При облаштуванні зон відпочинку необхідно підібрати максимально зручні та естетично привабливі меблі. Щоб організувати райський куточок у квартирі, будинку чи заміській ділянці, доцільно встановити підвісні крісла. Оригінальний вид меблевого виробу, що візуально нагадує гойдалку або пташине гніздо, неабияк виглядає в будь-якому інтер’єрі та ландшафтному дизайні.
Пряма в повітрі основа напівкруглої форми магнетичним чином притягує погляд, манить влаштувати сеанс релаксації. Жоден інший предмет меблювання не здатний створити таку зручність для організації розміреного відпочинку та усамітнення. Підвісні крісла універсальні у використанні: дорослим та дітям однаково комфортно проводити дозвілля у м’якому коконі.
Підвісні крісла: історія виникнення
Пристрасть до гойдання зароджується змалку і супроводжує все життя. Тому великий попит мають садові гойдалки, підвісні крісла. Знаючи про те, наскільки улюблені гамаки відпочиваючими на природі, дизайнер Нанні Дітзель до невпізнанності видозмінила його конструкцію. У 1957 році вона з’єднала краї плетеного гамака та підвісила унікальну конструкцію до стельової балки. Для зручності оснастила напівкруглу основу м’якими подушками. В результаті вдалося створити унікальний атрибут зони комфорту – підвісне крісло-яйце.
Непересічна ідея організації острівця умиротворення настільки сподобалася світовій громадськості, що видовищні меблі миттєво стали популярними. Її стали використовувати для облаштування не лише дитячих кімнат, а й спалень, мансард, терас, дворів, садів, навіть офісів. Плетене підвісне крісло миттєво пожвавлює звичний вигляд інтер’єру: надає відчуття легкості та невагомості.
Спочатку цей оригінальний вид меблів створювався виключно з натуральних матеріалів: мотузки, лози, ротанга. У 1968 році декоратор-новатор із Фінляндії вирішив модернізувати його конструкцію, застосувавши пластик. У результаті вийшло підвісне прозоре крісло з формою мильної бульбашки, що передбачає кріплення ланцюга до стелі.
З моменту появи деталі обстановки зони відпочинку, що креативно виглядає, пройшло більше півстоліття, але підвісне крісло-гамак незмінно є вишукуванням інтер’єрної моди. Це безпрограшний варіант меблювання будинку або дачі за бажанням внести ноти новизни в пересічний вигляд житла.
Підвісні крісла для квартири та будинку: критерії вибору
Перебуваючи у пошуку оптимального рішення для оформлення повноцінного місця для усамітнення, варто зосередити увагу на підвісному кріслі-коконі. За рахунок оригінальної капсульної форми можна ізолюватися від довкілля навіть у межах однокімнатної квартири. Завдяки конструктивним особливостям, компактності, простому монтажу його можна встановити будь-де.
При виборі підвісного крісла необхідно враховувати експлуатаційні особливості:
- Існують вагові обмеження. Деякі моделі розраховані на навантаження до 100 кг, а масивні меблеві вироби з металевою опорною стійкою здатні витримувати вагу понад 150 кг.
- Від глибини залежить призначення меблів. Куляста основа з глибиною від 50 см ідеально підходить дітям. Моделі з глибиною понад 80 см призначені для дорослих.
- Конструкція стелі впливає на встановлення підвісного крісла-гойдалки. Настановні гаки категорично не можна кріпити до гіпсокартонних і натяжних стель. Важкі меблі сумісні з міцними стельовими плитами квартир, надійно закріпленими дерев’яними балками приватних будинків.
- Здатність розгойдуватися вимагає додаткового місця. Це слід враховувати при виборі розташування та розміщення навколишніх предметів обстановки.
Якщо передбачається періодичне переставлення меблів, то розумно зупинити вибір на підвісному кріслі на стійці. При грамотному підборі типових предметів інтер’єру (гамаків, гойдалок) можна легко створити повітряне меблювання лаунж-зони. Тут із сім’єю, друзями можна захоплююче провести спільне дозвілля, усамітнитися з книгою чи гаджетом.
Модифікації підвісних крісел
Оригінальні «повітряні» меблі мають багато інтерпретацій: крісло-люлька, кокон, куля, яйце, гойдалка. Назва характеризує лише форму, але широкий модельний ряд поєднує здатність хитатися у повітрі. Нетривіальний меблевий виріб має різне обрамлення та поділяється на види:
- З твердим каркасом. Плетені вироби виготовляються з лози, натурального та штучного ротанга. Надмірна жорсткість цільної спинки та сидіння нівелюється об’ємними пухнастими підкладками.
- З м’якою основою. Тканинне обрамлення круглого сидіння візуально нагадує конус або невеликий курінь. Для пошиття каркаса використовуються міцні та зносостійкі тканини, здатні витримувати велике навантаження. Кругла основа оснащується численними подушками. Безкаркасне крісло має габаритні розміри, що надають можливість не тільки зручно сидіти в положенні, але й спати. Вони універсальні у використанні: оптимально підходять для домашніх та вуличних умов. Якщо планується застосування на відкритих просторах, рекомендується підібрати модель із тканини з високою щільністю для надійного захисту від сонця та вітру.
- З опорою у вигляді стійки. Ергономічна металева основа характеризується відмінною стійкістю. Деякі моделі передбачають кріплення стійки до підлоги та стелі. Це найбезпечніший варіант дитячого підвісного крісла. Величезною перевагою є мобільність меблевого виробу. Його легко в зимовий час можна використовувати в квартирних умовах, а влітку перемістити конструкцію на дачу.
- З великоформатною основою, розрахованою на два посадкові місця.
Варіативний дизайн підвісних крісел
Яйцеподібна первісна форма меблів постійно видозмінюється з метою покращення зручності, органічного поєднання з будь-якою стилістичною концепцією. Витягнута основа має різний ступінь відкритості, що визначає глибину конструкції. Максимально закрита модель візуально схожа на половину яєчної шкаралупи.
Досягти ізоляції від оточуючих дозволяє щільно сплетене обрамлення. Щоб повноцінно бачити панорамний вигляд навколо, дизайнери оснащують відкритий каркас з напівкруглих лозин м’якими компактними сидіннями, спинками, відповідними параметрам тіла.
Дивно, але кулясті підвісні конструкції із прозорого пластику не змінюють форму вже понад 50 років. Модернізується лише їх дизайн:
- Капсульна основа декорується аерографічними малюнками, фотодруком, інтер’єрними наклейками та гравіюванням.
- Внутрішній простір оснащується світловими інсталяціями.
- Формостійкі сидіння та спинки характеризуються ортопедичними властивостями, що зумовлюють комфортне перебування в напівлежачому положенні довгий час.
- Підвіска виготовляється з ланцюгів і канатів. Для маскування кріпильних елементів застосовуються нікельовані труби та різнокольорові полімери.
У широкому модельному ряді підвісних крісел можна зустріти вироби з різних матеріалів – текстилю, дерева, лози, кованих прутів, акрилу та пластику. Жорсткі каркаси комплектуються декоративними подушками, валиками, м’якими вкладками, пошитими з інтер’єрних тканин. Їх актуально комбінувати з колористичною гамою навколишніх предметів текстилю – шторами, килимовими покриттями, абажурами тканинних торшерів.
Функції підвісних крісел у дизайнерському мистецтві
Маститі стилісти інтер’єру найчастіше вирішують складні декоративні завдання розміщенням нестандартних меблів:
- Округла форма крісла згладжує гострокутні контури навколишніх деталей обстановки.
- Підвішене розташування конструкції нівелює ефект камерності в приміщенні, обладнаному великогабаритними предметами інтер’єру.
- Меблі, що ефектно виглядають, чудово виконують роль домінанти на картині інтер’єру, що символізує відпочинок і спокій.
- Незалежно від конфігурації та дизайну підвісне крісло у будь-якому виконанні створить ілюзорний прорив просторової композиції.
- Оригінальні садові меблі можна повноцінно вписати в інтер’єр квартири, якщо правильно підібрати місце розміщення та типово оформлені предмети обстановки. Найбільш підходяще розташування конструкції, що кріпиться на ланцюгу до стелі, – територія біля віконного отвору. Завдяки природному світлу тут зручно читати. Панорамний вид із вікна дозволить повноцінно розслабитися та відпочити, не виходячи з дому.
- Щоб розбавити надмірний спокій інтер’єру з пастельною гамою кольорів, можна створити ілюзію руху та динаміки за рахунок встановлення підвісного крісла з ажурною обробкою.
