Елегантний інтер’єр у дусі середньовічної Франції

Французи вважають моветоном демонстрацію багатства і показне чванство, тому і свої будинки вони вважають за краще бачити не кричать дорогою обстановкою, що хизується позолоченими змішувачами, а оформленими благородними матеріалами та декорованими речами з історією.

Таке поняття, як французький стиль в інтер’єрі, з’явився на зорі XVIII століття. На той час жителі Франції почали активно скуповувати витончені аксесуари та прикрашати ними своє житло. Треба віддати належне тонкому французькому смаку, який дозволяв їм навіть у непоказній штучці розглянути приховану пишність форм.

Щасливчикам залишалося трохи підправити обриси придбання, і елегантний елемент декору був готовий. З предметами, що мали спочатку шляхетне походження, було ще простіше. Ці аксесуари потрібно було лише правильно піднести, акцентувавши на них увагу гостей та домочадців.

французький стиль в інтер'єрі

Шикарна вітальня у французькому стилі

Класичний стиль, подарований світу французами, підкорює серця своєю неповторною індивідуальністю, хоча по суті є міксом таких шляхетних напрямів як ампір, бароко та рококо. Перший в інтер’єрі французьких будинків представлений римською ліпниною.

Цей елемент декоративного оздоблення вже кілька століть тримає пальму першості і не дозволяє новим дизайнерським розробкам усунути його Олімпу. Рококо подарував інтер’єрам нотки ніжності, розфарбувавши їх у пастельні тони, а штрихи бароко – перетворили кімнати на міні копії королівських палат, не перевантажених зайвою помпезністю.

французький стиль в інтер'єрі

вітальня у світлих тонах, оформлена у французькому стилі елегантний французький стиль

Якщо подивитися на інтерпретації французького стилю в сучасному інтер’єрі, то не помітити риси колишньої розкоші буде неможливо, проте вони виявляються більш стримано. Зараз на перший план у декорі виходить не відома французька елегантність, а навмисне безладдя.

Природно, що поява кожного елемента в обстановці чітко виміряна і сто разів продумана, але зовні створюється відчуття, що композиція складалася недбало і немов поспіхом. Такий стиль оформлення вражає своєю романтичністю, безтурботною простотою та позитивною енергетикою.

французький стиль в інтер'єрі

віконний та дверний отвір вітальні у французькому стилі

Незважаючи на деякі нововведення, основні риси стилю чітко простежуються і тепер. Французький інтер’єр все також відрізняє:

  1. Стриманість розкоші.
  2. Пастельна палітра.
  3. Ковані або різьблені меблі.
  4. Використання вінтажних елементів.
  5. Наявність ліпнини.
  6. Можливе використання позолоти в декорі.
  7. Паркетна підлога.
  8. Високі стелі.
  9. Наявність каміна.

Французький стиль в інтер’єрі: для кого він?

Насамперед, на цей вид оформлення інтер’єру слід звернути увагу власникам розкішних апартаментів з високими стелями. Такий декор буде доречний не лише у міських квартирах, а й у заміських будинках. Не залишаться байдужими до стилістичних вишукувань поціновувачі розкоші в кращих її естетичних проявах. Тут їм ніхто не заборонить виставити напоказ колекційні речі та інші придбані в цікавих ситуаціях предмети.

Захопить цей напрямок романтичні натури, тому що французький стиль – це своєрідна ода кохання, що застигла в образах. Варто зупинитися на подібному оформленні всім, хто вважає за краще оточувати себе неповторною красою антикварних меблів, а також просто шанувальникам французького способу життя.

французький стиль в інтер'єрі

Французький стиль в інтер’єрі невеликої вітальні

Фарби паризьких інтер’єрів

Якщо запитати дизайнерів, в яких фарбах може бути приставлений французький стиль в сучасних інтер’єрах, то в список обов’язково потраплять:

  1. Бежові.
  2. Білі.
  3. Ніжно-рожеві.
  4. Карамельні.
  5. Блідо-блакитні.
  6. Блідо жовті.
  7. Світло-зелені.

Це зовсім не свідчить, що темним відтінкам тут місця не буде. Бронзовий, коричневий, сірий – вони можуть бути введені з меблями та іншими аксесуарами. А ось соковиті відтінки використовуються вкрай рідко, тільки при необхідності створення акцентних зон – і те дуже дозовано.

французький стиль в інтер'єрі

білий – традиційний колір оформлення інтер’єрів у французькому стилі

Французькі інтер’єри мають на увазі велику кількість світла, тому не варто намагатися облаштувати їх у темних, погано освітлених просторах. Справжні французи і сьогодні свої сонячні кімнати намагаються зробити в бузковій чи улюбленій рожевій гамі, хоча останнім часом популярність набирають сріблясті та зелені інтер’єри.

Не гине французьким декорам і комбінування кольорів. Найчастіше у фоновій композиції беруть участь зелений, рожевий та трохи сірого. Оригінально виглядає дует білого та темно-синього кольорів. Можна спробувати змішати теракотові відтінки з чорним і розбавити отриману комбінацію слонової кісткою.

Втім, ви можете самі поекспериментувати у доборі кольорових варіацій; єдине, про що не слід забувати, так це про неприпустимість різких контрастів у французькому стилі в інтер’єрі.

французький стиль в інтер'єрі

білий синій та сірий в інтер’єрі французької вітальні

Традиційним малюнком для такого декору вважається смужка у комбінації з рослинними або квітковими візерунками. Особливий шик обробці додадуть золотисті завитки. Продумуючи фон, не забудьте про почуття міри та постарайтеся не переборщити з барвистими мазками. Від малюнка в жодному разі не повинно рябити в очах. Його роль у декорі другорядна, тобто це просто фон і не більше.

Нюанси інтер’єру

Почнемо зі стін. Їхня поверхня може бути як гладкою, так і фактурною. У першому випадку стіни просто забарвлюються ненав’язливою пастельною фарбою, по-друге потрібно використовувати шпалери з тисненням, витонченими принтами.

Найбільш вдалі варіанти, що ідеально підходять для відтворення французького стилю в інтер’єрі, можна знайти серед вінілових, флокових або текстильних видів. Дуже оригінально виглядають стіни, оздоблені венеціанською штукатуркою або приховані під шпалерами.

французький стиль в інтер'єрі

шпалери для кімнати у французькому стилі

Перейдемо до стелі. У цьому інтер’єрі його краще робити з гіпсокартону, а по периметру прикрашати полегшеною поліуретановою ліпниною.

Підлоги. Їхня поверхня повинна бути покрита паркетом світлих відтінків, наприклад, бурштинового. Якщо вам не дуже подобається доглядати за такою підлогою, то використовуйте для його обробки глянсову плитку з хитромудрими золотистими візерунками. Це буде виглядати не менш привабливо та цілком стильно.

французький стиль в інтер'єрі

Світлий паркет в інтер’єрі французької кухні

Чим обставити кімнату у французькому стилі

Кресла та дивани французького стилю в інтер’єрі мають химерно вигнуті ніжки, високі спинки, пишні та м’які підлокітники.

Для французького стилю, який інтерпретується в сучасному інтер’єрі, характерні не тільки масивні гарнітури, в яких дерево сусідить з металом і склом, а й легкі, плетені з листя банана або водного гіацинту меблі.

Цікавий той факт, що для декору прийнятні поєднання предметів меблів, що належать до різних епох і породжених різними напрямками. Але навіть у найрізноманітнішій обстановці неодмінно повинні бути присутні незмінні атрибути французьких будинків, які колись були винайдені місцевими майстрами. Найзручнішим і найвиразнішим їх представником є крісло «бержер».

Будучи дуже низьким і неймовірно глибоким, воно не просто прийме вас у свої обійми, але й змусить відмовитися від усіх проблем, що навалилися. Неможлива достовірна обстановка без столу «геридон» і незвичайної шафки для посуду, що називається «дресуар». Останній є незмінною окрасою французької їдальні.

французький стиль в інтер'єрі

Масивні дерев’яні меблі з різьбленими елементами в інтер’єрі кухні у французькому стилі

У французькому стилі інтер’єру обов’язково повинні бути корпусні меблі, ось тільки її декор повинен бути специфічним і передавати красу колишніх часів. Погодьтеся, антикварних предметів з живою історією на всіх не вистачить, та й коштує це надто дорого, а от прикупити гарнітур із спеціально обробленого масиву дуба цілком реально.

Поверхня попередньо вибіленого дерева піддають зачистці та затирці з метою надати матеріалу чарівний шарм старовини. Цей прийом штучного старіння сьогодні неймовірно актуальний, а якщо до такої обробки додати ще й патинування, то складається враження, що меблі зроблені не в сучасному цеху на новому устаткуванні, а вийшла з-під різця ремісника, який творив у далекі роки десь у паризькому. передмісті.

На відміну від масивних корпусних меблів, м’які виглядають неймовірно витончено. Крісла та дивани французького стилю в інтер’єрі мають химерно вигнуті ніжки, високі спинки, пишні та м’які підлокітники. Улюбленими елементами обстановки стануть банкетки, пуфики, кушетки.

Щоб передати дух Франції, бажано обтягнути такі меблі оксамитом або гобеленом. Однак сучасні дизайнери все частіше використовують із цією метою щільний сатин.

французький стиль в інтер'єрі

витончені м’які меблі світлих тонів доповнюють багате оздоблення французького інтер’єру

Безперечною прикрасою кімнатного інтер’єру стануть елегантні чайні столики. Їхні форми та пропорції можуть бути найрізноманітнішими. Круглі, квадратні, овальні та багатогранні стільниці можуть кріпитися до високих та низьких ніжок. У такому асортименті завжди знайдеться предмет, який стане точкою фокусу стильного інтер’єру.

Розкіш французького текстилю

Багатий інтер’єр вимагає розкішного декору. Зокрема, тканини повинні вражати благородством текстури, спокоєм та елегантністю забарвлень. Наприклад, французький стиль добре сприймає кам’яні тканини в інтер’єрі.

Йому імпонує їхнє незвичайне плетіння та присутність таємного малюнка, який стає видимим лише за специфічного освітлення. Можна використовувати затишок, що дарує синель, благородний оксамит, дорогі шовки, найлегшу тафту, органзу або королівський атлас.

французький стиль в інтер'єрі

щільні штори – важливий атрибут у спальні, оформленій у французькому стилі

Головне правило при доборі текстилю – всі тканини повинні «вміти» маніпулювати світлом, тобто переливатися і мати ефект, що рефлексує. Світло повинне мерехтіти і одночасно розчинятися в їх складках, манячи погляд приглушеним блиском.

Підбираючи текстиль, віддайте перевагу однотонним тканинам, без будь-яких малюнків. Повірте, ваші штори і без нього виглядатимуть чудово. А от якщо ви вирішили зробити їх акцентною плямою у декорі, використовуйте ручну вишивку та бісер. Створені вами композиції лише додадуть атмосфері специфічності.

Про аксесуари

Присутність французького стилю в інтер’єрі буде підкреслюватися такими архітектурними елементами як ніші та арки, а також кількома рядами поличок кованого металу або дерева, що представляють колекції оригінального посуду.

Крім того, що у французькому стилі передбачено красиве драпірування вікон в інтер’єрі – з ламбрекенами, підвісами та пензлями – в ньому повинні бути прибрані та хитромудрі аксесуари. Це можуть бути кришталеві підвісочки, стрази, муранське скло. Будь-який з цих елементів додасть обстановці шарму та вишуканості.

І, звичайно ж, французький стиль не сприйматиметься захоплено, якщо в ньому не знайдеться місця дзеркалам. Обрамлені в масивні рами, інкрустовані сріблом і золотом, що відливають, вони тонко підкреслюють пишність і дорожнечу іншої обробки.

французький стиль в інтер'єрі

кришталева люстра з свічниками як старовинний елемент декору в спальні

Ще одним характерним атрибутом стануть шовкові подушечки, валики з пензлями на торцях. Своєрідним, дещо хитромудрим, але неймовірно милим доповненням богемного декору буде кована ширма з плетеними або матер’яними стулками.

Оскільки основне тло інтер’єру виконується в пастельних тонах, стіни також вимагатимуть завершальних штрихів, якими, поряд із дзеркалами, цілком можуть стати картини. «Вдягніть» їх у багате обрамлення та помістіть на видних місцях, таким чином французькому стилю в інтер’єрі також можна додати естетичності.

У чудовому середньовічному дусі можна оформити весь будинок, і він не виглядатиме нудно. Це неймовірно, але в кожній кімнаті однотипний, здавалося б, декор сприйматиметься по-своєму.

французький стиль в інтер'єрі

дзеркало у масивній металевій оправі з фігурними елементами у французькій спальні

Подивимося на кухню. Використання при оформленні французького декору дозволять зробити кімнату теплою і наповнити нескінченним затишком. В обробці будуть лише натуральні матеріали типу глазурованої цегли, мозаїки, керамічної плитки. Кольорова палітра сповнена різноманітності, але неодмінно приглушена.

Меблі з дерев’яними фасадами, що пройшли процедуру старіння, та мармуровими стільницями. Присутність французького стилю в інтер’єрі буде підкреслюватися такими архітектурними елементами як ніші та арки, а також кількома рядами поличок кованого металу або дерева, що представляють колекції оригінального посуду.

При декоруванні ж вітальні акцент буде зроблено на розкіш. Тут стіни одягнуть у колір срібла та перлів, паркетну підлогу вистелять килимами. В обстановці використовуються стилізовані меблі, шикарний текстиль. Освітлення довіряється кришталевим люстрам і таким же чудовим бра. На відкритих поверхнях можна розставити предмети з порцеляни та венеціанського скла.

У спальні дух Франції втілюватиметься у незвичайному романтизмі. Фоновий декор залишається в кращих традиціях, а центром уваги стає коване ліжко, що ховається в складках шикарного балдахіна. Дуже важливо, щоб весь присутній у спальні текстиль був в одній фактурі та відповідав правилам стилю. Окрасою тут послужать абажури бра, маленькі картини, а запорукою комфорту стануть пухнасті килими.

французький стиль в інтер'єрі

аксесуари в інтер’єрі спальних кімнат, виконаних у французькому стилі

Висновок

Створювати французький стиль в інтер’єрі неймовірно цікаво. Він витончений, багатогранний, але при цьому не буде шалено складний у відтворенні. Тож, доклавши зовсім небагато зусиль, ви зможете стати власником нехай невеликого, але дуже затишного та незвичайного «палацу».

Оцініть цю публікацію

2 думки про “Елегантний інтер’єр у дусі середньовічної Франції

  1. Avatar of Baoofs
    Baoofs :

    Будь ласка, розширте опис елегантного інтер’єру у дусі середньовічної Франції, звертаючи увагу на деталі, кольори, матеріали та атмосферу, що створюється цим інтер’єром. Опишіть меблі, текстиль, освітлення, декоративні елементи та будь-які інші особливості, які роблять цей інтер’єр особливим і неповторним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *