створення фотоальбому і надає корисні поради, що допоможуть кожному створити унікальний та особистий подарунок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *