Шпалери в коридор: типи, колір, малюнок

Передпокій – приміщення, в яке потрапляють усі люди, які приходять у квартиру. Саме тут складається перше враження про будинок та його господарів, тому до процесу вибору шпалер у коридор слід підходити ґрунтовно.

Оскільки найчастіше передпокій має дуже скромні розміри, інтер’єр має бути підібраний так, щоб зробити недоліки непомітнішими, візуально розширити простір.

Види шпалер для коридору та передпокою

«Правильно підібрані шпалери в коридорі допоможуть усунути всі промахи в плануванні приміщення та вигідно підкреслити наявні переваги»

При всій кількості обробних матеріалів, шпалери залишаються найпопулярнішим рішенням для обробки стін. Різноманітність малюнків, велика палітра кольорів, різна фактура – основні переваги такого покриття.

шпалери в коридор

Шпалери в коридор

Правильно підібрані шпалери в коридорі допоможуть усунути всі промахи в плануванні приміщення та вигідно підкреслити наявні переваги.

Оскільки передпокій – місце, куди людина приходить з вулиці, вона більше за інші приміщення квартири схильна до забруднення. Щоб не виникала необхідність регулярно робити ремонт у коридорі, варто ще на етапі вибору оздоблювальних матеріалів віддати перевагу практичному та стійкому до забруднень покриттю.

шпалери в коридор

Шпалери в коридор повинні бути стійкими до забруднення

Кращий вибір – шпалери, що миються або рідкі, які повністю відповідають вимогам. Цікавий прийом – їх комбінація з вініловими: області, де бруд з’являється найшвидше, можна обробити шпалерами, що миються, а інші зони обклеїти вініловими. Подібне оформлення виглядатиме стильно та ефектно.

шпалери в коридор

Для обробки коридор можна використовувати шпалери різного типу

3 типи шпалер для коридору в квартирі, які найчастіше використовуються для обробки стін:

 • Мой шпалери в коридор. Паперова основа надійно захищена від набухання спеціальним водовідштовхувальним покриттям. Допускається обробка такого покриття м’якою щіткою чи губкою. Відмінне рішення для коридору: будь-яке забруднення легко видалити за допомогою вологого прибирання.

шпалери в коридор

Шпалери в коридорі

 • Рідкі шпалери в коридор. Такий тип покриття дозволяє досягти поверхні, що нагадує декоративну штукатурку. Рідкі шпалери в коридорі мають безліч переваг: відсутність стиків, маскування невеликих дефектів стіни, гладке і рівне покриття. Однак є у них недоліки – відсутність малюнків, однотонність. Для якісного нанесення необхідні певні навички, тому роботу бажано довірити професіоналові.

шпалери в коридор

Оздоблення стін у коридорі рідкими шпалерами

 • Вінілові шпалери в коридор. Відмінні високими експлуатаційними якостями та великим вибором текстури, малюнків та кольору, такі шпалери для коридору та передпокою відносяться до середньої цінової категорії. Завдяки своїй структурі допомагають приховати незначні вади стіни.

шпалери в коридор

Вінілові шпалери в коридор

Вінілові шпалери

При виробництві цього типу шпалер у коридор на основу наносять міцну щільну плівку – вінілове покриття (полівінілхлорид), яке надає матеріалу стійкості до впливу вологи та засобів для чищення.
В якості основи використовують флізелін або папір.

шпалери в коридор

Вінілові шпалери для обробки стін

Паперові шпалери для коридору в квартирі доступніші за ціною, проте процес їх наклеювання на стіни вимагає більших витрат. Спочатку шпалери обробляють клеєм, потім складають навпіл так, щоб промазані частини були з’єднані. Після цього приступають до нанесення клею на поверхні стін і тільки потім прикладають до стіни підготовлену смугу.

Папір, що розбухнув від клею, розм’якшується, легко деформується, тому якісно наклеїти його, не розтягнувши, розгладивши складки і усунувши всі перекоси, досить важко.

шпалери в коридор

Економічні паперові шпалери

Флізелінові шпалери в коридор обійдуться приблизно на 40 % дорожче за паперові, проте працювати з ними легше. Їх просто прикладають до промазаних клеєм поверхонь, до того ж стіни не потребують попереднього вирівнювання.

шпалери в коридор

Флізелінові шпалери допоможуть приховати дефекти стін

Вінілові шпалери також відрізняються за структурою:

Щільний (гладкий) вініл. Є щільною та міцною плівкою з рівною поверхнею, в деяких випадках із слабко вираженою структурою. Дизайн шпалер такого типу нерідко є імітацією каменю, керамічної плитки або інших матеріалів. Вінілове покриття цього виду досить міцне, витримує навіть чищення за допомогою щітки.

Добре підходить для оздоблення передпокою, проте через гладку структуру матеріалу всі недоліки стін будуть проступати, тому буде потрібно попереднє вирівнювання поверхонь та усунення дефектів.

шпалери в коридор

Гладкі вінілові шпалери

Спінений вініл – повітропроникне покриття, що складається з пористого матеріалу, завдяки якому стіни дихають. Через об’ємну структуру нерівності стін будуть непомітні. Оскільки матеріал погано переносить вологість, для миття покриття використовують лише вологу, добре віджату ганчірку.

шпалери в коридор

Шпалери в коридор зі спіненого вінілу

Твердий вініл. Покриття складається з жорсткої щільної плівки, завдяки якій досягається міцність і хороша стійкість до зовнішніх впливів. Дизайн найчастіше виконаний під натуральні оздоблювальні матеріали (штукатурка, камінь, цегла). Шпалери для коридору в квартирі з покриттям з твердого вінілу виробляються в широкій гамі кольорів, також випускаються під фарбування.

шпалери в коридор

Шпалери з твердого вінілу

Шовкорафія. Шпалери гарячого тиснення мають м’який блиск. Товщина покриття досить невелика, тому перед нанесенням такого типу стіни слід вирівнювати.

шпалери в коридор

Шпалери з шовкографією

Для оформлення стін у коридорі можна використовувати шпалери з вінілу будь-якого типу – всі вони відповідають основним вимогам до покриття стін у приміщенні: вони міцні, не втрачають з часом яскравості кольору, добре переносять вологе прибирання. За умови правильної експлуатації здатні зберігати свої якості до 10 років. Єдиний недолік, властивий деяким видам вінілових шпалер у коридор, – труднощі при стикуванні смуг, однак і він легко усувається, якщо скористатися спеціальною стрічкою.

Склошпалери

Склошпалери – рельєфне покриття, що дозволяє приховувати не надто серйозні недоліки стін. Цей тип шпалер в коридор потребують додаткової обробки після нанесення – фарбування. Залежно від типу та вартості, здатні витримати до 8 перефарбувань.

шпалери в коридор

Шпалери зі скловолокна

Їхні переваги:

 • паропроникність;
 • екологічна безпека;
 • повітропроникність.

Такі шпалери в коридорі стануть відмінним рішенням для тих, хто віддає перевагу фарбованим стінам.

шпалери в коридор

Склошпалери можна пофарбувати в будь-який колір

Рідкі шпалери

Рідкі шпалери в коридор є сумішшю з натуральних (бавовняних або целюлозних) або синтетичних волокон, з’єднаних з клеєм і фарбуючим пігментом.

шпалери в коридор

Рідкі шпалери на стіні

Випускаються у двох видах: повністю готовими до нанесення та у формі сухого порошку. Другі перед застосуванням потрібно розводити водою. Рідкі склади наносять на стіни за допомогою шпателя, попередньо підготувавши поверхню. Якщо стіни не вирівняні, товщину шару збільшують, відповідно, витрата шпалер теж збільшиться.

Шпатель для роботи вибирають залежно від техніки нанесення – можна використовувати пластиковий, з нержавіючої сталі або прасувальну лінію.

шпалери в коридор

Нанесення рідких шпалер на стіну

Рідкі шпалери для коридору в квартирі мають стійкість до механічних пошкоджень (на фактурній поверхні не будуть помітні подряпини), переносять чищення щіткою. Однак оскільки властивості такого типу покриттів можуть суттєво відрізнятися залежно від виду, перед покупкою варто вивчити технічні характеристики конкретного товару. Це допоможе не помилитися та вибрати той, що повністю відповідає вимогам.

шпалери в коридор

Рідкі шпалери стійкі до механічних пошкоджень

Шпалери з натуральних матеріалів

Шпалери в коридор цього виду складаються з основи – флізеліну або тканини – і нанесеного на неї натурального матеріалу (бамбука або пробкової крихти). Ефектні на вигляд, вони припадуть до душі любителям інтер’єру в стилі еко, також вдало вони виглядатимуть у передпокої, оформленій у східному стилі.

шпалери в коридор

Шпалери з натуральних матеріалів

У такого типу шпалер для коридору та передпокою є свої особливості, які слід брати до уваги: коркова крихта при зачісканні поверхні може обсипатися, тому ці шпалери малопридатні для сімей з маленькими дітьми. Деякі види бамбукового покриття потрібно обробляти лаком, а для нанесення на стіни використовувати не звичайний, а спеціальний клей.

шпалери в коридор

Для приклеювання шпалер із натурального матеріалу використовуйте спеціальний клей

Колірна гама шпалер в коридор

«Якщо правильно підібрати шпалери в коридор, то вони можуть вигідно піднести приміщення, зробити його недоліки непомітними, додати затишку чи стилю в інтер’єр»

Як правило, передпокій – приміщення без джерел природного освітлення, і це потрібно враховувати при виконанні ремонту та при виборі оздоблювальних матеріалів. Якщо правильно підібрати шпалери в коридор, вони можуть вигідно піднести приміщення, зробити його недоліки непомітними, додати затишку або стилю в інтер’єр.

шпалери в коридор

Шпалери в коридор контрастних кольорів

Щоб легше було розібратися у цьому питанні, варто запам’ятати кілька правил:

Білий та світлі кольори зроблять приміщення світлішим, що для передпокою дійсно важливо. Однак слід пам’ятати, що на таких поверхнях найменші частинки бруду будуть помітнішими. Практично вибирати такі шпалери для коридору та передпокою, які мають темний малюнок на світлому фоні – так дрібні забруднення не будуть впадати у вічі.

шпалери в коридор

Шпалери в коридор світлих тонів

Якщо в інтер’єрі переважають виразні та чіткі лінії, ідеально підкреслять їх яскраві соковиті кольори.

Для створення затишку та комфортної атмосфери краще вибирати шпалери теплих відтінків.

Шпалери темних холодних тонів у коридор купувати не рекомендується – через таке оздоблення приміщення здаватиметься ще меншим. Якщо вибір зроблений все ж таки на користь такого колірного рішення, потрібно грамотно продумати освітлення: використовувати настінні бра, верхній світильник, в ідеалі – організувати освітлення по всьому периметру. Такий хід пом’якшить інтер’єр приміщення, додасть затишку.

шпалери в коридор

Оздоблення стін коридору шпалерами холодних тонів

Дизайнерські рішення шпалер для коридору та передпокою

Дизайн коридору може бути найрізноманітнішим. При оформленні приміщення важливо правильно вибрати малюнок покриття, його колірну гаму та гармонійно поєднати з обробкою стелі та підлоги.

Оздоблення коридору може бути виконане за допомогою панелей. Це популярне рішення, що помилково відноситься до застарілих. За допомогою панелей легко перетворити маленький коридор у хрущовці. Цей класичний вид обробки практичний і залишає простір для творчості – можна використовувати панелі з однієї колекції або комбінувати різні на свій смак, поєднувати однотонні нижні з яскравими, прикрашеними квітковим малюнком або верхніми смужками.

шпалери в коридор

Оздоблення коридору ПВХ панелями

Смугасті шпалери для коридору та передпокою – рішення, яке не втрачає актуальності вже кілька років. Однак при покупці варто враховувати особливості приміщення. Будь-який різновид смугастих шпалер відмінно виглядатиме в просторій і добре освітленій передпокої квадратної форми, а ось для оформлення невеликих, витягнутих або вузьких коридорів доведеться вибирати смужку певного типу.

шпалери в коридор

Яскраве оздоблення коридору смугастими шпалерами

Смугасті шпалери в коридорі, витягнутому в довжину, візуально зроблять його ще. Вирішити проблему можна, якщо нижню поверхню стін обробити покриттям, що імітує панелі, а для верхньої використовувати смужки. Надати вузькому коридору затишку допоможуть м’які тони.

шпалери в коридор

Комбінування смугастих шпалер та однотонної обробки в коридорі

Якщо потрібно візуально подовжити короткі стіни, використовують шпалери з горизонтальними смужками.

шпалери в коридор

Горизонтальна смужка на шпалерах візуально подовжить коридор

Шпалери з абстрактним малюнком – чудове рішення для передпокою. За допомогою різноманітних орнаментів можна замаскувати дрібні дефекти стіни. Різноманітність варіантів дизайну, доступна ціна – ще два вагомі аргументи на користь такого вибору.

