Дерево, як будівельний матеріал, ніколи не вийде з нашого побуту, аж надто хороша і затишна атмосфера в таких будинках. Не менш чудовий і екстер’єр зрубаної будови.
Сьогодні йому не складно надати як сучасного, так і казкового вигляду. І тому існує чимало різноманітних технологій. А ось чим обшити стіни у дерев’яному будинку? Їхня незвичайна будова напевно вимагає особливого підходу, адже просто поклеїти шпалери тут не вийде? Справді, без попередньої підготовки не вийде і про це варто поговорити докладніше.
Критерії вибору
Вибір оздоблювального матеріалу для внутрішніх робіт у дерев’яному будинку залежатиме від того, в якому регіоні розташований об’єкт та як його планується експлуатувати.
Якщо за містом планується проводити тільки літо, то цілком можливо, що ви віддасте перевагу просто пофарбувати, обробити розчином, що тонує, або залакувати стінові поверхні, особливо не морочаючись з їх вирівнюванням та іншими отелювальними роботами.
Для цілорічного проживання такі рішення можуть бути не зовсім адекватними. Не можна скидати з рахунків необхідність створення інтер’єрної стилістики, де вид стін відіграє не останню роль. У багатьох випадках їхня поверхня повинна бути ідеально рівною, чого добиваються декоративною обшивкою.
Типи оздоблювальних матеріалів
«Добре зарекомендував себе ясен, якому практично не страшна підвищена вологість, так що вироби з нього можуть бути використані в кімнатах будь-якого функціоналу, без обмежень, а ось хвойні ламелі при нагріванні стануть виділяти смолу, а це означає, що на кухні такий матеріал у обробці краще не застосовувати»
Чим сьогодні можна обшити стіни у дерев’яному будинку? Дизайнери активно використовують:
1. Дерев’яну вагонку.
2. Різноманітні панелі.
3. Блок-хаус.
4. Гіпсокартон.
5. Декоративний камінь.
6. Пластик.
Якщо ви зупинитесь на дерев’яних похідних, то обов’язково враховуйте якості деревини, з якої вони виготовлені. Добре зарекомендував себе ясен, якому практично не страшна підвищена вологість, так що вироби з нього можуть бути використані в кімнатах будь-якого функціоналу, без обмежень, а ось хвойні ламелі при нагріванні будуть виділяти смолу, а це означає, що на кухні такий оздоблювальний матеріал краще не застосовувати.
Найчастіше стіни несуть вагове навантаження. На них кріплять предмети меблювання та декору. Це теж має бути враховано при виборі матеріалу, тому що він повинен мати відповідний запас міцності для реалізації подібних дизайнерських вишукувань.
Дізнатися, наскільки підійде для внутрішнього оздоблення той чи інший матеріал, можна, познайомившись із його характеристиками.
Дерев’яна вагонка
Деревина – матеріал, що легко обробляється. Її просто різати, стругати, шліфувати. Матеріалу властива широка палітра відтінків та текстурна різноманітність малюнків. Деревина відмінний шумопоглинач та утеплювач.
Правильне кріплення обшивки дозволить експлуатувати багато років.
Приємна та енергетика дерева. У кімнаті з таким декором немає місця депресії та зневіри. Атмосфера у ній завжди стимулює підвищення настрою.
За своєю суттю вагонка є звичайною дошкою із спеціальними пазами кріплення, що дозволяє при обшивці стіни щільно підганяти елементи один до одного.
Переглядаючи товарний асортимент, шукайте моделі, призначені для внутрішніх робіт. Вони також будуть представлені в різному профілі та розмірах. Їхня поверхня може бути як необробленою, так і ідеально гладкою, що також полегшує завдання дизайнера при роботі над створенням інтер’єрного стилю.
Знайомлячись з характеристиками, приділіть увагу типу деревини, що пішов на виготовлення вагонки, що сподобалася вам.
Цей пункт є обов’язковим, якщо ви підбираєте обшивку не для добре провітрюваних і сухих приміщень. Для ванни краще вибирати не похідні хвойних, а варіанти з липи, дуба, вільхи.
Дерев’яна вагонка дуже популярна. Її можна зустріти практично в кожному будинку і ця шаблонність оздоблювального матеріалу часто зупиняє шанувальників індивідуальності. Але все ж, цей факт не применшує переваг вагонки, тому що вона:
- практична;
- універсальна;
- екологічно чиста;
- представлена у великому видовому та якісному асортименті;
- виточує чудовий аромат.
