Ламінат охоче використовують для обробки кухні, і це легко пояснити. З естетичної точки зору, ламінат в інтер’єрі кухні чудовий: його текстури та кольорова гама відповідають головним тенденціям у світі дизайну.
Колірна гармонія в інтер’єрі кухні
Ламінат люблять дизайнери. Він надає широку лінійку відтінків, що дозволяє створювати проекти інтер’єру кухні в ідеальній палітрі кольорів. Його колір не обмежений приголомшливими варіаціями сірого, коричневого та чорного. Виробники пропонують фантазійні імітації деревини з відтінками зелені, індиго, марсали чи теракота.
Все, що стає актуальним у кольорі інтер’єру, негайно втілюється в нових колекціях ламінату.
Відчуття чистоти
Поверхня ламінату сяє чистотою. Це важливо для кухні! Будь-які забруднення без зусиль стираються вологою серветкою. Проте стики… Втім, їх можна спробувати захистити воском чи герметиком. Є також моделі з фаскою, укріпленою меламіновим покриттям, у них стики підкреслені, але виглядають охайно: бруд легко видаляється.
Про довговічність
Практичність ламінату спірна в довгостроковій перспективі, головним чином через недостатню водостійкість. Це не так важливо, якщо планується обробка ламінатом стін на кухні – вода на них потрапляє нечасто, у вигляді пари або бризок (якщо йдеться про кухонний фартух з ламінату).
Інша справа – покриття для підлоги, але і тут споживач шукає баланс між довговічністю, ремонтопридатністю, ціною та естетикою.
Яка і недорога імітація
Найбільш актуальні напрямки дизайну передбачають використання натурального дерева та каменю, але це дорого. Ламінат дозволяє наблизити проект інтер’єру до реальності. Власне, це основне, що робить його все більш популярним.
Така тенденція: масовий споживач вважає за краще не вкладатися в елітну нерухомість, обираючи бюджетне або орендоване житло плюс бездоганний дизайн інтер’єру за відносно невеликі гроші.
Ламінат імітує будь-які породи деревини, від демократичної сосни до екзотичного африканського дуба, а також пробку та кераміку. Технологія виготовлення дозволяє з фотографічною точністю передати колір та текстуру оригінального матеріалу.
Нанести такий достовірний малюнок на інші поверхні поки що не вдається.
Як використовують ламінат для обробки кухні
1. Настил підлоги
Найчастіше ламінатом застилають підлогу – виходить чисте, красиве, а якщо вибирати комерційний клас 32 і вище, то досить вологостійке покриття.
Як приклад наведемо покриття для підлоги елегантної кухні (фото) з ламінату, який копіює текстуру старої дошки, але дешевше і простіше у догляді, ніж натуральний матеріал.
2. Панель на стіні
Наймодніший лайфхак – ламінат на стіні кухні (фото): як активний візуальний елемент, він використовується локально.
Наприклад, на фото декорований під тепле дерево ламінат на кухні на стіні розбавляє скандинавську чорно-білу гаму та допомагає виділити затишну обідню зону.
Можна далі розвинути тему екологічного острівця, розмістивши на панелі зелені рослини, або, навпаки, пограти на контрасті природи та техніки, вписавши в «дерев’яний» інтер’єр вінтажні світильники в стилі лофт.
3. Затишний фартух
Ніхто не візьметься стверджувати, що ламінат – найпрактичніший захист стіни в зоні готування. Але з іншого боку, кухонний фартух з ламінату незрівнянно легше підтримувати у чистоті, ніж дерев’яні панелі, тому для кухонь у японському стилі чи кантрі найкращого матеріалу не підібрати.
Конкуренцію йому можуть скласти ламіновані панелі ДСП, але по широкій палітрі кольорів йому немає рівних, а значить дизайнери знову і знову використовуватимуть ламінат для фартуха на кухні.
4. Дозволено все, що не заборонено
Іноді ламінатом прикрашають кухонні меблі – стільницю, дверцята, полиці. Клей, герметики та віск допомагають надати поверхні максимального вологозахисту.
У кожному окремому випадку дизайнер вирішує цілком конкретне завдання, користуючись можливістю вибрати вдалий колір та малюнок.
Наскільки це практично? довговічно? Це залежить від ретельності виконання та акуратності господарів.
Ламінат на підлогу: коли естетика найважливіше
Використання ламінату для підлоги кухні – предмет незагасаючих дискусій. Дивно вже те, що матеріал, що свідомо програє в плані вологостійкості лінолеуму і керамічної плитки, все ж таки розглядається як альтернатива кераміці і лінолеуму. Як йому це вдалося?
Секрет криється в естетиці, особливих тактильних властивостях, простоті укладання, у догляді та ціні. Він замінює натуральні покриття для підлоги, копіює їх зовнішні особливості, і привносить нові корисні властивості – простоту монтажу і демонтажу, зносостійкість, вкрай просту підтримку в чистоті.
У дизайні сучасних квартир, особливо студійного планування, проглядається тенденція використовувати для всіх кімнат, включаючи кухню, єдине покриття для підлоги, уникаючи «латок» з інших матеріалів. Виняток роблять лише для ванної. І тут постає питання: чим застелити все приміщення – лінолеумом, деревом, керамікою чи ламінатом?
Вибір зробити складно, але за сукупністю властивостей, за універсальністю часто виграє ламінат.
Його недостатню водостійкість доводиться компенсувати акуратністю. У разі форс-мажору – підтоплення – перестелити ламінат можна за один день, і коштуватиме ремонт недорого, враховуючи стандартні розміри кухні.