шпалери в коридор

Абстрактні шпалери в коридорі приховують усі дефекти стін

Однотонні шпалери в коридорі будуть елегантним тлом, ставлячи на перший план обстановку. Лаконічне, без зайвої химерності покриття – елемент стильного інтер’єру. Важливо пам’ятати, що при використанні таких шпалер необхідно ретельно вирівняти стіни. В іншому випадку всі недоліки будуть видні.

Шпалери в коридор: типи, колір, малюнок 29 - Max Home

Лаконічна обробка однотонними шпалерами

Фотошпалери в коридор

Фотошпалери в коридорі – сміливе рішення, що дозволяє кардинально перетворити приміщення. Пейзажі або квіти виглядатимуть оригінально, проте вибирати малюнок слід, беручи до уваги площу приміщення та його форму. У просторій та світлій передпокої вдалим стане майже будь-який малюнок, але для обмеженого простору коридору хрущовки підійдуть далеко не всі.

шпалери в коридор

Стильне оформлення коридору фотошпалерами

4 правила, які допоможуть вибрати вдалі фотошпалери для вузького коридору:

 • Великий малюнок та 3D-ефект для подібних приміщень не годяться – вони лише візуально зменшать розміри.
 • Темні кольори зроблять вузький коридор ще більш витягнутим.
 • Якщо перевага віддана малюнку з яскравими кольорами, слід подбати про відповідне обрамлення – фон має бути м’яким, з переважанням м’яких пастельних тонів. Якщо в маленькому приміщенні влаштувати буйство яскравих фарб, це буде напружувати зір і тиснути на психіку людей, що знаходяться в ньому.
 • Фотошпалери з дуже дрібним візерунком (квіточками, наприклад) вимагатимуть облаштування якісного освітлення.

шпалери в коридор

Фотошпалери з великим малюнком в інтер’єрі коридору

Фотошпалери в коридорі рекомендовано поєднувати з іншими видами покриттів. Ефектно виглядатиме комбінація такого типу шпалер з рідкими структурою, що нагадують декоративну штукатурку.

Загальні рекомендації

щодо вибору шпалер для маленького коридору в квартирі

Поради від дизайнерів з інтер’єру допоможуть уникнути типових помилок, які люди роблять при виборі шпалер у коридор невеликої площі, а також допоможуть вибрати дизайн, що ідеально підходить для передпокою в хрущовці.

Основні принципи облаштування приміщень цього типу:

 • Щоб приміщення не виглядало похмурим, слід відмовитися від використання оздоблювальних матеріалів темних тонів (насичено-зеленого, коричневого, чорного та темно-синього).
 • Яскраві кольори допоможуть оживити атмосферу, проте важливо дотримуватися помірності, не використовувати в обробці тільки їх.

шпалери в коридор

Яскраві шпалери оживлять інтер’єр коридору

 • Смугасті шпалери в коридор або покриття з нейтральним малюнком, якщо грамотно їх підібрати, приховують недоліки приміщення, зроблять його менш вузьким, візуально розширять тісний простір.

шпалери в коридор

За допомогою шпалер у смужку можна коригувати простір коридору

 • Для стильного дизайну можна використовувати комбінування різних типів або колекцій шпалер для коридору у квартирі.

шпалери в коридор

Поєднання шпалер різних типів в обробці коридору

 • При оформленні варто також не захаращувати передпокій меблями – ситуація повинна бути ретельно продумана, кожен предмет мати своє призначення.

Висновок

Займатися оформленням передпокою досить складно, проте цілком можливо. Ці поради допоможуть швидко та правильно вибрати відповідні оздоблювальні матеріали та дизайн шпалер у коридор вашого будинку.

Відео

5/5 - (7 голосів)

27 думок про “Шпалери в коридор: типи, колір, малюнок

 1. Avatar of Тарас
  Тарас :

  – Які шпалери в коридорі найпопулярніші? Ті, де малюнок – “Вихід”!

 2. Avatar of Людмила
  Людмила :

  В коридоре шпалеры висят,
  Типы разные, цвета яркие.
  Малюнки на них улыбкой радуют,
  Дом становится уютным и ярким.

 3. Avatar of Оксана
  Оксана :

  Автор прекрасно описал разнообразие и возможности выбора шпалер для коридора, подробно рассмотрев различные типы, цвета и малюнки.