Монтаж обшивки провадиться на каркасну конструкцію, що збирається з металевих профілів або дерев’яних брусків. Це найпростіший спосіб приховати нерівності поверхні, що несе.
Ламелі до решетування кріплять клямерами або по-старому – шурупами і цвяхами.
Вибираючи спосіб кріплення, враховуйте такий нюанс. Якщо ви придбали вагонку, що не пройшла камерну сушку, то ламелі поступово втрачатимуть вологу, тобто усихатимуть, а це означає, що між ними неодмінно з’являться щілини. Уникнути процесу неможливо, тому вам доведеться:
1. Змиритися з тим, що відбувається.
2. Виправляти ситуацію.
Часом коригувати обшивку доводиться кілька разів, так що перш ніж прибити вагонку намертво, подумайте, як ви будете її при необхідності знімати. Оптимальним рішенням у разі можуть стати саморезы. Їх нескладно викрутити при реконструкції.
Можна придбати профілі, при складанні яких щілини від усихання залишаються практично непомітними. Це може бути “Софтлайн” або “Стандарт”.
Євровагонка
Зовні цей обшивальний матеріал асоціюється зі звичайною вагонкою, але за своїми характеристиками в рази перевершує її. На перше місце виходить такий вагомий аргумент, як німецька якість.
Ламелі євровагонки добре вентилюються та мають додаткову борозну, яка виконує функції системи відведення вологи. Це збільшує не тільки термін служби самої обшивки, але і дерев’яної стіни, що ховається під нею.
Не буде у євроаналогу і проблем із деформацією поверхні, пов’язаних із набуханням, що робить її матеріалом №1 для обробки ванних.
Поверхня ламелей ідеально рівна і тактильно приємна. Вироби спочатку проходять обробку захисними складами, що позбавляє необхідності робити це перед складанням, як при роботі з вагонкою звичайного класу.
Краса деревної структури та унікальність її малюнка від подібних процедур не страждає.
Гіпсокартонна обшивка
Приховати будівельні дефекти та сховати комунікації допоможе оздоблення стін гіпсокартоном. За його листами знайдеться місце для утеплювача, та й самі вони є непоганим тепло та звукоізоляторами. Матеріал здатний регулювати мікроклімат кімнат, поглинаючи та віддаючи вологу.
Неймовірно привабливі його конструкційні якості. Лист гіпсокарону можна вигинати, що дозволяє надавати стінам та кутовим стикам довільну форму. Якщо ви вирішите обшити стіни в дерев’яному будинку гіпсокартоном, паралельно захистіть їх від пошкодження гризунами.
Секрет у тому, що в ході виробництва листи просочуються деякими хімічними складами, що відлякує живність.
Матеріал представлений у сортовій різноманітності.
У кімнатах із нормальною вологістю працюють стіновим гіпсокартоном. У сирих приміщеннях використовують вологостійкий вигляд, а в місцях із підвищеною температурою та ризиком займання – гіпсокартон із вогнетривким покриттям.
Будь-який з представлених видів екологічний та має прийнятну ціну. Великогабаритність листів гарантує швидкість монтажу обшивки. Отримана поверхня може бути пофарбована або використовуватись як основа для кладки плитки та нанесення декоративної штукатурки.
Технологія встановлення гіпсокартонної обшивки в заміському будинку з дерева нічим не відрізняється від процесу оздоблення стін міських квартир. Так само збирається каркас і таким же способом кріпляться до нього обшивальні листи.
Оскільки гіпс – матеріал тендітний, то використовувати його можна лише в оформленні будинків, де вже закінчено процес усадки. Обов’язково залишайте зазор кілька сантиметрів під стелею і біля підлоги. Дерев’яні стіни будинку залишаються живими завжди.
Вони розбухають у вологу погоду і усихають у спеку. Неправильно зроблену обшивку просто порве.
Ігнорувати ці процеси життя вдома можна шляхом встановлення плаваючого каркаса, що забезпечується нежорстким кріпленням до стіни профілів. Маючи запас руху, профілі зможуть утримати гіпсокартон у початковому становищі, хоч би як поводився зруб.
Захистити поверхню обшивки від утворення тріщин можна, зміцнивши всі стики та кути армуючої сіткою з полімерів.
Обшити стіни дерев’яного будинку гіпсокартоном можна і без складання каркаса. У цьому випадку їх кріпитиму на рейки, бруски і клейові склади. Таким чином, виграється додаткова площа, що дуже актуально для малогабаритних кімнат.
Стінові панелі у внутрішній обробці дерев’яних будинків
Оформлення стін усередині заміського будинку спеціальними панелями дозволяє урізноманітнити стилістичні рішення інтер’єрного декору. Це гарантовано фактурною різноманітністю матеріалу.
Стінові панелі виробляють:
- з ДВП;
- МДФ;
- бамбука;
- пластика;
- скла;
- шкіри.
Найбільшою популярністю користуються панелі ДВП. Вони прийшли в інтер’єрний дизайн нещодавно. Класифікація матеріалу йде за видовим розмаїттям.
Набірні рейкові моделі мають невелику ширину (10-30см), різноманітну довжину (від 2,5 м до 6м) та товщину (8-2,5мм), чим дуже нагадують дерев’яну вагонку.
Асоціації посилює наявність аналогічної схеми з’єднання шип/паз та спосіб кріплення обшивки на стіни дерев’яного будинку, де використовуються скоби та клямери.
Плиткові види також представлені у розмірному та кольоровому розмаїтті, що дозволяє ховати стіни за справжніми панно або відтворювати в обшивці найнеймовірніші малюнки, комбінуючи плиткові панелі різних відтінків та форм.
Листові варіанти пропонуються не менш широкому рядному ряді і своїм виглядом дуже схожі з оргалітними листами. Їхня поверхня може мати просто однотонний колір, і бути оформлена в техніці 3d.
Ламіноване покриття ДВП панелей імітує як структуру натуральних матеріалів типу мармуру, граніту, дерева, плитки, металу, так і тішить фантазійними мотивами.
Елементи можуть бути покриті яскравими візерунками, облагороджені дзеркальними вставками, картинними репродукціями, ліпниною або тематичними сюжетами.
ДВП панелі відрізняються міцністю. У них надійно фіксуються шурупи, так що проблем з кріпленням поличок світильників та інших аксесуарів не виникне.
До всіх типів стінових ДВП панелей можна підібрати відповідну фурнітуру та погонаж для декору стиків та приховування стінових дефектів.
Сюди відносять:
1. Молдінг.
2. Куточки.
3. Плінтуси.
4. Цокольні планки.
5. Лиштва та ін.
За допомогою таких елементів формується єдиний інтер’єрний стиль, тому не варто відмовлятися від їх використання.
МДФ панелі, через їхню водостійкість, найчастіше використовують в обробці ванних кімнат. Варіант дешевий, зручний та екологічний.
Панелі цього типу прості в монтажі, відрізняються хорошими теплоізоляційними показниками, міцні, добре миються і мають досить естетичний декор. Ви легко знайдете їх у потрібній вам текстурі.
Скляні панелі частіше використовують не як самостійну обшивку, а як вставки. Більш об’ємні ділянки можна побачити у приміщеннях специфічного призначення.
Ними оформляють робочу стіну на кухні чи ванній. Скляні плити можуть бути повністю виготовлені з кольорової сировини або мати тільки декоровану рифленням, фотодруком чи тоніком малюнками поверхню.
ОСП плити мають особливий спосіб виробництва, що передбачає перехресне розташування шарів стружки у зовнішніх і внутрішніх шарах, що робить їх у кілька разів міцніше за аналогічні вироби з МДФ і ДСП.
Незважаючи на це потужні плити мають відмінну гнучкість, що дозволяє не просто обшити ними стіни, а надати кімнаті зовсім нового вигляду, десь згладив кути, десь, навпаки, створивши гострокутні виступи.
Нестандартна структура ОСП дозволяє їм добре утримувати шурупи навіть при повторному вкручуванні їх у вже наявний отвір. У матеріалу відмінна водостійкість, що значно розширює сферу його використання. Найбільш популярні ОСП в обробці мансард.
Орієнтовано стружкові плити містять формальдегіди, тому обробка ними приміщень, де проводиться багато часу, наприклад у спальні, небажана.
Дуже хороший для обробки зроблених з колод стін скломагнієвий лист (СМП). Армування склотканиною покращило гнучкість матеріалу та збільшило допустимий радіус кривизни листів до 3 метрів. Ризик того, що він зламається чи трісне – мінімальний.
ШМД легкі, вогнетривкі, вологостійкі. Ними можна не просто обробити стіни в заміському будинку, а й використовувати їх на створення міжкімнатних перегородок різних форм. Лицьова сторона листа підготовлена для фарбування, ламінування, обклеювання шпалерами і т.д. Її не потрібно попередньо шпаклювати і ґрунтувати.
Блок-хаус
На вигляд блок-хаус нагадує звичайну дошку, тільки з опуклою циліндричною формою лицьового боку і нестандартно обробленими ребрами, що дозволяють швидко змонтувати окремі елементи в цілісне полотно.
