Дизайн інтер’єру зробив новий виток і представив нам давно відомий матеріал – ковролін для підлоги – у новій якості.
Він став міцнішим, ефектнішим і екологічнішим. Його пропонують стелити не тільки на підлогу, а й на стіни. Він навіть знайшов своє місце на кухні! Чи достатньо заінтриговані? Тоді перейдемо до огляду, познайомимося з тенденціями в інтер’єрній моді і виберемо для вас чудовий ковролін – ефектний, безшумний та практичний.
Чим килим відрізняється від ковроліну?
Ковролін покриває всю поверхню приміщення вітальні
І килим, і ковролін мають ворсову поверхню. При їх ткацтві використовуються натуральні та синтетичні волокна – шерсть, нейлон, поліамід, поліестр. Власне, цим і обмежена їхня схожість.
Ковролін мають ворсову поверхню
Принципова відмінність полягає в тому, що килим призначений для прикраси кімнати, а ковролін покриває підлогу повністю, замінюючи собою інше покриття для підлоги.
Ковроліном можна покрити частину кімнати, розділивши на зони
Килим має певний розмір, а ковролін – рулонний матеріал практично необмеженого розміру (за кордоном можна зустріти пропозиції про продаж ковроліну до 15 метрів шириною, про обмеження по довжині в них не йдеться). Звідси випливають технологічні та всі інші відмінності.
Ковролін має необмежений розмір
Килим або ковролін – що краще?
Сьогоднішній ринок здатний задовольнити покупця з будь-якими стилістичними та фінансовими уподобаннями у виборі ковроліну
З погляду цінителя прекрасного, дорогий перський килим з дивовижним орнаментом – безумовно краще. З погляду масового споживача чи дизайнера, що працює у руслі сучасних тенденцій – вибір за ковроліном.
Ковролін підходить під будь-який стиль
Ціна
Килими спочатку створювалися як предмети розкоші. Вони завжди були дорогими, тому й не йшлося, щоб застилати ними все приміщення від стіни до стіни. Звичайно, були нувориші, які могли собі це дозволити, але такі винятки лише підтверджують правило. Отже, килим – це дорогоцінний камінь в оправі розкішного інтер’єру.
Ковролін на підлозі
Ковролін на підлозі спочатку задуманий як покриття для підлоги, яке замінює собою паркет, ламінат, кераміку або лінолеум. Він за визначенням не може бути дорогим, просто через велику витрату.
Крім того, ковролін розрахований на масового споживача. Його ціна є демократичною порівняно з традиційними килимами, а досягається це здешевленням виробництва.
Технологія
Покриття підлоги з ковроліну
Килими бувають ручної роботи та машинного виробництва, ковролін – тільки машинного.
При виробництві килимів використовуються вовняні, шовкові, бавовняні нитки та синтетичні добавки чи замінники.
Ворс ковроліну, який має бути міцним і відносно недорогим, формується він із найміцніших синтетичних волокон або сумішових, з додаванням вовни.
Ковролін із вовни
Основа виконується з джутового волокна, але на відміну від килимів, ковролін з вивороту має латексне просочення, яке додатково закріплює ворс (він повинен витримати тривалу інтенсивну експлуатацію) і запобігає ковзанню. Ворс необхідно закріплювати ще й тому, що у ковроліну він менш щільний. Іншими словами, шар просочення дозволяє заощаджувати на щільності петель.
Отже, чому суцільне килимове покриття стало доступним пересічному споживачеві, тепер зрозуміло – через технологічність і хорошу ціну. Залишилося зрозуміти, чим воно привабливе.
Дизайн
Ковролін на кухні
Це лише одна з чудових споживчих властивостей м’якого покриття для підлоги, але воно заслуговує на особливу згадку.
Ковролін в інтер’єрі виглядає дуже затишно
«У фактурі, кольорі та малюнку ковроліну на підлогу враховуються найактуальніші тенденції. Дизайнери тільки вигадають – а виробники вже пропонують ринку нові зразки.»