 4. Avatar of Людмила
  Людмила :

  “О, да, конечно, шпалеры в коридоре – это то, что нам всем так необходимо для счастливой жизни. Как же без них можно было обойтись все эти годы? Ведь это такая важная часть нашего бытия, выбор типа, цвета и рисунка шпалер – это, конечно же, вопрос жизни и смерти. Неужели нам действительно ничего более важного не осталось для обсуждения?”

 5. Avatar of Лагивкель
  Лагивкель :

  “Очень интересно, какие типы, цвета и рисунки могут быть на шпалерах в коридоре. Ведь, по сути, это всего лишь обои, которые слишком часто меняются и не оставляют никакого особого впечатления.”

 6. Avatar of Вютс
  Вютс :

  “Ого, шпалери в коридоре! Неожиданно! Я не очень разбираюсь в этом, но они выглядят очень яркими и красивыми. Я даже не знал, что шпалери могут быть с разными рисунками! Надеюсь, они подходят к остальной обстановке в доме.”

 7. Avatar of Куас
  Куас :

  – Як назвати коридор з шпалерами у вигляді морського пейзажу?
  – Алею-лю-лю!

 8. Avatar of Лаабомкно
  Лаабомкно :

  О, да, конечно, шпалеры в коридоре – настоящая наука! Я, как эксперт во всех областях, знаю, что тип, цвет и рисунок шпалер – это вопрос жизни и смерти! Кто бы мог подумать, что такая мелочь может столь сильно повлиять на наше существование! Я даже не представляю, как люди без моих глубоких знаний в этой области могут выбрать правильные шпалеры для своего коридора. Но, конечно, я всегда готов помочь им своим бесценным опытом и экспертизой!

 9. Avatar of Laand
  Laand :

  Какие типы, цвета и рисунки шпалер в коридоре вам нравятся или предпочитаете?

 10. Avatar of Piva
  Piva :

  “О, да, конечно, шпалеры в коридоре – это просто величайшая наука! Я, конечно, все знаю о типах, цветах и рисунках! Как же без этого знания трудно выжить в этом мире, не так ли?!”

 11. Avatar of Polospef
  Polospef :

  – Які шпалери найпопулярніші серед ворогів? Ті, де на малюнку зображена велика діра у стіні!

 12. Avatar of Дамир
  Дамир :

  – Як називається найпопулярніший малюнок на шпалерах в коридорі?
  – “Загублений ключ: розмір, форма, колір”.

 13. Avatar of Saakokosp
  Saakokosp :

  “Ого, шпалери в коридорі! Це ж так красиво! Якісь різнокольорові, з великими квітами або, може, забарвлені в яскраві кольори? А може, навіть з малюнками тварин? Але, чесно кажучи, я не знаю, які саме типи шпалер є. Можливо, є різні матеріали, з яких вони виготовляються? Хотілося б дізнатися більше про це!”

 14. Avatar of Leaosr
  Leaosr :

  – Як називаються шпалери з малюнком на тему моря?
  – Аквапринтилки!

 15. Avatar of Саипанинк
  Саипанинк :

  О, я вже бачу, що тут шпалери в коридорі – це найважливіша тема, про яку потрібно знати все! Які ще там типи, колір і малюнок – це ж просто наукова галузь! Ну, розкажіть мені, генію, які шпалери в коридорі підкреслять мою бездоганність?

 16. Avatar of Макар
  Макар :

  – Як називається найпопулярніша шпалера в коридорі?
  – “Хочу вже додому!”

 17. Avatar of Жиокбапмь
  Жиокбапмь :

  Дуже цікава стаття про шпалери в коридорі: типи, колір, малюнок.

 18. Avatar of Loapayan
  Loapayan :

  1. Які типи шпалер ви вважаєте найбільш популярними для використання в коридорах?
  2. Чи варто враховувати колір стін та інші елементи дизайну при виборі кольору шпалер для коридору?
  3. Які малюнки на шпалерах ви вважаєте найбільш підходящими для створення затишного атмосфери в коридорі?
  4. Чи впливає вибір типу та кольору шпалер на візуальне сприйняття розміру коридору?
  5. Які фактори варто враховувати при виборі шпалер для коридору, щоб вони виглядали стильно та гармонійно?