- Конструкцію з кулястою або асиметричною конфігурацією, що незвичайно виглядає, оптимально застосувати для облаштування камінної зони. Вона відмінно замінить крісло-гойдалку, що набридла.
Завдяки варіативним формам та дизайну у будь-яку картину інтер’єру можна успішно вписати підвісне крісло. Фото-ідеї розташування нестандартних меблів допоможуть знайти для неї гідне місце у кожному будинку та на присадибній ділянці.
Застосування підвісних крісел в інтер’єрі
Гармонії та симетричності просторової композиції легко досягти при витримці стилістичної єдності:
- Еко-стиль пропагує легкість та натуральність у всіх деталях. Підвісні крісла з вербових гілок із лляними основами, дерев’яними стійками-опорами чудово підкреслять природну складову картини інтер’єру з естетикою еко-стилю.
- Модерн, хай-тек та лофт тяжіє до інноваційних технологій та неформального меблювання. Пластикові капсули, що підвішені на металевих ланцюгах, не займуть багато місця в приміщенні за рахунок легкого візуального сприйняття прозорої основи.
- Бохо імпонує мультиколорний хаос та помітні предмети інтер’єру. Кокон, що ширяє в повітрі, з різнобарвною основою, зшитою за технологією «пічворк» із клаптиків, райдужно пофарбує навколишній простір.
- Колоніальному стилю дизайну властиво достаток плетених предметів інтер’єру. Дивани, стільці, етажерки, газетниці, журнальні столики у вигляді скринь і підвісні крісла зі штучного ротанга створять меблевий ансамбль, що гармонійно виглядає.
- Футуристичний стиль вітає плавні космічні форми. Актуально підібрати моделі з кольорового пластику у вигляді кулі, що візуально нагадує вигляд планети.
- Контемпорарі легко впізнається за функціональним інтер’єром, наповненим лаконічними меблями без декоративних вишукувань. Ковані моделі з масивною прямолінійною опорою та напівкруглою основою, оснащеною достатком подушок, органічно відбивають манеру оформлення сучасного інтер’єру.
Обриси цієї оригінальної деталі обстановки виконують роль естетичного орієнтиру стилістичної концепції. За бажання динамічно позначити панування певного інтер’єрного жанру в будинку актуально підібрати «повітряні» меблі з відповідним дизайном.
Роль підвісних крісел у ландшафтному дизайні
Видозмінений гамак з жорстким каркасом ідеально підходить для оформлення затишного куточка на дачній ділянці або прибудинковій території. У зручному кріслі, розташованому над землею, найзручніше милуватися навколишньою природою та екстер’єром будинку незалежно від погодних умов.
У кулястій пластиковій конструкції можна комфортно відпочивати навіть під час дощу. У плетеному кріслі-коконі затишно перебувати за будь-якої погоди, якщо підвісити його під навісом. Щоб вітер чи холод не завадив, розумно обладнати його декоративними подушками та теплим пледом.
З метою спостереження за красиво оформленим довкіллям рекомендується розміщувати підвісні меблі неподалік ландшафтних композицій:
- квіткових клумб;
- альпійських гірок;
- декоративних ставків, містків та фонтанів;
- скульптурних композицій;
- арок, обвитих виноградною лозою або кучерявими квітами.
Діти будуть у захваті від розташування модернізованого гамака поряд із ігровою зоною або спортивним майданчиком, облаштованим на вулиці. М’яко оформлені «повітряні» крісла-гойдалки сприяють довготривалому знаходженню дітей на свіжому повітрі.
Для експлуатації на вулиці оптимально віддати перевагу плетеним моделям зі штучного ротанга. Пластичний матеріал найбільш стійко витримує негативну дію атмосферних явищ – ультрафіолету, вологи, різкі температурні коливання. На зимовий період виробники рекомендують прибирати підвісні садові меблі в гараж з метою максимально тривалого збереження первозданного вигляду.
Як зробити підвісне крісло своїми руками
Для втілення креативної ідеї облаштування медитативного куточка в будинку неформально меблями, що виглядають, раціонально зайнятися рукоділлям. Існує безліч способів створення підвісного крісла своїми руками:
- За рахунок видозміни гамака. Плетену основу можна використовувати для обтягування жорсткого каркасу. Ажурну спинку меблів необхідно зв’язати гачком або спицями із міцних ниток.