Зробити це відносно нескладно – адже виробництво автоматизоване, і для зміни структури ворсу або характеру малюнка потрібно лише внести зміни в програму.
Ковролін в інтер’єрі квартири
Унікальні споживчі властивості
Так, саме так унікальні! Ковролін вибирають не як дешевий різновид килима, а як покриття, яке вирішить низку специфічних проблем.
Чого чекають від його придбання, і чому в будинку охоче стелять ковролін – до спальні, дитячої, вітальні?
- М’якість.
- Теплоізоляція.
- Шумопоглинання.
Ковролін у спальні
Цілий комплекс основних проблем сучасного домобудування можна вирішити одним клацанням, замовивши ковролін. Додамо до цих безумовних плюсів ще чотири:
- Необмежені варіанти дизайну – від дотепних до традиційних.
- Простота монтажу.
- Зносостійкість.
- Прості зрозумілі методи чищення.
- Помірна ціна.
Всі ці переваги настільки суттєві, що переважують недоліки, а вони, звичайно, є.
Ковролін у вітальні
Мінус ковролінового покриття
Недоліки ковроліну відомі всім:
- Велика частка синтетичних волокон роблять матеріал жорсткішим.
- Статичний заряд притягує пил.
- Для очищення необхідний потужний миючий пилосос. Просто протерти підлогу «швидко» – не вийде.
- Без регулярного чищення у ворсі заводяться мікроорганізми – кліщі, моль та ін. Особливо це стосується дорогого ковроліну з високим вмістом вовни.
На захист матеріалу слід сказати, що жорсткість ворсу з лишком компенсується його наявністю – поверхня все одно залишається м’якою.
Ковролін вимагає особливого догляду
Засоби хімічного чищення для миючих пилососів допомагають ефективно позбавлятися будь-яких плям і одночасно проводити антисептичну та антистатичну обробку. Остаточну крапку в боротьбі з пилом ставить робот-пилосос, який без господарів методично заглядає в усі куточки. Це не таке вже дороге задоволення – його ціна давно зрівнялася із вартістю хорошої пароварки чи хлібопічки.
Цікаве питання: чим відрізняється ковролін від паласа
Питання несподіване, тому що в обох матеріалів більше схожості з килимом, ніж лайка з другом. По суті, палас – це килим без ворсу, з рельєфною фактурою, створеною особливим характером переплетення товстих твердих ниток. Він має певний розмір і призначений для акцентування якоїсь зони – наприклад, біля м’якого куточка, ліжка чи робочого столу.
Таким чином, ковролін від паласа відрізняється і розміром, і ворсом, і сферою застосування. Із загального лише те, що обидва перебувають у демократичному діапазоні цін. Заради справедливості треба сказати, що давно вже з’явилися види ковроліну, які повторюють фактуру, властиву паласу, але як вид підлогового покриття зберігають за собою назву «ковролін», тому що продаються в рулоні.
Що краще – ковролін чи палас?
Що краще – ковролін чи палас? Їх некоректно порівнювати, у кожного своя сфера застосування. Палас – це недорогий сучасний аналог килима, а ковролін – суцільне килимове покриття для підлоги.
Комфорт та безпека: ковролін у дитячу кімнату
Ковролін у дитячу? “Ах, пил, ах бруд!” Пил, бруд – і все, інших аргументів «проти» не знайти. Але про чищення ми щойно розповіли, з нею жодних проблем, тим більше, якщо діти виросли з памперсів. Хоча і повзунковий період таке покриття переживає цілком вдало.
Ковролін у дитячій кімнаті – ідеальне рішення
В іншому ковроліну в дитячу кімнату немає альтернатив.
- Тепла підлога – це чи не головний фактор дитячого здоров’я.
- Амортизуюча поверхня – найкраща страховка від дрібних, але прикрих травм, без яких зазвичай не обходиться дитяча метушня.
- Тиша в будинку – матеріал настільки ефективно приглушує звуки, що галасливі ігри не малюків стають на кілька децибелів тихіше.
- Спокій сусідів – діти можуть бігати та стрибати скільки завгодно, сусіди цього не почують і не прийдуть скаржитися.
