Дитяча з клаптиків

Дитяча кімната має бути яскравою та святковою. Цього можна досягти яскравими фарбами стін, оригінальними меблями, великою кількістю яскравих плакатів на стінах.

А є і такий спосіб – самостійно зробити все це з яскравих клаптиків. Звичайно, повністю пошити покривало зі клаптиків – схоже на жебрацтво, та воно буде й незручним. А нашити яскраву аплікацію з великих та яскравих кольорів на покривало та подушки – виходить стильно та оригінально.

Особливо якщо правильно підібрати тони. Темно-зелені стебла та листя, білі, червоні та бузкові квіти на салатному покривалі виглядають ніжно та природно. А якщо намалювати такі ж квіти на паперовому абажурі настільної лампи, вишити на килимку – вся дитяча кімната набуває закінчених обрисів сучасного дизайну.

Білі кольори тумбочки, витончених точених стовпчиків ліжка, віконних фіранок додають в атмосферу світла та чистоти.

Курчатні покривала та подушки

Покривала та подушки для дитячої кімнати, зшиті з обрізків тканини, виглядають яскраво та весело. Та й пошити такі наволочки досить просто.

А ось для того, щоб створити настінну картину – мабуть, у магазині клаптиків потрібно провести кілька годин. А скільки праці та таланту треба вкласти у, здавалося б, простенькі аплікації з червоним фламінго, собачкою, або хлопчиком та дівчинкою, що нудьгують у вікні.

Спробуйте самі, якщо вийде, значить, у вас є талант і працьовитість.

Шматкова дитяча кімната

Шпакетна дитяча кімната

Подушки з клаптів

Подушки з клаптів

Подушки з клаптів 2

Подушки з клаптів 2

Подушки з клаптів 3

Подушки з клаптів 3

Ліжко з клаптів

Ліжко з клаптів

Ліжко з клаптів 2

Ліжко з клаптів 2

Покривало з клаптів

Покривало з клаптів

Курчатові меблі

Як бачите, пошити з клаптя можна не лише ковдри та подушки. Навіть меблі можна оновлювати клаптевими мотивами.

Правда крісла та дивани клаптевими матеріалами оформити досить важко, потрібно вміти перетягувати меблі, зате можна пошити чохли. А зробити такі пуфи, сидіння на стільці – досить просто.

Якщо ж підібрати яскраві акрилові фарби для фарбування стільців у тон сидінням – виходять дуже веселі меблі.

До твердих ящиків комода не потрібно пришивати клаптики – того ж ефекту можна досягти, приклеївши обрізки шпалер і бордюрів та відлакувавши їх.

Крісло з клаптів

Крісло з клаптів

Крісло з клаптів 2

Крісло з клаптів 2

Крісло з клаптів 3

Крісло з клаптів 3

Диван з клаптів

Диван з клаптів

Крісла з клаптів

Стулки з клаптів

Пуфік з клаптів

Пуфік з клаптів

Пуфік з клаптів 2

Пуфік з клаптів 2

Комод із клаптів

Комод з клаптів

Стінки зі шматочків

У магазинах шпалер завжди продаються рулони залишків за низькими цінами. Нарізавши їх на квадрати та прямокутники, можна оновлювати стіну в дитячій хоч щомісяця.

Тільки робити це потрібно разом з дітьми, нехай самі вчаться вибирати поєднання кольорів та малюнків. І назвати таку стіну можна – «Стіна творчості».

Стіни зі шматочків

Стінки зі шматочків

Стіни зі шматочків 2

Стінки зі шматочків 2

Стіни зі шматочків 3

Стінки зі шматочків 3

Стіни зі шматочків 4

Стінки зі шматочків 4

Килими

Створення таких килимів для дитячої кімнати – робота не один день. Особливо, якщо не зшивати килим зі смужок тканини, а нашивати аплікації – адже вона черепаха не схожа на іншу.

Звичайно, справжні килими тчуть роками, але й тут – роботи не на один місяць.

Шматкові килими

Килимові килими

Шматкові килими 2

Шматкові килими 2

Малюнки та іграшки з клаптя

Разом із дітьми можна спробувати виготовити клаптикове настінне панно. Спочатку спробувати зробити маленьке, потім більше.

Це не тільки корисно для розвитку дитини, розвитку працьовитості та естетичного смаку. Гарний результат можна гордо повісити на стіну дитячої.

Створене своїми руками – гарно подвійно. Кумедними м’якими іграшками можна грати, а найкращі можна повісити на стіну. Починайте із зразків, які бачите на фото – їх вигадали талановиті люди.

Іграшки з клаптя

Іграшки з клаптя

Іграшки з клаптя 2

Іграшки з клаптя 2

Іграшки з клаптя 3

Іграшки з клаптя 3

Іграшки з клаптя 4

Іграшки з клаптя 4

Іграшки з клаптя 5

Іграшки з клаптя 5

З досвідом ви навчитеся творити не гірше. У таких кумедних дрібниць буває і практичне застосування: рукавички-хватки для кухні, подушечки для голок і багато іншого можна зробити у вигляді веселих м’яких іграшок з клаптя.

А поки виконайте дитячу з клаптів та порадуйте свою дитину!

Оцініть цю публікацію

6 думок про “Дитяча з клаптиків

 1. Avatar of Фанис
  Фанис :

  Стаття “Дитяча з клаптиків” дивовижно вражає своєю творчістю та вмінням автора створити щось таке неповторне зі звичайних матеріалів.

 2. Avatar of Naelkaoss
  Naelkaoss :

  Дитяча уява – клаптики, з яких складається світ.

 3. Avatar of Елизар
  Елизар :

  – Чому дитяча з клаптиків не любить гратися в казки?
  – Бо вона завжди каже: “Я вже бачила, як вона закінчується!”

 4. Avatar of Сотолжэнч
  Сотолжэнч :

  – Як назвати дитячу книжку, зроблену з клаптиків?
  – “Патчворквірші”!

 5. Avatar of Ziamkeyul
  Ziamkeyul :

  Будь ласка, розширте момент, згадуваний у тексті про “Дитячу з клаптиків”.

  У тексті згадується “Дитяча з клаптиків” – це відома українська пісня, яка стала справжнім хітом у світі дитячої музики. Її автором є відомий український композитор та поет Володимир Івасюк.

  Ця пісня вперше прозвучала у 1971 році, і з того часу стала незмінним супутником дитинства для багатьох поколінь українців. Її мелодія та слова запам’яталися на все життя, і досі вона виконується на дитячих святах, у школах та на концертах.

  “Дитяча з клаптиків” розповідає історію про маленьку дівчинку, яка живе у військовому таборі. Вона носить одяг з клаптиків, але не зважаючи на це, завжди посміхається і радіє життю. Пісня передає важливе повідомлення про те, що щастя не залежить від матеріальних благ, а внутрішня сила та оптимізм можуть перетворити навіть найскладнішу життєву ситуаці

 6. Avatar of Леопольд
  Леопольд :

  Ваша стаття “Дитяча з клаптиків” дивовижна! Ви зуміли передати неперевершений світ дитячої уяви та творчості, використовуючи незвичайний матеріал. Ваша талановитість і креативність вражають і надихають. Браво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.