Обшивка цього матеріалу допоможе підтримати унікальний мікроклімат властивий дерев’яним будинкам. На внутрішнє оздоблення беруть ламелі не товщі 25мм. Для їх кріплення конструюється решетування.
Вирішивши обробити заміський будинок блок-хаусом, слід пам’ятати, що цей матеріал завжди купується з 10% запасом. Звичайно, це додаткові витрати, але купивши його в недостатній кількості, ви ризикуєте зіпсувати декор всього приміщення.
Блок-хаус різних партій, як і шпалери, відрізняється кольоровими відтінками, так що знайти абсолютно ідентичний купленому варіант – буде нереально. Додавання ламелей з іншої серії помітно зменшить естетичний результат.
Обшивка стін блок-хаусом виглядає чудово, проте потребує догляду. У процесі її експлуатації вам доведеться регулярно чистити поверхню від пилу, що осідає на ній, і оновлювати лакове покриття.
До недоліків можна віднести і трудомісткість процесу обшивки. Перш ніж почати облаштовувати каркас, треба закласти всі тріщини в стіні зрубу і вирішити питання з укладанням теплоізоляційного шару, який за сумісництвом стане і гасителем звукової хвилі.
Зате з такою «шаровою» обробкою стін у заміському будинку завжди буде тепло та тихо. Звуки зовнішнього світу не турбують ваш спокій.
Ці невеликі недоліки блок-хауса компенсуються цілим списком переваг, серед яких:
- якісна вентиляція;
- простість монтажу;
- міцність;
- цілюща дія.
Крім цього такий вид обробки може виступити сполучною ланкою в декорі, об’єднавши в закінчену композицію, присутні в інтер’єрі балки та елементи кування, наприклад.
Обшивка стін блок-хаусом самодостатня в естетичному плані і сама по собі, без додаткових включень, тому що виглядає як рубана з колод поверхня.
Обшивка з декоративного каменю
Активно використовувати декоративний камінь в оформленні інтер’єрів заміських будинків із дерева стали нещодавно, хоча на їх стінах він і виглядає дуже цікаво.
Його присутність може задати тон всій обстановці загалом. Найчастіше їм оформлюють каркасні будинки та будівлі з клеєного бруса, а ось у зрубах та приміщеннях зі стінами з оциліндрованого бруса декоративним каменем працюють рідко.
Це тим, що його плити вимагають кріплення виключно на рівну поверхню.
Що стосується якості такої обшивки, то окрім високої естетичності, для неї характерні міцність та практичність. Вона прослужить дуже довго. Оскільки матеріал водостійкий, його можна використовувати не тільки в декорі холів, віталень і залів, але і в оформленні ванних кімнат, кухонь, критих басейнів та інших приміщень будинку з підвищеною вологістю.
Пластик для обробки стін дерев’яного будинку
Пластик практичний та зовні привабливий матеріал, що дозволяє дуже акуратно обробляти поверхні. Має прийнятну ціну. В основному подібна обшивка використовується в дерев’яних будинках: у передпокоях, ванних кімнатах, кухонних зонах.
Крім того, що пластик вологостійкий, він ще й дуже практичний. Для очищення поверхонь з нього не потрібно використовувати дорогі абразиви. Їх цілком можна упорядкувати, просто протерши вологою ганчіркою.
Обшивка із пластику не складна в монтажі. Зробити її можна й самому, не залучаючи фахівців, що теж важливо за обмеженого бюджету.
Особливості обшивки дерев’яних стін у вологих приміщеннях
Обробляючи в дерев’яному будинку кімнати, де передбачається мікроклімат з підвищеною вологістю, потрібно використовувати на обшивку стін тільки матеріали, здатні протистояти його впливу.
На тих поверхнях, які не безпосередньо контактуватимуть з водою можна в якості обробки використовувати вологостійкий гіпсокартон або Квік Дек плити.
Ті стіни, куди вода потраплятиме часто і у великих обсягах, краще заховати за пластиком, плитами декоративного каменю або керамічною плиткою.
Важливо сідлати герметичній обшивку, щоб приховані за нею стіни з дерева не підгнили і не поцвіли від затіків води. Не завадить попередньо обробити їхню поверхню вологозахисними складами. Особливу увагу при обробці стін приділяють ділянкам, розташованим за ванною, унітазом, прилеглим раковинами.
<h2″>Коли починають внутрішні роботи з декору стін
«Краще не поспішати і дати новобудову вистояти як мінімум 10 місяців»
Фінішне оздоблення будинку «свіжого» зрубу можна починати не раніше, ніж завершиться усадковий процес. Для будови з клеєного бруса цей період триває близько чотирьох тижнів, для решти – розтягується на довгі місяці.
Щоб прорахувати час, потрібний на усадку нового будинку, потрібно знати відсоток вологості використаної на будівництво сировини, кліматичні особливості зони, де поставлено котедж, та врахувати тривалість будівництва.
У будь-якому випадку, краще не поспішати і дати новобудову вистояти як мінімум 10 місяців. За цей час колоди і самі усохнуть, і помнуть утеплювач, що лежить між вінцями.
Зовні, процеси, що відбуваються, оком помітити важко, проте, якщо знехтувати рекомендаціями і обшити стіни до закінчення усадки, то ви зможете наочно переконатися, що йде вона досить активно.
Оздоблення обов’язково перекосить, покриє мережею тріщин, а то й зовсім порве. Загалом, від ситуації вас не врятує ніщо, навіть облаштування плаваючого каркаса.
Висновок
Чим і як обшити стіни у своєму дерев’яному будинку – вирішувати тільки вам, але пам’ятайте, що розраховувати на приємну оку обстановку можна буде лише в тому випадку, якщо їх декор буде виконаний грамотно з перших кроків.
“О, конечно, обшивка стен в деревянном доме, какая революционная идея! Кто бы мог подумать, что дерево может использоваться для строительства! В следующий раз, пожалуйста, расскажите мне о том, как использовать воздух для дыхания!”
– А знаєш, чому обшивка стін у дерев’яному будинку так важлива?
– Ну, якщо не обшити, то будуть дивитися всі прохожі, які вікна у вас вдома!
“Красота внутри, а не снаружи.”
“Обшивка стін у дерев’яному будинку? Це звучить як ще один спосіб витратити гроші на зайві речі. Чи справді потрібно вкладати кошти у таку деталь, яка навряд чи має значний вплив на комфорт і якість проживання? Можливо, краще зосередитися на більш важливих аспектах, таких як ізоляція, енергоефективність та стійкість будинку.”
Стаття про обшивку стін у дерев’яному будинку вразила своєю детальністю та професіоналізмом, надаючи читачам цінні поради та високоякісну інформацію.
“Вау, цей дерев’яний будинок виглядає так натурально і затишно! Які гарні стіни, якби я теж мала такий будинок. Цікаво, як вони зробили цю обшивку? Можливо, використали якісну деревину або спеціальні матеріали. Я би хотіла дізнатися більше про процес будівництва таких будинків, але наразі просто насолоджуюся їх красою!”
“Вау, як цікаво виглядає цей будинок з такою обшивкою стін! Я не знаю, як це все працює, але виглядає дуже гарно. Можливо, це допомагає зберегти тепло в будинку? Або це просто для декорації? В будь-якому випадку, це виглядає дуже затишно і приємно.”
Обшивка стін у дерев’яному будинку – це неймовірно чарівний і естетичний процес, який надає будинку по-справжньому унікальний вигляд. Використання натурального дерева додає теплоти та природної краси, створюючи атмосферу затишку і гармонії. Така обшивка не тільки виглядає захоплююче, але й має велику практичну цінність, забезпечуючи додаткову теплоізоляцію та захист від зовнішніх факторів. Дерев’яний будинок з обшивкою стін – це справжнє мистецтво, яке вражає своєю природністю та елегантністю.
“Кожен шар обшивки стін у дерев’яному будинку втілює красу та майстерність природи, яка віддзеркалюється в нашому житті.”
“Обшивка стін у дерев’яному будинку? Це виглядає як звичайний спосіб затримати вологу і захистити будинок від погодних умов. Але чи не є це лише косметичним рішенням, яке не вирішує основних проблем? Дерев’яні будинки відомі своєю вразливістю до гнилення і пошкоджень від комах. Чи зможе обшивка стін дійсно запобігти цим проблемам на довгий термін? Можливо, краще було б замість цього інвестувати в більш тривалий і надійний захист будинку?”
“Кожна обшивка стін у дерев’яному будинку є виразом природної краси і гармонії.”
– Як називається найбільш популярний матеріал для обшивки стін у дерев’яному будинку?
– Дрова! Так будинок одразу стає двоквартирним – одна половина вогнем, а інша димом!
“Краса дерев’яного будинку не лише в його обшивці стін, але й у тому, що вона втілює природну гармонію та зв’язок з навколишнім середовищем.”
“Краса в деталях: обшивка стін у дерев’яному будинку відображає майстерність рук людини і відношення до природи.”
Дерев’яний будинок обшитий стінами – затишок і тепло нашим душам.