- Приголомшливий «дитячий» дизайн.
Дизайн ковроліну для дитячих кімнат вражає – можна вибрати ніжні кольори, легкі орнаменти, казкові, рослинні чи морські сюжети, тематику для дівчаток чи хлопчиків. Класикою став ковролін «Дорога» для дітей – справжній полігон для автоперегонів! Ковролін для дитячої кімнати нерідко купують шматком (закрутленим килимком), щоб виділити ігрову зону дитячої.
Ковролін «Дорога» для дітей
Вище сказано, що альтернативи немає – це гаряча, мабуть. Альтернатива ковроліну в дитячу кімнату існує – це дорогий пробковий паркет. Він відноситься до амортизуючих, теплих і шумопоглинаючих матеріалів. Але ціна його на порядок вища, а з монтажем – і на два порядки.
Стелити ковролін на кухню – чи це можливо?
Ковролін у кухонній зоні
У мокрій зоні навіть ламінат стелити ризиковано, хоча для цього є марки підвищеної водостійкості. Часто в якості кухонного покриття для підлоги вибирають лінолеум, паркет, керамограніт і той же ламінат. Мабуть, саме керамограніт та ламінат стали причиною того, що на кухню проник ковролін, але не у традиційному своєму варіанті, а у вигляді килимків.
Підлога з керамограніту на кухні всім хороша – не вбирає і не пропускає воду, легко миється. Він холодний, але це легко виправляється підігрівом. Однак з одним його недоліком миритися важко – він твердий і тендітний. У такій кухні не можна нічого упускати – впаде чашка – розіб’ється, впаде ніж – відколеться куточок плитки. Довго стояти на жорстку підлогу теж не комфортно, як наслідок – підвищене навантаження на суглоби, втомлена спина.
Постеливши на підлозі вздовж тумбочок вузький килимок, вирішують відразу всі проблеми: посуд не розбивається, комфортно ногам. Звичайний килим не підійде – він вбирає і пропускає вологу, його непросто випрати (він товстий, щільний і важкий, особливо в мокрому вигляді).
Ковролін на кухні
Саме для того, щоб килимки можна було ретельно чистити, їх виготовляють невеликими. Стандартний розмір сантиметрів – 60х40 або 120х40.
У кухні, застеленої ламінатом, ковролін з прогумованою підкладкою виконує додаткову функцію – захищає підлогу від випадкового намокання в ризикованійзоні, біля миття і плити, що збільшує термін служби ламінату. Погодьтеся, періодично сушити доріжку 40х120 см простіше, ніж перестилати підлогу.
Отже, для практичних потреб, ковролін в сучасному інтер’єрі кухні (і, якщо пам’ятаєте, дитячої кімнати) виступає в новій для себе ролі – килима.
Дизайнери розробили чудові зразки малоформатного ковроліну на кухню (дивіться на фото) у стилі прованс, класичному, східному. Пропонують лаконічні орнаменти для сканді, а також брутальні малюнки та фактури для індустріального стилю. Без зусиль можна знайти ковролін у стилі лофт, оформлений рекламними картинками на кшталт «поп-арт».
Ковролін на кузні в стилі модерн
«Міні-форматний ковролін на кухню прийшов у дизайн весело, легко, невимушено, щоб стати невід’ємною частиною інтер’єру. Зараз це настільки модно, що його кладуть на будь-яке покриття для підлоги, навіть на лінолеум.
Фото чудових інтер’єрів: ковролін на стіні
Такого у реальному житті ви ще не бачили. Легко стати першими!
Ковролін на стінах офісних приміщень, холів готелів і кінотеатрів давно сприймається як щось зрозуміле, адже він чудово гасить шум. Але ж у квартирах? У всьому виною, здається, став еко-стиль та модне вертикальне озеленення.
Ковролін на стіні
Оскільки вертикальний газон є дуже дорогою спорудою, а догляд за ним змушує жалкувати про відсутність агротехнічної освіти, дизайнери стали експериментувати з варіаціями штучного газону в інтер’єрі будинку.