 19. Avatar of Ваакмадун
  Ваакмадун :

  Шпалери в коридорі – це прекрасний спосіб прикрасити і зробити його більш затишним. Різноманітні типи шпалер дозволяють підібрати ідеальний варіант для будь-якого інтер’єру. Ви можете вибрати класичні шпалери з геометричними візерунками, або сучасні з абстрактними малюнками. Колір шпалер також має велике значення – він може створити візуальний ефект збільшення або зменшення простору. Не бійтеся експериментувати і змінювати шпалери, вони додадуть вашому коридору особливий шарм і створять неповторний настрій.

 20. Avatar of Станислав
  Станислав :

  – Які шпалери найпопулярніші серед ворогів?
  – Шпалери з малюнком “Вихід”!

 21. Avatar of Raogvanfi
  Raogvanfi :

  “Шпалери в коридорі – це візитна картка дому, що розповідає про нас без слів: вибраний стиль, кольори та малюнок – віддзеркалення нашої особистості.”

 22. Avatar of Sokunsit
  Sokunsit :

  “Шпалери в коридорі – це відображення нашого внутрішнього світу: типи, колір і малюнок відображають наші переконання, наші смаки і наші емоції.”

 23. Avatar of Nibenir
  Nibenir :

  Шпалери в коридорі – це чудовий спосіб прикрасити і змінити атмосферу приміщення. Текст від читача піднімає цікаву тему про типи, колір і малюнок шпалер для коридору.

  Типи шпалер можуть бути різними – від класичних до сучасних. Класичні шпалери зазвичай мають витончений дизайн і використовуються для створення елегантного і розкішного вигляду. Сучасні шпалери можуть бути більш абстрактними або геометричними, вони додають сучасність і стиль до коридору.

  Колір шпалер також грає важливу роль у створенні настрою в коридорі. Яскраві кольори, такі як червоний або жовтий, можуть надати енергії і жвавості, тоді як нейтральні кольори, такі як сірий або бежевий, можуть створити спокійну і затишну атмосферу. Важливо врахувати освітлення коридору, оскільки воно може впливати на сприйняття кольору шпалер.

  Малюнок на шпалерах може бути різноманітним – від геометричних фігур до квіткових орнаменті

 24. Avatar of Цикюудь
  Цикюудь :

  “Кожен вибір шпалер у коридорі відображає наші внутрішні стани і настрої, створюючи атмосферу, яка впливає на наше самопочуття і сприйняття оточуючого світу.”

 25. Avatar of Израиль
  Израиль :

  Шпалери в коридорі – це важливий елемент декору, який може створити атмосферу та надати особливий стиль приміщенню. Вибір типу, кольору та малюнка шпалер залежить від особистих вподобань та стилю інтер’єру.

  Перш за все, варто звернути увагу на тип шпалер. Існує багато різних варіантів, таких як вінілові, флізелінові, паперові та текстильні. Кожен тип має свої переваги та недоліки, тому важливо вибрати той, який відповідає вашим потребам та вимогам.

  Колір шпалер також має велике значення. Він може вплинути на сприйняття простору та створити певний настрій. Наприклад, світлі відтінки можуть зробити коридор виглядати більш просторим та світлим, тоді як темні кольори можуть створити більш інтимну та затишну атмосферу. Варто також враховувати кольорову гаму інших елементів декору в коридорі, щоб забезпечити гармонійне поєднання.

  Малюнок на шпалерах може бути різноманітним – від

 26. Avatar of Vyuulmaig
  Vyuulmaig :

  Шпалери в коридорі – це чудовий спосіб прикрасити і змінити вигляд цього простору. Їх типи, колір і малюнок можуть значно вплинути на загальний стиль і настрій в коридорі.

  Щодо типів шпалер, є багато варіантів на вибір. Наприклад, ви можете вибрати вінілові шпалери, які дуже практичні і легкі у догляді. Вони мають водостійкість, тому добре підходять для коридорів, де може бути багато вологи. Інший варіант – флізелінові шпалери, які мають високу міцність і довговічність. Вони також допомагають приховати невеликі нерівності на стінах. Крім того, є паперові шпалери, які дуже популярні завдяки своїй доступності і можливості легко змінити їх колір або малюнок.

  Колір шпалер також грає важливу роль у створенні атмосфери в коридорі. Яскраві кольори можуть зробити приміщення більш живим і енергійним, тоді як нейтральні тони можуть надати йому більш спокійного і затишного вигляд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *