Ванна у спальні: креатив чи ергономіка?

Життя у квартирі стандартного планування багатьом сьогодні здається нудним. Урізноманітнити обстановку кожен намагається по-різному.

Хтось зносить стіни, хтось навпаки добудовує їх, а деякі вирішують питання зовсім оригінально, поєднуючи приміщення різного функціоналу. Ванна у спальні – одне з таких рішень, але не треба думати, що це нонсенс.

Колись у Європі подібні поєднання були дуже популярними і підтвердженням тому стали багато історичних фільмів. Як сьогодні виглядає дизайн спальні з купеллю?

ванна кімната в спальні

Сучасна ванна кімната в спальні

Сантехнічне обладнання сьогодні виробляється у найнеймовірніших рішеннях, тому його не проблематично підбирати у стильні інтер’єри. Та й декору ванної уваги приділяють дедалі більше. Естетичні якості тепер важливі щонайменше функціональних.

ванна кімната в спальні

Відкрита ванна кімната в спальні

Знаючи про тенденцію, виробники вивели в окрему лінійку предмети вжитку для специфічних приміщень. Подивіться, що не бояться вологи світильники стали неймовірно вишукані, кераміка підлоги чудово імітує паркет, а настінна – не відрізняється від шпалер.

ванна кімната в спальні

Плитка у ванній під шпалери

Є в арсеналі дизайнерів і вологостійка штукатурка, і такі ж, захищені від не кращого мікроклімату, телевізори і текстиль з антигрибковим просоченням. Завдяки їм, у незвичній обстановці ванна стає не куточком гігієни, а справжнім центром релаксації.

ванна кімната в спальні

Телевізор у ванній кімнаті робить її справжнім куточком відпочинку

Об’єднання цих двох просторів аж ніяк не передбачає перенесення до спальні унітазу. Він залишиться поблизу, але в окремому приміщенні, хоча, можливо, і з цим аксесуаром ситуація незабаром зміниться.

Ванна в спальні: кроки до нестандартності

«Гідроізоляцію доведеться проводити по всій площі кімнати, а не тільки в зоні встановлення ванної кімнати в спальні»

Щоб здійснити задумку, потрібно, перш за все, мати технічні можливості для цього. Без якісного стоку та підведення води питанням можна і не починати займатися.

Дуже важливо, щоб роботи проводили фахівці, тому що треба знати кут підведення труб у цьому випадку, інакше неприємних запахів у кімнаті вам не позбутися.

ванна кімната в спальні

Кут підведення труб має важливе значення при установці ванної

Другою проблемою стане вентиляція. Її також потрібно зробити якісно. Тільки так ви зможете запобігти розповсюдженню надмірної вологи в спальну зону. І думати тут треба не просто про ширину шахти, а про примусовий процес повітрообміну.

ванна кімната в спальні

Система примусової вентиляції у ванній

Обов’язковою є корекція ухилу підлог. Полива вода не повинна текти під ліжко.

Захистити у разі глобальних протікань може невеликий поріжок, проте його облаштують рідко, з естетичних міркувань.

ванна кімната в спальні

Ухил підлоги для своєчасного стоку у ванній

Гідроізоляцію доведеться проводити по всій площі кімнати, а не лише у зоні встановлення ванної кімнати в спальні.

Що стосується особливостей вписування елемента в обстановку, це робиться двома способами:

ванна кімната в спальні

Відкрита ванна кімната в спальні

 • Відгородивши перегородкою.

ванна кімната в спальні

Ванна в спальні за перегородкою

Тут важливі особисті уподобання та смакові уподобання.

Що потрібно не забути?

 • Наважившись радикально змінювати інтер’єр, подбайте про зміну меблів на вологостійкі варіанти. Раціонально придбати осушувач повітря. Не стане зайвою і додаткова вентиляція.

ванна кімната в спальні

Схема підключення осушувача повітря у ванній

 • Підлога в спальні, в ідеалі, потрібно вистелити тиком, проте, якщо ви віддаєте перевагу незвичайності у всьому, то покрийте їх скляною мозаїкою. Не поскупіться на повноцінну «теплу підлогу» по всьому простору, адже вставати з ліжка має бути так само приємно, як і вилазити з теплої ванни.