«Виявилося, що зелений ковролін, постелений по сусідству з меблями та панелями з натурального дерева, візуально імітує мох. Виникає неймовірне відчуття еко-простору, особливо якщо ця зелень з підлоги перетікає на стіни.»
Далі – більше, ковролін на стіні вітальні став з’являтися всюди, незалежно від стилю інтер’єру. На вертикальній поверхні проявляється його оксамитова текстура та глибокий колір, який відтіняє дорогі меблі, зухвалі контури авангардних речей та настінний декор. При вдалому виборі акцентної стіни, палітри та навколишнього антуражу, дизайн набуває деякої богемності.
Ковролін у залі – це круто
Ну ось, ми підійшли до оформлення найамбіційнішого простору – вітальні. Який ковролін у залі виглядатиме гідно? В якій якості його використовувати? Як ми з’ясували, він може виступати як:
- підлогове покриття;
- оздоблення акцентної стіни;
- килим/палас.
«Таке почуття, що якщо в будинку немає ковроліну, то йому чогось не вистачає (це ми так жартуємо). А якщо серйозно, то з цього матеріалу знято тавро бюджетного замінника килима. Завдяки вдалому поєднанню характеристик, він зайняв у дизайні інтер’єру власну нішу.»
Вибрати ковролін для підлоги або стін – значить, вчасно вловити нову тенденцію в оформленні інтер’єру. Подивіться фотогалерею і у вас не залишиться сумнівів.
О, цей текст просто чудовий! Вибір ковроліну – це найкращий спосіб створити ефектний і затишний інтер’єр за доступну ціну. Ковролін – це справжній герой, який не тільки прикрашає приміщення, але й незамінний для створення комфорту і затишку. Я в захваті від такої можливості!
Цей текст просто чудовий! Вибір ковроліну – це найкраще рішення для кожного, хто шукає недорогий, ефектний і незамінний матеріал для підлоги. Я в захваті від можливостей, які надає ковролін – він не тільки додає естетику і стиль до приміщення, але й є практичним і зручним в експлуатації. Я впевнений, що ви не пожалкуєте, якщо виберете ковролін для свого будинку або офісу!
О, як цікаво! Я ніколи не задумувався про вибір ковроліну. Але звучить так, ніби це щось дуже привабливе. Він недорогий, що, звичайно, дуже хорошо, а також ефектний, що, мабуть, означає, що він виглядає дуже гарно. І, звичайно, незамінний – це, мабуть, означає, що без нього ніяк не обійтися. Я був би цікавий побачити, як виглядає ковролін і як він може змінити вигляд мого простору.
Ковролін – це ідеальний вибір для тих, хто шукає недорогий, але ефектний покриття для підлоги. Він додасть стиль та комфорт вашому простору, а також буде незамінним в захисті підлоги від пошкоджень. Не зважаючи на свою доступну ціну, ковролін виглядає дуже привабливо і може вибиратися в різних кольорах та дизайнах, щоб відповідати вашому стилю і інтер’єру. Вибираючи ковролін, ви отримуєте якісне рішення для свого простору, яке буде радувати вас не тільки зовнішнім виглядом, але й своєю практичністю.
Дякую за цікаву статтю про вибір ковроліну! Вона була корисною і допомогла зрозуміти, що ковролін – це недорогий, ефектний і незамінний матеріал для підлоги.
“Дешево і сердито”
“Ковролін може бути недорогим, ефектним та незамінним, але наскільки він довговічний та стійкий до зносу? Можливо, за кілька місяців він втратить свій колір та стане неприємним на дотик. Чи варто ризикувати інвестувати у щось, що може не виправдати своїх очікувань?”
“У виборі ковроліну – економія, естетика, неперевершеність.”
Дякую за статтю про вибір ковроліну – недорогого, ефектного та незамінного матеріалу для підлоги.
“Цінність не полягає в ціні, а в ефектності і незамінності.”
Якщо ти хочеш мати недорогий, ефектний і незамінний ковролін, то просто поклади на підлогу кілька газет – ефект гарантований!