Робота на свіжому повітрі приносить масу задоволення та радості, але при цьому почуття втоми завжди супроводжує це.
Після насиченого трудового дня відновити сили можна, лежачи в шезлонгу або не лежаку зі склянкою прохолодного напою в руці.
Шезлонги та лежаки для дачі можуть бути різних видів, але головне щоб вони добре вписувалися в навколишнє оточення і були зручними.
Шезлонг для дачі повинен органічно вписуватися в навколишній простір
Все більше людей вважають за краще проводити час на свіжому повітрі, і тому попит на садові меблі зростає з кожним роком. Її виробники прагнуть задовольнити потребу в меблів, а заразом розробити їх новий дизайн.
Найпопулярнішими меблями серед дачників є шезлонги та лежаки, які різняться між собою за ціною, різновидом та матеріалом.
Відмінність лежака від шезлонгу
Дослівно шезлонг перекладається як «довгий стілець». Його можна вважати різновидом стільця. Він має довге сидіння, на якому можна розміститися практично на весь зріст. Шезлонг часто оснащений підлокітниками та спинкою, яка регулюється в кількох положеннях.
Дерев’яний шезлонг із підлокітниками
Лежак є легким переносним ліжком. Вона має дещо більші розміри та меншу висоту в порівнянні з шезлонгом. Розміри лежака дозволяють відпочивати у будь-якому положенні.
Спинка лежака також регулюється за кількома положеннями для комфортного відпочинку.
Лежак з спинкою, що регулюється.
Види шезлонгів та лежаків
Перед придбанням подібних меблів для саду необхідно розібратися про те, які існують види шезлонгів і лежаків.
Дерев’яний лежак
Подібний вид меблів поширений серед любителів дачного відпочинку. Вироби з дерева мають чудовий зовнішній вигляд. Дизайнери відзначають також його екологічність та безпеку для здоров’я людини.
Ще одна перевага дерев’яного лежака або шезлонгу, то це його абсолютне поєднання з навколишнім середовищем.
Універсальний дерев’яний лежак для дачі
Виробники садових меблів пропонують кілька їх варіантів: від найпростіших до шезлонгів, які своїми формами повторюють всі вигини людського тіла.
У всіх моделях спинки можуть фіксуватися в кількох положеннях, щоб людині було зручно і читати, і відпочити лежачи.
Зазвичай лежаки з дерева мають велику масу та їх важко транспортувати з одного місця до іншого. Для полегшення транспортування цього виду меблів оснащують колесами
Дерев’яний лежак з колесами легко транспортувати
Пластикові шезлонги
Часто на дачних ділянках можна побачити шезлонги, виготовлені з пластику. Основними перевагами цього виду шезлонгів є невисока ціна, простота догляду та транспортування.
Пластик не боїться води, легко миється.
Однак деякі дизайнери роблять унікальні моделі шезлонгів із пластику, а це, отже, значно збільшує їхню вартість.
Дизайнерський пластиковий шезлонг для дачі
Шезлонг у вигляді гойдалки
Шезлонги та лежаки для дачі у вигляді гойдалки дуже зручні та незвичайні. Основою такої конструкції є стійка, в основному виготовлена з металу. На цю стойку підвішується шезлонг.
Більше немає додаткових кріплень. Шезлонг або лежак вільно розгойдується у повітрі.
Шезлонг-гойдалка для дачі
Щоб захистити відпочиваючого від променів сонця і зробити відпочинок комфортним, лежак оснащують спеціальним парасолькою або навісом від сонця.
Також подібні лежаки чи шезлонги можна доповнити м’якими матрациками, які кріпляться до корпусу на зав’язках чи липучках.
Шезлонг-гойдалка з москітною сіткою
Плетені меблі для дачі
Ще один різновид садових меблів – плетені. Для виготовлення використовуються натуральні або синтетичні матеріали, наприклад, лоза, ротанг або синтетична лоза.
Шезлонги та лежаки виготовлені з натуральних матеріалів чудово вписуються у стиль оформлення дачної ділянки, виглядає красиво та витончено.
Однак ці меблі відрізняються високо ціною.
Шезлонг для дачі із синтетичної лози
Шезлонги та лежаки своїми руками
Для любителів ексклюзиву є чудова можливість виготовити шезлонг або лежак самостійно, при цьому заощадивши деяку суму грошей.
Для виготовлення цього садових меблів підійдуть підручні матеріали, наприклад, тканина, дерево або навіть картон.
Головне виявити фантазію та докласти деяких зусиль, щоб у результаті вийшов зручний шезлонг.
Шезлонг своїми руками з дерева
Дизайнери рекомендують звернути свою увагу на дерево, як на матеріал для шезлонгу. По-перше, з ним легко працювати навіть не маючи певних навичок, а по-друге, дерево відрізняється практичністю та довговічністю.
Шезлонг з дерева відрізняється своєю довговічністю
Для виготовлення дерев’яного шезлонгу необхідно підготувати такі матеріали:
1. дерев’яну плиту з клеєної деревини. Краще, якщо її товщина буде не менше 20 мм;
2. кілька дощок та брусів для виготовлення каркасу;
3. інструменти для роботи;
4. свердла різної товщини;
5. 4 ролики;
6. листи для шліфування дерев’яної поверхні;
7. оздоблювальні та захисні матеріали, лак та фарба.
Технічний малюнок дерев’яного шезлонгу
Тим хто вирішив зробити шезлонг своїми руками фахівці радять як матеріал застосовувати дерево хвойних порід, наприклад, ялинки або сосни.
Ці породи деревини відрізняються стійкістю до підвищеної вологості та не бояться різких перепадів температур зовнішнього повітря.
Деревина сосни відмінно підійде для шезлонгу для дачі
Визначення розмірів та початок робіт
Стандартний розмір шезлонгу зазвичай 60*190 см. Але можна виготовити виріб за індивідуальним розміром, виходячи з габаритів тіла та росту.
Після визначення розмірів можна приступати до виготовлення меблів.
1. Із раніше заготовлених брусів збирається каркас майбутнього шезлонгу. Бруси скріплюємо між собою металевими куточками, що використовуються при складанні ліжка.
Складання каркаса шезлонгу
2. Відповідно до обраних розмірів готуються ніжки. Висота ніжок зазвичай знаходиться у діапазоні від 5 до 10 сантиметрів.
3. На деякій відстані від країв каркаса необхідно прикріпити ніжки. Для цього використовуються довгі саморізи.
4. По центру кожної ніжки закріплюється ролик. Для його закріплення використовуються шурупи завдовжки 3-5 см.
5. Далі готуються планки для ґрат шезлонгу. За допомогою лобзика вирізаються планки розміром 8*60 см. Надалі планки прикручуються до каркаса шезлонгу, дотримуючись відстані між ними 1-2 сантиметри.
Кріплення планок до каркасу сидіння шезлонгу
6. Після того як конструкція готова її обробляють спеціальними складами, які оберігають деревину від псування та руйнування.
Після висихання деревину покривають лаком чи фарбою.
Складання елементів шезлонгу
Каркасний шезлонг із щільною тканиною
Такий вид шезлонгу дуже зручний у використанні. Його легко пересунути з місця на місце і він легко трансформується лежака в зручний стілець і назад.
Стандартний шезлонг із щільною тканиною
Для його виготовлення знадобиться:
- дерев’яні бруски різних розмірів для виготовлення каркаса для шезлонгу;
- щільна тканина;
- кріпильні матеріали;
- електричний дриль;
- клей та наждачний папір.
Для того, щоб виріб з тканини довго зберігав гарний зовнішній вигляд, для його виготовлення краще використовувати матеріал, який не вигоряє на сонці, і не боїться вологи.
Хорошим рішенням буде використання брезентової та джинсової тканини, або парусину.
Щільна тканина для шезлонгу
Для виготовлення рамки для шезлонгу підійдуть рейки, виготовлені з твердих порід дерева: береза, дуб.
Габаритні розміри каркасу шезлонгу
Збільшення терміну служби шезлонгу
Для того щоб виготовлений самостійно шезлонг довше служив і був стійкішим до вологи, його рекомендують обробляти спеціальними засобами в процесі виробництва і після виготовлення.
До таких засобів відносяться просочення та антисептики, які розроблені спеціально для дерева. Вони захищають деревину не тільки від вологи, але і від комах і запобігають псуванню дерева.
Цими засобами покривають деревину до монтажу в єдину конструкцію.
Просочування антисептиком продовжить термін служби лежака
Після збирання шезлонгу їх покривають лаком, фарбою або оліфою. Таке покриття здатне продовжити термін служби виробу.
Після збирання шезлонг необхідно покрити лаком
Щоб зберегти яскравість тканини та мінімізувати на неї вплив вологи та сонця існують спеціальні водовідштовхувальні засоби та просочення для тканини. Час дії такого просочення до 1 місяця.
Водовідштовхувальне просочення мінімізує вплив вологи
Матрас для лежака самостійно
На додаток до шезлонгу, виготовленого самостійно, можна пошити матрац. Зробити це досить легко. Потрібна тканина, краще якщо вона буде досить міцною, і наповнювач.
Матрас для шезлонгу можна пошити своїми руками
З тканини вирізається заготівля необхідного розміру. При цьому слід зважати на припуски на шви. Після чого заготівля зшивається з усіх боків. Одна сторона залишається не простроченою. Через неї в матрац вкладається наповнювач.
Наповнювач для матраца шезлонгу
Для того щоб наповнювач не збивався, його краще прошити вже разом з тканиною. До матраца можна додатково пришити липучки або зав’язки для надійної фіксації на шезлонгу.
Шезлонги та лежаки для дачі досить просто виготовити самостійно. Для цього головне дотримуватись інструкцій з виготовлення та правильно підібрати матеріал.
“Лежак на дачі – оазис затишку, створений власними руками.”
“Відпочинок на дачі – це майстерність, коли шезлонги та лежаки зроблені власноруч, серцем і душею.”
“Умение создавать комфорт и уют своими руками – это не только проявление творческого потенциала, но и философия самодостаточности и гармонии. Возможность самостоятельно изготовить шезлонги и лежаки для дачи позволяет нам воплотить свои идеи о комфорте и отдыхе, а также внести свой личный отпечаток в окружающий нас мир. В этом процессе мы не только создаем предметы для отдыха, но и открываем для себя новые грани своей творческой природы, осознавая, что способны воплотить свои мечты в реальность. Таким образом, изготовление шезлонгов и лежаков своими руками становится символом нашей способности к саморазвитию и самореализации, а также напоминает нам о том, что и в простых вещах может заключаться глубокий смысл и философия жизни.”
“Труд сделает тебя хозяином своей дачи.”
“Очень интересно узнать о разных видах шезлонгов и лежаков для дачи, а также о способах их изготовления своими руками. Это может быть полезной информацией для тех, кто хочет создать уютную и комфортную зону отдыха на своей даче. Я всегда ценю возможность сделать что-то своими руками, поэтому буду рад узнать больше о том, как создать шезлонги и лежаки самостоятельно. Возможно, это будет не только экономически выгодно, но и позволит придать уникальность моему отдыху на даче.”
“У лінійці шезлонгів і лежаків для дачі, кожен знаходить свій комфорт і спокій, але найщасливіший той, хто створює їх своїми руками.”
– Чому шезлонги для дачі називаються “саморобними”?
– Тому що після того, як їх зібрати, треба самому виготовити термін “відпочинок”!
Стаття про шезлонги та лежаки для дачі – просто неймовірна! Вона розкриває всі види цих затишних меблів і навіть розповідає про способи виготовлення їх своїми руками. Тепер усім буде зрозуміло, як зробити ідеальне місце для відпочинку на своїй дачі. Не можу дочекатись, щоб спробувати самостійно створити такий шезлонг!
“Уяви собі літній день, коли шезлонг стає твоїм троном, а лежак – твоїм кораблем в морі спокою, які ти створив своїми руками на дачі.”
Ого, скільки цікавих речей можна зробити своїми руками для дачі! Я особисто нічого в цьому не розумію, але виготовлення шезлонгів та лежаків звучить дуже цікаво. Можливо, якщо я спробую, то вийде щось круте. Але, мабуть, треба буде попросити когось допомогти, бо я не вмію працювати зі деревом або металом. А може, краще просто купити готові шезлонги? Хоча, зробити щось своїми руками завжди цікавіше.