ванна кімната в спальні

Тикова підлога в спальні з ванною

 • Якщо поділ зон не входить у плани, підлогове покриття витримується в єдиному кольоровому рішенні.

ванна кімната в спальні

Підлога в єдиній колірній гамі в спальні з ванною

 • Стіни в області розташування ванної кімнати в спальні потрібно оформити декоративною штукатуркою або все тією ж мозаїкою, а решту простору можна декорувати і вологостійкими шпалерами.

ванна кімната в спальні

Стіна в області ванни оформлена мозаїчною плиткою

 • Ремонтні роботи такого класу – прерогатива професіоналів. Не заощаджуйте на цьому, адже ліквідувати протікання води набагато неприємніше і витратніше, ніж пережити ремонт один раз.

Варіанти дизайну незвичайної спальні

Коли технічні проблеми проекту будуть вирішені, настане час задуматись про дизайн незвичайної спальні.

Куди поставити купіль? Відповіді на це питання можна знайти в найнепередбачуваніших видах, проте найестетичнішими визнані такі варіанти:

– Розташування ванни у підлозі. Побіжно поглянувши на обстановку, її складно помітити. І тільки пройшовшись по кімнаті можна гідно оцінити всю розкіш інтер’єру.

ванна кімната в спальні

Ефектна спальня з ванною в підлозі

– Можна поставити ванну на подіум. І тут предмет стане інтер’єрним акцентом. Ліжко та спальна зона залишаться в тіні, і фактично служитимуть затишним тлом.

ванна кімната в спальні

Ванна на подіумі – інтер’єрний акцент спальні

– Зі стандартних варіантів варто зупинитися на ванній, що стоїть у спальні на різьблених ніжках з чавуну. Місцем її розміщення найчастіше є кут чи зона вікна.

ванна кімната в спальні

Спальня з ванною в стилі прованс

Іноді до спальні виносять душову кабіну. Оскільки дизайн кімнати з таким аксесуаром – розробка європейських майстрів, які славляться економією ресурсів, то простори фантазії, таке рішення, відкриває неймовірні.

Наприклад, душову кабіну можна відправити в шафу, приховавши від очей, або навпаки, винести в центр кімнати, щоб похвалитися ексклюзивністю встановленої моделі.

ванна кімната в спальні

Спальня з прозорою душовою кабіною

Декоративне оформлення спальні з ванною

При додаванні в обстановку спальні ванни потрібно подумати про те, якого виду матеріали вибирати на оздоблення і які додати аксесуари в обстановку.

Матеріали

Зрозуміло, що поява такого предмета, як ванна, привнесе до спальні підвищену вологість. Відповідно, кімната повинна обставлятися меблями, яким не страшні подібні випробування, і оформлятися покриттями з такими самими якостями.

ванна кімната в спальні

Меблі в спальні з ванною повинні бути стійкими до вологи

Дерево може з’явитися в спальні, але це повинні бути вироби з тику чи дуба. Деревина цих порід прослужить століттями. Крім дерев’яних панелей стіни кімнати можна «одягнути» у спеціальні шпалери, приховати під декоративною штукатуркою чи фарбою.

Незвичайності декору додасть мозаїка для підлоги, хоча, за великим рахунком, відмінним покриттям може бути плитка або лінолеум.

ванна кімната в спальні

Паркет із дуба відрізняється своєю довговічністю

Оздоблення підлоги може стати варіантом зонування простору. Використання різних фактур та кольорів дозволить чітко виділити всі функціональні ділянки спальні.

Можна ділити його на зони та оздобленням стін. У цьому випадку вдалим рішенням стане викладання їх поверхні в зоні ванною мозаїкою та покриття іншого простору шаром штукатурки.

Можна зробити декор комбінованим, тоді мозаїка, як оригінальне панно, повинна з’явитися і на ділянках стін в області ліжка.