- При використанні металевого або дерев’яного обруча як основа. Швидкий спосіб створення орнаментального обрамлення – макраме, що передбачає використання міцних матеріалів: шпагату, мотузки для білизни, нейлонового шнура. Техніка вузликового плетіння дозволяє створювати надзвичайно красиві та надміцні основи для підвісних меблів.
- Під час модернізації крісла «папасан». М’яку чашоподібну основу потрібно обладнати металевими кільцями та канатами з шести сторін, з’єднаних в області гака кріплення. В результаті вийде повноцінно виглядають меблі фабричного виробництва.
Найбільш легким варіантом виготовлення рукотворного підвісного крісла є моделювання безкаркасного меблевого виробу:
- Необхідно підготувати матеріали – міцну оббивну тканину, щільну тасьму, синтепон, металеві кільця, мотузкові стропи, поліамідні нитки.
- З тканини вирізати два великоформатні овали.
- Між відрізами тканини потрібно рівномірно розмістити синтепон.
- Зшити дві частини основи.
- Обшити щільною тасьмою, що гарантує формостійкість меблевого виробу.
- Зробити петлі по краях основи для встановлення металевих кілець.
- Зафіксувати мотузкові стропи.
Самобутньо виглядатиме саморобне підвісне крісло в інтер’єрі. На фото покрокових майстер-класів можна вдосталь помилуватися рукотворними «меблевими гойдалками» у шитому, в’язаному, плетеному виконанні. Варіативний вибір декору дозволить підібрати простий та економний спосіб створення предмета непересічного меблювання ігрового місця в дитячій кімнаті, зон комфорту на балконі чи веранді.
Щоб організувати ідеальне місце для приємного проведення часу, потрібно обміркувати всі варіанти експлуатації. Для довгострокового використання дітьми рекомендується підбирати надійні двомісні моделі, адже їм однозначно захочеться відпочивати на підвісних крісло-гойдалках з юними друзями, іграшками чи домашніми тваринами.
Під час експлуатації підвісні крісла здатні розгойдуватися в сторони і крутитись навколо своєї осі. Відчуття катання на гойдалці створює розслаблюючий ефект і занурює в атмосферу дитинства безтурботного. З появою модернізованого гамака в будинку здійсниться давня мрія про створення райського куточка в будинку, що асоціюється з відпочинком на блакитному березі океану під кроною пальми. Для здійснення різноманітних бажань по облаштуванню комфортабельних зон відпочинку достатньо лише меблювати житло або двір ергономічними і підвісними кріслами, що чудово виглядають.
О, ці підвісні крісла виглядають так красиво і зручно! Я не знаю, як їх використовувати у дизайні, але вони точно привернуть увагу гостей. Можливо, їх можна підвісити на балконі або в саду, щоб насолоджуватися свіжим повітрям і красою природи. А може, їх можна використовувати в кімнаті, щоб розслабитися і почитати книжку. Я б точно хотіла мати таке крісло в своєму домі!
1. Які способи застосування підвісних крісел в інтер’єрному дизайні?
2. Які переваги мають підвісні крісла в порівнянні зі звичайними кріслами в інтер’єрному дизайні?
3. Як підвісні крісла можуть доповнити ландшафтний дизайн?
4. Які особливості варто враховувати при виборі підвісного крісла для ландшафтного дизайну?
5. Які фактори впливають на вибір місця розташування підвісного крісла в ландшафтному дизайні?
6. Які інші меблі або елементи дизайну можна поєднати з підвісними кріслами для створення затишного інтер’єру або ландшафтного простору?
Будь ласка, розширте наступний момент, згадуваний у тексті: Підвісні крісла: способи застосування «меблевих гойдалок» в інтер’єрному та ландшафтному дизайні.
Підвісні крісла – це ідеальне рішення для створення затишку та комфорту як в інтер’єрі, так і на відкритому повітрі. Вони не тільки забезпечують зручне місце для відпочинку, але й стають стильним акцентом у дизайні приміщення або ландшафту. Завдяки своїй плавній гойдальній рухомості, підвісні крісла дарують почуття легкості та невагомості, дозволяючи розслабитися і насолодитися моментом. Вони можуть бути використані як у просторих сучасних інтер’єрах, так і у затишних країнських двориках чи садах. Завдяки різноманітності дизайнів та матеріалів, підвісні крісла легко вписуються в будь-який стиль і створюють атмосферу затишку та розслабленості.
“Релаксуй, коли можеш, бо життя летить швидко”