За жорсткістю ламінат займає проміжне положення між керамогранітом та лінолеумом. На ньому не залишаються продавлені сліди від стільців, як на лінолеумі, і в той же час він далекий від каменю – якщо випадково впустити тарілку, вона не розіб’ється. У ламінату тверда поверхня та амортизуюча підкладка, ходити по ньому приємно.
Є ще таке поняття, як тепла підлога. Йдеться не про системи підігріву, а про тактильні відчуття. Кам’яна підлога (керамічна плитка і керамограніт), незважаючи на виняткову довговічність і гігієнічність, не приживається як кухонне покриття в північних широтах.
Він надто жорсткий, прохолодний, незатишний.
Дерев’яна, і тим більше паркетна підлога не тільки недостатньо вологостійка, але дорога і примхлива в експлуатації. У лінолеуму інший недолік – він не відповідає сучасній естетиці житла. Лідером компромісу сіановиться для кухні (фото) підлога з ламінату, ефектна і проста у догляді.
Ламінат значно дешевший за дерево, естетично ідеальний (виробники стежать за тенденціями у світі дизайну та оперативно оновлюють лінійку продукції), кращі зразки цілком вологостійкі. Він поступається натуральним покриттям у довговічності, але його вибирають ті, для кого важливіша ціна, естетика та затишок.
Навіщо на кухні стіна з ламінату?
Відразу скажемо – обшивати ламінатом усі стіни кухні – погана ідея, його використовують для створення акцентів.
Креативне оздоблення стін кухні ламінатом здатне дивним чином спотворити простір. Це відбувається, наприклад, при плавному переході оздоблення підлоги на стіну.
Тому, що межа між покриттям для підлоги і стіною виявляється змащена, приміщення здається або більш просторим, або більш камерним, залежно від відтінку і малюнка панелі.
У тому випадку, коли ламінована плита перетікає від стіни до стелі, створюється своєрідний намет, що замикає обідню зону. Під ним ховають електропроводку до світильників.
До декоративної панелі легко кріпляться полички для чайних сервізів та різноманітних аксесуарів. А як ефектно розкриваються на його тлі живі зелені рослини!
На фото показано, як ділянка стіни з ламінатом на кухні відтіняє світлу обідню групу.
Позаду диванчика в їдальні зоні таке покриття виконує як мінімум дві ролі, декоративну та прикладну: захищає простір за спинкою лави від від стирання і від постійного забруднення.
Цікаво виглядають панелі, укладені по діагоналі або паркетом.
Якщо в їдальні є технічна ніша – це удача. У ній розміщують каскад відкритих поличок або залишають вільну чисту поверхню, покриту ламінатом.
Витримана в японському стилі кухня з ламінатом на стіні у кольорі темного венге здається бездоганно чистою та лаконічною – такого ефекту і домагався дизайнер.
Для провансу виробники пропонують білі, наче вицвілі малюнки деревини. Локальна обробка кухні ламінатом стіни (фото) або невеликої її ділянки надає приміщенню милу сільську невимушеність.
Особливу роль виконує оздоблення ламінатом стін кухні-лофт. Для цього підбирають малюнок у стилі амбарних дощок або складні фактури, що імітують поздовжнє розпилювання старого могутнього дерева.
Мета: поєднати індустріальний метал і грубий бетон з не менш брутальною деревиною для досягнення мальовничого розмаїття.
Фартук із ламінату – якщо дуже хочеться, то можна
Якщо виходити із суто практичних міркувань, кухонний фартух із ламінату – не найкращий варіант захисту стіни від агресивних впливів води, температури та жиру. Але в деяких випадках він настільки вдало підтримує дизайн, що неможливо відмовитися від цієї ідеї.
Насправді таке оздоблення має свої плюси:
- Легко монтується, у тому числі на стіни складної конфігурації, з нішами та виступами.
- Маскує нерівності основи.
- Завдяки багатому вибору структур та відтінків, дозволяє доповнити інтер’єр тонко вивіреним акцентом.
- Обходиться недорого, а значить фартух можна без жалю замінити на новий.
Недоліки ламінату як фартух очевидні, але озвучити їх для повноти картини доведеться, хоча б для того, щоб розвінчати міфи:
- Стики згодом забиватимуться жиром. З цим можна боротися: протирати панелі негайно після забруднення, а на практиці після приготування їжі.
- Вважається, що ламінат розпухне від вологи. Ні, якщо протирати його відразу після миття посуду.
- Над плитою ламінат покоробиться від жару. Це ж як треба смажити, до гарячого вугілля? Матеріал витримує навіть короткочасний контакт із гарячою сковородою, а від звичайного нагрітого повітря шкоди не буде.
Ламінат на кухонному фартуху – оздоблення на любителя. Любителя оригінальності, ідеальних поєднань кольорів і змін.
Радість експерименту
Ламінат міцно зайняв своє місце – він став бюджетним і якісним замінником натуральних покриттів. Він імітує будь-які породи деревини, від демократичної сосни до екзотичного африканського дуба.
Нові колекції запускаються у виробництво одразу ж після щорічних експозицій інтер’єрних салонів. Відносно недорогий матеріал відображає останні тенденції у світі дизайну!
Експерименти з нетрадиційним оздобленням кухні ламінатом стали своєрідною модою, лайфхаком. Спробуйте і ви!
“Ламінат в інтер’єрі кухні – міфи розбиваються, лайфхаки зберігаються.”
“Не все золото, що блищить.”
“Ламінат в інтер’єрі кухні: він може бути як міфом, так і лайфхаком – все залежить від його якості та правильного вибору.”