ванна кімната в спальні

Зонування ванної кімнати в спальні за допомогою контрастної обробки

Фен-шуй вчить нас, що весь накопичений задень негатив, людина залишає саме у ванній і рекомендує неодмінно відокремлювати цей простір хоча б візуально.

ванна кімната в спальні

Зонування ванної в спальні перегородкою

Про необхідність додаткової вентиляції при перенесенні ванної до спальні ми вже згадували. Залишається подумати, як зробити його використання комфортним.

Часто для зручності її підключають таким чином, щоб вентилятор вмикався одночасно зі світлом у цій зоні. Така робота теж має бути поведена фахівцями.

Перегородки у зонуванні спальні

Якщо вам недостатньо декоративного виділення зон, доповніть ефект, що виробляється ними, більш радикальними рішеннями – встановіть перегородки. Вони можуть бути різної якості, головне зуміти вписати в обстановку.

ванна кімната в спальні

Прозора перегородка у спальні з ванною

Скляні моделі можуть нагадувати конструкцію міжкімнатних дверей-купе. Матеріал перегородки може бути матовим чи прозорим.

Вписатися в декор їй допоможуть фрагменти малюнка, що повторюють мотиви фонового оздоблення.

ванна кімната в спальні

Розсувна скляна перегородка між ванною та спальнею

Для ізоляції ванної кімнати, в спальню, повністю декоровану деревом, потрібно купувати різьблену дерев’яну перегородку. Вироби іншої фактури просто не приживуться.

ванна кімната в спальні

Перегородка з дерева для спальні

Роль перегородки можуть здійснити і розсувні панелі. Вони цілком надійно захистять простір спальні від бризок, що розлітаються.

ванна кімната в спальні

Розсувні панелі в кантрі стилі для ванної кімнати в спальні

Нитяні штори, фіранки текстильні ширми – зручні в плані їхньої мобільності, та й підбирати їх до спільного інтер’єру не складно.

ванна кімната в спальні

Ширма для ванної кімнати в спальні в етнічному стилі

Освітлення

Висвітлювати область ванної можна різними способами. Тут все впиратиметься в стиль оформлення самої спальні.

Якщо перегородка відсутня і купель стоїть неподалік ліжка, обидві зони можна висвітлити загальним тлом. За бажанням передбачте місця для розміщення свічників. Цей нехитрий прийом допомагає створити неймовірно романтичну атмосферу.

ванна кімната в спальні

Свічки у спальні з ванною створять романтичну обстановку

Якщо ви хочете прямо після прийому ванни переміститися в затишну постіль, варто задуматися про возз’єднання обох зон.

Сучасним дизайнерам все під силу, для них немає нездійсненних видінь інтер’єру. Рішення перенести ванну на простори спальні не можна не вважати креативним, тому що воно яскраво підкреслює вашу індивідуальність.

ванна кімната в спальні

Сучасна ванна кімната в спальні

Висновок

Ванна в спальні – не відлуння минулого, а досить молодий напрямок дизайну квартир. Ви тільки подумайте, наскільки таке інтер’єрне рішення є актуальним для малогабаритних жител!

Власників просторих будинків переміщати ванну у простір спальні змушує прагнення бути неординарними. Але якою б не була причина бажання оформити кімнату саме в такому ракурсі, результат буде ідентичним.

В обох випадках ви отримуєте красивий і максимально функціональний простір, що сприяє повноцінному відпочинку після денних навантажень.

4/5 - (8 голосів)

13 думок про “Ванна у спальні: креатив чи ергономіка?

 1. Avatar of Клод
  Клод :

  “Очень интересно, какой гений дизайна решил, что установка ванны в спальне является креативным или эргономичным решением. Вместо того, чтобы создать уютное место для отдыха и сна, мы теперь должны смотреть на ванну, когда хотим расслабиться. Это скорее странный эксперимент, чем практичное решение.”

 2. Avatar of Vaemteot
  Vaemteot :

  “О, да, конечно, ванна в спальне – это именно то, что нам всем нужно! Ведь кто не мечтает о том, чтобы просыпаться с запахом хлорки и видеть свои грязные волосы, плавающие в воде прямо перед собой? Какой удобный способ начать день! А еще лучше, если ванна будет занимать половину комнаты, чтобы ноги можно было вытянуть прямо в кровать. Конечно, это неудобно, неэстетично и абсолютно лишено смысла, но ведь это же креатив, верно?”

 3. Avatar of Beneant
  Beneant :

  О, конечно, ванна в спальне – это просто идеальное решение для тех, кто всегда мечтал о том, чтобы принимать ванну и одновременно наблюдать за своим сном! Какой же это прогрессивный и эргономичный подход! И, конечно, ничего не сравнится с тем, когда ты просыпаешься утром, открываешь глаза и первое, что видишь – ванну прямо возле кровати. Вот это я называю идеальным дизайном спальни!

 4. Avatar of Zhaikasoz
  Zhaikasoz :

  Статья наполнена банальными и несодержательными аргументами, не способными пролить свет на вопрос о целесообразности размещения ванны в спальне.

 5. Avatar of Moagvosmi
  Moagvosmi :

  Ставлення до ванни у спальні може бути різним, але одне впевнено – це поєднання креативності та ергономіки. Вона додає неповторного шарму та розкіші в інтер’єрі, одночасно забезпечуючи зручність та комфорт. Це безсумнівно вибір сміливих та стильних осіб, які цінують нестандартність та функціональність.

 6. Avatar of Максуд
  Максуд :

  Як людина, яка не має розуміння в цьому питанні, мені складно сказати, чи є ванна у спальні креативним рішенням чи це питання ергономіки. Але, можливо, вона додає особливий шар стилю і зручності до спальні? Я б не зміг оцінити це належним чином, але можливо, є люди, які це цінують.

 7. Avatar of Нехн
  Нехн :

  Ванна у спальні – злиття креативу та ергономіки, де розслаблення стає мистецтвом.

 8. Avatar of Naezhylos
  Naezhylos :

  Ванна у спальні: де креатив зустрічається з комфортом.

 9. Avatar of Tiisyaf
  Tiisyaf :

  “Креативність полягає у здатності знайти гармонію між естетикою і функціональністю.”

 10. Avatar of Лубюнуснэ
  Лубюнуснэ :

  І знову, ми стикаємося з безглуздими модними тенденціями. Ванна у спальні – це не креатив, а просто непотрібна ексцентричність. Чи справді нам потрібно ризикувати здоров’ям, пересуваючись по мокрому підлозі, щоб задовольнити якісь модні стандарти? Де залишається зручність та ергономіка? Можливо, замість того, щоб займатися такими дурницями, ми могли б сконцентруватися на вирішенні реальних проблем, які стикаються в сучасних спальнях.

 11. Avatar of Карерсни
  Карерсни :

  Текст “Ванна у спальні: креатив чи ергономіка?” міг би бути більш об’єктивним і розглядати обидві сторони цього питання. Наприклад, можна було би додати розділ, в якому порівнюються переваги та недоліки ванни у спальні з точки зору креативності і ергономіки.

  Також, було би корисно включити додаткові докази, дослідження або приклади, щоб підтвердити свої твердження. Наприклад, можна було би згадати результати опитування або вивчення, які показують, які фактори впливають на здоров’я та комфорт людей, які мають ванну у своїй спальні.

  Крім того, важливо врахувати різні культурні та соціальні контексти. У деяких культурах, наприклад, ванна у спальні може бути звичайним явищем, тоді як в інших це може бути вважатися незвичайним або навіть неприйнятним.

  Загалом, варто зробити текст більш об’єктивним, додати додаткові докази і врахувати різні контексти, щоб дати читачам можливість утворити вл

 12. Avatar of Damanaern
  Damanaern :

  Можна попросити автора розширити розділ про ванну у спальні, зосередившись на обговоренні креативності та ергономіки цього рішення. Запитати автора, які креативні рішення були використані для інтеграції ванни у спальню, як вона вписується в дизайн кімнати та які переваги це має з точки зору ергономіки. Також можна попросити автора проаналізувати можливі недоліки або виклики, пов’язані з таким розташуванням ванни у спальні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *